Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Egy nem mindennapi dologra lettem a minap figyelmes:
Döglött hangyák vannak a gépemben. De egyre több. Mi vonzza őket bele? Hogy hol mennek be, azt nem tudom. Nem a gépben tárolom a kenyeret sem. Mondjuk ha UV reagensek lennének, azt mondanám jóvan, önfejlesztő mod, de sajnos nem azok. :) Szóval más is tapasztalt már ilyet?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) MUŁĐER válasza Hequila (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

kellemes meleg van:DD meg sötét..gondolom

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) Hequila válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


Hequila
őstag

Sötét? Az nincs (plexi oldal). Valamiféle fény vonzaná őket?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) TAD


TAD
tag

lol:DD

Buzi-e vagy? Vagy csak ne túrkálj a BIOS-ban!

(#5) paramparya


paramparya
őstag

Tetszik a topiccím! :DDD Bár azért nem olyan durva, mint a ''Miért büdös a monitor sarka?'' és hasonlók...

Szerintem fújj be egy kis valamit (valami rovarirtó lenne a legjobb, de az ugye büdös), vagy egy háztartási boltban biztos tudnak ajánlani valamit, amit beraksz oda, és riasztja a kis rovarokat :D

[Szerkesztve]

(#6) szatocs


szatocs
őstag

Amerikában a tűzhangyákat vonzza az elektromos mező, de hogy a hazaiakat...:))

=== Szatocs ===

(#7) Club válasza paramparya (#5) üzenetére


Club
őstag

Fújjon spray-el a gép belesejébe mi?:DDD
LOL nagy 5let.:DD

(#8) ody42 válasza Hequila (#1) üzenetére


ody42
senior tag

ez akár a fáradt gőz rovatba is elmenne :)

(#9) paramparya válasza Club (#7) üzenetére


paramparya
őstag

Egy kis rovaritótól biztos nagy baja lenne a gépnek... Szerintem még a tűzfal is jelezne, hogy van valami baj ;]

[Szerkesztve]

(#10) szatocs


szatocs
őstag

Jah, nem jelez Bug- okat?:))
Van vmi Raid szer , amit ha ráfújsz valamire ( a reklámban a ház köré ) , akkor 3 hónapra távol tartja a rovarokat;]
Nagyon dúrva ez a topic:C

=== Szatocs ===

(#11) aDM|RaL^ válasza Hequila (#1) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

nekemis van ilyen, sok bogár volt a gépembe amikor egy hosszabb idő után kinyitottam.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#12) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Csak döglött hangyák vannak benne? Akkor lehetséges, hogy a géped valamiféle rituális temetkezési helye a hangyáknak! :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) gerlaip


gerlaip
addikt

Szoktál tesó a gép előtt ülve kajázni? Ha igen, akkor az lehet az egyik ok.

lámavakond

(#14) Nem3sys


Nem3sys
tag

Ez tényleg bugos:)
Egyik ismerősömnek volt hasonló esete, csak neki egerekkel.
Átrágták a hátsó szellőzőrácson magukat és szép kis egérlakot alakítottak ki a gépházában:) Egy ideig éldegéltek benne, a gép meg irodai volt, úgyhogy senki nem is figyelt rá oda:D
Egyszer csakarra lett figyelmes, hogy visítás, a CPU hűtője meg leállt:D
Kiveszi a gépházat, kinyitja erre tele szalmával, meg egérkakival:D egy egér meg épp a procihűtőben figyel eléggé szorult helyzetben:D
Aztán szegény egérfamilyt kilakoltatták:)
Szerintem tegél egy kis kenyeret a szoba másik sarkába hogy oda menjenek azok a kis hangyák, aztán mehet nekik a kénsav:)

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#15) Barton válasza Nem3sys (#14) üzenetére


Barton
senior tag

Ez nagyon jó volt ! :C

(#16) Monya78 válasza Nem3sys (#14) üzenetére


Monya78
veterán

Kamu szöveg... :D

Én gépem környékén is van hangya...ugyanis a gép előtt kajálok, és most a tavaszi melegre előjöttek a hangyák...

(#17) Racecam válasza aDM|RaL^ (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jó, hogy mondod! Én már évek óta nem nyitottam ki a gépemet, de ezek után nem is fogom! :( Ki tudja, ennyi idő alatt mi nőtt benne! :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) WillChi


WillChi
senior tag

Azért vonzza a géped a hangyákat, mert ő is hangyás... :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#19) WillChi válasza Nem3sys (#14) üzenetére


WillChi
senior tag

Hogy hívták az egeret, ami átrágta a fémet, Rozsda? (Mert vörös volt szegény...) :DD

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#20) Hequila


Hequila
őstag

Na, most egy hangya még mászkál is benne... Biomechanikus gép :)

Nem kajál itt senki, allergiás vagyok arra, ha a szobában eszik valaki. Lehet, hogy szoliznak? (Van benne UV cső)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) bcs válasza Hequila (#20) üzenetére


bcs
aktív tag

nem tetves a géped? arra mennek a hangyák...

(#22) Hequila válasza Hequila (#20) üzenetére


Hequila
őstag

A téma elkomolytalanodása miatt felhatalmazom a moderátorokat, hogy a témát átrakják a fáradt gőzbe. De ez nem kötelesség, hanem lehetőség.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23) Grafiqs válasza Hequila (#20) üzenetére


Grafiqs
őstag

Néhány jótanács: ;]
- Ne zabálj az oldallapon
- Ne szórd bele az asztalról a kajamaradékot
- Ne nézegess kajálós oldalakat a gépen
- Tegyél bele egy olyan izét amit ha jól beállítasz és elhelyezel a rejta lévő felirat szerint akkor távoltartja őket.

G :U :DDD

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#24) rambo4ésfél válasza Hequila (#22) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Minden este/nappal érkeznek újabb hangyák a gépedbe? mert ha igen akkor én megpróbálnám 1 napra darabokra szedni a gépet /tehát proc memória winyók stb/ és rakd szét őket a szobádban mert lehet hogy csak 1 vmi van a gépben aminek van vmi szaga és az vonzza a hangyákat vagy próbáldd meg a gépet a fénycsövek nélkül.

(#25) Deathjay^ válasza rambo4ésfél (#24) üzenetére


Deathjay^
tag

hát én nem tudom h mire gerjedhetnének egy gépben a hangyák. belemásznak a cpu hűtőbe és véres lesz a plexi :DD

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#26) rambo4ésfél válasza Deathjay^ (#25) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Lehet hogy nagy hülyeségnek hallatszik, de lehet hogy a procin lévő pasztára buknak a kis hangyák -->mert mint már írta a topicnyitó hogy kaját nem visz be a szobájába így vagy az UV-csövek vagy vminek a szaga vonzza oda a hangyákat nem :F

(#27) Deathjay^ válasza rambo4ésfél (#26) üzenetére


Deathjay^
tag

hát sztem a paszta lesz. az uvra mért gerjednek? vagy egszerűen csak meleg van a gépbe és jól érzik magukat. esetlek a fényárban diszkót is tudnak szervezni ki tudja :D

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#28) Supr@


Supr@
senior tag

Én az UV-ra tippelek, mivel lan-partyn nekem is megtelt a gépem bogarakkal és bizony fényáradat az volt (igaz nem hangyákkal, hanem nagyobbakkal, szúnyog és társai), a 2napos buli után több bogár volt a gépben, mint por, pedigaztán akkoriban eléggé tele volt vele a gép... A legjobb persze az volt, amikor néztük, ahogy a bogarak kűzdenek a plexivel, hogy bejussanak:D de voltak okosabbak is, ők elöl mentek be.
Szerintem nem a paszta lesz, mivel akkor feltehetően másoknál is megjelentek volna a hangyák.


[Szerkesztve]

(#29) Deathjay^


Deathjay^
tag

hát ismerősömnem is van uvja mégsincsenek bogarai. ez érdekes

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#30) Supr@ válasza Deathjay^ (#29) üzenetére


Supr@
senior tag

igaz mi akkor egy raktárban játszottunk nyáron nyitot ablak mellett. (és kint melegebb volt mint a gépben)

(#31) csapos2 válasza Deathjay^ (#27) üzenetére


csapos2
addikt

lehet kapni pár száz forintért hangya csapdát.kis műanyag doboz apró nyílásokkal
mellé teszed a gépednek és akkor oda járnak partizni a kis semmihasznák

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#32) Hequila válasza csapos2 (#31) üzenetére


Hequila
őstag

Azzal csak az a gond, hogy még a szomszédból is átvonzza a hangyákat.

Majd még megnézem, jön egy alapos porszívózás ( gépben is ), és ha utána is temetőnek nézik a gépet, akkor drasztikusabb módszerhez folyamodok.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33) Perjel


Perjel
tag

Kilyukadt a procid és kigyöttek a dolgozók :DD

(#34) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Ez egy qrva jó topik!!! Most totál fel lettem dobva!!!
Hangyák a gépekben... Ez teljesen új!!!! Tökjó...
Bocsi, kicsit már fáradt vagyok, lehet h ezért írok most is hülyeségeket. Sry

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#35) HW-Peter válasza csapos2 (#31) üzenetére


HW-Peter
tag

Az a hangyacsapda nekem is bevált. Ajánlott.

(#36) parandroid válasza Perjel (#33) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez hangzik eddig a leglogikusabban... :U

Teljesítménycsökkenést nem tapasztaltál? Számold meg mennyi döglött hangyát szedtél össze, mert lehet, hogy pótolnod kell majd a munkaerőt! :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37) Zofren


Zofren
aktív tag

Gondolom a foldon van a gép. Nekem egy éjjeliszekrény félén van, de nem hangya van benne. Én pókot láttam benne 2-3 honapja. Igaz az oldallapjai le vannak szedve vagy fél éve. Meg semmi extra nincs a 2 házventin kivul.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#38) #57764352 válasza szatocs (#10) üzenetére


#57764352
törölt tag

A RAID-0 az nem??
0 hangya!! :C

(#39) szatocs


szatocs
őstag

Nekem Vantec 7040 - es procihűtő van, amilyen hanggal az dolgozik, biztos nem jönnek be a hangyák aludni, de még teázgatni sem:))

=== Szatocs ===

(#40) lol válasza Zofren (#37) üzenetére


lol
senior tag

huh nekem levett oldallapnál nyáron molylepke bekültözött a winyi alá, samsung alatt kelles meleg volt ott alutt :)

(#41) szatocs


szatocs
őstag

Lehet, hogy a bogarak a jövőben egyfajta Modot fognak képezni.:U

=== Szatocs ===

(#42) slyking


slyking
csendes tag

giga-hiper-szuper LOL! :DD:DD:DD
nagyon feldobta a hangulatot ez a
---HANGYÁS-TOPIC nemcsak hangyásoknak!!---

mókás de sztem a szag lehet az nem a fény mivel a hangyák nem nagyon jönnek a fényre!!

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#43) PapaMaci válasza #57764352 (#38) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ja! Nekem is BUG-os volt a window's-om, de feltelepitettem az SP-t. És a RAID is elönyös! Én most RAID0-ban hajtom a vinyokat, de be akarok tenni +1-et! De igazság szerint már a 0-ban sem látok hanygyákat...

...mint az közismert...

(#44) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Bogár-Rovar-Modding

(#45) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nekem egyszer egy discmanban volt egy egész fáraóhangyafarm. Azon buktak le, hogy a sok bevitt dzsuvától a fejmozgató motor elkezdett nehezen járni és kissé kezdett ugrani a zene. Egy fél napom ment rá a discman szétszed, hangyák-hangyatojások-dzsuva kiszedeget, kipucol, összerak projektre. Eszméletlen dúrva volt.
Szerintem egyszerűen a nyugis, meleg hely vonzza őket (a discmannél is ez volt a téma, BENNE soha nem volt takarítva addig, ellenben a környéke és a lakás igen), aztán megsülnek valami forrób áramkörön.

42

(#46) twollah válasza Adrian Mole (#45) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat te sem surun szolalsz meg...

(#47) -=Ghost=- válasza Deathjay^ (#27) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

jokis party lehet ha a vegen mindenki feldobja a talpat... :DD

(#48) Racecam válasza Hequila (#32) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azt próbáltad már, hogy egy ilyet:
[kép]
beteszel háttérképnek? :F

Itt egy leírás róla: Bővebben: link

(Nem tudom, hol lehet kapni. :D )

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#49) Zeratul


Zeratul
addikt

Ennyit nem röhögtem még számtech topicon.
Elmondok 1-2 saját storyt:

Nyár kurva nagy molylepke repked a gépem körül, pontosabban a montor és félig nyitott gépház között majd eltünt CPU cooler AirBoxabán. Amire felfigyeltem hogy valamit darál az egyik venti. Gépemben meg ott volt akkor már pár ledarált lepkének az alkatrésze szétszórva. Néhány nap mulva az Airboxba beköltözött egy bátor spider és hálót szőtt, majd hálóstúl és lepkéstül ment ő is darálóba. Végül meguntam és ventire felraktam egy rácsot, utána már csak feltapdtak.

Kolesz évekkel ezelőtt. Iszonyú sok csótány volt. A gépéek besejében meg kellemes száraz meleg amit szeretnek. Tápba előszeretettel másztak be. 1 év elteltével nagy karbantartás, gépucolás stb alkalmával félelmetes mennyiségű dögöt lehetett kibányászni a gépekből.

(#50) gabe_


gabe_
őstag

Hát ez állat. Olvastgatam a topicot, énis végigröhögtem... :DD
Hálistennek nálam nem laknak állatok. Egy kicsit másfajta storim azért van: Az előző albiban ki kellet tennem egércsapdát, merthát dézsmálták a kajámat. Pedig volt macska is a házban... Olyan ragacsot vettem, amit rákentem egy tenyérnyi darab kartonpapírra, és be az íróasztal mögé, amin a számítógép is volt. ( ott lógtak a kanócok a gépből.)
Egyszer nyitvahagytam a szobaajtót, éshát a macsek bejött szétnézni. Gondolom érezhete az egérszagot, és ott járkált a bútorok mögött. Ráragadt az egércsapda az oldalára, amitől megijedt, és menekült. Na akkor belegabajodott a kábelekbe, lerántotta a monitort, a billenyőzetet, megaz egeret (nemolyan, egeret). mire levágtuk szegény páráról a csapdát, meg kiszabadítottuk, eléggé sokkot kapott az állat, azóta ha csak meglátott menekült előlem... :))

Sovány szakácsban sose bízz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.