Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd írót vegyek? (lg,nec,pioneer)? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! Előszöris tudom, hogy van már ilyen téma, de mivel újabb termékek jelentek meg a piacon, gondoltam rákérdezek. Jelenleg a kövcsi írókat tudom jutányosan megvenni, elsősorban tapasztalatokat várok:
NEC ND-2500
NEC ND-2510A
LG 4081B, 4082B
Pioneer 107 D
Nekem a Nec tetszik, gondolom a kétrétegű lemezek ára idővel csökkenni fog, de ha valaki azt mondja rossz, nem veszem meg. Egyébként olvastam a fenti írók topicjait, de nem segített a döntésben, gondoltam másnak is jól jön egy ilyen topic vásárlás előtt, előre is nagyon köszi!

(#2) Dione válasza T 1000 (#1) üzenetére


Dione
tag

A nec írókkal vigyázz,mert kényes a szája,nem mindegyik lemezt hajlandó megírni.-de lehet,hogy tévedek.

(#3) Alvin_ti4200 válasza Dione (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

''A nec írókkal vigyázz,mert kényes a szája,nem mindegyik lemezt hajlandó megírni.-de lehet,hogy tévedek.''

Akkor minek írod be?:U

Amúgy NEC 2500A és Pioneer 107 nyugodt szívvel ajánlható.

(#4) Dione válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Dione
tag

Nagyon egyszerű,mert így olvastam.Ezzel most mi a baj?Nem értem.

(#5) Alvin_ti4200 válasza Dione (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én már használtam NEC írót és nincs baj a lemezekkel.

(#6) Dione válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Dione
tag

tesztben olvastam,lehet azóta mát variáltak vmit rajta.Nekem pio-m van,és jól működik.

(#7) T 1000


T 1000
aktív tag

Azt is szeretném megkérdezni, hogy mi a különbség a 2500 és a 2510, illetve a 4081 és a 4082 között!

(#8) Alvin_ti4200 válasza T 1000 (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

2510 ír dupla rétegű lemezeket is, a 4081 tudtommal valamelyik szabványú lemezt csak 4*esen tudja írni, míg a 4082 mind a + mind a - DVD-ket egyaránt 8*osan írja.

(#9) Bero


Bero
aktív tag

Nekem egy régebbi LG-m van, és egy eprom frissítés után minden nyersanygot sikeesen megírt. De a Pioneer szarintem a nyerő!

(#10) T 1000


T 1000
aktív tag

Tudtommal a nec 2500-is kétrétegű író , nem?

(#11) Alvin_ti4200 válasza T 1000 (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nem, csak ha firmware-t frissítesz rajta.

(#12) erdoke válasza T 1000 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Pár hét, és még jobban leesik a Pioneer DVR-108 ára. Azt vedd.

A legjobb aláírás a héten

(#13) T 1000


T 1000
aktív tag

Most olvastam a teszteket, a Nec-et mindenhol nagyon dicsérik, szerintem azt veszem meg!

(#14) Trak válasza T 1000 (#13) üzenetére


Trak
addikt

Mennyit szánsz rá?
Hallgass erdoke-re....

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) erdoke válasza T 1000 (#13) üzenetére


erdoke
titán

Csak ha van egy jó olvasód is mellé.

A legjobb aláírás a héten

(#16) nofene


nofene
aktív tag

Én a Nec2510A mellet tenném le a voksom persze a Pio sem rossz vétel!

Az én íróm (Nec 1300A) még sokkal kényesebb volt a lemezekre de egy firmware frissítés sokat segített! Haver 2500A-ja viszont már nem szenved eme gyermekbetegségben és a legtöbb (akár gagyi) lemezt is megírja!

(#17) TexT-BoY válasza T 1000 (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Pajo 108d nem vészes most sem az ára és még lesz ez olcsobb is!:)

nagyon tutti és ez már az igazi DL irok egyike!:P (igez erdoke?:F)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#18) Legolas válasza erdoke (#12) üzenetére


Legolas
senior tag

Erdoke, mi a véleményed a NEC-3500-ról? Az annyit tud mint az új pio, de itt is a pio felé billen a mérleg minőségileg?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#19) erdoke válasza TexT-BoY (#17) üzenetére


erdoke
titán

Kategóriában az NEC 3500-zal kell hasonlítani, az pedig még nem nagyon kapható, tesztje is kevés. Még a görögöknél sincs, csak a 2510 és a rá épülő TDK.

A legjobb aláírás a héten

(#20) T 1000


T 1000
aktív tag

Ajánlom figyelmetekbe a következő összehasonlítást: [L]http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=334&p=12[/L]

Azért ez elgondolkodtató, én a NEC 2510-re voksolok! Pláne hogy egy 10-essel olcsóbb, mint a Pioneer 108-as! Amugy meg egy LG cs író lesz mellette, ami szerintem mindent olvas...

[Szerkesztve]

(#21) Legolas válasza T 1000 (#20) üzenetére


Legolas
senior tag

De ha végre eljön majd a DL írás ideje, akkor tudod ki várja meg, míg 2,4*-es sebességgel megírsz 8,5 gigát! Addig kinő a szakállad is. A pio 108 nem elég , hogy 4*-es DL írásra képes 16*-os +- írást tud és inkább várjál még egy kicsit, de mindenképpen pio 108, vagy NEC 3500! (elvileg 16*-os lesz a leggyorsabb dvd író kereskedelmi forgalomban, így nem jársz úgy, hogy megveszed és két hónap múlva kijön egy gyorsabb!)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#22) erdoke válasza T 1000 (#20) üzenetére


erdoke
titán

Ajánlom a következő összehasonlítást: [L]http://www.dvd-recordable.org/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=96[/L]

Úgy tűnik, még a 3500-as NEC-vel szemben is a Pioneer a nyerő.
Az általad idézett teszt óta már rég behozta a Pio firmware az NEC-t írásban, míg az NEC ugyanolyan sz@r maradt olvasásban.
A 107 olvasásáról csak annyit, hogy meg fogom tartani olvasónak, ha legközelebb írót veszek.:P

A legjobb aláírás a héten

(#23) mrdoubleb2 válasza Legolas (#21) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Persze, csak elvileg októberben jön ki egy új Benq ami elsőként ismeri majd a 8x+RW-t, azután jövő év elején várható a 6-10x+R DL szabvány elfogadása.... Hardwarenél ne gondolj bele, hogy mennit ér / mennyivel tud többet az új modell '2 hónap múlva, mert agyvérzést kapsz.
:O

[Szerkesztve]

(#24) erdoke válasza mrdoubleb2 (#23) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre nem várható 4X DL-nél gyorsabban írható lemez még minimum egy évig, egyébként is 8X lesz a max. 8X +RW se nagyon van a láthatáron lemezügyileg. 4X RW-re nem fogok 8X sebességgel írni.

A legjobb aláírás a héten

(#25) T 1000


T 1000
aktív tag

Na most már tényleg nem tudom mi legyen, és az LG? Nem jó?

(#26) rzoli


rzoli
senior tag

Én két LGt használok, egy 4040B, és egy 4120-ast. Kb 90-100 ill. 15-20 DVD-t írtam. Eddig egy rontott (4040B), mind olvasható, igaz nem 120 forintos lemezeket használok, hanem TDK, Sony, ill. Fujit.

A 4040B annak idején itt a PHn tesztgyőztes volt.

A 4120-szal is tökéletesen elégedett vagyok, egy hibája van, amikor beteszek egy lemezt, amíg felismeri, beolvassa egy kicsit hangos.

üdv
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#27) DjMcMaster


DjMcMaster
tag

Sziasztok !

Bevallom, hogy nem olvastam végig a fórumot, de az alap témát látom...
Rermélem nem késő az irományom, de azért megosztom a tapasztalataimat !
DVD író szinten NEC 1300-al kezdtem. Hát, ha tudnátok mit jártam végig. 50-60 elcseszett (olcsó) lemezzel a hátam mögött, sikeresen kicserélték egy 2500A-ra, de az eredmény ugyanaz volt. Az olcsó lemezeket végig rontotta 50 db-ból kb 4-et írt meg tökéletesen. Az írás közben nem adoot hibát, kiírta, hogy az írás sikeresen befejeződött. De aztán jött a feketeleves, az adatellenőrzés. Kivétel nélkűl a lemezek tartalmának 90 %-a felett olvashatatlan volt a lemez. Hangsúlyozom, hogy ez csak az olcsó lemezekre vonatkozik. A drágább TDK, FUJI, és TDK DVD-RW(2x)/+RW(4x) valamint egy MELODY 1x DVD-RW stb. és bármilyen CD lemezeket tökéletesen írt. De mivel adatmentésre szeretném használni az írást, nekem tökéletesen megfelenének az olcsóbb lemezek is. Egy HACKELT firmware-el (amivel tele van a NET) a 2500A-s íróból csináltam egy 2510-est, és működött a DL írás is, de ez csak drágább lemezen lett kipróbálva. (Mivel még nincsenek olcsó TAIWAN-i verziók.) Az eredeti firmware-el sewm vitte az olcsó lemezeket. Azt olvastam valahol, hogy létezik több helyű összeszerelés is és nehéz (itthon) kifogni egy eredeti NEC összerakást (és ez nem csak a szerelésre, hanem az alkatrészekre is vonatkozik !!!), és ez is okozhat működési különbségeket... (Hangsúlyozom, hogy ezt olvastam, az enyémet nem szedtem szét !)

Meguntam a dolgot, és vettem (ma) egy LG 4120B-t (OEM), 20.110,- (brutto) ft-ért. Most írom az első (olcsó) lemezeket és simának látszik a dolog...

U.I.: Én mindíg is LG párti voltam, mivel az összes CD íróm LG volt, és sosem hiba miatt, hanem a sebességük miatt cseréltem le őket. Ez a NEC egy sulinetes melléfogás volt, amit december végén az utolsó pillanatban kellett felhajtani.

Még egy tanács: (Szintén hallomás !) Mindenki óvakodjon a 100-as hengerből származó PRINCO-któl, mert ha meg is tudja valaki írni, fél év múlva visszaolvashatatlanná válik a lemez ! Állítólag oxidálodik a felülete. És van nálam több olyan PRINCO (Tuti 100-as hengerből származó !), amit azért hoztak, hogy próbáljam rendberakni a tartalmát és gyorsan átmenteni egy másik lemezre. A 100-as PRINCO onnan ismerszik meg, hogy a felületi (fehér) védőréteg sem a külsején sem a belsején nem éri el a lemez peremét. Szembetűnő különbséget csak egymás mellett láthatsz a lemezeken. A 10-esből származó lemez, valahogyan igényesebb hatást kelt... A 10-es hengerekkel ilyen probléma (állítólag) nincs, és a felület is 100 %-ban le van védve...Széltől-szélig ! Információim szerint a 100-as henger román gyártmány, míg a 10-es TAIWAN-i.

U.I. 2.:Most fejezte be az LG az X-edik (gyagyi-ARITA szitázás, RITEK gyártmányú) lemez adatellenőrzését, és jó lett ! Ilyet a NEC-nél nem sokszor láttam !

Üdv ! DjMcMaster

(#28) joey7 válasza DjMcMaster (#27) üzenetére


joey7
őstag

nekem az egyik íróm LG 4040B; több ezer lemezt írtam már vele,és tökéletesek lettek, és még mindig jól műxik! :C
'' (gyagyi-ARITA szitázás, RITEK gyártmányú) '' -minek használsz ilyet,ha gagyinak tartod? :F
Én egy csomó ''gagyi'' Arita-t égettem már,és semmi gond nem volt velük. :(

(#29) DjMcMaster


DjMcMaster
tag

Hali !

A 'gagyi'-t úgy értettem, hogy, nem a TDK, FUJI, stb. kategória. Tulajdonképpen nem is a lemezre, hanem az árára vonatkozik...

Üdv ! DjMcMaster

(#30) kikka80 válasza DjMcMaster (#27) üzenetére


kikka80
tag

igen, princo lemez felejtős, de ez már nagyon régóta felejtős. de viszont kötekednék veled:

''De mivel adatmentésre szeretném használni az írást, nekem tökéletesen megfelenének az olcsóbb lemezek is.''

azt hiszem, ha az ember adatot ment azért teszi, mert 2 év múlva is viszont szeretné látni a munkáját. emellett egy kicsit necces volt ez a mondat, értelmetlen. bocs, de adatmentésre MÁRKÁS termék való, esetleg ram.
itt viszont közbe lép az LG, hogy témánál maradjunk. nekem egy 4081B- m van és tökéletesen működik. bár 8X- os írást nem próbáltam, igazából nem is ajánlom...

de ezek csak az én véleményeim.

''open your eyes!''

(#31) gézu válasza T 1000 (#1) üzenetére


gézu
őstag

Én is LG /4081B/ tulaj vagyok és azt mondhatom,hogy egy nem sebességbajnok,
átlagos,megbízható író.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#32) DjMcMaster


DjMcMaster
tag

Hello !

Az Én adatmentéseim PLACEBÓ jellegűek ! Megnyugtat, hogy kiírtam, de 99 %, hogy soha a büdös életben nem veszem elő többet ! Amiit igazán meg akarok tartani, azt winchester-en tartom, legalább 2 másolatban...

Üdv ! DjMcMaster

(#33) breetai


breetai
aktív tag

Hali!
Én csatlekozom erdokéhez mert Pio-hívő vagyok amióta NEC 2-3 DVD+10 alatti mennyiségű CD írása után megfáradt.Rádásúl a Pio108 ára egyre barátibb,és a DL is már csak olcsobb lesz. :C

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#34) jenicel


jenicel
tag

Nah! Jól megkevertetek! :F Én is DVD-író vásárlás előtt állok, és eddig a NEC 2510-en gondolkodtam, de most már nem vagyok egészen biztos ebben.
Egyébként 20k van rá (bruttó).
A DVD-íróknak nagy az áramfelvétele?

Tisztelem az egyenes embereket.

(#35) DarkFater válasza jenicel (#34) üzenetére


DarkFater
tag

Csatlakozom a szavazókhoz és +1 szavazat az NEC-re.
Ismerőseim körében az LG-re már volt panasz, NEC-re és PIO-ra nem.
Szerintem is a PIO a csúcs, ugyanakkor a PIO-hoz képest az NEC ára sokkal barátibb.

Nekem is NEC 2500A van és kiválóan működik. Az író kényes mivoltát meg tudom erősíteni, tényleg nem komálja a gyengébb minőségű alapanyagot. Nem is az, hogy elrontja, helyből írni sem akarja :) A márkás anyagot szereti, azt érdemes belerakni. (TDK, FUJI, VERBATIM)

Mivel ebben egyet értünk, így nincs problémánk egymással.:))
Nekem pl. a 4x-es TDK-kat rendszeresen 6-8 szorosan akarja írni, úgy kell visszafognom :D

Visszatérve a gyengébb alapanyagra ismét csak ismételném már többször leírt véleményemet miszerint nem éri meg occsó 100 forintos alapanyagot venni, mert hosszútávon sajna tönkremennek és dupla költség és nagy macera az elveszett anyag pótlása.

NE VEGYETEK PRINCO-T ÉS A RITEK-EK KÖZÖTT IS VÁLOGASSATOK HA MÁR MUSZÁJ AZT VENNETEK! :O :O :O

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#36) emzeperiksz


emzeperiksz
csendes tag

Sziasztok!
Először egy LG4082B-t vettem, és kiderült, hogy nem írja a pluszos lemezeket (a minuszosakat és a CD-ket írja). A Nero kiírta, hogy ezt a lemezt nem tudja írni, azt ''javasolta'', hogy minuszos lemezt használjak. A szervízben csináltak vele egy próbaírást az általam bevitt Sentinel tip. lemezre, persze sikeresen. A szervizes megjegyezte, hogy ez már nem az első eset, hogy nála jól ír az otthon nem működő író. Ezért kicserélte egy újra. Otthon próba, persze, hogy nem jó. Mikor ismét visszavittem, már kaptam egy csereutalványt. Ezzel felfegyverkezve vettem egy Philips írót.
Ezzel már egy kissé más volt a helyzet. Szépen elfogadta a pluszos lemezt, lezajlott az írási procedura, a lemez felületén látható volt, hogy valamit írt rá. Minden jó volt, csak az írott fájlokat nem tudtam megnyitni, ugyanis nem látszottak a Sajátgépből kiindulvamég az írót olvasónak használva sem. Érdekes, hogy a Nero-val nézve láttam, hogy a fájlok a lemezen vannak.
Valószínüleg a Philips sorsa is a visszavitel lesz.
Lehet, hogy a gépemmel lehet valami beállítási probléma?
1,7 P4 Intel Celeron; 256 MB RAM; Nvidia GF2 MX400

Előre is köszi a segítséget.
mz/x

(#37) rpka válasza T 1000 (#1) üzenetére


rpka
csendes tag

vegyél pioneert, az a legjobb! de ha gondolod, ne a 107-et vedd meg, hanem vegyél 108-at mert az már tud DL-t is irni. Az ára pedig 30 alatt van. lg nem tuti kb 200 db után ki kellett dobnom

rpka

(#38) rpka


rpka
csendes tag

szeretnék DL lemezt venni olcson, lehetőleg Pest környékén irjatok ha tudtok valamit! Köszi

rpka

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd írót vegyek? (lg,nec,pioneer)? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.