Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32001) horush válasza #98593280 (#31998) üzenetére


horush
addikt

Sárga alaplap? Meg ilyen gagyi hatású kék? :D Komolyan, mintha 478-as alaplapot látnék.. Pedig az msi szép feketéket szokott csinálni.. és mostanában az asusnak is egész korrektül kinéző lapjai vannak...

[ Szerkesztve ]

(#32002) csucsbicep válasza #98593280 (#31985) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi én is szerintem ezt fogom választani. Csak mindenki mondta, hogy Gigabyte, csak semmi konkréttal nem támasztattak alá.

(#32003) kurtz válasza horush (#32001) üzenetére


kurtz
aktív tag

az asus az hagyján full réz hűtésnél még jól is nézne ki de az az msi lap hát oda h fogsz cpu hűtőt rakni ? körbe ramok felül 1 ventis hűtő borda

1általán minek aktív hűtés 1 alaplapra ? hát ha ennyire durva cucc lesz h még az alaplapra is kell aktív hűtés akkor tuti veszek 1et :D

elvben ezekhez a procikhoz vízhűtést adnak majd de az tuninghoz még kevés lesz gondolom szal .. majd rakhatunk rá corsair h100 at mert h más nem sűrűn fog elférni az tuti

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#32004) horush válasza kurtz (#32003) üzenetére


horush
addikt

Simán elfér oda a ram.. maximum low profilet kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#32005) kkeeppeekk


kkeeppeekk
csendes tag

hali!

az a kérdésem hogy ssd-t (64gb) szeretnék a gépembe.Ebbe az alaplapba csatlakoztatható?

Asrock ASROCK 760GM-GS3 típusú alaplap Socket-AM3 foglalattal, AMD 760G chipsettel, ATi Mobil RadeOn HD3000 integrált videókártyával, 2db DDR3 memóriafoglalattal (max 8GB) 8db usb port

melyik ssd-t vegyem az ipontol?

elöre is köszönöm a válaszokat.

(#32006) #98593280 válasza kkeeppeekk (#32005) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én ezt az OCZ-t venném:
OCZ 50GB SATA2 2.5" Agility 2 OCZSSD2-2AGT50G , ~28k
A szekvenciális sebessége is 285/275 MB/sec
Egyébként bármelyik olyan mai deszkához illeszthetsz SSD-t, melyen van SATA2-es csatlakozó. Csak a régebbi kizárólag IDE-es interfészt tartalmazókhoz nem. Legalábbis nekem nincs tudomásom IDE-s SSD-ről, bár PCI-os van, csak azok drágábbak.

(#32001) fezlergabor: Az ASUS nekem sem tetszik, régifajta deszka benyomását kelti. Az MSI elmegy, az ASRock jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#32007) Murloc


Murloc
tag

Nem tudom, volt-e szó már a következőkről, rákeresve nem találtam. Ha már kitárgyaltátok, akkor értelem szerűen figyelmen kívül hagyható:
Akik SB-re építkeznek, mi több diszkrét kártya helyett az integrált grafikát használnák (media centerben gondolkozók kiemelten), azoknak felhívom a figyelmét a következőkre:
Lassan fél éve jelentek meg az i5-ös processzorok, de az ezeket kiszolgálandó szoftverháttérrel nagyon komoly gondok vannak. Akit érdekel utánaolvashat a probléma egy-két megnyilvánulási formájának ebben a fórumtémában. Röviden tömören a drivert még közel sem sikerült stabil állapotba hozni. Arról, hogy a probléma milyen kiterjedésű, nem tudok nyilatkozni. Azt tudom elmondani, hogy nálam, mint SB-t használónál is jelen van, valamint a fórumon elég sok panaszos bejegyzés található. Hasznos lenne, hogy ha az itt fórumozó SB-esek is hozzátennék a magukét, feltéve, ha diszkrét mellett már volt kedvük kipróbálni az IGP-t. Még egyszer mondom, nem tudom, mennyire jellemző az instabilitás, az Intel egyelőre mélyen hallgat, de még pukkanhat a lufi, mert az eddigi hozzáállásuk nem volt túl korrekt. Ez alatt azt értem, hogy látszólag pár ember foglalkozik az egésszel.

(#32008) BigBlackDog válasza Murloc (#32007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Érdekes téma, még nem hallottam eddig róla. Engem is érdekelnének az esetleges tapasztalatok, ha valakinek már volt gondja a témában.

(#32009) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok

Az alábbi konfigot munkára (3d cad/cam) ill. játékra (felbontás: 1680x1050) állítottam össze. Azt már kiderítettem, hogy a konfig ok, de egy dolog megint eszembe jutott. Nem kellene-e Z68-as lapot vennem. A tesztek alapján a virtu érezhető fogyasztáscsökkenést nem produkál. Az intel smart response dolog sem érdekel nagyon, mert ha veszek, akkor rendes SSD-t külön meghajtónak. Hanem, hogy ebben ki lehet használni a sandy igp-t, ez érdekel. Egyelőre nem foglalkozom videókkal, de később bármi előfordulhat, illetve ahogy hallom az ivy-ben fejlettebb lesz ez a rész is nem csak a cpu (ls ugye elvileg ivy belemegy ezekbe a lapokba).

Ami érdekes: csomó Z68-as lapon (pl. egyes giga lapok, asus z68 pro, stb.) nincs semmilyen videokimenet az alaplapon. Akkor ezek végülis mit támogatnak? Pl. intel quick sync megy? Tehát lehet használni pl. videoszerkesztőknél az igpt, hogy ne a processzort nyüstölje? Vagy a videokimenet hiánya az kiüti az összes ezzel kapcsolatos funkciót? Akkor meg minek a Z68-as chip?

Röviden: Z68 vagy P67, és ha Z68, akkor videokimenetes vagy sem?

Köszi

Alaplap ASROCK P67 Extreme4 B3
Processzor INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX
Memória KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT
Videókártya GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE
Merevlemez SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ
Optikai egység NEC AD-7260S
Ház COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370
Táp CHIEFTEC CTG-500-80P 500W

(#32010) Murloc válasza Aske (#32009) üzenetére


Murloc
tag

Szia! Az alapvető okot, amiért egyes gyártók a Z-re nem tettek kimenetet én a saját butaságukban keresném (vagy ezt hozta a piackutatásuk, nem tudom). A Virtu egyelőre valóban nem túl kiforrott, de legalább ott van a lapon a chip, és minekutána nem hardveres gondjai vannak (bár ezt mostanában nehéz bármire is biztosan rámondani), így könnyen lehet, hogy pár hónap múlva egy használható technológia lesz. Ez esetben pedig tényleg ezreket lehet megtakarítani havonta, felhasználói szokásoktól függően persze.
Szerintem, mivel nincs jelentős árkülönbség, érdemesebb egy Z-s lapot választani. Arra viszont figyelj, hogy melyiket szemeled ki, mert van, amelyiken az USB3 nem funkcionál (nem mondom, hogy ez feltétlen mindenkinek kizáró ok), ezzel kapcsolatban már elég komoly pengeváltás volt itt a témában, sőt más témákon átívelően is.
P-s lapban ugye az IGP felejtős. Akkor lenne jogos a kérdés, ha H-s alaplapról lenne szó, annál viszont úgy van, hogy ha beteszel egy diszkrét videót akkor az integráltat nem tudod használni. Én, ha át akarok váltani az IGP-re, akkor ki kell vennem a VGA-mat.
Röviden: szerintem kimenettel rendelkező Z.

Szerk.: Az 560 Ti-vel semmi bajom, csak a biztonság kedvéért azért ajánlom figyelmedbe a "másik oldalról" az 5850-est és a 6870-est, ha jól láttam, mindegyik olcsóbb, a teljesítményük viszont közel azonos.

[ Szerkesztve ]

(#32011) Jim-Y válasza Murloc (#32010) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ilyenből nem sok van, de egy jó alternatíva borsos áron: ASUS P8Z68V-PRO ~41K

Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB ports
ASMedia® USB 3.0 controller :

(#32012) BigBlackDog válasza Aske (#32009) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A Z68-as lapok többségén található videókivezetés (Asus P8Z68-V, Asus P8Z68-V PRO, GA-Z68P-DS3...). Giga lapoknál van, hogy csak egy HDMI port található, így talán kevésbé feltűnő. De érdekes mód tényleg van olyan lap, aminél nincs videokivezetés (Asus P8Z68 Deluxe, Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3).
Én személy szerint nem választanék Z68-as lapot, csak ha kicsi az árkülönbség egy p67-hez képest.

(#32013) balpis válasza Murloc (#32007) üzenetére


balpis
őstag

Azt hittem, egyedi eset.
Nálam most ki van véve a diszkrét VGA.
Épp tegnap este XP-t bootoltam, a jelszó bekéréséig elment szépen, aztán a kép átváltott kb. 640*480-ba 16 színnel és driver hibát jelzett. Indítsam újra. Megfogadtam, ekkor már nem volt gond.
Betudtam annak, hogy a diszkrét kártya miatt fent van a catalist driver is, s amiatt folyamatosan jelez hibát minden indításkor.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#32014) userxy válasza Aske (#32009) üzenetére


userxy
őstag

gtx 560 jó választás 3d-s tervezéshez segíthet a procinak a Cuda magok ellentétben az Ati-val. Nvidia vonalon gondolkodj.

nem tom milyen komoly szinten tolod ezt a 3D tervezést Caddal. De hogy nem lesz vele bajod az biztos. Sztem még erősebb is mint kéne de ha hardcore felhaszáló vagy akkor jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#32015) Murloc válasza balpis (#32013) üzenetére


Murloc
tag

Sokaknak egyáltalán nem stabil még átlag felhasználás, pl. böngészés alatt sem, folyamatosan leáll a driver és megfagy hosszabb-rövidebb ideig. Ez kiemelkedően jelentkezik azoknál, akik frissítették hűségesen az illesztőprogramot, főleg, ha a Windows Update kínálta drivert is feltelepítették, ami taccsra vágja a rendszert, ennek ellenére a Microsoft ma is bőszen kínálja a gyanútlan/gyakorlatlan felhasználóknak.

(#32016) Morpheus88 válasza Murloc (#32015) üzenetére


Morpheus88
csendes tag

Fél éve használom az I5 2300 IGP-jét. Eddig szumma 4 kifagyásom volt 3 kékhalál meg ma netezés köben beállt a kép és reset oldotta csak meg. Én abszolút meg vagyok elégedve vele, és mivel egy 1900+-os AMD ről meg radeon 9600 pro kártyáról váltottam (kb 6-7 éves konfig volt) teljesen meglepődtem hogy egy csomó játékot erős kompromisszumokkal 800x600 meg kisebb graf beállításokkal tök normálisan tudtam futtatni. Batman archam asylum Mass effect 2. Néhány játéknak vannak komoly traumái az igp-vel Maffia 2 egyáltalán el se indul dirt 2 sem.
Szóval akinek nincs épp annyi pénze szerintem simán érdemes így venni egy gépet és amikor összegyűlt még venni egy diszkrét vga-t. Én is most próbálok nézegetni 5850-re kéne lecsapni ha beesik még 33k környékén, meg sajna nem ugrottam volt sapphire 6870 39k ért árgép szerint.

(#32017) Murloc válasza Morpheus88 (#32016) üzenetére


Murloc
tag

Szerintem te a szerencsések közé tartozol, hozzám képest legalábbis biztos. Én mióta az új driverekkel véglegesen összezavartam a lelki világát, 15 percenként fagyok körülbelül, van, hogy pár percig, van, hogy fél óráig, bár ilyenkor általában reset következik ugye. 8 kékhalál/fagyás fél év alatt tényleg nem sok, ez még nekem is beleférne, bár azért nálam nem lenne mindegy, hogy mikor fagy ki. Vannak azért olyan pillanatok amikor nagyon nem kéne. Plusz, ha hozzáteszem, hogy a diszkrét kártyámmal ugyanezen idő alatt egyetlen egy fagyás sem volt, akkor még inkább más színben tűnik fel még egy egyjegyű fagyásmennyiség is.

(#32018) balpis válasza Murloc (#32015) üzenetére


balpis
őstag

Hát ez valóban nem hangzik jól. De ha nem általános, egyértelműen beazonosítható a hiba, félek, nem fognak vele komolyan foglalkozni, mert nics igazi nyomás, kevesen használják az IGP-t, főleg Z68-as lapon.
Érdekes módon a 4250-es Radeonnal egyszer sem volt problémám...

Mondjuk nekem ez az egyetlen tegnapi gondom adódott csak, de még a gyárilag hozzáadott driver van fent. Lehet, XP-t nem is frissítettek még.
Win7-tel még nem is néztem talán kétszer bootoltam csak eddig, mert a használt progik egyelőre csak az XP-re vannak telepítve.
Igaz, egy részüknek nem tetszett az AMD - Z68 váltás, pl. a tV kártyám nem megy, újra kell installálnom valamiért.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#32019) Murloc válasza balpis (#32018) üzenetére


Murloc
tag

Ha az IGP-vel stabilan fut mindened, akkor viszont mindenképpen azt ajánlom, hogy ne frissíts drivert. Ha jó amit adtak, akkor egy ideig mindenképpen maradj meg annál. A legújabb kint lévő teszt verzió (15.22.3.64.2401) sem segített nekem, van, aki szerint több bajt csinál, mint amit megold.

Szerk.: Úgy veszem ki, hogy H-ról váltottál Z-re, mi volt ennek az oka? Processzortuning lehetősége vagy a Virtuban bízol, hogy magához tér? Egyébként elégedett vagy a lapoddal? Én is gondolkozom egy pont ugyan olyanban középtávon.

[ Szerkesztve ]

(#32020) Aske


Aske
aktív tag

Köszönöm a válaszokat

Igen, cad miatt nvidia vonalon kötelező mozognom, proci ugyancsak emiatt 2600k. (ha esetleg ssd-t teszek bele, akkor 2500k)

Még egy kérdésem van a z68 alaplapokkal kapcsolatban. Ha a videokártyakimenetre kötöm a monitort, akkor ugye olyan az egész virtu-s mizéria, mintha ott sem lenne? Szóval ki lehet kapcsolni az igp-t mintha ott sem lenne, vagy mintha p67-es lapom lenne.

(#32021) BigBlackDog válasza Aske (#32020) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elvileg igen, legalábbis Asus P8P67-v Pro-nál biztos.

(#32022) Murloc válasza Aske (#32020) üzenetére


Murloc
tag

Persze, a Virtu chip az alaplapon van, ebből következően az alaplapi kimenetre kell kötnöd, ha használni akarod. Ha a diszkrétre kötsz akkor az IGP nem fog tevékenykedni/belekontárkodni.

(#32023) Misua


Misua
senior tag

Hellosztok!

Fateromnak raknék össze egy gépet 30 ezer forintból. (DVD író + HDD az van)
Csakis alapvető funkciókra (word, néha net)...a legesleg olcsóbbat (kár hogy olcsó új ókori alkatrészeket nem lehet beszerezni :( )

Ilyesmiben gondolkoztam:

Ebben a gigabyte házban gigabytos táp van? Mert nem igazán írja...

(#32024) Murloc válasza Misua (#32023) üzenetére


Murloc
tag

Szia! Alapvetően jó, bár én úgy látom, hogy ebben a házban semmilyen tápegység nincs. Ebben a fórumtémában a CHICONY Hipro a legolcsóbb, már megvételre érdemesnek tartott, megbízható PSU.

(#32025) BigBlackDog válasza Misua (#32023) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem gondolkoztál esetleg proci integrált lapban? Pl: Intel Atom. Kicsi, keveset fogyaszt, csendes és relatív olcsó. Célnak szerintem megfelelne.

(#32026) Jim-Y válasza Misua (#32023) üzenetére


Jim-Y
veterán

Valószínűleg gigabyte superB tápot adnak hozzá, ami FSP beles, nem rossz, de már elavult, és talán hangosabb is picivel... FSP 350APN(vagy Chicony Hipro 400W) 5-6K + ModeCom Logic 5K kombó?!

(#32027) balpis válasza Murloc (#32019) üzenetére


balpis
őstag

Eleve Z-s lapot akartam, ehhez vettem a CPU-t de nem győztem kivárni, ezért vettem egy H61-et, gondolva, hogy akár hosszabb távon is maradhat. Őszintén szólva azzal teljesen elégedett voltam, s most úgy gondolom, elkapkodtam a váltást, bőven ráértem volna később.
A tuning lehetőségét akartam megadni és szeretném kipróbálni az SSD cachinget.

A CPU-t tegnap néztem, 4.8-on gond nélkül fut, de pár perc után a prime-ot leállítottam, mert 80 fok fölé szaladt a hőmérséklet. 4.4-en, alapfeszen is hasonló a helyzet. Valahogy mintha nem hűtene elég jól ez a Hyper 212. Lehet, próbálok más pasztát, ez már sok éves, amit használtam hozzá. 3.3-on azért 60 fok közelében marad, így nincs gond.
Az SSD-n még gondolkozom, de most hétvégén lesz lehetőség egy próbára, egy barátomnak ma rendeltem Asus P8Z68-V-t 2500K-s procival és 30GB SSD-vel. Nála majd kipróbáljuk. Ha bejön, én is beruházok egy ilyen 30-40GB-s megoldásra.
Ha mégsem jön be az SSD, akkor lehet, a Z-s laptól válok meg (a H-s iránt még érdeklődő is alig volt), s visszaköltözök a H-sra. :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#32028) balpis válasza Misua (#32023) üzenetére


balpis
őstag

esetleg egy FSP350 vagy Chicony Hypro és egy olcsó 2eFt-os ház a vateráról? egy ilyen sempron integrált VGA-val amúgy sem melegszik túlzottan. Akkor beleférne az 1GB RAM helyett 2, ami ma már szerintem a nethez és officehoz is alapvetően hasznos.

Ha esetleg DVI-s monitort tennél rá, akkor megfontolható egy Sapphire alaplap 11eFt-ért.

(Saját tapasztalat, az atom procis netbook 1GB-vel és XP-vel szinte használhatatan volt. 2GB-re bővítés után tökéletes netezni.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#32029) Murloc válasza balpis (#32027) üzenetére


Murloc
tag

Vissza miért? A CPU nem melegedhet azon jobban. Szerintem, ha a Virtuba életet lehelnek, akkor jó lesz a Z-s lap. Nekem még az is bőven jó lenne, ha manuálisan tudnék váltani IGP és VGA között. Én még épp azért nem váltottam, mert egyelőre nem sok értelme van. Mondjuk az én processzorom nem is K-s, szóval úgy meg főleg.

(#32030) maxika15


maxika15
tag

Sziasztok. Új configot szeretnék vanni van rá kb 120-130k.
Mit ajánlotok? Vga-ból csak ati-ra vagyok vevő :D

(#32031) Misua


Misua
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket és a tippeket!!!

(#32032) Jim-Y válasza maxika15 (#32030) üzenetére


Jim-Y
veterán

Olvasd el az első hozzászólást, és úgy tedd fel a kérdésed, mert így nem tudunk segíteni:S

(#32033) maxika15 válasza Jim-Y (#32032) üzenetére


maxika15
tag

na akkor legfőbb kép játékra kellene :) most nincs semmim egy nagyon régi gép.
Egy 15'' monitor de ez marad! és van 130k az új configra.

Kell nekem:alaplap,Proci,Ram,VGA,Táp,Vinyo,Ház.

[ Szerkesztve ]

(#32034) C0d3r válasza maxika15 (#32033) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Ugyan minimálisan túl lóg a kereten, de én azt a 15-ös monitort mindenképpen lecserélném. Ezért ajánlok egy FullHD-s (22", 1920x1080) monitorral rendelkező konfigot:

Alaplap: ASROCK H61M-S ~13k
Processzor: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX ~27k
Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz ~9k
Videokártya: SAPPHIRE Radeon HD5830 Extreme ~28k
Merevlemez: SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD503HJ ~9k
Optikai egység: -
Ház: COOLERMASTER Elite 330 ~8k
Tápegység: FSP Hexa 400W ~9k
Monitor: LG W2246S-BF ~29k

Összesen: ~132.000 Ft

Ha mindenképpen ragaszkodnál a mostani monitorhoz, akkor belefér egy jobban felszerelt 17.000 Ft körüli alaplap, USB3 és SATA3-mal: AsRock H61M/U3S3, és elegendő egy GeForce GTS450 (22.000 Ft körül).

[ Szerkesztve ]

(#32035) balpis válasza Murloc (#32029) üzenetére


balpis
őstag

Valószínűtlen a visszacsere, de azért fordult meg a fejemben, mert
- ha melegszik, úgyse megy komolyabb tuning
- ha az SSD caching nem is annyira hatékony mégsem, akkor ez is felesleges
- a virtu lehet egyszer még jó, de egyelőre sok előnye nem látszik.
- a z68 árából vehetnék ekkor egy "rendes" méretű SSD-t :)

De először megpróbálom valami artic pasztával bekenni. :)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#32036) Jim-Y válasza maxika15 (#32033) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, próbáltam úgy kihozni, hogy egy új 22"-os BenQ monitor is beleférjen ,de sajnos nem sikerült:S

A jelenlegi monitorod mellé:

LAP: ASROCK H61M/U3S3 16.550 Ft
CPU: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 41.433 Ft
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 8.625 Ft
VGA: SAPPHIRE 11164-11-20G HD5750 1GB GDDR5 PCIE 24.313 Ft
HDD: SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 9.337 Ft
ODD: NEC AD-7260S Fekete 4.813 Ft
HÁZ: COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 9.538 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-450-80P 450W BOX 11.587 Ft
Összesen: 126.196 Ft
(+ opcionális) Xigmatek Gaia CPU-hűtő ~ 6.000 Ft

Ha sikerülne valahol ilyen VGA-t kapnod még: SAPPHIRE HD5830 Xtreme akkor az jobb vétel lenne 26K körül, mint a fent említett 5750 és még a keret alatt is maradnál. üdv

--------------------------------------------------------------------------------------------

Azért mégegyszer nekifutok ennek a monitoros témának, mert egy új monitor dobna legtöbbet az élményen:

LAP: ASROCK H61M-VS 12.163 Ft
CPU: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 27.175 Ft
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 8.625 Ft
HDD: SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 9.337 Ft
HÁZ: MODE COM LOGIC B21 4.562 Ft
TÁP: FSP Hexa 500W 10.825 Ft
MONITOR: BENQ G2222HDL 30.370 Ft
Összesen: 103.058 Ft
+ VGA:
VGA Sapphire ATi Radeon HD 5830 Extreme 1GB DDR5: 24.500,
vagy ha belefér még a keretedbe, akkor ezzel Full HD felbontás mellett is maxon tudnál játszani a fenti monitoron:
ASUS ATi HD 5850 1Gb EAH5850 DICU/2DIS/1GD5: 32.500,-

[ Szerkesztve ]

(#32037) maxika15 válasza Jim-Y (#32036) üzenetére


maxika15
tag

Köszi szépen!!!!!!!!!

(#32038) Murloc válasza balpis (#32035) üzenetére


Murloc
tag

Az Arctic MX-2 és 3 pasztái is jók szerintem.

(#32039) #98593280 válasza balpis (#32013) üzenetére


#98593280
törölt tag

A diszkrét VGA driver (pl. Catalyst) fenn lehet az INTEL Sabdy Bridge IGP driver mellett is. Sőt, amennyiben a diszkrét VGA kimenetei mellett, az alaplapi videokimenetekről is szeretne vki képet kapni, fel is kell telepíteni. Én már próbáltam, diszkrétről ment 2 db digitális kimenet, az alaplapin meg pl. egy DSub, de biztos ment volna még ott digitális is.

(#32040) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
gigabyte p61-usb3-b3
Erre az alaplapra hány ventit lehet csatlakoztatni?
Coolermaster házam van név szerint: COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370
Ebbe alapból volt egy venti amit még az iponosok be is kötöttek de szeretnék egy ledeset előre illetve egy simát oldalra. Nem tudom, hogy erre az alaplapra rá tudok-e dugni ennyi ventit.
Válaszotok előre is köszönöm!

(#32041) #98593280 válasza fesii (#32040) üzenetére


#98593280
törölt tag

A RAM slotok mellett van a 4 tűs PWM vezérelhető CPU FAN csati. A PCI slotoknál az alaplap másik sarkában is van egy 4 tűs PWM, a SYS FAN2. A CPU FAN-t 100% hogy tudod BIOS-ból állítani, de lehet hogy csak autó mód van. Tedd fel az Easy Tune Pro szoftvert, azzal lehet szabályozni a fordulatszámot. A SYS FAN2-öt nem tudom, elvileg mivel 4 tűs, ezt is kellene hogy tudja az alaplap BIOS-ból és az Easy Tune Pro-ból is.

Az alaplap közepén található 2 db 3 tűs venti csati szinte biztos hogy szabályozhatatlan. Persze ide is köthetsz ventiket, de max fordulaton fognak menni. Oldalra szerintem felesleges ventit tenned, méréseim alapján ott nem sokat számít. Én előre, hátra, felülre és alulra javaslok ventiket telepíteni. Értelemszerűen elöl és alul befúj, felül és hátul kifúj az irány. Egyébként elöl jól néz ki benne a LED-es színes venti, én egy zöld gépet szereltem, tetszett!

Milyen lehetőséged van venti halkítása? Pl. veszel 2 db Arctic Cooling F12 PWM-es ventit, ezeket párhuzamosítod a CPU FAN-nal. Beállítod halkra az Eays Tune-nal, terhelésnél pedig automatán fognak emelkedni a fordulatok. Lehet ugyanezt el tudod játszani a 4 tűs SYS FAN2 kimenettel is.

További lehetőség, veszel előlapi venti szabályzót:
Xilence ZUB-XP-FCP.B internal fan control, ~3,5k
Scythe Scythe Kaze Q 3,5 4 csatornás vezérlő előlapi panel, 3,5k
Utóbbit többen ajánlották a léghűtés topikban is.

(#32042) horush válasza #98593280 (#32041) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk az asrock is érdekesen oldotta ezt meg.. a h67m-ge-n a 2 3 pines szabályozható, a 4 pines power fan pedig nem..

(#32043) fesii válasza #98593280 (#32041) üzenetére


fesii
aktív tag

Köszönöm szépen a választ.
Oldalra azért gondoltam mert a hd5750 vga kártyám alapfelhasználásnál most pl 43fokos ami sok.
Ez az alatta lévő tv tuner miatt van gondolom de ha lejjebb rakom egyel akkor sem nagyon feltűnő a különbség. Szóval oldalra azért gondoltam egyet betenni előre pedig a kinézet miatt...

(#32044) C0d3r válasza fesii (#32043) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem olyan sok az, gondot nem jelent.

(#32045) #98593280 válasza fesii (#32043) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én pont ezt próbáltam, kíváncsi voltam hatással van-e egy oldalsó venti a VGA hőfokára, de nem igazán van. Amennyiben VGA-t akarsz jobban hűteni, akkor cseréld le a gyárit pl. egy Arctic Cooling-ra.

fezlerGabor: Igen, így van. Bár legalább 2 db 3 pinest lehet (a cpu fanon kívül), sőt korrekt módon BIOS-ból és mint tudjuk win7 alól is, level 1-től 10-ig. Ráadásul ezek a 3 pinesek is emelkednek fordulat ügyileg, ha eléri a CPU a megadott kupakhőt (pl. 45 fok).

Szó ami szó, egy mai 1155-ös AS alaplappal, biztosan lehet több ventit szabályozni, párhuzamosítással akár 4-et is. A H61M-U3S3 pedig 16k-ért ad működő USB3-at, SATA3-at és előlapi venti vezérlő panelt sem kell venni 4eFt körül.

(#32046) #98593280


#98593280
törölt tag

Egyébként az ájpon-on pont ma jelent meg egy AS h67&p67 több oldalas cikk, igaz csak átfutottam, de mintha az Etron hibáról ebben sem esne egy szó sem.

(#32047) ..:Ateee:..


..:Ateee:..
csendes tag

Sziasztok. Azért írok ide mert a saját topikjában nem kaptam választ. Új vinyót szeretnék venni. Samsung SpinPoint F3 1TB HD103SJ amit kinéztem. Rendszer vinyónak és adattárolásra használnám. Mennyire jó választás?

(#32048) johnny82 válasza #98593280 (#31976) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Itt az első konfignál milyen vga lenne a 5830-as alternatívája hasonló árban, 1440*900-ra? Ahol rendelnék ott már nincs 5830-as ati.

Köszi!

(#32049) C0d3r válasza ..:Ateee:.. (#32047) üzenetére


C0d3r
addikt

Rendszer számára elvileg jobb a Seagate, de ez az egyik leggyorsabb és legmegbízhatóbb. Nyugodtan megveheted.

(#32048) johnny82: GeForce GTS450, Radeon HD5750 / 5770

[ Szerkesztve ]

(#32050) ..:Ateee:.. válasza C0d3r (#32049) üzenetére


..:Ateee:..
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.