Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Eljutottam odáig, hogy nagyon zavar a vezetékes telefon vezetékessége, tehát kell egy dect készülék.
Átböngészve mindent (meg 3 típust is használva máshol) nem nagyon tudok dönteni. Meg ugye 3 készülék 3 gyártó az közel sem a piac, akkora része mint amit szeretnék megismerni vásárlás előtt.

A használati tapasztalatok alapján egy Philips DECT-2111 csodára gondoltam első körben. Utána megláttam az éppen katuális cora szórólapot: AEG D 9 dupla ajánlat, azaz 2 kézibeszélő kevesebb, mint 10k HUF értékben.

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy mennyire változó a hangereje ha sétál vele az ember?
Zajokat mennyire szedi fel?
Mennyire kezelhető a menüje? (a philips pl elég gyneg menüvel rendelkezik, de a hangjára sosem volt panasz)

Illetve várok más típusokról is véleményeket (meg árakat :) )

Köszönöm! :))

(#2) vizslakutya válasza jerry311 (#1) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Én is pont vásárlás előtt állok.
Valamikor kb tíz éve volt már egy ilyenem,akkora volt mint egy tégla/panasonic/de az nem volt tökéletes.Eléggé zajos volt,gerjedt mindenre de legjobban az energiatakarékos izzóra.Annak a közelében szinte nem is lehetett használni.Nem tudom ezek a mai készülékek erre,hogy reagálnak.Nekem a ''földalatti'' áruházban levő magyar menüs van kinézve 5 k körül.
Szóval én is várom a tapasztalatokat ha van ilyen.
Hátha felpörög a topic.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#3) dabadab válasza jerry311 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Mivel digitalis, a hangero nem valtozik.
Egyebkent az en meglatasom az, hogy tok mindegy, hogy melyiket valasztod, telefonalasra mindegyik remekul alkalmas :)

DRM is theft

(#4) jerry311 válasza dabadab (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez elméletben így van.
Azonban a 3 általam használt DECT telefon közül kettőnél igencsak változó a hangerő és a zaj valamint a jel/zaj arány, attól függően milyen messze és milyen irányban vagyok a bázistól.
nem kötekedés, tapasztalat :(

(#5) jerry311 válasza vizslakutya (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mostaniak is gerjednek dolgokra, pl a xDSL/kábel modemeket és egyéb nagyfrekvenciás vackokat kifejezetten utálják.

Igazán felpöröghetne, unom már a veztéket :DDD

(#6) X@b3e


X@b3e
addikt

Ha javasolhatnám, mindenképpen Panasonicot vegytek, ár/teljesítményben best buy

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#7) Flashy


Flashy
veterán

a legolcsóbb akciós Sencor márkájút vettem tavaly év végén, panel lakáson belül bárhol ugyanolyan hangminőséggel és hangerővel szól, soha nem szakadt meg a kapcsolat beszélgetés közben sem és legalább 1pálcás térerő mindenhol van, 3 a max. telefonkönyve nincs olyan értelemben hogy nem szám+név párosokat tud eltárolni csak számokat, ami nekem fontos hogy bejövő hívásokat akkor is rögzíti ha a kézibeszélő ki van kapcsolva, mivel relatíve keveset telefonálok, egész nap ki van kapcsolva, ha csörög a bázis akkor bekapcsolom a kézibeszélőt, megnézem a számot és felveszem (vagy nem), ha hazamegyek, bekapcsolom a kézibeszélőt és megnézem hívott-e valaki.

(#8) dabadab válasza jerry311 (#4) üzenetére


dabadab
titán

Nekunk a rendkivul ismert Audioline termeke van, az nem csinalt ilyet, amig van terero, addig nem ingadozik a hangero.

DRM is theft

(#9) jerry311 válasza dabadab (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Philips - Ventus - Sagem.
Utóbbi kettővel van probléma, ventus a leggázosabb.
Telefon a kezemben bázis az asztalomon, ahogy forgatom a bázist úgy változik a hangerő és a hangminőség. :P

(#10) kovasz válasza jerry311 (#1) üzenetére


kovasz
senior tag

nekem az van amit a fatav hozott talan siemens. nincs vele gond, olyan 500m-ig mukodik.

(#11) k.


k.
őstag

nekünk siemens van és nagyon jó egyszer már szét is esett de összeraktam azóta megy a hangeeje nagyon jó a tipusszáma pedig:gigaset s1

(#12) cornfake válasza X@b3e (#6) üzenetére


cornfake
aktív tag

en is a panat javasolnam,valami kozepkatost

I'm what's left, I'm what's right..

(#13) Dufresne válasza jerry311 (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Én a D9-est nem ajánlanám, most vettünk egy ilyen párost és nem mondani, hogy nagyon fantasztikus.
Amúgfy van még mellette 2 panasonic azok viszont tényleg jók, szóval énis valamilyen panat ajánlanék.

(#14) jerry311 válasza Dufresne (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akkor úgy tűnik az egyik leglényegesebb kérdés letárgyalva: nem veszek akciós AEG-et :)
Ahogy így nézem a post-okat ebből pana lesz vagy siemens (Bővebben: link).
Na jó nem ilyen, de azért látszik, hogy a vezetékes telefonok is fejlődnek :DDD

(#15) cornfake válasza jerry311 (#14) üzenetére


cornfake
aktív tag

jajadekiszexi a kis siemens,mennyiert vesztegetik?:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#16) vizslakutya válasza jerry311 (#14) üzenetére


vizslakutya
senior tag


Bővebben: link

a 14.ajánlatot nézd.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#17) jerry311 válasza vizslakutya (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

Érdekes ajánlat...
Kérdéses a készülék kényelmi szolgáltatásainak használhatósága... :F
Sajnos, nem teljesen egyezőek a szabványok (pl hívószámkijelzés). :(

(#18) jerry311


jerry311
nagyúr

Philips DECT 311 lett a vége.
Eddig nincs bajom vele.
Jó a hangja, értelmes a menüje (magyar!) nincs telezsúfolva felesleges butaságokkal.
És amit elfelejtettem ellenőrizni vásárláskor: nincs háttérvilágítása :(((

[Szerkesztve]

(#19) cousin333 válasza jerry311 (#18) üzenetére


cousin333
addikt

Látom, már vettél. De a többiek még hazsnát vehetik a topicnak

Részemről egy szavazat a Panasonicra.

Jó hangminőség, hosszú akkuidő, 200 név tárolása, háttérvilágítás ;].

"We spared no expense"

(#20) jerry311 válasza cousin333 (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát igen a háttérvilágítás nálam is szempont volt, de elfelejtettem bebiztosítani magam a feledékenységem ellen, így hát elfelejtettem, hogy miket kell ellenőriznem a tulajdonságok közt. Ott és akkor a boltban fel sem tűnt.

(#22) Jancsi44


Jancsi44
csendes tag

Szerintem a Sagem egy nagy szar marka. Nekem speciel vezeték nélküli Sagem telefonom van (D30 T)és otvarszar az egesz. Ánnadóan baj van vele, nem fogad hívásokat és nem lehet róla telefonálni, már sajnálom, hogy megvettem. Ahogy egy haverom mondana: ha a Sagem gyart a francia hadseregnek, akkor nem kell felnunk a franciaktol.
A panában mindenképp bízom-olyan a Tv-m, videóm-más csak azért nem mert megkérik az árát...

(#23) Carte


Carte
tag

Remélem valaki megtalálja ezt a kihalt fórumot :DDD

DECT telefont keresek lehetőleg 2db-ot, max. 15.000-ig. Fontos lenne, de sehol sem találok erre vonatkozó írást, hogy ezek tudnak-e egymás közötti - belső - ingyenes beszélgetést biztosítani. Talán 1 helyen láttam valami régi panasonicnál de az már nem kapható. Főként erre a belső hívásra lennék kíváncsi. Tudják-e, vagy sem. :F

Köszönöm!

(#24) jerry311 válasza Carte (#23) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem ez a legkihaltabb topic ezen a fórumon. :DDD
AFAIK a DECT telefonok 99%-a tud ilyet, főleg ha egy gyártó ugyanazon modelljei. Persze ez utóbbi nem garancia.

Ezek?

Annyira azért nem tűnik vesztett ügynek. :))

(#25) Carte válasza jerry311 (#24) üzenetére


Carte
tag

Ez egy jó hír hogy elv. tudják, de akkor miért nincs sehol írva a jellemzőkben. Tényleg sehol. Marketingből ez így végképp 1-es nekik. :O :DDD

Köszönöm a választ! :R Még utánakérdezek személyesen ahol lehet ilyet kapni hogy biztos legyen.

(#26) jerry311 válasza Carte (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

A gyarto oldalat nezzed ne a boltoket.

(#27) Carte válasza jerry311 (#26) üzenetére


Carte
tag

Igyekszem, néhány panasonicnál már találtam erre vonatkozót köszi! :K

(#28) ugyeletes válasza Carte (#23) üzenetére


ugyeletes
tag

sikerult valamit talalni? en is hajtok olyat, hogy abszolute nincs bejovo telefonvonal, de szeretnem, ha a ket telefon gazdaja egymassal tudna beszelgetni partizmeteren belul... :)

(#29) ugyeletes válasza ugyeletes (#28) üzenetére


ugyeletes
tag

nos, ha intercomot tud, akkor hurra!
http://panashop.hu/items/details/38867/category/110/kx-tg1612hgh/panasonic/duo_dect_telefon_2_kezibeszelo_1_bazis_1_tolto_szurke_szinu/

ilyet vettem, es tokeletesen tudok beszelni a ket egyseg kozott, telefonvonal nelkul!

(#30) jerry311 válasza ugyeletes (#29) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ma is tanultunk valami újat ebben a kihalásra ítélt topicban.

(#31) KTU


KTU
addikt

válasz erre

Ha elfelejti lerakni "lerakni" megnyomni a gombot, arra nem lesz megoldás készülékcsere.
Ezt a szolgáltatónak / központnak kell tudnia.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#32) Salex1 válasza KTU (#31) üzenetére


Salex1
senior tag

Én egy olyan telefonra gondoltam, mint a sima vezetékes, csak ne kelljen átkábelezni a lakást, hogy az ágyánál is legyen egy másik.
Sajnos a nagymamámnak a nagyimobil is túl bonyolult és nem tudja használni. Sokkal jobb ez a hagyományos, amin 3 szám be van tárolva, a többit meg kis füzetből bepötyögi.

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Idős mamámnak szeretnék vásárolni vezeték nélküli vonalas telót. A lényeg hogy minél hangosabb legyen a csengő és a beszéd hang erő?melyik márkákat és típusokat nézegessem?ha lehet több ajánlatot is kérek.Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.