Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Miért használtok win98se-t? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Jó néhány ember panaszkodik, hogy a legújabb alaplapja, meg VGA-ja nem igazán stabil win98se alatt. Akkor miért azt használjátok?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) Szőrös  válasza HEBI (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

Talán azé mer ódzkodnak áttérni XPre. Sokáig én is így voltam. Aztán eccr nekilátam s azóta jól megvagyok vele.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3) Zsiba


Zsiba
senior tag

Sokan nem ''mernek'' váltani. Van akinek régi programjai nem futnak XP-n, vagy 2000-n. Van akinek csak ez van meg legálisan! :D Rengeteg oka lehet....
Egyébként aki 98SE-t használ, az jobb ha tudja, hogy a Microsoft már több, mint 1 éve ''levette a listáról''. Támogatást ne várjatok...

''One Ring to rule them all...''

(#4) hobizoli válasza HEBI (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ugyanaz a konfig gyorsabb vele, mert kevesebb eroforrast zabal el, ez foleg azoknak jo, akiknek csak 128-256M RAM-ja van, meg vmi regebbi <500MHz-s CPU-ja...



hobizoli

több drón kell ;P

(#5) nbi válasza HEBI (#1) üzenetére


nbi
tag

Nem tom, amióta van WinXp csak azt használok. Borzasztóak voltak a Fat alapú rencerek.

3athlon - swim, bike, run

(#6) nbi válasza hobizoli (#4) üzenetére


nbi
tag

Ez ok, de sokkal gázabb. Manapság pedig már nagyon olcsón össze lehet rakni hasító gépet...

3athlon - swim, bike, run

(#7) hobizoli válasza nbi (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akinek nincs egy kanyi vasa se ra -egyeb okokbol kifolyolag-, annak az az olcso is eleg draga tud lenni...sajnos.





hobizoli

több drón kell ;P

(#8) doc válasza HEBI (#1) üzenetére


doc
nagyúr

Az én gépemen pl. két okból van win: Alcohol 120%, és Silent Hill 2.
régebben volt XP is, de gyorsan csináltam magamnak 4 GB helyet azzal, hogy letöröltem, ráadásul iszonyú instabil és lassú és szar volt, még a Silent Hill sem ment alatta (két percnél tovább - aztán spontán reboot).

(#9) engusz válasza hobizoli (#4) üzenetére


engusz
veterán

Rengeteg olyan esettel találkoztam, amikor az illetőnek 2 GHz körüli processzor volt 512 MB ram társaságában. Nem is 1-el!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) Zsiba válasza hobizoli (#4) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ja, ez igaz, de épp az volt a kérdés, hogy a legújabb cuccokkal is vajon miért ezt használják?

''One Ring to rule them all...''

(#11) Szőrös  válasza doc (#8) üzenetére


Szőrös 
veterán

Alkohol 120% megy XP alatt is gond nélkül. Legalább is nálam nem problémázott.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#12) tildy válasza hobizoli (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

500-as proci 128 mega ram esetén win2k elég szépen muzsikál.Mindig jobb, mint egy w98.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Superman válasza Szőrös  (#11) üzenetére


Superman
nagyúr

Megerősítem. Nem tudom miféle verzió lehett az az Alcohol, de nálam XP alatt és Windows.NET szerver alatt is gond nélkül fut.

(#14) engusz válasza tildy (#12) üzenetére


engusz
veterán

De mondjuk ott van egy olyan probléma, hogy ha a VGA-ja is régi akkor valószínüleg Win98 alatt gyorsabb lesz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) tildy válasza engusz (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Attól függ mennyire régi.nekem matrox g400 volt benne, mással nem próbáltam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) engusz válasza tildy (#15) üzenetére


engusz
veterán

Azt biztosan tudom, hogy egy Savage(4) 100%-osan, a Win2k-val vagy XP-vel találkozik. TNT-k és a TNT2-ők is belassulnak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) hobizoli válasza engusz (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mint pl nekem is az volt, de csak 256MB RAM-l :C


hobizoli

több drón kell ;P

(#18) HEBI


HEBI
senior tag

Ja meg a msblaster-t sem lehet bekapni...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#19) Agyzuzo válasza doc (#8) üzenetére


Agyzuzo
addikt

El kell keserítselek, XP-m van és fut mindkettő gyönyörűen... :) Silent Hill 2 ráadásul az egyik nagy kedvencem... :D 3 haveromnak is XP-je van, náluk is hibátlanul fut, úgyhogy nálad volt valami spéci gebasz...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#20) Ketama válasza HEBI (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Én mindig csak mosolygom egyet magamban mikor olvasom, hogy valaki megveszi a vadiúj hiper-szuper konfigját és Win98-at akar rá tenni. Aztán jönnek a tipikus hibák: nem megy föl, ha fölmegy akkor fagy, ha nem fagy akkor random újraindul, ha nem indul újra akkor kikapcsol.... A sort lehetne folytatni, de minek. Mindenki tudja miről beszélek. 2003-at írunk könyörgöm, a Win98 ha jól számolom legalább 5 éves. Ideje lenne váltani!

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#21) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Egyebkent aki 3DMark-t nezeget, annak jobb a Win98SE...
Mindig tobbet pontot ad ugy 10-15%-l, mint tok ugyanaz a gep XP-vel...igaz, engusz :DD?

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#22) engusz válasza doc (#8) üzenetére


engusz
veterán

régebben volt XP is, de gyorsan csináltam magamnak 4 GB helyet azzal, hogy letöröltem
Nekem talán a felét, ha foglalja. Persze tisztán.

ráadásul iszonyú instabil és lassú és szar volt
Ez visszavezethető a géped sebességére. Bár az instabil alatt nem tudom, hogy mit értesz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) Bocsesz


Bocsesz
csendes tag

Otthon W 98
Munkahelyen W NT és W 2000
Albérletben W XP

A W 98-as egy csúcsgépen van, apám miatt, mert azon mennek a játékai, amiket 2 éve koptat. Talán gyorsabb egy kicsit.

A munkahelyen, ill. az albérletben is kb. egyforma gépek vannak, de egy szenvedés velük dolgozni. Persze játszani is...
Amíg nem lesz égető szükség rá, ill. apu nem gondol egyet, addig marad az SE, ott ahol van, az élet meg megy tovább...

Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól meg lennék fizetve, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.

(#24) Superman válasza Agyzuzo (#19) üzenetére


Superman
nagyúr

Nagyon OFF

Jó a fényképalbumod. Néhány konditermi kép is bejátszhatott volna! :)

(#25) hobizoli válasza Ketama (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nalunk bent a meloban a 4 eves P3-s gepeken Win95OSR 2.1 van... tehat az lehet ugy 8 eves (az '95-s kiadas!)....mondjuk olyan lassuak is, hogy ihaj...de nem ettol.



hobizoli

több drón kell ;P

(#26) engusz válasza hobizoli (#21) üzenetére


engusz
veterán

Először Én is így gondoltam. De miután a best eredményem Win2k alól van... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) hobizoli válasza engusz (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na, mennyire javitottal?



hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Apika


Apika
Közösségépítő

Nekem XP volt a gépemen. De elővettem a Tiberian Sun nevű játékomat, és az csak Win98SE alatt indul el. Mivel Tiberian Sun függő vagyok (alkalmanként 10-15 óra játék, amíg le nem szakítanak a gépről), ezért tettem fel újra a Win98SE-t.
Egyébként az XP sokkal több kényelmi szolgáltatást kínál. De, hát... :U

(#29) engusz válasza hobizoli (#27) üzenetére


engusz
veterán

A legutolsó eredményem óta nem javítottam, de Win2k alatt volt!
[L]http://service.futuremark.com/compare?2k1=5842041[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Egyebkent en csak a FAT32 4GB file limit korlatja miatti kenyszerbol tettem fel az XP-t, ez is csak a DVD irogatas miatt kellett, kulonben meg ma is a jo oreg Win98SE-vel nyomulnek...de 1:1-ben masolhatot (a DVD-n a full adat<4.38GB) atirja az is...



hobizoli

több drón kell ;P

(#31) hobizoli válasza engusz (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De most mar vmi Tbred-l nyomulsz (nem?), az sem vitte feljebb? Ezt meg ugy emlexem egy 2GHz felett 2V koruli Vcore-l hajtott Palomino-val erted el, ugye...?



hobizoli

több drón kell ;P

(#32) Ketama válasza hobizoli (#25) üzenetére


Ketama
aktív tag

Nálunk is vannak P3-as gépek Win95-el, és qurva gyorsak! És legalább olyan gyorsan omlanak össze. :DDD

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#33) engusz válasza hobizoli (#31) üzenetére


engusz
veterán

De most mar vmi Tbred-l nyomulsz (nem?), az sem vitte feljebb?
2224 MHz-nek örülök a léghűtésemmel. :P

Ezt meg ugy emlexem egy 2GHz felett 2V koruli Vcore-l hajtott Palomino-val erted el, ugye...?
Ez már a T-Bred volt.

Win98 alatt egyébként nem volt olyan stabil a tuning. No meg féltem az adatvesztés miatt (FAT32)!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) Gregorius válasza Apika (#28) üzenetére


Gregorius
őstag

De elővettem a Tiberian Sun nevű játékomat, és az csak Win98SE alatt indul el.
Nekem w2k alatt vígan eldöcögött. Sőt, még az antik 8 éves C&C Gold-ot is életre bírtam kelteni (van hozzá patch XP-hez, de 2k-hoz is jó)

(#35) doc válasza engusz (#22) üzenetére


doc
nagyúr

a gépem sebességével semmi gondom, Linux alatt száguld mint a vaddisznó :)
az OK, hogy az SH2 megy XP alatt (összes haveromnál megy is), de nálam hiába próbálkoztam... háromszor tettem fel az XP-t, egyszer tök szűzen, egyszer csak a VIA drivereket raktam fel rá, harmadszorra Detonatorral (több verzióval is próbáltam), de hiába, max két perc után jött a bootképernyő. :DD

szóval röviden w98 okai nálam: XP-hez képest sokkal kisebb helyigény és relatíve stabilabb működés. bár azért a Linuxtól még mindig fényévekre van...

(#36) Bocsesz válasza Ketama (#20) üzenetére


Bocsesz
csendes tag

Mi van, h. mint apu is, vesz egy vadiúj gépet, csak mert a 2 (1) éves játékai döglödtek az 5 éves gépén?
Szépen megvette az új vasat, rádobta a 98-at, zokszó nélkül, (pedig nem ért hozzá,) és most vigan elvan a játékaival. nem tudom mennyit javult a teljesítmény, kb 3-400 %ot.

Az új op. nem érdekli, mért is érdekelné, ezek után ő már nem akar akkora rendszerjanulást, mert talán észre sem venné.
És elvan igy is. Nem törödik vele. Ezzel én is egyetértek.

Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól meg lennék fizetve, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.

(#37) hobizoli válasza Ketama (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nalunk ezeket a Comp@q ''gyartotta'' i810-l, Quantum lct-vel, hat az akkor itthon kavaro Cerka266@412-m gyorsabban nyitott meg es toltott be doc/xls faljokat (bent erre haszanljuk)...aszittem rosszul latok, de persze a kek halalt azt ontja magabol meg igy is.
Ez elott egy szinten Copm@q P100 volt 48M RAM-l meg vmi 2GB Seagate-l HDD-vel a P3-s helyett. Akkor meg volt ott mellette egy, most figyelj 486DX2-80-s gep is 8M RAM-l es 540MB HDD-vel vmi otvar UMC chipsetes lappal (ez egy mero gep, csak arra kell, hogy az eredmenyt ki lehessen nyomatatni). Ha egyszerre kapcsoltam be oket, akkor a 486-n elobb felallt -de nem am csak 1-2 sec-l - a 4 eve telepitett Win95 (original release), mint P100-n a egy hete sem fent levo Win95osr2...

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#38) RAM válasza hobizoli (#37) üzenetére


RAM
őstag

W 95, az aztán a rendszer. :t

Csak tisztán

(#39) HEBI válasza doc (#35) üzenetére


HEBI
senior tag

''szóval röviden w98 okai nálam: XP-hez képest sokkal kisebb helyigény és relatíve stabilabb működés. bár azért a Linuxtól még mindig fényévekre van...''

Ácsi, ez a stabilítás dolog erősen sántít és hardver függő.
A gépemre (fél éves Toshiba laptop) felraktam próba féle képpen a Suse 8.2 és a Redhat 9-et is. Voltak fennt egy darabig, de sokkal lassabban indultak, mint az Xp és volt amikor ki is fagyott az indulás (hálózatot keresett, pedig nem is volt, vagy az USB-s dolgok detektálásnál)
Egy ''mai gépnek'' sokkal jobb az WinXP. Ja és a minimum 40 Gb-os HDD-k korában a 2 GB az nem számít. Ha azt veszzük, hogy csak a swap fájl 768 MByte.
Ja és nézd meg mennyit tesz fel egy Redhat 9...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#40) Apika válasza Gregorius (#34) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nekem nincs w2k, nem is nagyon van szükségem rá, de ha tudsz valami megoldást XP-re Tiberian Sun ügyben, szívesen venném.

(#41) Gregorius válasza Apika (#40) üzenetére


Gregorius
őstag

Hát nem t'om segít-e, én w2k alatt egyszerűen csak feltelepítettem, ráraktam a legújabb frissítést ([L]http://westwood.ea.com/html/techsupp/patches.html#tsun[/L]) és ment. Nem emlékszem pontosan, lehet, hogy a patch nélkül tényleg meg se nyikkant, de az biztos, hogy nem cicóztam vele sokat, mire működött.

(#42) beeboy


beeboy
addikt

egyik ismerősömnek 2 gigás vinyója van még, ezért használ 98se-t
no meg legális, és nem akar 40k-t kidobni egy új OS-ért :t :t

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#43) Apika válasza Gregorius (#41) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Köszi szépen! Megpróbálom. :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Miért használtok win98se-t? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.