Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória villámkérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csatabárka


csatabárka
csendes tag

Halihó!

Ma veszek memót (512DDR400), de sajna, amit kinéztem Samsung az nincs per pillanat. Mit vennétek helyette? a vele tök egy árban levő és 5 évig garis ACE+-t (amiről semmit sem tudok), vagy pedig az 1000-es drágább KingmasSuperRAM-ot?
3. lehetőség, várjam meg a Samsungot...(ez felejtős, mert ma kell a dolgot elintéznem, legközelebb kb. 2 hét múlva érek rá :(...)


Plz írjatok mielőbb!

(#2) Fauszt válasza csatabárka (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

Az olcsóbbikat, úgyis van rá 5 év garancia...

(#3) csatabárka válasza Fauszt (#2) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Há ja, de nem tok róla semmit és szempont lenne, hogy később dualba menjen, namost hogy ilyet lehet-e még majd kapni?!?
És a Kingmax annyival jobb, hogy megéri az 1000Ft difit?

(#4) Fauszt válasza csatabárka (#3) üzenetére


Fauszt
senior tag

Mi az hogy semmit? :( Azt se hogy hány MB meg hány MHz?

(#5) csatabárka válasza Fauszt (#4) üzenetére


csatabárka
csendes tag

512; 400-as, de semmi referencia, latency adatok stb. Soha nem is hallottam róla ezelőtt :(

(#6) Robaj válasza csatabárka (#5) üzenetére


Robaj
addikt

Kingmax Super RAM-ot vegyél, az minőségibb, meg cl adatok is meg vannak adni+ jobban tuningolható, ha 1000 huf a különbség, akkó mé ne?:D

(#7) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Nálam a kingmax birja a 450 Mhz-t 1- 2,5-3-3-6-al alapfeszen. dualban
sztem ez önmagáért beszél...
nekem még 50k-ért sikerült vennem tavaly 1Gb-ot sulinetre
de itt elolvashatod hogy a fizetett hirdetés mennyire dicséri szintén..
Bővebben: link

Lehet a helyedbe én inkább hardcore-ra neveznék be ha húzni is akarod és nem sokkal drágább..

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#8) Szten Márs válasza csatabárka (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kingmax, egyértelmű. Ha nem is a leggyorsabb alapsebességben azért csak egy márkás ram és dualban is jó lesz.

(#9) csatabárka válasza Szten Márs (#8) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Változott a helyzet. most a kérdés, hogy Kingston-t -e vagy maradjon a Samsung. A Kingston mondjuk 10,5 k, a Samsung meg csak 8,5. Sokan mondták viszont, hogy a TCCC csipes Samsungok nagyon jók.

Szóval akkor most mi legyen. Kingmax-ról nem győztek meg az itteni tesztek, a Kingstonról viszont nagyon jókat írnak. A fizetett Kingmax hírdetés meg még szép, hogy jókat ír róla. Sajna 500Mhzes Superram kilőve, mert 17k :(.....

Én most jelenleg a Kingston felé hajlok, de a Samsung nagyon ócsó!

Plz írjatok!

(#10) Szten Márs válasza csatabárka (#9) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nos, nemrég én is ugyanebben a helyzetben voltam, samsung vagy Kinston. De azt tudnod kell, hogy a ''Samsung'' ram az nem samsung ram, hanem samsung memóriás noname ram. Magyarul a rammodulokat a samsung szállítja, a nyák meg gagyi. Kingston tuti jó, jól tuningolható, nekem is az van. Bár sikerült két olyan modult kifognom, amelyek nem akaróznak tökéletesen dualba menni, de ez minden nem párba válogatottnál előfordulhat, ha nem is nagy eséllyel. Ja a kingston: Cl3-as. Tlejes sor: 3-3-3-8. A ''samsung'' is cl3-as, a többit nem tudom. Szóval sztem maradj kingstonnál. (Ha nem tévedek vagy a ''vizes'' boltban akarsz venni, vagy a D.M.-ben, mert ugye boltnevet nem illik írni...)

(#11) csatabárka válasza Szten Márs (#10) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Ja, D.M. -ben, de amúgy a Samsung nem onnan való (hanem nagykerből) és ugyen nem tudom biztosan, de szerintem nem brand az a Samsung. De valszeg a kingston lesz és remélem sikerül olyanokat kifognom, amik mennek dualban....

Köszi a helpet. (D.M nek jók az árai ,csak kb. a fél kínálat ''éppen nincs raktáron'' ;-)

(#12) Szten Márs válasza csatabárka (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahány helyen eddig láttam meghírdetve samsung ramot, az mind brand volt. Mind. Szóval én erre alapoztam a kijelentésemet. Persze ha mégsem az, akkor tutira jól megéri.

(#13) Szten Márs válasza csatabárka (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja és az enyém is megy dualban csak nem úgy, ahogy kéne. Single chanel sávzélesség: 3 Gb/s, dual: 5,2 Gb/s. Szóval nem egészen dupla... De van vagy 98 százalék esély, hogy jobban járj mint én, csak én kifogtam a 2 százalékot :(((

(#14) csatabárka válasza Szten Márs (#13) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Haverom azt állítja, hogy a kingmax az a kingston leányvállalata és hogy a modulok gyakorlatilag megegyeznek. De sztem ez nem így van, mert az itteni memtesztben is a Kingston ValueRAm sokkal jobb mint a KingmaxSuperram!

Nyugtass meg, hogy nem így van!

(#15) Szten Márs válasza csatabárka (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy leányvállalat-e vagy sem. De az biztos, hogy a nyák nem ugyanaz, és vagy 99 százalék, hogy a modulok sem. Sőt 100. Mert a digitális elmében valami Magyarországon ismeretlen (legalábbis számomra...) modullal szerelik fel a nyákot. Valami Pakármi, három betűs...:DDD Szóval a két ram tuti nem ugyanaz.

(#16) Brae válasza Szten Márs (#13) üzenetére


Brae
őstag

Ez az echte dual:) Azt vártad, h a 3000mb/s-ból 6000 legyen, szép is lenne:)
Szal nálad tökéletesen működnek dualban a ramok.

(#17) csatabárka válasza Szten Márs (#15) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Amúgy ha nem vagyok indiszkrét Te is a ''Drogeria Marktban'' vetted ;-)?

''Mert a digitális elmében valami Magyarországon ismeretlen (legalábbis számomra...) modullal szerelik fel a nyákot. Valami Pakármi, három betűs... Szóval a két ram tuti nem ugyanaz.'' Ez most a Kingmaxra vagy a Kingstonra vonatkozik?

DM-ben mondjuk az elég rosszul hangzik, hogy csak 1 év rá a gari :(...

Szóval akor Nálad faxxán mennek a Kingstonok, igaz?


(Lehet, hülye vagyok, hogy ennyit problémázok, dehát sok a szempont és kevés a zsé. Ha tehetném Corsairt vennék, dehát az meg nem hiszem, hogy annyival jobb lenne...)

[Szerkesztve]

(#18) Szten Márs válasza Brae (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

természetesen nem. De konfig: A64 s939 3200+, asus a8n-sli, szóval ha megnézel 20 helyet mind a 20 azt fogja írni, hogy 5800 körül kell olvasnia. 5200 azért JELENTŐSEN kisebb annál. Mondjuk 5600 még elmenne. 5500 talán. 5200 - tuti zizis, szóval ez legfeljebb intelnél echte dual.

(#19) Szten Márs válasza csatabárka (#17) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elvileg a felhasználók hardvere boltban (remélem ismered) 32 körül van 2*512 Mb Corsair. CL2,5-ös. Csak én későn tudtam meg. Amúgy abszolút Corsair fanatikus vagyok :) Amit írtam, az a kingstonra vonatkozott, de nem kell megijedni tőle, jók ezek a modulok. Csak először csodálkoztam, hogy nincs átszitálva a felirat kingston-ra. Egyébként igen, ott vettem.

(#20) Skica válasza csatabárka (#1) üzenetére


Skica
őstag

ACE+ memóriák CL3.3.3.8 CL1 -en mennek 400-on 2.5v, tuning 460-on 2.7v CL3.4.4.8-on árához képest nagyon jó memóriák. (párban!):C

.: No Comment Grp:.

(#21) csatabárka válasza Szten Márs (#19) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Hát ja, most megnéztem a felhasználókat és tényleg. A baj csak az, hogy 16k :(, annyim meg most tutira nincs...de az biztos, hogy szaggatna mint a vadállatés a Corsair név elég jól hangzik. Amúgy én is valami hasonló konfogt tervezek, mint a Tiéd, de per pillanat még egy 2000+XP van csak Asus A7V8X-X lappal.

Szerinted megére 5k különbséget az hogy Corsair? Szerintem azért nem biztos...

(#22) Szten Márs válasza csatabárka (#21) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem megérte volna. Ha akkor rájövök megveszek egy modult és később a másikat. Mert nekem sem lett volna pénzem kettőre. Miután megvettem a gépet és még gamékat is hozzá, hogy legyen is kihasználva ugyebár maradt kerek 250 Ft-om. Szóval Nagyon kicentiztem, ezért lett vagy 6 boltból véve az alkatrész. Visszatérve a témára: nekem csak azért érte volna meg, mert corsair fan vagyok, de objektíve kérdéses. Azt is megteheted, hogy veszel párba válogatott 2*256-ot. És majd később hozzá 2*512-őt. Vagy van D.M.-ben 40 körülért párba válogatott GEIL 2*512 Mb. ha nem tévedek 2-3-2-6 időzítésekkel, de az már tényleg házeladásos, fél évig koplalós vétel.

(#23) csatabárka válasza Szten Márs (#22) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Mostmár csak egy hülye kérdésem van. Akkor a DM beli Kingston az megegyezik ezzel naygjából ha nem tévedek:
http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=443&p=6

Hát igen, nekem is szimpatikus a Corsair, de a párba válogatott 256 még drágább, mint az 512 simán.

Minden esetre köszi a segítséget, mostmár csak abban reménykedem, hogy csütörtökre tényleg lesz is a DMben a Kingstonból!

(#24) Szten Márs válasza csatabárka (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem egyezik meg. A modulok, mint mondtam teljesen mások, egyébként a cikk is felhívja a figyelmet arra, hogy nagyon sokféle Valueram van Magyarországon. Egyébként a D.M.-eset is jól lehet tuningolni, legalábbis bátortalan próbálkozásaim szerint :)
Huhh, rendelni akarsz onnan? Merész vagy. Én is rendeltem, aztán vártam. Meg utána is vártam. A többi alkatrész már megvolt, 3 nap ketyeg, vártam. Mondják telefonálnak, ha meglesz. Naponta mentem, sosem volt. Aztán nem mentem vagy 2 napig, utána meg már mentem, és mint kiderült, már ott volt előző nap is az áru, csak nem szóltak. Szóval: igen, nekem is csütörtökön jött meg a kingston, viszont nem szólnak. És az se mindegy, hogy melyik hét csütörtöke ;]

(#25) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

ha van pluszba vagy 500 Ft-od, ugyenem sok pénz, menj a vizes boltba. Tudod, Aq.... Náluk talán van.

(#26) csatabárka válasza Szten Márs (#24) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Én külön nem rendeltem, csak megkérdeztem, hogy mikor lesz aztán nagy nehezn kinyögte az emberke, hogy valszeg holnap/holnapután. Erre kérdeztem, hogy mondjuk ha csüt. du jövök, akkor már OK,s aztán erre bólogatott. Hát remélem meglesz...

(#27) Szten Márs válasza csatabárka (#26) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ismétlem, nézz el az A q-ába, mert ugyanattól a nagykertől rendelnek cuccokat és lehet, hogy nekik most is van készleten.

(#28) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Mellesleg ha nem rendelsz és véletlenül valami csoda folytán holnap jönne tényleg a ram, akkor korántsem biztos, hogy csütörtökre marad még. ugyanis a D.M. mindenből csak egy-két darabot rendel. Komolyan, ilyet még nem láttam. ramból talán rendelnek vagy 4-et, 6-ot. Talán.

(#29) csatabárka válasza Szten Márs (#28) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Az Aqva''riumban van, de majdnem 13k (legalábbis a webáruházas áruk ennyi !!!:Y

Sajna 11k a vége, koppanásig.

Egyéb bolt ötlet? ;-)

[Szerkesztve]

(#30) Szten Márs válasza csatabárka (#29) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Atyagatya, mióta???? Szinte pöccre ugyanazok az árak szoktak lenni, mint DM-ben. Na mindegy. Akkor marad az, de sztem naponta látogasd meg őket.

(#31) Brae válasza Szten Márs (#18) üzenetére


Brae
őstag

A gyöngébb memóriaidőzítések miatt: Cl3-3-3-8
Ebben a tesztbenBővebben: linkCorsair TwinX1024-3200XL CL2-2-2-5 memóriákat használt fLeSs, ami azért sokat dob az íráson/olvasáson. Nincs azzal az 5200-al semmi gond;):)

(#32) csatabárka válasza Szten Márs (#30) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Na várj, akkor lehet, hogy másra gondoltunk. nézd meg pls Te mire gondoltál. Sztem A q sose volt olyan ócsó, igaz nem voltak rosszak az áraik.

Itt a Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#33) sube


sube
aktív tag

Hello
nekem a kingston 512/400 ment 480 at 3-4-4-8 ba :]
Jokis ram. Amugy ha kell vkinek, akkor 1 het mulva szerintem elado!

(#34) csatabárka válasza sube (#33) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Mennyiért? Gari?

(#35) #65675776


#65675776
törölt tag

Kingston tényleg annyira jó, meg satöbbi? A környezetemben elszállt memóriák 2/3-a Kingston, ráadásul az egyik leolvasztotta az akkoriban hót olcsó EpoX EP-8RDA3+ Pro DIMM-jét... :(((

(#36) csatabárka válasza #65675776 (#35) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Figyu, én nem vagyok elméleti szakértő de szerintem ez max. balszerencse. Amúgy hány darab elszállt kingstonról van szó? 2-3? Ha mondjuk megnéznénk 1000 darab kingstont és 1000 darab x memót abból már esetleg lehetne következtetni...
Nekem idáig mázlim volt a memókkal, de pl. az én haveri körömben Samsungokkal szívtak sokat. (Dual probléma/behalás.)

(#37) sube válasza csatabárka (#34) üzenetére


sube
aktív tag

Gari meg van ra egy szekesfehervari boltba, mivel 2 honapos a modul:]
Arat 13k korul gondoltam, mivel 16k volt, es szinte meg uj ;)

(#38) csatabárka válasza sube (#37) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Sorry de 10,5-ért veszem zsír újonnan :B Azért köszi.

(#39) koob


koob
senior tag

Mi az ami max elvárható PC3200 256MB-os (400 MHz DDR SAMSUNG (BRAND)?

TCCC mit jelent?

Melyik felirat árul el valamit?

200-as FSB-hez, akkor milyen memóriát ajánlotok (olcsóbbak közül)?

(#40) Dilikutya válasza koob (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha nincs semmi extra óhajod (tuning, világbajnok időzítések), akkor a 200-as FSB mellé bármelyik DDR400-as modul megteszi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) koob válasza Dilikutya (#40) üzenetére


koob
senior tag

Nem akaródzódott a 200-as FSB-vel működni.
Levágódott defaultba úgy tudom 11*100 pl. Athlon XP-nél.

(#42) #65675776 válasza csatabárka (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Balszerencsének kicsit erős: évek alatt, többféle forrásból beszerzett modulokról van szó! A legjobb, hogy egyik sem a névleges 400MHz-en ment, hanem 333-on, úgyhogy még csak túl sem voltak terhelve, sőt! Azaz éljen a Kingston sokáig!:(
Nekem viszont Samsunggal nem volt még gondom, a környezetemben kb. 30-40 ilyen gyártmányú mem van. Hiba nélkül mennek, nálam pl. két különböző gyártótól származó dual-ban. (Az egyik Samsung M3 68L6423ETM-CCC, a másik AL6D8B53T-5B1K néven jelentkezik be, az SPD szerint. Előbbi 2,5-4-4-8, utóbbi 2,5-3-3-8 időzítésekkel.) Húzni nem akarom, mert annak nem látom értelmét. Annyit tettem mindössze, hogy az időzítéseket levettem 2,5-3-3-6-ra. Ez is megdobta némileg az átviteli sebességeket, és csökkentette a késleltetést (5145/1516/65,5->5476/1616/60,3 w/r/d). Lehet menne lentebb is, de ezt is csak ráérő időmben néztem meg.

(#43) Dilikutya válasza koob (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az nem a memória baja. Gyakori jelenség, én Nforce2-es lapoknál láttam ilyet. Semmi gond, manuálisan beállítod az FSB-t, és mintha mise történt volna ...:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) csatabárka válasza #65675776 (#42) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Kérdés, hogy brand Samsungok vagy pedig origi? Amúgy semmi bajom a Samsunggal, én is ilyet akartam, de valószínűbb, hogy kapok később olyan Kingstont ami megy dualban a mostanival, minthogy két brand samsung menjen.
Azt nem mondtad, hogy konkrétan hány kingston modulról van szó. A többeszám lehet 2-3 is, az pedig nem igazán mérvadó, pláne ha mind 1 gépben futottak.
Persze nem azt mondom, hogy akkor most a Kingston jobb mint a Samsung, de ezt ugyanúgy fordítva is ki lehet jelenteni. Valószínűleg Kingstonék nem véletlenül vállalnak élettartam garit (még ha a bolt ahol veszem csak 1 évet ad is rá :(...)

[Szerkesztve]

(#45) #65675776 válasza csatabárka (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PCB egyik esetben sem Samsung, csak a chipek.
6-7 azért már nem a véletlen műve. Több gépben, senki sem vett másodjára is Kingstont. A másik 1/3 mindenféléből került ki (Hynix, V-Data, chipben is noname). Nem biztos, hogy az a gagyi amin nincs (el)ismert név. Volt tök noname (hacsak az Usa nem számít prémium kategóriának memóriában) 8ns-os SDRAM-om, ami 162MHz-en hibátlanul üzemelt 0,1V többletfesszel! Csak ennyit jelent a ráírt szöveg. Azzal sem értek egyet, hogy az a legjobb, ami a piacvezető (a Kingston az oldalán ezzel reklámozza magát, az adatok hitelessége szerintem kétséges, mivel sem a Microm, sem a Samsung, sem a Hynix nem szerepel a listában, pedig őket szokták a legnagyobbakként emlegetni), mint ahogy a samponreklámban mondják. Elég szétnézni az utcán, felmérni mennyi Suzuki és mennyi Bentley közlekedik. Ezek szerint a Suzuki a jobb, pedig...

Egyébként a két különböző Samsungot fél év eltéréssel vettem, más boltban, mégis hibátlanul mennek dualban. Arról meg, hogy megy e jól dualban, vagy sem a Kingston lásd #10

Koob! Ha részletesen érdekel, itt nézelődj: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#46) csatabárka válasza #65675776 (#45) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Értem az érvelésedet, de azért nem ilyen eccerű az. Azt elismerem, hogy a felirat nem sokat számít, de ilyen alapon szívhat valaki Corsair-rel is meg Samsunggal is, ugyanúgy.
Amúgy nem tudom, hogy mennyi idő alatt és milyen körülmények között voltak nálad(tok) memó problémák, de nekem egy vacak elixir-em van, azelőtt meg nonamek voltak mindig is, de soha semmi baj nem volt, igaz nem is húztam őket.
Nos az autós hasonlatod alapján akkor Te például egy Suzukiba ülnél, ha választhatnál?
Mert én 1000+1X inkább a Bentleybe. Azért van sok Suzuki, mert a legtöbb embernek csak arra van pénze, nem pedig azért mert az olyan jó (szvsz). De ha az ár/érték arányokat nézzük akor is 1000+1X inkább egy használt mondjuk Honda Civic mint egy vadi új Swift2.

És ha Te szerinted a Kingston ennyire sucks akkor mit érdemes venni ami középkategóriás árban és megbízható hosszútávon (és persze később tudok hozzá dualba másik modult szerezni)?!

[Szerkesztve]

(#47) #65675776 válasza csatabárka (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nos, az autós hasonlat végén szerepelt az, hogy: pedig... Mindez azt jelenti, hogy nem vennék Suzukit én sem. Az emberek többsége szintén az ár miatt vesz olcsóbb memóriát, ezért nem ítelheti el őket senki. Közlekedni ugyanis Suzukival is lehet. Nem megy úgy mint egy Bentley, vagy akár Civic, de amire tervezték arra megfelel. Teszi a dolgát feltűnés nélkül. Ha húzni akarod akkor viszont kénytele leszel megfizetni az árát.

A 30-40, ezer helyről-évek alatt (legalább 4év) összevásárolt, hiba nélkül működő modul viszont jelent valamit. És mint írtam: két különböző gyártmányú Samsung chipes modul nálam hibátlanul működik dualban! Pedig a jelölésük alapján a chipek gyártása közt majd 1 év telt el. Van ismerősöm akinek a gépében Kingston-Samsung (ez utóbbi is ''gagyi PCB-s'') vegyesházasság realizálódott dual channelben, hiba nélkül!
Az Infineonokról nem sokat tudok, de munkatársamnál hibátlan dual-t produkálnak.

A nagy brandek, mint a Kingston, Corsair, OCZ stb. nem feltétlenül saját chipeket használnak! Például használ a Corsair és az OCZ is általatok lesajnált Samsung chipeket. Az OCZ például a 466MHz-es moduljain! Az Apacer, amely szintén nem kispályás, a fentebb általad említett -TCCC chipeket használja az 1GB-os moduljain. A Kingston használ Winbondot. És most figyelj: a 256MB-os termékein -TCC4 sorozatú Samsungot!!! Ezenkívül Hynixet is. Pedig a Hynix sem feltétlenül az egyenletes minőségről híres. Nem kell hamisítani, időnként önerőből is összehoznak egy-egy hulladék sorozatot, mindezt sokkal sűrűbben mint bármely más gyártó. Azt viszont semmi sem bizonyítja, hogy a Samsung chipes noname memória gagyi PCB-vel készül. Arra soha senki sem gondolt még ,hogy egy kis nevenincs cég ugyanúgy odafigyelhet a termékeire mint a ''nagyok'', illetve a nagyok is gyárthatnak trágyát?

Összegezve: szerintem a ''gagyi PCB-s'' Samsung egyáltalán nem rossz. Nekem soha semmi rossz tapasztalatom nem volt vele.

Egyébként ilyen alacsony memóriaárak mellett miért akarod későbbre halasztani a párjának a megvételét?:F

(#48) csatabárka válasza #65675776 (#47) üzenetére


csatabárka
csendes tag

Köszi, hogy leírtad a véleményedet, tanulságos. Azért hagy írjam ide még 1X, hogy semmi, de semmi bajom sincs a Samsunggal!!!
Hát momentán DVD íróra is be kellett ruháznom és a 2X512MB memo már nem fért bele, mert össz vissz 11k maradt. ebből meg ugye lehetetlenség kihozni, akármilyen noname cuccot is veszek. Amúgy nem akarom én se nagyon tuningolni a cuccot, de mondjuk 2k pluszt megér nekem, hogy ne egy brand memot vegyek, hanem Kingtsont. Mondjuk az zavar egy picit, hogy a Kingstonra a bolt 1 év garit ad csak, a brand memora pedig 3-at ad a nagyker...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#49) #65675776 válasza csatabárka (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tuningnak nem látom semmi értelmét. Egyébként a fentieken kívül még a Command Rate-et leveheted 1T-re az igencsak megdobja az írást/olvasást, és tovább csökkenti a késleltetést (5764/2267/51,4).
Én soha sem bírtam felfogni, ha a gyártó,nagyker vállal jó sok garanciát, akkor a kisker miért nem? Korábban egy coolerrel (Coolink Cool122+)szívtam be, amire a gyártó és a nagyker 3 évet vállal. 2 év után nem jelezte vissza a fordulatszámát, nagy lelkesen bevonulok a kiskerbe, oszt közlik, hogy ők csak egy évet vállaltak. Lehet, hogy ennyire lusta a sok paraszt kereskedő. Mindenesetre én ezt a boltot azóta nagy ívben elkerülöm! Lehet jobb lenne, ha egy kicsit szétnéznél, hatha vannak még tisztességes helyek.

Tudtommal a brand azt jelenti ''márkás''. Ide tartozik a Kingston, Kingmax, Corsair stb. Szóval a brand Samsung az szerintem Samsung-Samsung, vagy pl Kingston-Samsung. Mondjuk meg sem lepődnék, ha a magyarok megint kifordították volna egy idegen szó jelentését.

A Kingston oldalán a ''Lifetime Warranty'' szerepel. A warranty viszont nem egyenlő a guarantee-vel. Azaz a Kingston nem vállal élettartam garanciát! Ez kb olyan, mint az élelmiszerek esetén a szavatossági és fogyaszthatósági idő. Az előbbi alatt garantáltan fogyasztható kell, hogy legyen a termék. Utóbbi meghaladhatja ezt az időt.

(#50) benny23


benny23
tag


Sziasztok!

Mi a véleményetek az Infineon RAMokról?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória villámkérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.