Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A mobiltelefonos hasonló témán felbuzdulva gondoltam nyitok egy alaplaposat. Kíváncsi lennék, hogy a fórumozók a pénztárcájukon kívül mit tartanak még szem előtt egy alaplap kiválasztásánál/megvásárlásánál. Azt hiszem úgy illik, hogy én kezdjem el a sort.

Nincs fontossági sorrend, mindegyik nagyjából egyaránt ugyanolyan fontos:

- min. átlagos tuning képességek
- passzív (bordás illetve hőcsöves) hűtés
- üzemi hőmérséklet max. 50-55 fok (Északi híd)
- legalább 2 IDE csatorna
- memóriabővíthetőség a videokártya kivétele nélkül
- kiegészítő tápcsatlakozó (molex és a 4/8 pines) a lap felső területén
- tágas hely a processzorfoglalat körül a könnyű szereléshez
- egy PCI foglalat, ami mindenképpen felhasználható (minden körülmények között)
- egy PCI-E x1 foglalat, -||-
- gigabites hálózati vezérlő alacsony CPU terheléssel és 90% feletti hatásfokkal (névleges adatátviteli sebesség szempontjából), amely a PCI-E buszra akaszkodik
- High Definition Audio codec (lehetőleg Dolby Master Studio tanusítvánnyal)
- sötét (nem feltétlenül fekete) vagy zöld színű nyák
- naprakész támogatás (BIOS, meghajtóprogramok)
- 2 vagy 3 év garancia

(#2) S_E_R_I válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


S_E_R_I
aktív tag

Nálam a legfontosabb szempont:
Ne dögöljön be pár hónapnyi használat után.(sok ilyen probléma van, elsők közöt ezt tartom a legfontosabbank).

(#3) zsiga667 válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Ami nekem fontos lesz a következő alaplapomnál:
- 8 SATA
- passzív chipsethűtés
- legalább 2 használható PCI, egy slotot foglaló VGA-hűtő esetén
- sok hely a procifoglalat körül
- minimum 4 de inkább 6 hátlapi USB (nem, nem a külön kis hátlapi elemre kábellel kivezethető, hanem a fixen beépített fajta), minimum 1 hátlapi FireWire (lehetőleg már az újabb fajtából)
- korrekt support
-2 év gari, bár addig úgyis leváltom

(#4) ZCoyote válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor én:
-Megbízható stabil működés, ha lehet éveken át
-Passzív hűtés
-PCI bővítőhelyek száma (min 2)
-IDE portok száma (min 2)
-Tuningolhatóság
-Nagy hely a CPU foglalat körül nagyobb hűtő miatt
-Sok fícsör (jó nekem az alaplapi hang is stb)

Kb ennyi bár lehet kihagytam vmit.
:)

[Szerkesztve]

Romani ite domum.

(#5) BandiT válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


BandiT
senior tag

igen, egyetértek ezekkel, meg persze nem árt a stabilitás sem, jó minőségű kondik (bár ezen reméljük már túl vagyunk :B ), meg a márka sem utolsó szempont...

(#6) _seth_ válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


_seth_
veterán

-átlagosnál jobb tuninglehetség, a procit maximálisan ki tudjam vele hajtani (sajnos ez nem jött be a lapommal amikor 630-as procim volt de a 805D már 4ghz felett jár amivel elégedett vagyok)
-chipset és fetek hűtése legyen több mint elégséges (ez sem jött be de utólag lehetett javítani rajta és erre számítottam is)
-2 ide
-kieg táp
-min 2 pci (hangkari+tv tuner) de a legjobb a három és akkor még marad egy üres
-2 pcie x16-os foglalat, hogy a későbbiekben 2 vidkarit is fogadni tudjon
-pcie x1 egy darab sem kellene
-100mbites háló (router, másik 2 gép is 100-as a bridge csak 22-es az ap pedig csak 11-es de wifiről max böngészés megy amire elég, a hub is csak 10-es...)
-legyen szép is az alaplap pl fekete :) (ic7 után....)
-átlátható és könnyen kezelhető bios
-hasonló alaplapokhoz képpest legyen gyors
-valamelyik nagyobb gyártó lapja legyen
-legyen stabil vele a gép akár a 24/7-es üzemre is képes
-legyen benne ''tartalék'' azaz újabb procikat és ramot is képes legyen kezelni
-adjanak hozzá egy szép matricát amit a házamnak ezen célra fenntartott helyére tudok ragasztani :D



[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Mi is az elfogadható számomra?

-passzív chipsethűtés
-integrállt VGA
-1 IDE
-1 Floppy
-min 4 SATA
-min 4 USB hátul
-valami hálózati vezérlő ha netán a saját meghibásodna
- int hang jó lenne a 7.1 a hangrendszernek(HD audió megfelel)
-PCI E x16 későbbi VGA bővítés
-PCI E x1 nah ezt nem tudom még minek
-2 PCI
-stabil legyen s ne kelljen vele hetente futkosnom garanciával vissza..
3 év garancia alá nem adok
a szine lila ne legyen-de sztem ez érthető:D

(#8) Brae válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


Brae
őstag

1, Stabilitás, megbízhatóság
2, Ésszerű elrendezés
3, Passzív hűtés (max 50fok hőfokkal)
4, Normális integrált hang és hálókártya
5, minimum 4gb memóriát belelehessen pakolni

6, Intel legyen ;] :DDD

(#9) kavicssli


kavicssli
addikt

1. AMD 64
2.Passziv Chipset hűtés mert az ASUS az gáz
3.Megbizható
4.3 év gari ha véletlenül nem lenne megbízható!


Nekem semmi extra nem kell bele de még jó hogy full extrás alaplapom van! :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#10) Muton


Muton
addikt

értelmes színösszeállítás (nem giccsparádé)
conroe ready :D
stabil
passzív chipset hűtés
min 3 használható PCI, sok usb (8-10), friewire 1394b - hátra min 1 kivezetve, 2 gb lan - nem PCI sines, LEDes csatlakozóval :))
floppy
award bios - megfelelő update-tel
min 5-6 biosból szabályozható ventidugó (cpu, táp, ház elől /hátul, mrack)
(komatibilitási és egyéb) probléma mentes
sok garancia

ami nem fontos, de elviselem
2. IDE csatona
'biztonsági öv' a PCIe16 slot végén
digit hang out
további PCI, USB

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#11) t1


t1
addikt

Ami fontos:
- ne halljon meg hamar
- aktív legyen a chipset hütője
-legyen SATA
- éslegyen ABIT!! ;]

(#12) Totyi


Totyi
őstag

Azt amit az Abit is7g lapomtól vártam
-stabil működést(húzva is)
-sata csatlakozók
Nekem erre van szükségem.Ja és 2 éve kiválóan üzemel,immáron a bnőmnél is;teljesen hiba mentesen.

(#13) zso73


zso73
veterán

Részemről.
4 mem slot.
SATA II
PCIE foglalat.
Jó proci lefogatási mechanika.
Venti csatlakozók.És ezek fordulatszáma szabályozható legyen bioszban.
Stabil működés.
Dual biosz,vagy a mentő rekord fix! Rossz flash esetén,is életre lehessen kelteni!
Hozza a specifikáció szerinti sebességet! /A csipszet gyártó által megadott!/
Jó szerelhetőség! Jó support.
Azt hiszem most ennyi!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#14) Savanya válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


Savanya
addikt

Csak nem az ASUS P5LD2 DELUXE jó tulajdonságait irtad le ? :C

Mobilszámom: 70-516-8068

(#15) Paqito válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Eztet nem értem
''sötét (nem feltétlenül fekete) vagy zöld színű nyák''

Az Abit vöröses szörnyei, esetleg ''milkalila'' Soltek-ek???

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#16) fasyrt


fasyrt
őstag

2-3 éves garanciás
2 IDE csatornás
floppis
passzív hűtés az NB-n, és lehetőség szerint a FET-eken és s SB-n is (lehetőleg bordás)
minimum 2 PCI csatlakozós (lehetőség szerint inkább 3), ne legyen a VGA tőszomszédságában
stabilitás, megbízhatóság
sebesség (nem tuning)
MEM-VGA ne ötközzön
normális BIOS
inkompatibilitás hiánya
100-as LAN
PS2-es dugaszok

(#17) Alvin_ti4200 válasza Savanya (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem, de nagyon közel áll hozzá:C

(#18) rlazol


rlazol
addikt

3 év garancia
4 memória slot - Dual channel :),
minimum 4 de inkább 5 PCI
4 SATA2 - RAID0 és 1 képességgel
Passzív északi hűtés
Gigabites Integrált net
8 Integrált USB 2.0 - akár beépítve akár beköthetően
Integrált firewire - kicsi és nagy is
nagyjából ennyi... :DDD

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#19) S_E_R_I válasza rlazol (#18) üzenetére


S_E_R_I
aktív tag

Na erre voltam kiváncs, hogy mikor fogja valaki megemlíteni a Dual Chennel-t. Az tényleg nem anyira fontos vagy csak kihagytátok :F (igaz én sem irtam le). Szerintem egy jó deszkátol igen elvárjuk a Dual Chennel kezelést én ezért fogok majd lapot cserélni, mivel az enyém nem kezeli.

(#20) KrAt


KrAt
veterán

Én amit néztem, amikor megvettem az új deszkám: olcsó legyen, legyen tuningbarát, pci-e (2db). Úgy különleges elvárásom nem volt. Menjen, azt ennyi :)

(#21) Joco


Joco
aktív tag

A legjobb az lenne, ha modulárissá lehetne tenni a dolgot, mindenki az igényeinek/pénztárcájának megfelelő lapot kapná.
Lenne egy !értelmes! alap elrendezés. Ramok rendes távolságra egymástól lehetőleg olyan helyen, ahol van légmozgás. Chipset-re, FET-ekre értelmes halk hűtés. Processzor hozzáférhető helyen.
Többi cuccnál szintén vlmi praktikus alaphely, ha kell rajta van, ha nem nincs. Esetleg +kp-ért átvariálható a helye+1 layerben pl. egy ide-t lazán arrébb lehet húzni.

Szerintem.

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#22) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!
Személy szerint én az ASUS alaplapokat preferálom jobban. Az ABIT sem rossz, de...
Ti, hogyan vagytok ezzel? Mi a véleményetek az Asusról?

(#23) slayer006 válasza Blue Eagle (#22) üzenetére


slayer006
addikt

Ne haragudj, de ez a topik nem erről szól. :(
Ne kezdjük itt is ... :R

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#24) Blue Eagle válasza slayer006 (#23) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ok, bocs! Igazad van!

(#25) rlazol válasza Joco (#21) üzenetére


rlazol
addikt

legózni az alaplappal? :F
Érdekes 5let, de szerintem eszetlenül megdrágítni és bonyolítana mindent. A különböző részeket a méret és a távolság miatt pl különféle drótokkal kellene összekötni... nem tudom, lenne-e értelme, hiszen annyi gyártónak annyi típusa van...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#26) rétisün válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


rétisün
veterán

nagyjából egyetértek az elvárásaiddal, hozzátenném még: legyen ráirva (gyárilag persze) : ABIT :DD ebből adódoan a sötét nyákról lemondok :DD
természetesen ez szigoruan magánvélemény, kéretik tiszteletben tartani, illetve nem elkezdeni a ''de az asus sokkal jobb'' jellegű vitákat. köszönöm :R
most, hogy egy kicsit jobban átböngésztem az elvárásaidat, meg kell állapitanom, nem felel meg a lapom mindegyiknek... :F


[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27) Loretto


Loretto
veterán

Érdekes topic. Nekem a #1-en kívül lenne pár gondolatom, mint:
- csőkábelek legyenek benne, számomra könnyebb elrendezni
- minél kevésbé legyen inkompatibilis, háklis etc...
- sok eszköz egyszerre történő megfelelő sebességű kezelése
- könnyen cserélhető legyen hiba esetén (esetleg ne utánrendelésel menjen a dolog, tudom bolttól, nagykertől is függ)

Soirée...

(#28) Padawan33


Padawan33
tag

Nekem ami számít hogy
-nevesebb gyártó legyen
-1-2 év gari amit tudok is érvényesíteni(utána ált. úgyis lecserélem)
-jó elrendezés,támogatottság
-stabil,megbízható legyen
Egyenlőre ez jutott eszembe.

Az Erő legyen veletek!

(#29) Joco válasza rlazol (#25) üzenetére


Joco
aktív tag

Reflexió és társai Ghz körül kezdenek beütni, a mobil dolgok pl. IDE ebben nincsenek érintve. Az meg, hogy kipipálod kell-e rá neked pl. hangkártya vagy sem eddig is hasonlóképpen müködött csak előreszabott egység csomagokban, nem kerül rá a chip, te kevesebbet fizetsz készpassz. Fullos lapnak úgyis megvan tervezve a nyomvonal, azzal nem kéne agyalni nem is a nyák a drága. Nem kell pl. sli, kapsz rá más chipsetet és nem rakják rá a csatolót, az meg, hogy 2 grammal több vezető került rá nemhogy drágább, hanem még olcsóbb is, mert nem kell rá 2 külön gyártósor. Szerintem

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#30) #64791808


#64791808
törölt tag

Meglátásom szerint ez egy olyan kérdés, mint a ''milyen az ideális autó?'', ergo általánosságban tökéletesen értelmetlen, mert minden személyre szabott.

1., A kkv-ok szemszögéből például egyetlen fontos dolog van: legyen atomstabil, üzembiztos, vagy 3 évig legalább. Tuning és hasonlók? Mindegy.

2., Egy grafikai iroda szempontjából legyen stabil, de pl legyen gazdagon felszerelet, két PCI-E x16-tal és több PCI hellyel.

3., Egy tuningos szempontjából irreleváns, hogy milyen kábel van, hány SATA port van és hasonlók, lehet háklis a memóriára is, majd összeválogatja az illető. Hasítson, mint a disznó, és mindent lehessen állítani szinte fokozatmentesen, legfőképp a memóriák körül.

4., HTPC tulajoknak legyen kicsi az alaplap, legyen integrált ATi vagy nV VGA, 5.1 esetleg 7.1-es integrált hang, lan, és passzív NB hűtés

5., Házi fájlszerverhez mindegy, hogy milyen a tuning, vagy a kábel, legyen 4 P-ATA és 8 SATA port rajta, ami RAID5-ot tud.

6., Csajnak halk legyen, stabil, és legyen grafikus BIOS-logo...

Mondjatok még kategóriát, ahány ház, annyi szopás ööö szokás.

(#31) Joco válasza #64791808 (#30) üzenetére


Joco
aktív tag

:R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#32) Muton válasza Joco (#29) üzenetére


Muton
addikt

...nem kerül rá a chip, te kevesebbet fizetsz készpassz...


hát szerintem ez közel sem lenne így, ugyanis sokkal nagyob az egyedi áruk költsége:
a horribilis tervezési költséget nagyvonalúan figyelmen kívül hagyva a gyártási folyamat során végig azonosítani kelle az egyedi lapot, minden SMD beültetőre külön progit kellene írni, minde munkásnak külön lista, h erre rakjon valmit, arra nem, a teszázisnál külön progi detto , ezeket automatiikusan mindenki tudja, kezelje, és a minőségbiztosítás is gondban lenne, mert a sok egyedi cuccot leellenőrizni, h az van e rárakv a ami igényelve volt, és utána szállítani még durvább lenne. minden csomópontba szétszedni egy konténert, majd pl egy lapot kell küldeni Afrikába és az losztó pl Amsterdambn van, akkor külön indítanak egy konténrt neki, vagy összerakják egy kistargoncával :)
ha gariztatni kell, akkor vársz rá 2 hónapot, míg legyártanak neked egy újat, és elküldik?
ez enm járható út. de biztos (iszonyatos mennyiségű) pénzért meg lehetne oldani. ha komolyan érekel a téma, dobj egy mailt egy gyártónak, h mennyiért gátana le neked egy egyedi lapot kis szériában (pl 5-10 db).
de előtte vegyél egy wild kijelzőt, h kiférjen a sok nulla :P :DDD

szerintem ;]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#33) Joco válasza Muton (#32) üzenetére


Joco
aktív tag

Így van mindenhol kb. 5 féle gyártósor, úgy elég lenne 1 féle. A robotnak olyan mind1, hogy lerak egy alkatrészt vagy sem. Pufferban szépen ott figyel mindegyiknek, hogy milyen lap jön és ha kell rárakja az alkatrészt, ha nem akkor nem.Itt ráklikkelsz neten, akkor értelemszerűen a közelebbi gyárban csinálják és mivel forgalom azért van, nem 1 db-t kell elhozni, jelzem most sem úgy müködik, hogy pl. csak a8n-sliből raknak tele egy konténert.

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#34) Muton válasza Joco (#33) üzenetére


Muton
addikt

én ezt mind értem, de ha olcsón (értsd kis felárral) megvalósítható lenne, akkor már rég lehetne így rendelni. tehát vami biztos h bonyolult vagy drága. de reméljük eljön ennek is az ideje, én már várom :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#35) Brae válasza #64791808 (#30) üzenetére


Brae
őstag

Mi az a kkv? :B

(#36) Joco válasza Muton (#34) üzenetére


Joco
aktív tag

Soxor sajnos inkább üzleti érdekek állnak a fejlődés útjába és nem a technikai nehézségek :(((

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.