Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mérethibás maxtor help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) antenna


antenna
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem a fórumot, keresgéltem, de nem találtam hasonló témát! Lenne néhány Maxtor vinyóm ami 10GBos kéne hogy legyen, de sajnos a BIOS csak 3.2nek ismeri fel, ennyit enged formázni stb. Néztem más alaplapban is stb sajna semmi kerestem neten hozzá esetleg firmware updatet mert lehet hogy onnan van lebutitva. Nem találtam semmit! Pénztárgépben volt a kicsike!

Előre is köszi!

Antenna

Antenna a kábelbarát

(#2) arpeen2 válasza antenna (#1) üzenetére


arpeen2
senior tag

Jumperolásnál nincs limitre állítva ?

(#3) vtechun válasza antenna (#1) üzenetére


vtechun
veterán

érdekes...

(#4) harry válasza antenna (#1) üzenetére


harry
veterán

Mivel próbáltad formázni? Win alól, win telepítős cd, fdisk?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5) DukeFX válasza antenna (#1) üzenetére


DukeFX
tag

Ha régi alaplapokban tesztelted, akkor ne csodálkozz. Próbáld valami újabb alaplappal (ha eddig még nem tetted).

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#6) L3zl13 válasza arpeen2 (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A jumper limit 2GB-nél volt a régi vinyóknál, nem 3,2-nél.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) antenna


antenna
csendes tag

Nem régi a lap... Asus a7n8x-x

Nincs jumper, de nem is jellemző ezekre a vinyókra hogy ilyen lenne...
Mi volt még? Ja a format: fdisk is 3,2nek látja, win is, pqmagic is és minden általam ismert (nem csekély) hasonló jellegü progi... A bios firmwareből olvassa ki a hdd adatait, vagy az MBRből? Habár az utobbi butaságnak tűnik!

Antenna

Antenna a kábelbarát

(#8) Flashy válasza antenna (#7) üzenetére


Flashy
veterán

a biosnak a vinyó mondja a saját adatait, atapi funkció. nem lehet hogy a vinyók 3.2esek?

(#9) antenna


antenna
csendes tag

:] köszönöm, ez jólesik!

Nem, nem 3,2esek... AIDA pl Maxtor Athena néven ismeri max kapacitás 10.1GB, tipusa: 2b010h1

Én se leáttam még ilyet... volt régebben is egy 8Gbos ami 3,2esként müködött, de egy low-level format után meggondolta magát, és újból 8Gb-s lett...

Antenna a kábelbarát

(#10) Flashy válasza antenna (#9) üzenetére


Flashy
veterán

na várjunk kicsit. az Athena azt jelenti hogy szar a vinyó. akkor ír ki ilyen szavakat a típus helyett, ha az elektronika letiltotta a hozzáférést a vinyóhoz. szóval a vinyó rossz. Powermax-szal nézd meg mit ír ki rá.

(#11) antenna


antenna
csendes tag

Kösz a tippet! Viszem is vissza a koliba a progit... Viszont 3,2esként meg tökéletesen müxik! Fene ezekbe a gépekbe! Ezek olyanok mint a nők... se velük se nélkülük! : ]

Antenna a kábelbarát

(#12) mave13


mave13
őstag

A régebbi lapoknál be lehetett írni külön külön is az adatokat a BIOSba. Próbáld meg egz régebbi (P1-nél újabb) lappal a vinyót, úgy hogy beírod csak úgy a vinyód adatait. Ha úgy jól megy, akkor a vinyó a rossz!!!

Icewolf || kósza ||

(#13) antenna


antenna
csendes tag

megvolt... úgy is csak 8Gb-ig engedi és úgy meg hibásan müködik!

Antenna a kábelbarát

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mérethibás maxtor help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.