Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33151) C0d3r válasza dvd_R+ (#33143) üzenetére


C0d3r
addikt

Attól függ, hogy mire van szükséged. Két videokártyás rendszer kiépítéséhez az UD4 ideálisabb lehet, mert a 2. PCI-E x8-on tud üzemelni, ellenben a mostani x4-el. Hátlapi csatlakozókban is gazdagabb (pl. hdmi, optikai kimenet, több usb, 6-os audio csatlakozó).

(#33152) MBazsee


MBazsee
tag

Ötlet erre? [link]

(#33153) C0d3r válasza MBazsee (#33152) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Alaplap: ASROCK 760GM-GS3 ~11k
Processzor: AMD Athlon II X2 250 3.00GHz AM3 BOX ~13k
Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~8k
Videokártya: SAPPHIRE 11164-03-20R HD5750 512MB GDDR5 PCIE ~19k

Összesen: ~51.000 Ft

Videokártya egy helyen megtalálható 20.000 Ft alatt, egész jó vétel, adott felbontásra is megfelelő még az újabb játékoknak is.

(#33154) dvd_R+ válasza C0d3r (#33151) üzenetére


dvd_R+
őstag

nem szeretném sli se cf re használni a hátsó kimenetektől nem függ szerintem a lap teljesitménye amit tud ami ki lehet vele hozni a prociból stb

van rajta 1-2 +usb ami nekem nem szamit mert ez is böven elég de ha nem tudok bele rkani bövitö kártyát hdmi kimenet az alaplapon minek ? ha nincs rajta integralt vga az miert jó , ?

szóval akkor kb teljesitményben ugyan az csak 1-2 + usb kimenet van rjata ami tök felesleges mert attól nem függ a gép teljesitménye jol mondom ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33155) C0d3r válasza dvd_R+ (#33154) üzenetére


C0d3r
addikt

Bocs kicsit megkavarodtam, HDMI ezen nincs, a többin kívül csak eSATA a külső merevlemezek számára.
Ha vadul tuningolsz akkor jól jöhet, gondolom ettől is függ valamennyire a max. órajel. Egyéb teljesítménynövekedést komolyabb alaplappal elérni nem igazán lehet.
Ergo, plusz felárat kifizetni érte fölösleges, azt a pluszt aligha fogod kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#33156) dvd_R+ válasza C0d3r (#33155) üzenetére


dvd_R+
őstag

értem hát igy a plusz kimenetek nem csábitanak meg igazából nem is használom az esatat-t usb elég 7.1 ezen is van csak trükös meg amugy is 5.1 használok sli se crossfire nem kell szóval ja kakor nem latom értlemét meg venni viszont ezzel a lappal ami most van akkor nem lehet tuningolni ,?

általába minden alkatrészt 50% overlockon használok ezzle is lehetne ?

pl E8400 4,2ghz ment EP35C ds3r rev2.1 be

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33157) dvd_R+


dvd_R+
őstag

egyébként mások is ezen az elven vannak amit írt a kolléga ? meg halgatok más véleményt is

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33158) dvd_R+


dvd_R+
őstag

csak kiváncsiságból
még annyi hogy a h67es alaplapok kezelik a cpu integrált vga-át és a p67 az nem ugye?

és ha igy van akokr a h67 hogy kezeli ? biosba belehet lőni ? vagy hogy?

és a 2 vel fentibb hsz em hez pedig annyit hogy akkor nem tud tudásban semmivel többet az a lap mint a mostanim csak 1-2 kimenettel több van rjata stb .. azaz nem érdemes cserélnem ugye?

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33159) Whysperer


Whysperer
addikt

Bocsi ,ha közbe vágok ,de i3 2100 meg PII 955 BE. Azért azt se felejtsük el ha már a http://www.anandtech.com tesztjeit linkeltétek ,hogy alap órajeles AMD-ól beszélünk és a 955 BE jó hűtővel jó sok esetbe 3.8-4-et is viszi. akkor meg aztán tutira nem gyorsabb az i3 2100. Ami az i3 mellett szól az AMD-vel szemben az maximum a fogyasztása,ha húzva van a kis BE

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#33160) horush válasza dvd_R+ (#33158) üzenetére


horush
addikt

Írtam neked valamit, de te azért továbbra is szétoffolod a topikot.. Legalább tennéd offba, bár lehet az már túl bonyolult..

Whysperer: Még mielőtt elfelejtenéd, az I3-2100-at is lehet tuninggolni, 3,6-ig simán fel lehet vinni.

[ Szerkesztve ]

(#33161) dvd_R+ válasza horush (#33160) üzenetére


dvd_R+
őstag

sorry :/ mostmár figyelek

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33162) dvd_R+


dvd_R+
őstag

a fentebbi kérdésekre akkor a válasz

nem nem éri meg az ud4 -re lecserélni ezt a lapot? (a csere ugy nézne ki h vissza visszem ezt és a külömbözetet ki fizetem ami 14k)

és igen birná ezzel a lappal is a tuningot ilyen 50% overlockig ? normális hűtővel?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33163) KAMELOT válasza xAttilax (#33142) üzenetére


KAMELOT
titán

Az elég trutyi akkor! Ha ezt jobban oldották volna meg akkor best buy ahogy írtad.

(#33143) dvd_R+: ha valami akkor ASUS P8P67 EVO. Amugy alaplapos topik! ;)
Vagy ASROCK Fatal1ty P67 Performance

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33164) balpis válasza dvd_R+ (#33162) üzenetére


balpis
őstag

SZia!
Ha nem jött volna még le, hogy nem, nem ér meg 14k-t egy ilyen csere, akkor cseréld...
Nekem legalábbis eszembe se jutna, hisz nem ad gyakorlatilag semmi olyan pluszt, amit valaha is kihasználnál.
minek kell az az 50% overclocking egyébként? Hány VGA-t akarsz használni? Mintha azt írtad volna, hogy nem lesz SLI. Vagy milyen kémiai szimulációkat futtatsz, ahol észerveszed,hogy a futási idő nem 3 nap hanem csak 2?
Az 50% egy 2500K-nál gyakorlatilag 5GHz-et jelentene. Ez elsősorban a hűtőn fog múlni. Már a 4,4 is. Ha alapfeszen megy a tuning, akkor az alaplapot nem terheled túl szerintem. Ha meg emeled, akkor max. vízzel fogod hűteni. A Noctua jó hűtő, de nehezen hiszem, hogy terhelve folyamatosan bírna ilyesmit.

Más a tudat, hogy ha kellene, bírná az 50%-ot, s más, ha feleslegesen hajtja is az ember annyira. Netezéshez, játékhoz nem érdemes.
Főleg, hogy a fogyasztás jelentősen nő, s nem csak terhelten, mert ha a szorzó nem alapon áll, akkor nem megy az energiagazdálkodás. Legalábbis nekem azt írja... Úgyhogy teszem is vissza alapra. Esetleg, ha nagyon nekiállok valamivel terhelni, akkor majd feltekerem ideiglenesen.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#33165) dvd_R+


dvd_R+
őstag

értem szóval akkor nincs értelme ki cserélni az ud4-re köszi a választ az 50% overlock általába játékok miatt hogy jobban fusson

4,5ghz bőven elég lenne nekem egyébként ha annyira meg tudnám húzni

viszont amit fentebb a kolléga említett alaplapot asus-t 1 olyanra érdemes lenne lecseérlnem a mostanit ? vagy maradjak a mostaninál ?

és még annyi hogy milyen cpu hűtőt ajánlotok ? valami olyasmi kéne ami olcsó és jó :D
pl s775 be még anno ekl naracs sárga hűtőm volt 3500ft ba került és 4,4ghz vitte az e8400 procit ilyen 6k nál többet nem szeretnék cpu coolerre költeni

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33166) katras


katras
tag

Utobbi commentemre nem kapam valaszt, de azert remelem tudtok segiteni

Configot szeretnek, 200-17§^0 a keret, eddig azt gondoltam, hogy lehetne i5 2500 es radeon hd 6950... ha jobbat tudtok, mondjatok :D

Mi legyen a tobbi alkatresz?

(#33167) sipio


sipio
tag

Hellosztok. Naszóval megjött a gép :DDD , de elcsesztem, hogy nem patricionáltam, és az lenne a kérdésem, hogy nem tudja e valaki hogyan lehet lezúzni a teljes windows 7-et, hogy tudjak patriconálni? Tudom, hogy nem ide tartozik, de sűrgős lenne.Ja a telepítő dvd ujboli berakásánal megakar valmit hagyni a régiből ezt akarom elkerülni.

Az este, ahogy feküdtem az ágyamban, és bámultam a csillagokat, arra gondoltam: hova a francba lett a tető?

(#33168) horush válasza sipio (#33167) üzenetére


horush
addikt

Win telepítéskor formázd, majd ha minden lemezt leformáztál, tudsz particionálni.

[ Szerkesztve ]

(#33169) balpis válasza dvd_R+ (#33165) üzenetére


balpis
őstag

Ezekkel a procikkal úgyis VGA limites leszel minden esetben, nem a proci fogszámítani. Ekkor ha 100 helyett 102 FPS-ed van az 50% plusz CPU-val, annak van bármi jelentősége?

A meglévő noctua hűtőd miért nem jó? Vagy egyben adod el - tovább használod a profilodban lévő géped? Az elvileg jó a 1155-ös lapra is.

Az alaplap választásnál szerintem össze kell írni a szükséges csatlakozók típusát, számát, funkciókat, s első körben ez alapján szűrni. Ha van előítélet alapú preferencia - pl. Giga aztán biztos nem! :), akkor az megelőzheti ezt. Aztán jöhet a várható terhelhetőség - alaplapi áramellátás, kapacitások minősége, stb. Na meg az ára. Persze egy előzetes szűrő lehet ez is, ha tudom, hogy 30-nál többet nem költök rá semmi esetre sem, akkor nem nézem az Asus Maximust. :) És az extra szolgáltatások - pl. venti vezérlések.
A teljesítményben ma nem nagy különbség lehet az alaplapok között (most az új intelre értem elsősorban, de egyre inkább az AMD-re is igaz), esetleg hűtés, túlterhelhetőség és persze az extrál. Mert mindent a CPU meg az az egy H/P/Z6x csipben van, ami uhgyanaz mindenütt.
Ahogy elnézem, az alaplapos topikban is az ajánlatok nagy része márkahűségen, hallomásból ismert meghibásodási statisztikákon alapul. Eszerint sokak szerint az ASUS a király, minden más gagyi. Van, akinél a Gigára igaz ez. :)

Az az ASUS persze, nagyon szép, jó, megbízhatónak tűnő alaplap, rengeteg interfésszel és extra szolgáltatással. De ha nem kell BT, frewire, 4USB3, akkor számomra pénzkidobásnak tűnik. De ha már ez felmerülne, akkor lehet, hogy én inkább ezt választanám: ASUS SABERTOOTH P67 REV 3.0. Csak hogy megzavarjalak :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#33170) dvd_R+ válasza balpis (#33169) üzenetére


dvd_R+
őstag

Sikerült . :D mármint megzavarnod :)
szóval először is a nocuta és ami az aláírásomban szereplő gép az 1 másik gép ez most 1 új gép amit össze raktam és ehez még nincs cooler de max 6k-s ár kateegóriába szeretnék venni az se baj ha használt

ez a 3. asus lap amit írtatok SABERTOOTH nem érdekel már csak azért se mert túl drága számomra jelenleg :D

viszont amt feljebb lett írva asus lap valamilyen evo :D az érdekelhet ha azt mondjátok h érdemes ezt a gigát le cserélnem arra mert 32 be már lehet kapni a fnetebb említett evo asus lapot és csak 11k-t kellene rá költenem annyit meg meg ér nekem ha tényleg jobb

szóval a kérdés Gigabyte GA-P67A-D3-B3 VS ASUS P8P67 EVO van e nagy külömbség a 2 lap közt amiert meg érné az asus ra váltanom ?

a másik kérdés pedig hogy i5 2500K milyen cooler-t használt is lehet max 6k

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33171) balpis válasza dvd_R+ (#33170) üzenetére


balpis
őstag

Hűtő ebben az árkategóriában Xigmatek Gaia, újonnan vagy Hyper 212+ használtan. Vagy Noctua, Zalman, stb. ... Ami 1156-ra jó, az erre is.

A lapcseréről leírtam a véleményemet fentebb.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#33172) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

bestbuy gépet kellene összeraknom :F
egy Abit Sg71 kócerájt váltana abba nem hiszem, hogy a P4 2Ghz mellé érdemes lenne 2gb ramot bepakolni a jelenlegi 256+128Mb helyett ha holnap után meghal benne valami csak pénzkidobás volt.
Monitor is kellene tudom annak van saját topikja csak a költségek miatt a jelenlegi 14"CRT helyet :Y
Olyan ext igény nincs hogy a legújabb FSP fusson, számlázó progi+16-18 éves lányok netezés+skype egy mai konfig meg úgy se dob hátast egy FullHD youtube videótól :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#33173) C0d3r válasza bnorci71 (#33172) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Mennyi pénz áll rendelkezésre?

(#33174) horush válasza bnorci71 (#33172) üzenetére


horush
addikt

LAP: Asrock 760GM-GS3 ~10eFt
CPU: AMD Athlon II X2-250 BOX ~12eFt
RAM: 4Gb Kingmax DDR3 1333MHz ~8eFt
HDD: Samsung F3 500Gb (HD502HJ) ~8,5eFt
ODD: NEC AD-5260S ~4eFt
TÁP: FSP 350-60APN ~7eFt
HÁZ: Cooler Master Elite 342 ~7,5eFt
TFT: BenQ G2222HDL ~30eFt
Összesen: 87eFt.

Ez belefér így? :)

[ Szerkesztve ]

(#33175) aki11


aki11
csendes tag

hossza mérlegelések után kicsit megemeltem a keretem és most ilyen gépen gondolkodok:

Alap:Asus P8h61-M pro 23e ft
Cpu:intel core i5 2400 47e ft
mem:2*2gg ddr 3 kingmax 1333mhz kb:10e ft
Hdd:Samsung 1tb 1HD103SJ 15e ft
táp:Chiftec 500 14e ft
egy jobb hűtő 4e ft
ami az egyik legnagyobb kihivás a vga mert néztem többfélét gtx460 1gb ra gondoltam
gyártó még nem tudom ecs,asus ez még kérdés de árat tekintve 30- 50 között lesz.
esetleg kicsit drágábban egy sparkle gtx560 1gb ez 50 felett van de nem tudom érdemes e.
A ház meg Odd marad a régi.

jelenleg olyan 160- 170 körül járok.Monitort most még nem cserélnék 1280*1024et bír erre csak később kerülne sor.
Ha van még vmi javaslat azt szívesen várom.
Az árak lehet több mint amiért ti találtok de a közeli kereskedését néztem most.

(#33176) horush válasza aki11 (#33175) üzenetére


horush
addikt

Ne vedd ezen a drága helyen.. 160-170-ből sok minden kijön:
LAP: ECS P67H2-A3 ~18eFt
CPU: Intel I5-2500K ~45eFt
CLR: Cooler Master Hyper 212 PLUS ~8eFt
RAM: 4Gb Kingmax DDR3 1333Mhz KIT ~8eFt
HDD: Samsung F3 1Tb (HD103SJ) ~12eFt
ODD: NEC AD-5260S ~4eFt
VGA: Sparkle GTX560Ti 1GB ~49,5eFt
TÁP: Chieftec CTG-500-80P ~12eFt
HÁZ: Sharkoon T9 Economy ~13eFt
CLR: 2x Arctic Cooling F12 ~2eFt
Összesen: ~171,5eFt

Tuningolható proci + alaplap, erős cooler, 1tb hdd, gtx560ti vga, minőségi chieftec táp, kábelmenedzsmenttel rendelkező ház, meg bele 2 halk venti. Ha usb3 fontos neked, ne ezt az alaplapot vedd, mert a rajta található etron chip nem túl jó. Bár talán majd egyszer kijavítják a hibát új driverrel, de egyelőre nagyon sok esetben nem hajlandó jól működni.

[ Szerkesztve ]

(#33177) dvd_R+ válasza balpis (#33171) üzenetére


dvd_R+
őstag

szóval akkor 1 szóban a lényeg h nem érdemes cserélnem lapot ugye? még arra az asus evo ra sem ugye?
kérlek igen nem-el válaszolj :D

a másik pedig hogy a xigmatek hűtő nem tetszik nagyon nem :D azt kihagynám

amin vacilálok és a véleményed(eteket) kérem az pedig ezek lennének

[link]
[link]
a 3. pedig az általad is megnevezett Cm Hyper 212+

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33178) balpis válasza dvd_R+ (#33177) üzenetére


balpis
őstag

SZERINTEM nem érdemes.
De az alaplapos topikban lehet, hogy okosabbat mondanak majd, komolyabb érvekkel.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#33179) dvd_R+ válasza balpis (#33178) üzenetére


dvd_R+
őstag

hallgatok rád :) tételezük fel átlagos szemmel nézed a 2 lap cserét és igy is azt mondod h nem érdemes akkor én nekem bőven megfelel :)
a ventis kérdésre kérlek válaszolj

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33180) aki11


aki11
csendes tag

nem csak a 67 esekben van etron???

(#33181) C0d3r válasza aki11 (#33180) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem, még a Z-s lapokon is található.

(#33182) balpis válasza dvd_R+ (#33179) üzenetére


balpis
őstag

A Noctua vagy a Hyper szerintem. De a Noctuához, ha jól értem, nincs felfogatás 1155-höz, a giga lapon meg nincs 775-ös hűtőhöz lyuk.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#33183) dvd_R+ válasza balpis (#33182) üzenetére


dvd_R+
őstag

ja a nocuta csak akokr ha a srác vissza ír h tud lefogatót is adni hozzá ha nem akkor

a thermaltake érdekelne mert a hyper nincs aprón használtan a bolti ár meg 8k

a thermaltake bolti ára is 8k viszont itt ph-n 5-6k ba meg veszem

mi a véleményed a thermaltakeről ? kinézetre elmegy :D csak nem ledes :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33184) balpis válasza dvd_R+ (#33183) üzenetére


balpis
őstag

Esetleg itt mekérdezni?
Egyébként ránézésre a Thermaltake erősen hasonlít a Hyperre, de 4 helyett csak 3 hőcsővel.
Illetve a felfogatását nem láttam még, milyen.
Korábbi hozzászólásokban is az szerepel, hogy valamivel kevésbé hűt, de jó hűtő.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#33185) dvd_R+ válasza balpis (#33184) üzenetére


dvd_R+
őstag

ja csak hyper-t nem kapni itt aprón boltba meg túl lépi a keretet :(

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33186) dvd_R+


dvd_R+
őstag

egye fene veszek 1 hyper 212+ -t

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#33187) baluka26 válasza C0d3r (#33016) üzenetére


baluka26
veterán

Köszi az ajánlást :R, szinte teljesen az ajánlott gép lett:
ASROCK 760GM-GS3
AMD Athlon II X2 255 3,1 GHz (200 forinttal drágább, mint az általad ajánlott, annyit talán megér egy tized GHz :) )
Gainward GTS450
Kingmax 2024 MB DDR3 1333 MHz
Deer PCSKII502 (bátyámnak csak ez a ház tetszett olcsóért.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33188) C0d3r válasza baluka26 (#33187) üzenetére


C0d3r
addikt

Szívesen! :)
Memória nem 4 GB lett?

(#33189) baluka26 válasza C0d3r (#33188) üzenetére


baluka26
veterán

Nem fért bele sajna, szállítással így is 57, és nagyon nem akart 50-nél többet költeni. Rá kellett beszélni nagyon a GTS450-re...az ennyiért nagyon megéri.

Aztán, ha lesz olcsón, aprón 2 gigás kingmax pár hét múlva, lecsapok rá :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33190) #98593280 válasza baluka26 (#33187) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem ez korszerűbb, erősebb, gyorsabb, takarékosabb, fejleszthetőbb:

ASROCK H61M-S DVI, ~12k
INTEL Sandy Bridge Pentium G620 2.60GHz 1155 BOX , ~15k

(#33191) baluka26 válasza #98593280 (#33190) üzenetére


baluka26
veterán

Nem fog neki soha az életeben Szandi szint kelleni. Kicsi, 19 colos monitor, általában csak netezik, néha amikor kijön valami autós cím, azzal szokott játszani. GTS450 1280×1024-ben még elszaladgál sok játék jó darabig, és úgy számolom, hogy egy erősebb kétmagos Phenom karácsony környékér 10 körül lesz, garanciális használt, annál több meg tényleg nem kell neki, amx 20 év múlva ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33192) DjDanee87 válasza dvd_R+ (#33186) üzenetére


DjDanee87
addikt

Mi bajod a Xigmatek Gaia-val ?

(#33193) #98593280 válasza baluka26 (#33191) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az i3-2100 meg 15 alatt lesz karácsonyra, a 2500K meg 30 alatt:)

(#33194) BioNiCMaN válasza MBazsee (#33152) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Vagy az 5750 helyett +6k-ért egy 5830. :K Érdemes lenne elfilózni rajta. :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#33195) JustinBarnes


JustinBarnes
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném az új PC-m összeállításában. :)

Igazából az első kérdésem az lenne, hogy lehet-e, érdemes-e bármit kezdeni a jelenlegi gépemmel, mert az igazat megvallva már eléggé kiöregedett, de lehet olcsóbb lenne sokmindent cserélni rajt, mint egy vadonat újat összeállítani. Szóval az adatai:

-Alaplap: ASUS P5L 1394 S775 ATX
-Processzor: Intel P4-3,0 GHz/800 MHz LGA775 2MB, 64 bit
-HDD: Western Digital 160 GB SATAII 7200RPM, 8MB
-Videó kártya: MSI RX3850 256MB
-DVD író/olvasó: NEC AD-5170A Double Layer
-RAM: 2GB/667MHz DDR II
-Táp: Mercury 450W

Viszont én akármeddig nézegetem ezt a konfigot mindig arra jutok, hogy itt már nem érdemes újítgatni el kell adni és venni egy újat. De azért megkérdezlek Titeket is.

Ha viszont új vásárlára lesz, akkor teljesen tanácstalan vagyok. Amit tudok, hogy szimulátort akarok építeni a gépből (cockpittel és minden jóval). Szóval kellene egy erősebb gép aminek 2-3 évig nem lesz problémája a játékokkal. Eddig csak Intel gépeim voltak, szerintem ezt a hogyományt meg is tartom, az AMD-ékről semmi tapasztalatom nincs. Kezdetben i5-re akartam felépíteni gépet, de inkább kérdezek, mert nem szeretnék melléfogni. A keret kb 130 ezer forint lenne, ami tudom, hogy egy 'gamer' gépnél csak belépő szintre elég, de ebből kellene kihozni a maximumot. Monitor stb. adott, így csak a konfigot kell megtervezni.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Üdvözlettel: Justin

(#33196) DSmethod


DSmethod
csendes tag

Sziasztok!

Ma megrendeljük ismerősömnek az új gépet, amit már tegnap leírtam, kis változásokkal. Elképzelés már valószínűleg nem változik, végső ellenőrzést kérek tőletek :)

CM 690 II Advanced (RC-692)
MSI P67A-C45
MSI N580GTX LIGHTNING
Intel Core i5 2500K
Arctic Freezer 13 Pro ????????
Samsung 1TB HD103SJ
Samsung DVD RW SH-S223L
GEIL RAM DDR3 4GB(2x2GB) 1333Mhz EVO ONE (7-7-7)
CFT-600-14CS 600W - elég lenne ekkora táp ?
DELL U2311H

Köszöntem!

(#33197) C0d3r válasza JustinBarnes (#33195) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Jól látod, meglévő gép már nem fejleszthető. Én ezt ajánlanám:

Alaplap: ASROCK H61M/U3S3 ~16k
Processzor: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX ~40k
Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~8k
Videokártya: VVTX3D VX6850 1GBD5-DH PCIE ~37k
Merevlemez: SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ ~9k
Optikai meghajtó: NEC AD-7260S Fekete ~5k
Ház: COOLERMASTER Elite 330 ~8k
Tápegység: FSP Hexa 400W ~8k

Összesen: ~131.000 Ft

Alaplapon megtalálható USB3 és SATA3, 4 magos processzor is elegendő lesz 2-3 évig, ellenben a videokártya még megfelelő FullHD felbontásra, de elsősorban ez lesz idő előtt ismét a szűk keresztmetszet.
Későbbi bővítést figyelembe véve, ha az a +3.000 Ft belefér még, akkor javaslom 500 W-os FSP Hexát vegyél, azon 2 db PCI-E tápcsatlakozó található a videokártya számára.

[ Szerkesztve ]

(#33198) andree04 válasza JustinBarnes (#33195) üzenetére


andree04
aktív tag

"Viszont én akármeddig nézegetem ezt a konfigot mindig arra jutok, hogy itt már nem érdemes újítgatni el kell adni és venni egy újat."

Én is ezt javasolom,komplet gépet vehetsz 130K-ből,plusz ha eladod a jelenlegit is az fedezzi az új konfi részeit.
Sandy konfiban kell gondolkodnod,de az ajánlatokat meghagyom másnak.

(#33199) kurtz válasza JustinBarnes (#33195) üzenetére


kurtz
aktív tag

azt ajánlanám h bírd ki még 1 hónapig és csapj hozzá 10-20kt abból már nagyon fsza gépet lehet kihozni :)

iponon kíváncsiságból néztem:

i5 2500 köré épülő konf megtámogatva 1 gtx 560 tivel 153k pcxen 152k [150 fölött ott ingyenes a ki szállítás ha jól tudom]

ezért a pénzért pcxen:

i5 2500
asrock h61m-s
kingmax 4gb 1333mhz ddr3
gigabyte gtx 560 ti
chieftec ctg 500w
cooler master elite 370
1 samu odd
samsung f3 500gb [legalábbis feltételezem pcxen így jelölték: samsung hd500hj sata II 16mb puffer 7200rpm]

azt hiszem ennyi erre esetleg még rá kell dobni 1-1.3 ért 1 arctic freezer f12 ventit és tökéletes

de be rakhatod pl1 gigabyte gz-m3 ba is [remélem ez a pontos neve] kb 5-6k a ház [a cm elite 370 9-10k]

ha 130k a keret akkor: a gtx 560 ti helyett bele tehetsz 1 hd 6850-t vagy 1 gtx 560at [ezt pc gearbe pl már lehet kapni]

csökkenthetsz még az áron úgy is hogy i5 2400-at veszel ez átlagban kb 38-39k körül mozog szemben a 2500 42-43k-jával

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#33200) horush válasza DSmethod (#33196) üzenetére


horush
addikt

Korrekt a cucc, bár én ház helyett jelenleg inkább CM Storm Snipert ajánlanék, nagyon jó áron adják mostanában.
A cpu cooler elég jóféle.
ODD helyett: NEC AD-7260S
A táp bőven elég.
Esetleg egy SSD-t érdemes lenne még venni. Pl: A-DATA S599 64Gb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.