Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pikari


Pikari
őstag

Homályosítson fel valaki, hogy az usb csatlakozó mit keres rajta?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#2) Abu85 válasza Pikari (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

VR

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Duck663


Duck663
őstag

7900 névvel a 4070 ellen, oké. Ha van egy 6800XT-d vagy 6900XT-d akkor ez máris felejtős. És még jön egy Navi 32 is.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) Cassi


Cassi
senior tag

GRE = Golden Rabbit Edition. Merthogy a Nyúl éve van most...

(#5) RobbyJr válasza Cassi (#4) üzenetére


RobbyJr
őstag

Na ja :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#6) Cythyel


Cythyel
senior tag

papíron elvileg a 6800XT és a 6900XT között lesz teljesítményben, de inkább utóbbihoz közelebb

(#7) Duck663 válasza Cythyel (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Közel azonos fogyasztással! Csak tudnám, hogy hol van itt az 50%-os előrelépés?!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) Televan74 válasza Duck663 (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

6900XT a 7900XT -vel illik összehasonlítani. Nem lettek rosszak az AMD termékei, csak nem lettek olyanok hogy a királyt(RTX 4090) megfosztják trónjától.
Mit gondolsz miért nincs a piacon még a 7700/7800 modell? Mert van még a polcokon jó áron 6800/6800XT/6900XT. Most hogy ezek már kezdenek apadni, jönnek is a pletykák a 7700/7800 -as kártyákról. AMD tudja hogy nem lett kiemelkedő a termékvonal. Szerintem ezért is jegelik őket. Nem akar azonos teljesítmény picit drágábban adni, miközben még a polcokon vannak a 6800/6900 -as kártyák.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Raysen623 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt kissé sommás megközelítésnek tartom. Ár-érték arányban a fogyasztásuk miatt a Radeon kártyák is jól sikerültek. Az hogy a 4090 100W-al többől annyival nagyobb teljesítményt hoz ki, ráadásul 1,5-2x annyiba kerül nem a világ csodája. Vegye az akinek 6 annya van, vagy felesleges milliói, vagy ténylegesen kihasználja.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) GodGamer5 válasza Raysen623 (#9) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az új radeonok fogyasztása az új driver-el állítólag elég rossz. Rt-ben meg összehasonlíthatatlan a Geforceokhoz képest a radeonok teljesítménye, annyira harmatos a legtöbb játékban... Ha valaki undervoltol akkor jóval kevesebb fogyasztásból meg leget oldani a 4090 teljesítményét...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) #52931072 válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ja, a múltkor rászigszalagoztam egy dzsíforcot a láncfűrészre, úgy még fát is hasít. Bár hogy ertében mekkora ászok azt nem tudom, egy haverom a mol erténél dolgozik, de esküszik, hogy nem látott egy dzsíforcot sem hasítani az erténél. :DDD
Az a szép hosszú mondat vésnökért kiált, az envídija egyház imatermének az ajtajára. A főgémer nyitja a misét:
“Az ertéiksz áldjon meg titeket hívein!”
Az ereklyetartóban meg egy aranyozott dzsíforc 2 gts, előtte egy imazsámoly.
Amúgy tényleg rosszak a radeonok, az állatorvos szerint nem jó ha ilyesmit eszik a kutya( a miénk szétrágott egy hd 4830-at).

[ Szerkesztve ]

(#12) Duck663 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Duck663
őstag

Aha, oké. Aztán hasonlítsuk majd össze a 6800XT-t és a 7800XT-t és ott jön majd a pofára esés. Minden generációváltásnál egy lépcsőfokot minimum előre kell lépni. Az az abszolút minimum elvárás, úgy, hogy közben a tudás fejlődik, a fogyasztás csökken, a gyártási költség is csökken vagy legrosszabb esetben egál. Ezek közül a tudás(képességek) fejlődésének kivételével egyik sem áll.

Azért nincs Navi 32 mert (röviden) sz@r lett!

"Nem akar azonos teljesítmény picit drágábban adni, miközben még a polcokon vannak a 6800/6900 -as kártyák." Na itt a probléma! Generáció váltásnál nagyobb és drágább GPU-val azonos teljesítmény! Hú micsoda innováció!

Az RDNA 3 egy rakás sz@r lett, nem véletlen, hogy RDNA 3.5-ről írnak mindenfelé és nem az RDNA 4-ről, egyszerűen annyi hibája van az architektúrának, hogy muszáj azokat kijavítani nem léphetnek tovább, nem építkezhetnek sz@rra!

A Navi 31-et 7800-asként kellett volna kiadni, a 32-t 7700-asként a 33 helyén jött csak kevés. Talán az is jobb lett volna, hogy amikor kiderült, hogy mennyire nem működik az egész, a Navi 31-et kiadni 7800-asként a másik kettőt törölni, és a Navi 21-et és 22-őt 6nm-re átültetve kiadni, mint frissítés.

Radeon használóként az ember pofájáról ég a bőr, hogy 2 év alatt ennyit sikerült, sehol, semmilyen területen sem tudtak érdemit előrelépni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) Raysen623 válasza Duck663 (#12) üzenetére


Raysen623
addikt

Tetszik-nem tetszik az árakban ez a különbség visszaköszön. Aki nem akar annyit szánni egy 4090-re (ugye átlag Jóska nem ezt veszi, de főleg nem mindenki, holott sok helyen azt hallani hogy 4090 alatt nincs élet, pedig dehogynem), annak akár jó is lehet egy ilyen "szar". Ha neked több kell, akkor vegyél másik VGA-t. Ilyen eccerű.

#10GodGamer5: sok a HA meg az "állítólag".

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) Duck663 válasza Raysen623 (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Nézd nekem 6800XT-m van és elégedett vagyok vele, nem igaz, hogy nincs élet 4090 alatt. Egyedül max RT alatt fekszik meg, de annyira nem izgat, főleg hogy Win7-en nem nagyon van.

Nem lehet jó, mert nem önmagában a terméket kell nézni, hanem viszonyíts az elődmodellhez! Viszonyíts, tudásban, teljesítményben, fogyasztásban árban. Persze, ha nincs más, jó lehet. De volt más és van konkurencia is, és máris máshogy néz ki a képlet. A piaci részesedésen meg is látszik!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Nyugtával a napot. Majd ha kijön, a tesztek pozicionálják. Na meg az árazása...

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#16) Goll-r válasza Duck663 (#14) üzenetére


Goll-r
tag

Sz@r lett a 7k termékvonal AMD oldalon. Egyáltalán nem alternatíva a 6k-val szemben. Fogyasztás/teljesítmény/ár mutatókban tényleg elvérzett. Viszont ez ugyanúgy igaz az NV 4k vonalára. Náluk az ár/fogyasztás/teljesítmény sorrendben, utóbbi kettő esetenként felcserélve. Ez a kör mind2 gyártó részéről szánalmasra sikeredett.

Más:
Persze AMD meg a nagyon beharangozott fogyasztás csökkentéssel tette fel ismét a bohóc kalapot magára, sajnos. Jó lenne, ha kicsit észhez térnének, mert 2025 nagyon messze van és azok a kilátások sem túl fényesek... (árazásban simán lépnek majd újabb lépcsőfokojat felelé) :(

Nincs olyan 150W kártya, amire lehetne érdemben váltani és Nincs szükségem RT-re, majd 10 év múlva talán. Engem ezek a 300w+ szörny irányvonal iszonyatosan elborzaszt. Számomra ez nem fejlődés, DE ez teljesen szubjektív vélemény.

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#17) Kolbi_30 válasza Goll-r (#16) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nalam amivel jatszom, ott hozott elorelepest a 6800XT rol valtas 7900xtre. 20 watt tobletfogyi 25-30 fps plusz. Valamint huvosebb is jelentosen.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#18) Duck663 válasza Goll-r (#16) üzenetére


Duck663
őstag

A 4xxx széria, a 4090 kivételével ami nagyon gyors lett és drága, egy dologban gurított nagyot és az a fogyasztás. Az AMD-nek még ez sem sikerült. Jobb árazással mire mennek? Valamiből fejleszteni kell(ene) a következő generációt.

A 6800XT órajelét lehúzod 1700-1800 környékére és 150W-ból elvan! Úgy, hogy 20% vagy még attól is kevesebb a sebességvesztés! 2.5K-n minden mehet maxon. Lehet a legújabb valamik nem, azt nem tudom. Win7-en sok újdonság nincsen.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#19) Raysen623 válasza Duck663 (#14) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is éppen azt állítom, hogy igenis van élet 4090 alatt. Egy 6Gb-os 2060-am van jelenleg, egyszer kapcsoltam be rajta az RT-t de utána ki is kapcsoltam mert förtelmes volt, illetve használhatatlan (évekkel ezelőtt volt). Azóta kb nem is játszom már Pc-n.

Ha viszont most vennék másik VGA-t, akkor alaposan körülnéznék, akár korábbi generációs VGA-knál is ahogyan írtad. Piaci részesedés meg nem érdekel, aki ez alapján vesz magának VGA-t az komolytalan. Apple gépek piaci részesedése is alacsony, mégis van keletje.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#20) GodGamer5 válasza Raysen623 (#13) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért írtam, hogy állítólag mert nincs radeonom, de itt a fórumon sokan arra panaszkodtak, hogy visszahozta az új driver a magas fogyasztást, ami már egyszer megjavult.
Az undervoltnál meg azért írtam, hogy HA mert nem mindenki él a lehetőséggel. Egyébkén lehet rágni a sz@rt a szavakon, attól még igaz, hogy van probléma bőven az új radeonokkal. Felőlem adhatják olcsón, akkor sem kell. Elég nagy befürdés volt nekem anno az rx 6xxx- es szériával tenni egy próbát...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) Duck663 válasza Raysen623 (#19) üzenetére


Duck663
őstag

Igen tudom, éppen ebben erősítettelek meg! :)

A piaci részesedést, annak alakulását a meghajtók miatt kell figyelni! Ez különösképpen az Intelnél fontos, mert ha nem fog menni, akkor simán kihúzhatják a dugót, törlik az egész dGPU-s vonalat, ami kihathat a meghajtófejlesztésre is. Mondjuk nagyon meglep az, hogy milyen mértékben fejlődnek a meghajtóik. Igaz van is honnan, de akkor is meglepő. Az AMD esetében pl.: szinte nincs teljesítmény növekedés. Egyszer jött egy optimalizált profil, az adott játékhoz és annyi, nincs további fejlődés. (Régen nagyon nem így volt.)

Az Apple szoftveresen mindent a kezében tart és amennyire tudom elég sokáig támogatják is a hardvereiket!

A 2060-as nem egy rossz VGA, a 6GB-ból viszont szerintem könnyen kifuthat!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) Daragoo1971 válasza Duck663 (#18) üzenetére


Daragoo1971
csendes tag

Azért a 4070 hozza a 6800xt teljesítményét közel azonos áron( jó van köztük 20 ezer) és 200 watt megfogja.

(#23) Raysen623 válasza Duck663 (#21) üzenetére


Raysen623
addikt

OK, rendben.

Piaci részesedés Steam statisztika alapján 16% VGA és 33% prociban a pirosaknak. Ami pedig a meghajtókat illeti: rlégen volt a gyári és az omega driver ha jól emlékszem. Kettő közül az egyiket raktad fel és azt használtad. Ma ez már nincs. Hejette kb hetente kapunk driver frissítést, de min. minden játék kiadásnál, ami egy vicc kategória nálam. Az éves szintű verzió kiadása más programoknál is kacagány kategória. Aztán meg csodálkozunk hogy semmi nem hozza a minőségi elvárásokat.

Apple meg epplű és úgy van ahogyan írod, ők ezzel továbbra is törődnek. Ott sem minden tökéletes, de még mindig jó. Ezt a modellt miért nem lehet átvenni? Ja, mert évente adjuk ki a szart inkább? :U

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#24) hahakocka válasza Duck663 (#12) üzenetére


hahakocka
senior tag

Âr èrtèkben Vram mennyisègben mègis a legjobbak most pl.egy 20gb is 7900xt 300e èrt. N. Egyedül a pàr èrtelmes RT gameben (Ez is eszi a vramot) jobb S 30-40w al kevesebbet eszik. 6700-6800 As karik is jó àrban vannak most nagyon. Sorra veszik NV S ismerőseim őket most. Eddig ez nem volt jellemző. Sok boltban màr Amd GPU van a top 3 ban.

S nem sokszor èrte meg a generációnkènti vàltás . Èn mindig 2-3 genenkènt vàltottam akár NV akár Amd karira. Win 7 nem felejtős ma mâr? Egyàltalân ki tudja 100% ig hasznâlni a 6800 Ast a rendszer ? Èn is szerettem règen.

Annó 2024 re írtàk èv vègère a 8000 és Radeonokat S maga az NV fejese nyilatkozta a 2025 öt. Előny lenne ha előbb jönne az Rdna4.

[ Szerkesztve ]

(#25) hahakocka válasza Raysen623 (#23) üzenetére


hahakocka
senior tag

Mindkèt gyàrtónâl új gamenkènt jönnek driverek manapsàg meg fixek ez kb ma olyan mint a minden jàtèk bètakènt jön ki manapsàg. Prohardver hírekben is mindig lâthatod a specifikus Nv a Amd driverekről a híreket. De ha még nem jönnènek akkor meg az lenne baj.

[ Szerkesztve ]

(#26) Cythyel válasza hahakocka (#25) üzenetére


Cythyel
senior tag

amik az új driver verziókkal jönnek 1-1 gammához, az profil dx11-hez, igen 11-hez, dx12 sem más mint egy low lvl shell dx11-re, ezért kell még mindig profilozni a játékokat... szal alig van előrelépés, vulkánnál nincs ilyen gond... csakhát még mindig nem akar eléggé terjedni, el kéne hagyni már a dx-et...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.