Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen codecet?

Hozzászólások

(#51) Fauszt válasza Troy. (#49) üzenetére


Fauszt
senior tag

alapelv: soha ne rakj fel codec(pack)et, csak ha nagyon szükséges, avagy MPC + ffdshow, s valószínűleg nem is lesz másra szükséged, s nem fognak a különböző codec(pack)ek bekavarni, mindenféle abnormális hibajelenséget okozni.

[Szerkesztve]

(#52) Troy. válasza Fauszt (#51) üzenetére


Troy.
addikt

rendben ;)

eddig fennt volt az XP codec pack.. ez a világ legjobbja ! :) benne volt az ac3 filter. csak én ezt nem tudtam:U

plz bsplayer topic. ezt a rejtélyt oldjuk már meg. ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

.

(#53) Fauszt válasza Troy. (#52) üzenetére


Fauszt
senior tag

nem használtam soha bsplayert, ezért nem akarok beleszólni, de én megnézném mondjuk a MPC-val, s ha azzal megy akkor pl. bsplayer reinstall, vagy használj MPC-t ;), ha meg azzal se megy akkor nagy valószínűséggel codecprobléma.

(#54) Troy. válasza Fauszt (#53) üzenetére


Troy.
addikt

minden mással megy a film :)

érdekes ,egy orűája még ment a film :D vmit nagyon elbacarinthattam. :)) csak tudnám ,hogymit :P

.

(#55) p-rolee válasza Fauszt (#51) üzenetére


p-rolee
tag

Csatlakozom!!! A legjobb, ha 1-esével azt a néhányat felrakja az ember, a többi, ami a packokban van (+40-50) úgysem kell, csak bekavar.

Kodekek itt: [link] :))

(#56) Troy. válasza p-rolee (#55) üzenetére


Troy.
addikt

szerinted én honnan szedem :P

ha tudsz segiteni a bsplayer -el kapcsolatban akkor ne hapozz

.

(#57) p-rolee válasza Troy. (#56) üzenetére


p-rolee
tag

Tuti nem bsplayer gond lesz, avicodec-el nézd már meg, hogy mivel van tömörítve a kép+hang! Ja és a másik fülön, hogy milyen kodekek vannak fenn! :DD

(#58) Troy. válasza p-rolee (#57) üzenetére


Troy.
addikt

xp codec pack vann fennt.


gspot al megnézhetem?

biztos a bs a ludas :Y :P

[Szerkesztve]

.

(#59) p-rolee válasza Troy. (#58) üzenetére


p-rolee
tag

biztos... :U

én leszedném a packot...

majd divx, xvid, ac3, elecard mpeg2, real & quicktime alternative, lame mp3 - ennyi kell.

Nekem az volt a tapasztalat, hogy kodek packoknál voltak gubancok, mióta (2 év) leszedtem őket és ezek vannak semmi gond! Bocsesz, de nem volt világos, hogy mi a gondod?

nem hogy mp3 a hang?

[Szerkesztve]

(#60) Troy. válasza p-rolee (#59) üzenetére


Troy.
addikt

hallod- nálam ennyi mocsok nincs, mint ammennyit te itt felsoroltál :DD

xp codec pack NEM egy ace mega ( pfhuuj) ;) nem rak fel 100 megát :))

.

(#61) p-rolee válasza Troy. (#60) üzenetére


p-rolee
tag

Te tudod, mit beszélsz! Én is tudom!!! Na mind1

(#62) Troy. válasza p-rolee (#59) üzenetére


Troy.
addikt

mondtam , vagy megmondtam teneked ,hogy figyeld azt a fekete táskát :DD

szal bsplayer volt a ludas :U felraktam egy ujabbat és már megy is a film :U

KÖSZ MINDENKINEK a segitséget :R

.

(#63) Troy. válasza p-rolee (#61) üzenetére


Troy.
addikt

figy. ezen ne vesszünk össze ;) mindenki másra esküszik. :)) thx a segitséget

.

(#64) Noxy válasza Troy. (#63) üzenetére


Noxy
veterán

Most már értem, miért volt neked olyan sürgős. :DDD

Filmeknél a a codek vitát, könnyen el lehet dönteni ezzel a progival: VideoInspector

A VideoInspector AVI, MPEG I, MPEG II, QuickTime és Matroska formátumú filmfájlok épségét ellenőrzi, megállapítja róluk, hogy milyen hang- és videokodek is szükséges a lejátszásukhoz, és azt letölthetjük az internetről. Megtudhatunk továbbá néhány információt magáról a filmről, ill. a hang- és a képsávról. [link]
freeware

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#65) Bandus99 válasza Troy. (#49) üzenetére


Bandus99
őstag

Csak megjegyzem nem osszekeverendo a Media Player 9 vagy 10 a Media Player Classic-al amirol az elotted szolo beszelt.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#66) Bandus99 válasza zLegolas (#40) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem ertek a linuxhoz sajnos, de erdekes amit mondasz.

2 kerdesem lenne ezzel a movix tipusu lejatszasnal

1 hangkartyat nem kell installni? pl augigy4? Esetleg megadni neki a kartyara 5.1 es rendszer van dugva?

2 TV out megoldhato?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#67) zLegolas válasza Bandus99 (#66) üzenetére


zLegolas
őstag

Bocs, ez a topic nincs benne a kedvenceim listájában...

Szal én a GeexBox-ot ajánlanám. tetszetős, klassz cucc.
A Radeon kártyákon alapból van TV-out, ahogy azt az MPlayer doksi (www.mplayerhq.hu) is írja, mással még nem próbáltam. Ja de: egy ősi 4MB-os Nvidia is ment, csak nem tetszett a képe (Asus V3000).

A hangkártyák többségét alapból (sztereóban) eszi, de az extra funkciókkal (5.1, stb...) gondod lehet. Mondjuk ez az elterjedt DivX / XVid viknál nem is érdekes nagyon...

Nekem a következő konfiggal megy a nappaliban egy gép, fixen TV-re kötve:
P3-733, 128MB SD-RAM, Ati Radeon 7000, DVD-ROM.
Ennél kisebb gépen is megy a szekér, ahogy az a GeexBox honmlapján is olvasható...


Szal szerintem dobj egy próbát!
Letöltöd az iso-t (6-8 MB), kiírod CD-re, rádugod a TV-t, bootolsz és kész is vagy.
A tapasztalatokat oszd meg, légyszi!


[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#68) Bandus99 válasza zLegolas (#67) üzenetére


Bandus99
őstag

koszonom a valaszt

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#69) ace666


ace666
tag

hogy a topik cimere reagaljak:

FfdShow

ebben szinte minden benne van, ami kellhet, esetleg meg quicktime alternate-t szoktam melle tenni
nem zabal sokat, nem akadnak a kodekek stb...

*** Alfa 155 ***

(#70) Bruce_Lee


Bruce_Lee
csendes tag

Helló

Van egy nagy problémám. K-Lite Mega Codec Pack-ot használok és bizonyos videóknál (pl az NHL.com-on lévő meccsösszefoglalók és bizonyos wmv file-ok) ilyen furcsa lilás-zöldes kép fogad és olyan mintha a negatívját nézném a filmnek. Szerintetek ez mire utalhat, ugyanis az avikat teljesen normálisan lejátsza, meg a többi fileformátumot is, csak a wmv-kkel van a gond. Egyébként a legújabb codec van fenn, de már a korábbiakkal is előjött a probléma. Másik kérés, hogy aki használ ilyen Codec Packot, az segítsen már hogy milyen codeceket kell kijelölni, hogy ne legyenek ilyen problémáim. A válaszokat előre is köszönöm.

(#71) ballaszt


ballaszt
csendes tag

Hello!

Milyen kodeket ajánlotok hogy a létező összes DVD filmet le tudjam játszani hanggal együtt?
Se a Media player se a divxplayer nem ad hangot DVD alá. (A többi cucc szól: audio cd, mp3, mpeg stb..)

Az acemcp603pro megoldaná a problémát? (csak kb 50 mega, arra mind szükség van?)

köszi

(#72) bzoley válasza ballaszt (#71) üzenetére


bzoley
veterán

A codec-pack csak további problémákat okozna, felejtsd el!
Vagy használj ''igazi'' lejátszót(PowerDVD, WinDVD), vagy Media Player Classic(nem a windows-os) és hozzá ha gondolod, AC3filter-t[link]
Állítsd is be!

(#73) Móci


Móci
addikt

Üdv!
Tudja valaki, hogy a 0.9.4-es lazy man's mkv codecben milyen verziójú vsfilter volt?
Érdekelne, mert az újjal szarakodik a subtitle workshop.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#74) Móci


Móci
addikt

Pontosan Vsfilter 2.33b kellene. Ha van vkinek, nagyon megköszönném. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#75) Polacsko


Polacsko
tag

hali!
nem tudja vki h miért szaggatnak a dvd filmek?
én codecre gyanakszom!már minden féle lejátszóval próbáltam...
pedig a gépemnek vinnie kéne!p3 800mhz,376 mb ram,9200se
kérlek segítsetek!
thx

(#76) metaldog


metaldog
aktív tag

Hello van egy kis codec problémám mégozzá az hogy most nézek sorozatot ac3-as hangal és egy rész 750 mb és akad a film meg néha a hang is késik pegod ac3 filter ffdshow és divx6 van fent minden más film jól megy de ez ami alatt ac3-as hang van akad, akép héha meg is áll és a hang megy meg a hag is késni szokott a képhez. Mit tegyek?

(#77) [w]


[w]
őstag

na, felraktam ezt a csodálatos ffdshow nevezetű förmedvényt és frankón lejátszik mindent, egyszerűen fantasztikus!

csakhogy mindent fekete-fehérben játszik, hogy rohadna meg. :((( mit lehet ezzel csinálni??? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#78) [w]


[w]
őstag

up, mert az idegeimre megy

cmdr PETER W. VOLKOV

(#79) moonman válasza [w] (#77) üzenetére


moonman
titán

látom nvidiád van, media playerben kapcsold ki az overlay-t (átfedés) vagy frissíts legújabb driverre.

(#80) [w] válasza moonman (#79) üzenetére


[w]
őstag

84.21-es forceware-em van (egy ezeréves ti4200-höz...), viszont nem WMP-t használok, hanem Zoomplayert, mert ez utóbbit ki lehet rakni fullscreenbe a tv-re, míg a mediaplayert nem.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#81) moonman válasza [w] (#80) üzenetére


moonman
titán

abban nincs overlay beállítási lehetőség?

(furcsa én wmp-t is ki tudom tenni)

(#82) [w] válasza moonman (#81) üzenetére


[w]
őstag

van kismillió, de ahhoz én sajna nem értek. :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#83) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kérdésem lenne, hogy érdemes-e frissíteni, esetleg XP-CP-re váltani, ha én most(és már jó ideje) K-Lite 2.20 CP-et használok, és tulajdonképpen mindent le tudok játszani, semmi sem akad, nem hibás, a kép mindig jó. Csak néha bizonyos fájloknál(formátumoknál) csinál olyat, hogy ha nem letölt->megnéz sorrendben csinálom, hanem egyből hagyom elindulni a WinMP-t, akkor elkezdi játszani, majd amikor a letöltés bejeződik, akkor visszaugrik a film elejére, és nem is lehet továbmenni, csak ha újraindítom a lejátszót a filmmel.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#84) gro0ms


gro0ms
aktív tag

SourceForge.net weekend...

ffdshow
[link]
ac3filter
[link]
media player classic, vobsub
[link]

éljünk boldogan.

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#85) Brae


Brae
őstag

Mivel tudom lejátszani a mp4-es kiterjesztésű x264-es kódolású filmeket?

(#86) Dufresne válasza Brae (#85) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem quicktime, vagy az csak 3gp-hez jó :F

Legalábbis nekem quictime alternative codec van és lejátsza az mp4-et a wmp.

[Szerkesztve]

(#87) Brae válasza Dufresne (#86) üzenetére


Brae
őstag

Az nem jó :(
Valami olyasmi kéne, mint az ffdshow+matroska splitter kombó, de az valamiért képhibákat csinál, úgyhogy más alternatíva kéne.

(#88) Dufresne válasza Brae (#87) üzenetére


Dufresne
addikt

Én mást nemtudok, ha felteszi az ember a quikctimealternative codecet, akkor az kb semmit sem zavar be a rendszerbe és a wmp simán lejátsza a 3gp és mp4 fileokat is, ennyt tudok:)

(#89) Brae válasza Dufresne (#88) üzenetére


Brae
őstag

De az mp4, ha jól tudom csak egy konténer formátum és ha x264-el van kódolva, akkor nem tud vele megbírkózni a Quicktime... :(

(#90) ssolitude válasza Brae (#89) üzenetére


ssolitude
őstag

Így van. Tehát nem lejátszó kell, hanem kódek.[link]
Csak saját felelősségre!
Vagy ez: [link]


[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#91) Brae válasza ssolitude (#90) üzenetére


Brae
őstag

Az x264 kodeket felpakoltam, de sajna nem műxik :(
Egyébként a másik gépemen a ffdshow+matroska splitter tökéletesen műxik és a gépigénye is kicsi..., de itt fekete-fehér hibás képet ad és a sima xvid, divx-el is hibázik, erre nem tudja valaki a megoldást?

[Szerkesztve]

(#92) ssolitude válasza Brae (#91) üzenetére


ssolitude
őstag

Én ezt használom [link] kb.3 éve, még az 1.5 óta, és minden megy a gépen konténertől és kódolástól függetlenül.Persze az x264-et nem egyszerű működésre bírni.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#93) Brae válasza ssolitude (#92) üzenetére


Brae
őstag

Kodekpakkoktól egy kicsit félek (Ace, Nimo :((( ), de ha hazaértem kipróbálom ezt. Egyébként mit értesz azon, h az x264-et nem egyszerű működésre bírni, ezzel a pakkal megy korrektül?

(#94) Brae válasza ssolitude (#92) üzenetére


Brae
őstag

Nem jó ez sem :( :( :(
Az FFDShow szar valami miatt, furcsa színekben pompázó képet ad a Xvides, DivX-es filmeknél, mi lehet az oka?

(#95) krystman


krystman
őstag

Helló!Én azt szeretném megkérdezni,hogy miért van az,hogy WMV-ből ,ha AVI (DivX-Xvid)-re konvertálok akkor szakadozva megy a kép és késik a hang.Valami beállítási hiba lehet?Vagy tudnátok olyan progit ajánlani ami egyszerű és jól működik?Előre is köszi.

(#96) Brae válasza krystman (#95) üzenetére


Brae
őstag

wmv-ből ha egyből xvid/divx-es avit csinálok, akkor nálam is ez van, de én úgy oldottam meg, h előtte mpeg2-be konvertálom, így több idő viszont tökéletes.

Én problémámra nem tudja valaki a gyógyírt? :F

[Szerkesztve]

(#97) krystman válasza Brae (#96) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen! :R Megpróbálom amit írtál.Sajna a problémádra én sem tudom a gyógyírt.Elég kezdő vagyok ebben a konvertálásokban. :F

(#98) forceberg


forceberg
veterán

FFDShow van lejátszáshoz. Mi kell még a tömörítéshez / konvertáláshoz?
Amit feltettem: Divx + Xvid. Meg nyomtam fel Fraunhofer mp3 codecet is, de valamiért a videó mellé PCM? tömörítetlen audiót rak a VirtualDub.Esetleg a Virtualdub helyett kéne vmi más?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#99) ollie válasza forceberg (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Vdubban be kéne állítani a hangkodeket is, nem csak a videot.

***

(#100) Avast válasza Fjoe (#30) üzenetére


Avast
tag

Nekem Ace mega codec van fönn. :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen codecet?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.