Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen codecet?

Hozzászólások

(#1) Vaze


Vaze
őstag

Udv mindenkinek!kovetkezo kerdesem az hogy avi filmekhez milyen kodec a legjobb?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2) laczo válasza Vaze (#1) üzenetére


laczo
tag

szia
Mondjuk a''nimo'' , az egész jó kis csomag...
:DD

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#3) haris válasza Vaze (#1) üzenetére


haris
őstag

+1 szavazat: nimo codec pack
Ha akarod automatikusan települ, ha akarod csak a neked fontosakat telepíted.

(#4) up


up
senior tag

ffdshow+ac3filter+vobsub

(#5) laczo válasza Vaze (#1) üzenetére


laczo
tag

Vagy ha nem a ''nimo''-t választod akkor még van 1 másik is ''Ace codek pack'' névvel.. ez is nagyon jó... :))

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#6) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Semmiféle Codec pack! Csak, ami kell
Ha valamelyik filmhez nincs fenn a codec, GSpot-tal meg tudod nézni, mi hiányzik, ezt felteszed
SZVSZ Hülyeség mindenféle sohasem használt szeméttel lassítani a rendszert...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#7) Sipi válasza Vaze (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Csatlkaozom Up-hoz! Az ffdshow nagyon gyors, szép képet adó, nagy tudású kodek. Packokat pedig csak akkor telepíts, ha jól ismered a kodekeket, mert egy pack kismillió kodeket tartalmaz, amelyek egy része nem is lehet fent egyszerre a gépeden - ergo ütközni fognak.

Az ffdshow alapból kezeli a feliratok kirakását is, így akár olyan lejátszóval is gyors feliratozást tudsz csinálni, amelyik nem is támogatja őket...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#8) atus


atus
senior tag

ffdshow-t használok én is, úgyhogy nem a milyen codecet, hanem a milyen beállítással használjam a kérdés.
Az elérhető legjobb minőséget szeretném kihozni a filmjeimből, a hardverháttér szerintem biztosított a legjobb beállításokhoz. Viszont pl postprocessingnél ha túl nagy értéket adok, nem lesz kockás a kép, viszont összemossa kegyetlenül, és én nem akvarellt akarok nézni. Próbálgattam jó ideig a beállításokat, de valahogy mindig rosszabb lett... Ha vkinek van vmi tuti tippje, szívesen fogadom.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#9) Tapsi


Tapsi
addikt

Ace mega codecs+Divx 5.03pro+fraunhofer mp3codec
Ezzel minden megy.

(#10) Panther válasza KovacsUr (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

KovacsUr-nak van igaza.
Szerintem is mindig csak azt tedd fel, ami kell!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) Cathfaern válasza KovacsUr (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én is csak ezt tudom ajánlani. Illetve még annyit, hogy egy DivX+Xvid páros a filmek nagy részével elboldogul (esetleg még az ac3 kell a hanghoz).

(#12) INNUENDO


INNUENDO
tag

Én azt utálom, de nagyon, hogy a mp3 kodekek többsége nem írja ki hogy 8 bit-esen vagy 16on enkódol. Mindíg ellenőriznem kell utólag virtualdubban hogy milyen lett :((( Még a legutóbbi formázásom előtt volt egy olyan kodekem ami mingid kiirta hogy 16 bit de elfelejtettem a nevét:O

[Szerkesztve]

(#13) DrSoul


DrSoul
őstag

Na, akkor összegezve: mivel eddig nekem is ACeMEga volt fent, de hallom, hogy nem jó, mert lassít, meg inkompatibilitáshoz is vezethet, ezért úgy értelmeztem, jobb a Divx+Xvid és kész. Ezekből melyik verzió? honnan lehet letölteni? Egy linket megköszönnék, és bocsánatot a lustaságomért, de sajna annyi mindent rendbe kell tenni a gépen, hogy erre megsporólnám az időt.
És ac3 a hangnak? Ez is egy kodec? Ez is free letölthető?
Nekem Audigy Player hangkártyám van (aszt hiszem, ez a neve, van rajta firewire), amikor installáltam, azóta van egy ilyenem, hogy ac3 filter. Sajna nem értek ezekhez a dolgokhoz. Akkor most a kodec is fent van??? VAgy ez hardveresen nálam támogatott?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#14) ollie válasza DrSoul (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

xvid: Bővebben: link
divx nem kell, mert az xvid dekódolja azt is
ac3 filter: Bővebben: link

Más nem igazán fog kelleni (esetleg ogg codec Bővebben: link).

***

(#15) DrSoul válasza ollie (#14) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi!
És az én ac3 filterem, ami van, az mi? Amikor installáltam az Audigy-t, megjelent a vezérlőpulton egy ilyen icon (hogy ac3 filter).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#16) DrSoul


DrSoul
őstag

Ja? És mi az a GSpot, amiről KOVÁCSÚR ír? FREE?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#17) Blackmate


Blackmate
senior tag

Bővebben: link Itt lehet mazsolazni a legujabb/legfrisebb/leginkabb hasznalt codec-ek, es codec packok között.

Szerk.: A Gspot ingyenes, es a filmböl kiolvassa a meta informaciokat, hogy milyen codec-kel lett tömöritve a hang, a kep, es hogy esetleg mivel lett kettevagva.

[Szerkesztve]

(#18) ollie válasza DrSoul (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ha van AC3 filtered, akkor nem kell még egy. A GSpot meg megmondj,a hogy egy adott avi milyen kodekkel lett tömörítve.

***

(#19) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Következő codec pack vann fenn: ffdshow. Emellé még ott van AC3 filter és Vobsub. Próbáltam lejátszani egy filemt Windows Media Player alatt, felismeri, hogy milyen hosszú, de hiába van megnyomva a play, csak egy fekete képernyő látszik, és nem megy az időszámláló. Állóképként bele tudok tekerni. Van fenn több jó kis player. Pl. VCL player. Elindul a film, csak a színekkel van probléma, olyan mintha 256 színű lenne. Mi lehet a hiba?

GSpot szerint:

[kép]

[Szerkesztve]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#20) andriscs válasza andriscs (#19) üzenetére


andriscs
aktív tag

A problémám kb. az mint ennek a srácnak, csak nekem nem oldja meg a 20051129-es ffdshow.

[link]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#21) andriscs válasza andriscs (#20) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Itt a hiba oka, csak semmi nem oldja meg, max az átméretezés: '' encoding content with resolutions not divisible by 16 would cause purple and pink artifacts to appear in the encoded content.''
B*sszus, a rohadt felbontás miatt nem lehet megnézni a filemt. Ki az a nemnormális, aki ilyenre méretezi?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#22) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Eddig jutottam, innen szerintem nincs továbblépés. Minden műkdöik, csak a videó lila meg zöld. Elcsesztem 3 órát, hogy megnézzek egy filemt, de sajnos az első 20 mp-et sikerült 23 óra alatt megnézem. Asszem filmnézés helyett megyek gyúrok egyet vazze. :C

[kép]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#23) jakobkacsa válasza andriscs (#21) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

én nem tudom, miért nem játsza le neked WMP a filmet, de... szerinted melyik nem osztható 16-tal, az 576 vagy a 240? :F
az általad beszúrt idézet ugyanis azt mondja, hogy 16-tal nem osztható felbontások esetén jelennek meg lila és pink artifaktok

Dyslexia for cure found!

(#24) andriscs válasza jakobkacsa (#23) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Hát éppen ez az, hogy a felbontás ellenére is lila meg zöld a kép. Elvileg az új ffdshow megoldja ezt a problémát. Nem értem, hogy miért nem játsza le. De van még egy xvide-es filmem, amit nem hajlandó lejátszani. És persze vannak xvid-es filmjeim, amiket simán lejátszik. Azt histtem, xvid-ből csak egy fajta van. :(

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#25) jakobkacsa válasza andriscs (#24) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

XviD-ből is több build van
javaslat: keresd meg koepi legújabb xvid bulidjét (pl. doom9.org), és tiltsd le ffdshowban az xvid lejátszást
próbának megéri

Dyslexia for cure found!

(#26) andriscs válasza jakobkacsa (#25) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Ok, megpróbálom.

Kipróbáltam, letiltottam, nincs egyelőre változás.

[Szerkesztve]

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#27) Jester01 válasza andriscs (#26) üzenetére


Jester01
veterán

Ess neki mplayer-rel, az biztos jó lesz! :C [link]
Ha meg nem, akkor kiszínezzük! Amennyiben az emberek kékek, akkor RGB-BGR probléma lesz, egy -vf rgb2bgr=swap,scale megoldhatja.

Jester

(#28) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, nekem a következő lenne a problémám:
Nem rég volt XP ismét felrakás. Előtte ment minden video, K-Lite Codedc Packet használtam (2.35 full verziót), lejátszónak BS playert.
Most szintén feltettem ugyanezt a verziót, viszont kissé furcsa dolgokat csinál. A divx-es a div3as, és az mpg4es illetve néhány wmv-t is elég érdekesen játsza le. Sárga, lila, zöld pixeles a kép mint állat, nem igazán lehet kivenni belőle semmit. (A hang speciel működik).
Próbáltam ezután frissebb K-Lite-ot, X-Videt, DivX 6.0-t, XP Codec Pack-et, de az eredmény mindig ugyanaz. Próbáltam az MPlayert is, de szintén nem változott semmi.
Tudna vki esetleg tanácsot adni, hogy mi lehet a hiba, vagy mit lehetne tenni, pl. XP reinstallon kívül...

(#29) Rickenstein válasza Fjoe (#28) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Ha nekimersz állni, az Ace mega codecs pack Dashboard nevezetű beállítóprogijával szépen helyre tudod állítani a regisztrált kodekeket, szűrőket, miegymást...

PS C:\>_

(#30) Fjoe válasza Rickenstein (#29) üzenetére


Fjoe
tag

Azt is meg lehet csinálni, hogy ezeket a regelt kodekeket eltávolítom vmivel? Mármint maga a kodek uninstall után a reg bejegyzéseit...

(#31) Rickenstein válasza Fjoe (#30) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Még mindig ACEMP Dashboard. Csak bepipálod, hogy melyik codekre van szükséged (vagy kiválasztasz egy sémát. Nagyon javallott a Player Edition) és utána ráböksz a ''Javítás erre a beállításra'' gombra. Ezután törlődni fognak a felesleges bejegyzések és csak azok maradnak meg, amelyek be lettek állítva.

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#32) Fjoe válasza Rickenstein (#31) üzenetére


Fjoe
tag

Ok, megpróbálom...Amúgy melyik ACEMCP-t érdemes leszedni?

(#33) drstein


drstein
tag

Üdv! tanácsra lenne szükségem:

A gépemen nem indul el semmilyen xvid/divx video lejátszása, kivéve a mediplayert.
Próbáltam BSPlayer, Zoom player, Winamp :) Az oprendszer win2k fent lévő kodekek xvid, divx, ffdshow, ac3 + a win alap cuccai. Valami javaslat?

(#34) Fjoe válasza Rickenstein (#31) üzenetére


Fjoe
tag

Kipróbáltam de nem működik, sajna. Ugyanolyan a kép. És dvd-nél is rossz.
[kép]

(#35) Rickenstein válasza Fjoe (#34) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Hmm. Akkor ez valsz. nem kodek problem. Én elsőre vagy videokari, vagy jobbik esetben directx betegségre gyanakodnék. Próbálj meg egy rendszervisszaállítást egy olyan időpontra, amikor még minden normálisan műxött...

Mod: Jaigen a Dashboard az ACEMP 6.x verzióitól létezik...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#36) Rickenstein válasza drstein (#33) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Szedd le a kodekeket és használj inkább vmi kodekcsomagot. Amelyik szimpibb: [link] Válogass...

PS C:\>_

(#37) T. Almeida válasza drstein (#33) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Mi az, hogy ''nem indul el''?
Kép nincs , de hang van?

(#38) Fjoe válasza Rickenstein (#35) üzenetére


Fjoe
tag

Azért gondoltam kodek hibára, mert az mpgeket és némelye wmv-t, de avi-t is ''normál'' képpel meg tudom nézni...
[kép]

(#39) Rickenstein válasza Fjoe (#38) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Hmmm. Akkor mostmár végképp paszolom a kérdést. Próbálkozz rendszervisszaállítással...

PS C:\>_

(#40) zLegolas


zLegolas
őstag


MoviX, a CD-ről bootolható videó lejátszó
A nagyszerű MPlayer jó alapot ad további ötletek megvalósítására, ilyen például a MoviX projekt is. ()
A MoviX tulajdonképpen egy mini Linux rendszer és az MPlayer házasságából született. Igazán érdekessé az teszi, hogy nem igényli operációs rendszer meglétét a számítógépen, a gépet CD-ről bootolva elindul egy lejátszóprogram, amely gond nélkül megbírkózik a számítógépen található videó-, DVD- és hangfájlokkal. A program hardverigénye igen csekély (még merevlemezre sincs szükség). Az egész csomag mindössze 32 MB, ez magába foglalja az operációs rendszert, a lejátszó programot és a szükséges kiegészítőket. Kiírható akár egy 36 MB-os, hitelkártya méretű mini CD-re, ami a praktikussága mellett linuxos erődemonstrációnak sem utolsó!
A legfrissebb MoviX verzió letölthető a http://movix.sourceforge.net/ címről kiindulva.


Geexbox
...A Geexbox gyakorlatilag azonos célra készült, mint a Movix. Szintén az Mplayer-en alapuló Live CD-ről van szó, ami az érdekességét adja az az, hogy nem egészen 6 Mbyte méretben sikerült a feladatot megoldani!
Kész .iso fájl tölthető le a www.geexbox.org oldalról. A programot saját igényeinknek megfelelő formára is szabhatjuk (új háttérkép, magyar menü, stb...) az ugyaninnen letölthető .iso generátorral. Hátteret néhány másodperc alatt készíthetünk a www.geexdb.net/html/site/image2avi.php?&sel_lang=english oldalon, tetszőleges .jpg képből.
A Geexbox merevlemezre is telepíthető. A CD-ről indítva a számítógépet a bootolási folyamat elején nyomjunk ESC-et, boot paraméterként írjuk be: install
Ezt követően lehetőségünk nyílik a telepítéshez megkívánt, minimum 10 MB-os, FAT16 partíció létrehozására, továbbá segítséget kapunk a megfelelő Lilo vagy Grub rendszertöltő bejegyzések megírásához.


És mindörökre felejthető a kodekpekkesdi... :C
Ja, és tesztelésre kíváló - ha ezzel megy: vindóz szoftverhiba, ha nem: hardverhiba.



[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#41) Fjoe válasza zLegolas (#40) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi kipróbálom...

(#42) Fjoe


Fjoe
tag

Hát hardver hibáam az van, arról tudtam eddig is, hogy a memóriámiat nem szereti az alaplapom (msi k7n2 delta2 lsr)...Ezért nem tudom elindítani a movix-ot.

(#43) Fjoe


Fjoe
tag

Feltettem még1szer az XP-t, de semmi nem változott, teljesen mind1 volt melyik kodekeket pakolom fel....

(#44) Fjoe


Fjoe
tag

Ja és most vettem észre, hogy az Explorer is szarul jeleníti meg a képeket!
[kép]
Ált Mozollát használok.

(#45) Troy.


Troy.
addikt

hi kellene egy audio codec.

deeig halk volt a film , felraktam a >> AuD-X -et akkor jo is volt. de egy másik filmben pedig csúszott a hang :( AC3 filteres kellene .thx

.

(#46) bzoley válasza Troy. (#45) üzenetére


bzoley
veterán

Ez megfelel?:[link]

(#47) Troy. válasza bzoley (#46) üzenetére


Troy.
addikt

az a gond, hogy ez fennt van ( Xp codec pack felrakhja )

más kellene, de köszi.. asszem a mai filmezésről lemondok !

pedig olyan jo volt az Aud-X codec, csak az a fránya hang csuszott :(((((

.

(#48) Fauszt válasza Troy. (#47) üzenetére


Fauszt
senior tag

media player classic alapból kezeli az ac3/dts hangokat is...

(#49) Troy. válasza Fauszt (#48) üzenetére


Troy.
addikt

tényleg. :D


de azért tudnál vmi codecet adni ? ( nem szeretem a mediat)

(be tudnál nézni a bsplayer topicba)?

.

(#50) Troy. válasza Troy. (#49) üzenetére


Troy.
addikt

SIKERÜLT !

''''''''Luzerek....
Start menü - Programok - AC3Filter - AC3Filter Config elindítása - Mixer oldal - Master (és Gain) hangerőt maximálisra állítani (telepítéskor még csak a félhangerő az alapbeállítás)''''''''''

másik fórumrol idézve :D

már csak a bsplayerrel kellene vmit kezdeni. :(

.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen codecet?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.