Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a sok macska...
Mondjuk ha jonnek beta frissitesek a telora, azok okozhatnak (es ahogy olvasom okoztak is) gondot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Kicsit irigyellek is, meg nem is. Évek óta ki akarom próbálni, hogy milyen most az Android, de mindent átváltani nem akarnék. Talán majd egy jövőbeli tabletváltásnál kipróbálom. Kiváncsian várom a folytatást.

(#3) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Tetszik ez a sorozat, érdeklődéssel követem.

 iPhone 15

(#4) k-adi


k-adi
nagyúr

Csak lehet, hogy nem ennyi macskával.

Image of Let's not be hasty about this.

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én pont fordítva fogom kipróbálni, harmadik nekifutásra megpróbálok együtt élni az iOS-el :D. Talán annyiban lesz más, hogy mellette marad párhuzamosan marad az Android is.

B.Cs.

(#6) janeszgol válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

"Talán annyiban lesz más, hogy mellette marad párhuzamosan marad az Android is."

Úgy könnyű. Könnyű úgy háborút viselni, ha tábornokként ki sem jövök a parlamentből, irodából. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) bollokcs80 válasza janeszgol (#6) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Cégesnek kapok almát, a saját Samsungomat azért csak nem dobom ki az ablakon. :D

B.Cs.

(#8) tms+ válasza bollokcs80 (#5) üzenetére


tms+
junior tag

Én is Androidos vagyok, de érdekelt az iPhone és az iOS is. Kétszer is nekifutottam viszonylag rövid idő alatt, de nem tudtam megszokni az iOS-t.
Legutóbb a 14 Próval próbálkoztam, ott már nem volt annyira vészes a helyzet, de teljesen váltani nem tudtam volna S23U-ról, a kettőnek meg egymás mellett nem lett volna sok értelme. De hát minden felhasználó más. :)

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#9) bollokcs80 válasza tms+ (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Abszolút így voltam én is. :R

Xr-el és 13-al próbálkoztam, közben utánaolvastam fórumokban, neten. Az utóbbinál már egész jól belaktam, de valahogy mégsem volt tökéletes. Másrészt meg ketyegett az idő, mert a 14 napos elállás keretében akartam eldönteni, hogy jó lesz-e hosszútávon.

Így nyugodtabban lesz időm próbálgatni és össze tudom hasonlítani a két platformon, hogy mi hogy működik (Pl fájlkezelés, ami a legnagyobb "problémám").

Érdekes, hogy a MacOS-t sokkal könnyebben meg tudtam szokni, pedig a DOS/Windows vonalon azért van pár kemény beidegződésem az elmúlt 20-25 évből. :D

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#10) tms+ válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


tms+
junior tag

Igen, így a legjobb, hogy cégesként kipróbálhatod hosszútávon és a saját pénztárcádat kímélve. :)

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#11) TechMagneTic


TechMagneTic
tag

Én nem rég (Februárban) váltottam Androidról majd 14 év után IOS-re. Jó... Közben volt Palm-om is amin WebOS volt de max 1 évig :DDD .
Nos. Szegény 4 éves elől-hátul törött Huawei Mate 20 Pro-t váltotta egy 12 Mini... A Kamera néha hiányzik.. Azért a Mate 20 Pro még mindig jó képeket csinál. Illetve az AOD ami hiányzik. Egyéb funkció nem... Nem is értem miért nem váltottam eddig. Meglepő számomra, hogy mennyire könnyen megtanultam mindent illetve mennyire szerethető és stabil rendszer az IOS. Azt fixen kijelenthetem, hogy soha többé nem váltok vissza :D

(#12) janeszgol válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

:) :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) gusthy


gusthy
veterán

Azért itt annál picit nagyobb a kaland, mint egy egyszerű iOS _Android váltás, azért egy foldable az önmagában egy külön műfaj. Honor v2 tulajként azt gondolom, hogy mint foldable, a legjobb választás, bár az tény, hogy teszem azt, egy Samsung telóhoz képest szoftveresen sokkal kevésbé kifinomult. (Bár mindent meg lehet vele csinálni, ami a hétköznapokban kellhet.) Másfelől a v2 kecsessége mellett a Samsung tényleg bumfordinak tűnik.
Amit sajnálok, hogy tollat nem kapott a cikk írója, igaz, hogy csak külföldről lehet berendelni.

[ Szerkesztve ]

(#14) UnA válasza TechMagneTic (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Sohasem értettem, hogy miért lenne jó az AOD - nekem erről csak a FOMO jut eszembe, ha már így leragadtunk a rövidítéseknél :)

Addig kell örülni, amíg a mobil nem uralkodik fölötted.

(#15) TechMagneTic


TechMagneTic
tag

Én megszoktam. Ennyi. A műhelyben ülök az asztalnál a teló áll velem szemben egy tartón és csak ránézek és látom az időt, értesítéseket, stb. Szimplán ennyi. Attól, hogy számodra még nem hasznos vagy nem szereted még másnak lehet, hohy az:))
(Csak leírtam nekem mi volt a különbség)

[ Szerkesztve ]

(#16) gusthy válasza UnA (#14) üzenetére


gusthy
veterán

Személy szerint én se értem, de ha senki se értené, gondolom, a gyártók nem csinálnák ilyenre a telefonokat :N

(#17) pcnet


pcnet
addikt

Én androidról szeretnék váltani iOS-re, de mindig vissza térek androidra. iOs-en egyszerűen nem tudok olvasni. Mit kellene beállítanom, hogy olvasható legyen a szöveg?
Még iPaden is hangyák rohangálnak a kijelzőn, pár perc után megfájdul a szemem/fejem.
Chromeban olvasnék híreket Discoveryből. Köszi ha tudtok segíteni. :R Tényleg csak ennyi tart vissza a váltástól.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#18) scdlsc válasza pcnet (#17) üzenetére


scdlsc
aktív tag

sztornó

[ Szerkesztve ]

(#19) Zsolt,72 válasza pcnet (#17) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Erre nézz rá:

Safari/szövegbeviteli sáv bal oldala “A” karakter: [kép]

Ott találsz lehetőségeket: [kép]

- Betűméret növelése
- Olvasó mód (szintén állítható betűméret és stílus is)
- Asztali vagy mobil nézet közötti váltás

Ezek segíthetnek neked. A Chrome legjobb tudomásom szerint jelenleg nem kínál ennyi opciót.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#20) pcnet válasza Zsolt,72 (#19) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi, ezeken már túl vagyok. Mobilarénához tudom is használni, de Discover miatt Chromehoz vagyok kötve. És híre ként állítgatni irtó macera. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#21) Acula M.D. válasza pcnet (#17) üzenetére


Acula M.D.
tag

Úgy tűnik hogy valamiért a desktop nézetet adja ios-en :F

(#22) Zsolt,72 válasza pcnet (#20) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Értem. Akkor ez patt-helyzet, mert Safari alatt a HVG is pont olyan jól látható, mint nálad Android alatt:


Lehetséges, hogy a hamarosan megjelenő, immár „nem csak Safari skin” új Chrome majd jobban testre szabható lesz.

 iPhone 15

(#23) TechMagneTic válasza pcnet (#20) üzenetére


TechMagneTic
tag

Próbáld ki az ARC bowsert (Search). Nálam bevált.

(#24) fogselyem


fogselyem
tag

Több cicás képet a tesztekbe!

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#25) scdlsc válasza fogselyem (#24) üzenetére


scdlsc
aktív tag

+1 és kutyás is lehetne több!

(#26) Crafter32 válasza pcnet (#17) üzenetére


Crafter32
őstag

Jó ezt olvasni. Ezekszerint nem én voltam ezzel egyedül. Még a Apple Supportot is felhívtam ami pár hónapig ingyenes segítséget ad új iPhone vásárlásánál. Először nem nagyon értették mit akarok, majd a telefonom kijelzőjét meg kellett osztanom velük. Végül rájöttek ök is nem lehet betűméretet állítani a Safariban. Letörölni sem lehetett akkoriban Safarit, hogy ne az legyen az alapértelmezett böngésző. A Support szerint vegyek egy Apple laptopot, mert az már tudja ezt funkciót. Ezt teljesen komolyan mondták. Azt hittem csak viccelnek először.... Végül találtam egy ismeretlen nevű böngészőt ami tudott nagyobb betűméretet tördeléssel, de a Safarit nyitotta meg így is minden miatt, mert az volt az alapértelmezett. Rengeteget szívtam vele. Sok egyéb gond is zavart... Végül féláron eladtam a barátomnak a telefont, mert teljesen használhatatlan volt számomra az IOS.

(#27) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Jó volt látni a sok cicát. 😺
És persze követem a fejleményeket is. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#28) pcnet válasza Crafter32 (#26) üzenetére


pcnet
addikt

Azért érdekes, hogy több 100 milliós felhasználói táborból csak 2 embernek probléma ez a 3as betűméret dolog. :F

TechMagneTic: Köszi az ajánlást! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#29) spect80 válasza pcnet (#28) üzenetére


spect80
senior tag

Ahogy Acula MD 21-es kommentjében irta. Asztali mód kikapcsolását próbáltad?

(#30) pcnet válasza spect80 (#29) üzenetére


pcnet
addikt

Akkor se sokkal nagyobbak a betűk. Szerintem nem is változik semmit ha az adott oldalnak nincs mobilos változata.



Ma megyek haver iPhone 13-ját megnézni. Hátha ott más a felbontás vagy nem tudom. Hosszú távon híreket olvasni, böngészni az én szememnek fárasztóak ezek a parányi betűk. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#31) Zol01 válasza pcnet (#28) üzenetére


Zol01
tag

Nem tudom itt mennyi a maximum, de 150%-on már akkorák a betűk hogy már az zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#32) pcnet válasza Zol01 (#31) üzenetére


pcnet
addikt

De ez Safari. Chromeban nincs ilyen. Nem tudod állítani a szöveg méretet. És a weboldalra zoomolsz, nem a szöveg méretét állítod. Bizonyos szint után szétesik az oldal.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33) bozarjoska válasza pcnet (#32) üzenetére


bozarjoska
őstag

Chrome-ba lehet állítani a szöveg méretét.
Szöveg felnagyítása opció

(#34) Zol01 válasza bozarjoska (#33) üzenetére


Zol01
tag

Az az egész oldalt nagyítja, nem csak a szöveget. Nagyon kényelmetlen úgy használni

(#35) bozarjoska válasza Zol01 (#34) üzenetére


bozarjoska
őstag

Nálam csak a szöveg lesz a nagyobb, nem tudom mit értesz az egész oldal nagyításon

(#36) pcnet válasza bozarjoska (#33) üzenetére


pcnet
addikt

iPaden nekem inktív a szöveg nagyítása.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#37) Zol01 válasza bozarjoska (#35) üzenetére


Zol01
tag

Amikor próbáltam akkor a szöveggel együtt mindent nagyított, most viszont tökéletesen működik. Bocsi :R

(#38) TechMagneTic válasza pcnet (#28) üzenetére


TechMagneTic
tag

Van benne egy "Reader" opció. Pl. GSMArena oldalán roppant kényelmes úgy olvasni vele. Hozzátenném, hogy én ritkán olvasok huzamosabb ideig telefonon :))

(#39) Crafter32 válasza pcnet (#28) üzenetére


Crafter32
őstag

Ha gyengénlátó lennél megértenéd. Nem olyan öröm ez. Viszont ez olyan funkció, mint a szélesebb parkolóhely a mozgáskorlátozottaknak. Nyilván nem az a általános, hogy a bevásárlást csak mozgáskorlátozottak végzik, de az nagyon gáz ha nincs ilyen lehetőség. Az iPhone is nagyon béna az ilyenekben is.

(#40) scdlsc válasza Crafter32 (#39) üzenetére


scdlsc
aktív tag

FYI:
https://support.apple.com/en-gb/guide/iphone/iph3e2e367e/ios

A leírás iOS 12-ig ott van, tehát akkor már biztosan működött.

[ Szerkesztve ]

(#41) Zsolt,72 válasza Crafter32 (#39) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Amit írtál, korábban valóban létező probléma lehetett, tehát nem gondolom, hogy ne volna igaz, amit írtál.
Azóta viszont ebben is fejlődött az iOS, mert amióta én használom (5 éve), azóta már benne van ez a képesség is. Hozzád hasonlóan, engem is zavarna, ha nem így lenne. Időközben tehát ez a kérdés megoldódott, azóta, hogy te tapasztalatot szereztél vele.

 iPhone 15

(#42) moleculez válasza scdlsc (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Szintén, én konkrétan szemeztem egy Pixelel, de ugyanígy vagyok, nem akarok/tudok/szeretnék teljesen váltani; az egész család almás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) gusthy válasza janeszgol (#1) üzenetére


gusthy
veterán

Amúgy nem jönnek, ez valami speciális dolog lehet amiatt, hogy a gyártó adta a készüléket. Normál darabok nem kapták meg, az enyém se.

(#44) gusthy válasza Crafter32 (#39) üzenetére


gusthy
veterán

Chrome - ban egész aprólékosan tudod állítani a betűméretet, százalékos értékben. A Beállítások - Accessibility options (magyarul sose tudom) menüpontban. Ezen a készüléken is.

(#45) Zsolt,72 válasza gusthy (#44) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Kisegítő lehetőségek” lesz az, amire gondolsz. :)

 iPhone 15

(#46) Luck Dragon

Szuper volt olvasni , tetszik ez a tartós teszt megosztása .
Adat költöztetés rész nekem új volt .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) Crafter32


Crafter32
őstag

Tehát jelenleg ha állítom a betűk méretét szépen eltördeli a szöveget hozzáigazítva és a képek stb. marad az eredeti méretben már?

(#48) gusthy válasza Zsolt,72 (#45) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy úgy :)

(#49) gusthy válasza Crafter32 (#47) üzenetére


gusthy
veterán

Egészen pontosan ez a helyzet. Íme 125% és 150%.

(#50) gombasm válasza TechMagneTic (#11) üzenetére


gombasm
aktív tag

Soha ne mondd, hogy soha! :K

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.