Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Terrorista


Terrorista
senior tag

Sziasztok!

A gond a következő lenne.
Az AMD 1800+-os Tbred procim órajele néhe nem annyin megy, mint amennyin hajtom.
Tehát 166 FSB-re állítom 11.5 szorzóval és így megy egy ideig de néha (nem azonos időközönként) megváltozik az FSB! Ezt az ADIA-val vettem észre. Az egyik percben 166 Mhz helyett 153 Mhz, AIDA újraindítása után meg már 148 MHz :(
Mérek egy memóriasebességet és a mem. olvasás 2520 Mb-ról leesik 2012 Mb-ra.
A mem. írás pedig 1007-ről 7-800 körülire. :(
És ez érdekelne engem hogy mi a f***ért csinálja ezt.
A konfig a következő:

Abit NF7 v2.0
AMD 1800+ Tbred (JxxxB)
Spire FalconRock II
Codegen 300W táp.

(#2) Vitus válasza Terrorista (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Talán a tápegységet kellene bevizsgáltatni egy üzletben vagy szervízben, hogy nem ingadozik e a leadott feszültség terhelés alatt. Egyébbként ajánlott lenne egy jobb minőségű tápegység használata, a teljesítménye elég de nem ártana egy 350W-os.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Vitus válasza Vitus (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Még annyival kiegészíteném, hogy ha veszel bele új moncsikártyát ami már külső tápot is igényel akkor már kevés lesz az a táp. Vagy már lehet, hogy olyanod van? Azoknál általában megkövetelik a 350W tápegységet minimum.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) Terrorista válasza Vitus (#3) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ati Radeon 8500Le 64 Mb-os kari van benne...
De nem mindig csinálja ezt csak néha.. Pl. most néztem meg ismét és 166 volt az FSB..
Nem lehet hogy a BIOS-ban van olyan beállítás, hogy ha nagyon melegszik a proc. akkor visszább fesz az órajelből???
Ennyi húzáshoz kellene a vcore-t emelni??
Mert ha nem akkor inkább lejjebveszem és hátha elég lesz a tápegység..(Már ha az a baj..)

(#5) #25954560 válasza Terrorista (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

vmi 'thermal throttling' v mi. szal de van

(#6) Terrorista


Terrorista
senior tag

Jah még valami..

Most 166*11.5-ön van ez kb. 1910 Mhz.. Na most 42 fokos a proci netezés és zenehallgatás alatt, (a ház oldala nincs fönn) ez normális érték??
Mondjuk már kb. egy fél éve nem volt a procin paszta cserélve...
És még egy kérdés??
Szerinted mennyi paszta kell egy procira??
Csak annyi amennyi a magra kell és haloványvékonyan legyen szétkenve, vagy egy kicsivel azért több???

(#7) Terrorista válasza #25954560 (#5) üzenetére


Terrorista
senior tag

Azt a thermal throttling-ot majd mindjárt megnézem...
És mire állítsam egyébként?? Asszem olyan százalékokat lehet ott állítani vagy kikapcsolni :)

(#8) AngelH válasza Terrorista (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

kapcsold ki a biosban a Spread Spectrum-ot. Ez szokta a processzor feszultseget es orajelet bizonyos idokozonkent valtoztatni, hogy csokkentse a szamitogep elektromos zajkelteset.

(#9) AngelH válasza AngelH (#8) üzenetére


AngelH
aktív tag

bovebb info: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=19891[/L]

(#10) Adrian Mole válasza Terrorista (#6) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az utolsó kérdésre: az előbbi. Persze ha nagyon rücskös a hűtő alja, a procimag fölé nem árt oda is egy ''haloványvékony'' réteg.
A hőmérséklet +/- oké.

42

(#11) #25954560 válasza Terrorista (#7) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehet allitani, hogy hany foknal es mennyire vegye le, talan ket lepcsoben is.
(nahat, ezt a spread spectrum-ot nem is tudtam... bar a 'small frequency range nem igazan okozhatna MHz-es valtozasokat sztem [L]http://www.buildorbuy.org/bios-ssc.html[/L])

(#12) Vitus válasza AngelH (#8) üzenetére


Vitus
őstag

Igen még erre gondoltam énis. De annak nem szabadna csak nagyon pici mértékben és folyamatosan ingadoztatni, de nem ilyen 10-20Mhz-ekkel.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Vitus válasza Terrorista (#4) üzenetére


Vitus
őstag

nincs, ha bírja akkor nem kell emelni :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) AngelH válasza Vitus (#12) üzenetére


AngelH
aktív tag

11.5-es szorzonal eleg ha 1mhz-el allitja az fsb-t es az maris tobb mint 10 mhz :)

(#15) #25954560 válasza AngelH (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

148 v 166-os fsb az meg nem fugg a szorzotol :B

(#16) Terrorista


Terrorista
senior tag

Megnéztem a biosban amiket írtatok, és mind Disabled-en volt (Thermal Throttling, Spread Spectrum...)
Viszont levettem 1.7-ről a vcoret 1.6-ra és eddig 31 fokon csücsül 42 helyett :))
Lényegében azért idegesít ez az eset mert tegnap pl. a NFS Underground-ot toltam és néha elég keményen beszaggatott folyamatosan... Hiába vettem visszább a játékban a grafikus beállításokat ugyanúgy szaggatott a szemétje..
És ekkor néztem meg az ADIA-val mi a szitu és lám a proci órajele nem annyin van mint amire belőttem... :(

(#17) Vitus válasza AngelH (#14) üzenetére


Vitus
őstag

De az fsbje ingadozik. Az úgy már 100Mhz feletti :) Egyébbként alapban is ingadozik?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) Padre


Padre
tag

Teljesen ugyanez volt a gondom nekem is!!!!
2500+-os Barton-al és egy 2100+ TbredA-val. A hibás egyértelmüen az Abit NF7 V2.0. Próbáltam a BIOS-ban minden lehetséges beállítást, és azok kombinációját és többféle BIOS-t is. A legtöbb amit elértem hogy nem 15-20Mhz-et ugrált az FSB, csak 4-6-ot. Megszüntetni nem tudtam. Illetve megszünt a gond, mert lecseréltem az alaplapomat egy GigyByte GA-7N400-L-re. Ezzel minden atomstabil. Semmi ugrálás, semmi teljesítmény ingadozás. Még 200-as FSB felett sem.

(#19) Terrorista válasza Vitus (#17) üzenetére


Terrorista
senior tag

''Egyébbként alapban is ingadozik? ''

Erre nem tudok válaszolni... Mikor ilyen előfordult akkor többnyire mindig az alapórajel fölött voltam. Egy újraindítás után be a biosba lecheckoltam mi a helyzet, mivel az értékek jól voltak megadva kiléptem és utána visszaállt az helyes beállításra és minden oké volt...
Azt nem tudom, hogy mikor csinálja ezt mert mindig nem tudom megnézni hogy most ingadozik vagy nem..(Pl. egy játék alól nem fogok azért kilépni.)
Aztán lehet, hogy a játékok közben is csinálta csak nem vettem észre vagy nem annak tudtam be a szaggatást..:(

Most jut eszembe, hogy a ledurvább az volt,hogy már volt olyan eset amikor a default órajel alá esett vissza.. Se szó, se beszéd 1300-1400 MHz körül is szaladgált.. :( 12x-es FSB-vel !!! :(

(#20) Terrorista válasza Terrorista (#19) üzenetére


Terrorista
senior tag

''12x-es FSB-vel''
Ezt úgy értem 120-130 közötti. :)

(#21) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Van egy progi az a neve, hogy thg_clock. :)
Ezzel folyamatosan szemmel követheted, a proci órajelének alakulását.

Nekem Asus deszkám van, de az én órajelem is változik, bár nem annyira mint a tied!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#22) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ez hihetetlen!
én ilyet sosem tapasztaltam, sem régebbi procimnál, sem sz újnál.
nekem mindig minden program 1Mhz pontossággal írta ki a duronnál a
757-t majd Athlonnal 900 at 1200 at
naja nem Abit.

(#23) Zsiba


Zsiba
senior tag

Kiváncsiságból kipróbáltam ezt a thg clock nevű programot. Az procim órajele 2075,00 és 2075,10 között változott. :)

''One Ring to rule them all...''

(#24) Zsiba válasza Terrorista (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Biztos, hogy az alaplapod a ludas. Én elgondolkoznék egy cserén.

''One Ring to rule them all...''

(#25) Terrorista


Terrorista
senior tag

Én is leszedtem ezt a progit és csak tizedekben van az ingadozás...
Nem tudom, hogy kellene ez ügyben alaplapot cserélnem..Majd a jövőhéten műszerrel beméretem a tápegységemet terhelés mellett és hátha valami bibire rájövök... :)

Azóta nem volt semmi ingadozás.. Tegnap volt utoljára azelőtt meg nem is tudom mikor pontosan..

(#26) Tommmy


Tommmy
tag

Az ingadozás a rossz memóriaidőzítés miatt van, vagy a túl magas Mhz-re van állítva!!!!!

(#27) Terrorista


Terrorista
senior tag

A memória az egy Winbond chipes DDR 333Mhz -es..
Az időzítés experten van és minden 2-re van állítva, beleértve a CAS Latency-t is...
Azt viszont nem gondolom, hogy a magas órajel miatt mert 166*11.5=1920Mhz és ennyit egy 1800+-os Tbred B-s procinak bírnia kellene...Eddig valamivel 2100Mhz alatt akadt ki de ez már lehet, hogy a tápegység miatt volt. :)

(#28) Terrorista


Terrorista
senior tag

Jah a múltkor volt egy poén is az alaplappal kapcsolatban...
Egy tápegység cooler csere gyanánt le lett húzva a tápegység az alaplapról és mikor visszacsatlakoztattam akkor a 12V-os tápcsatit elfelejtettem rákötni.
A videókarit nézegettem mikor látom, hogy mi ez 12V-os tápcsatipislog rám!!.. :) És úgy ment kb. 2 hétig :DDD

(#29) Terrorista


Terrorista
senior tag

Még valami:

-17-es BIOS-t használtam a kezdetektől
-Az alaplapi driver asszem a legelső volt amit használtam (2.45-ös asszem XP alá)

Tegnap fölraktam egy újat: 3.13 ugyancsak XP alá...
Letöltöttem egy új BIOS-t (20-as) is csak még nem freshítettem eddig...

(#30) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Megmondom a frankót. A hiba a lapodban van, nekem ugyanez történt. Az ABIT NF7 már csak ilyen. Bizonyos szorzókat nem szeret, főleg a feles értékűeket, ezeknél szokott ingadozni keményen a Mhz. Tedd át másik szorzóra, aztán a probléma meg van oldva.

Üdv.

"Még visszatérek!"

(#31) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hát most már kétségeim vannak a felől, hogy a lap lenne a ludas, habár lehet , hogy nem kizárható...
Méghozzá az indok a következő lenne:
Az ABIT-om előtt egy Gigabyte 7VAX-em volt, és nem emléxek pontosan, hogy ott is volt valami ilyesféle szitu..De ha jól emléxem akkor ott arra lettem csak figyelmes, hogy a mind a mem. olvasás/írás számottevően nudli volt. :))...
Lehet, hogy hülyén hangzik /látszik hogy fölöslegesen rizsázok itt agyba-főbe de próbálok mindent leírni, hátha minden részlet számít és hátha tud valaki jó megoldást a problémára..


Visszatérve a szorzóra:
Gondolod, hogy a feles szorzó lenne a bibi? Pedig a proci ''gyári alap'' szorzója a 11.5 Direkt ezért is állítottam erre + 166 FSB hogy szinkronba legyek a Rammal...
Mindenesetre eddig még semmi nem történt...

(#32) Terrorista


Terrorista
senior tag

Ma ismét csinálta a gép! Kb. félórai játszás után kíváncsiságból megnéztem az ADIA-t és sajna újra ingadozott az órajel... :)

[L]http://kep.tar.hu/terrorista/images/pic3926728.jpg[/L]

A proci 166*10-re volt beállítva..

[L]http://kep.tar.hu/terrorista/images/pic3926729.jpg[/L] :(

Itt pedig az FSB 166 helyett 148-on volt.. :(

Ezután egy újraindítás után újra visszaállt minden..
Hiába tettem vissza feles szorzóról egészre akkor is ezt csinálja!! A mem. idözítést visszavettem CAS 2.5-re.. :(

Már kifogytam az ötletekből, ha esetleg valaki tud vmi nem ''drasztikus'' (alaplapcsere) megoldást az nyugodtan írhat...
Ja el is felejtettem, az előző lappal (Gigabyte 7VAX) is csinálta ezt a jelenséget..

(#33) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

tuti alaplap. abit tol megis mit varsz? procinak koze sem lehet hozza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.