Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Melyik az igazi absinthe?

Hozzászólások

(#151) EQMontoya válasza (Kolombusz) (#150) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha meg hányt, mint egyesek... :D

Same rules apply!

(#152) (Kolombusz) válasza EQMontoya (#151) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha jól emlékszem, Erdélyben te is szépen néztél ki...
Úgyhogy kölcsönösen leszállhatunk a témáról. ;]

(#153) N1 válasza FehérHolló (#144) üzenetére


N1
tag

állatok!:D

nálunk a portorikói 80%os :F

[Szerkesztve]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#154) EQMontoya válasza N1 (#153) üzenetére


EQMontoya
veterán

van 60as is.

(Kolombusz): igen, visszajött, de csak 1x, és utána én jól voltam :D Annál voltam már sokkal készebben is.

Same rules apply!

(#155) Blaise válasza Tom5 (#147) üzenetére


Blaise
veterán

Hol ? :D Címet kérnék :R

(#156) Motion_Blur válasza N1 (#153) üzenetére


Motion_Blur
félisten

80-as portó? Még nem hallottam róla! :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#157) Tom5 válasza Blaise (#155) üzenetére


Tom5
addikt

Kossuth utca
Márkás italok
Nem ismered?!
Rengeteg különleges pia van (meg csoki,üccsi,cigi)...és többféle Abszint!És az árak nagyon jók!!!!!! :Y :Y

(#158) Motion_Blur válasza Tom5 (#157) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én ismerem, voltam már párszor :) a Pelikán-udvarból is oda lehet jutni, ha minden igaz :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#159) Tom5 válasza Motion_Blur (#158) üzenetére


Tom5
addikt

AzAz... :R

(#160) Sidaries


Sidaries
őstag

Én már egész régen abszintozok. Az elsőt még Kaposváron ittam az illegális korban és már akkor megtetszett. Keveset ittunk mégis faltól falig mentünk haza. :)
Most év elején kaptunk a cégtől 6000ft Tesco utalványt és mit ad Isten, vettünk belőle egy üveg abszintot és egy üveg Porto Ricoi rumot. :) Most már Van Zöld, Kék, Piros és Fekete abszintom is. Szépen néznek ki egymás mellett. :))
Néha esténként iszok egy kis felessel szépen lassan pár óra alatt megiszogatva és nagyon finom. Én egy kicsit máshogy iszom mint szokásos:
4cl abszint, kristálycukor és sima kanál kell hozzá. A kanálba rakok cukrot, belemártom az abszintba és utána gyújtom meg. Mikor kicsit karamelizálódott ( Ha nem, akkor még alulról is melegitem a kanalat, de az már eléggé Trainspotting. :) ) akkor megint belemártom és még úgy melegen megeszem a cukrot. Utána pedig egy kis korty abszint rá. Nagyon jó! Ajánlom mindenkinek. :D

Ja és szerintem a Cseh és a Francia abszintok a jók.
Valamint ha valaki ellenezné az abszintot akkor annak üzenem, hogy ennek az italnak köszönhetjük a 18-19. század francia költészetét és sok egyéb kulturális vivmányát. :))

[Szerkesztve]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#161) FehérHolló válasza Sidaries (#160) üzenetére


FehérHolló
veterán

Valamint ha valaki ellenezné az abszintot akkor annak üzenem, hogy ennek az italnak köszönhetjük a 18-19. század francia költészetét és sok egyéb kulturális vivmányát.

Igen. Azon nevettem mindig nagyot anno, amikor megkérdezte az erre hivatott bácsi, hogy ''Vajon mit/mire gondolt a költő, amikor ezeket a sorokat írta?''. Szerintem másnap már a költő maga sem tudta, mi meg itt 100 év távlatából el kell, hogy találjuk, különben ''ülj le fiam, elégtelen''.

Skynet is real. It's called Google.

(#162) Motion_Blur válasza Sidaries (#160) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''Én egy kicsit máshogy iszom mint szokásos:''

Én úgy tudom, hogy az abszintot így kell inni :U Legalábbis nekem a helyünkön így szolgálták fel. A csávó elmagyarázta, hogy hogyan kell inni :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#163) Blaise válasza Tom5 (#157) üzenetére


Blaise
veterán

milyen különleges cigik vannak? :D

(#164) Tom5 válasza Blaise (#163) üzenetére


Tom5
addikt

Azt nem tudom,hogy azok különlegesek-e mivel nemértek hozzá,nem dohányzom...
Nézz be és minden kiderül :DDD

(#165) Sidaries válasza Motion_Blur (#162) üzenetére


Sidaries
őstag

Én meg úgy tudom hogy a #127 a szokásos. A cukrot megégeted egy kicsit és elkevered az abszintban. Nem pedig megeszed a cukrot. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#166) koxx válasza Motion_Blur (#162) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''Az eredeti rituálé keretében egy pohár abszintra tettek egy lyukacsos, úgynevezett abszintkanalat, majd arra egy vagy két darab kockacukrot. Erre engedtek nagyon lassan jeges vizet.''
Pont most a hétvégén ittam én is először piros absinthe-ot. [link]

(#167) Dogmatix


Dogmatix
tag

http://www.intercooperation.hu/italok/szeszek_csehabsinthe.html

Szerintem ez az igazi :)

Múltkor ittam zöld absinthe-ot de picsafüst volt!Igaz utánna égette a torkomat, de nem nagyon lehet megérezni a hatását.Mondjuk 800Ft volt ami nm vmi sok érte.És kb annyi hatása volt mint 2-3 vodka narancsnak ami nálunk 700Ft :) szal jobban kijöttem vele...

(#168) Dogmatix


Dogmatix
tag

Ja és van cannabisos absinthe!
http://www.italnet.hu/abszint/rodnikscannabis

aztán az kérdéses hogy mi van benne :) De ez a neve ;)

(#169) Integra válasza Dogmatix (#168) üzenetére


Integra
titán

nabazmeg...
pont ezt keresem, két német kollégám teljesen rávan kattanva és ezt akarnak venni
ezek megvehetők itt?
nem tudom megnézni irodából, mert websense letiltja az oldalt... :(
mennyibe kerül? kapható egyáltalán??
s.o.s. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#170) bandus válasza Integra (#169) üzenetére


bandus
veterán

az oldal tetején ez áll, hogy online italkereskedelem, házhozszállítás kis és nagy tételben.
az ára meg 5120 br., 7 deci.

bp-n 750 a házhozszállítás, de ha 9k alatt rendelsz, akkor egyeztetéssel átveheted az irodájukban személyesen is: 1053 Kossuth L. u. 13.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#171) Integra válasza bandus (#170) üzenetére


Integra
titán

tudsz az irodához egy telszámot is írni?
ez lenne nekünk a legegyszerűbb, hogy odamegyünk átvenni
2-3 üveg kéne

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#172) norbiphu válasza Integra (#171) üzenetére


norbiphu
senior tag

ez van kiirva:
Tel.: +36/70 381 8499, +36/30 638 1373, iroda: 1/266 2756, 36/70 711 4126

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#173) Integra válasza norbiphu (#172) üzenetére


Integra
titán

beszéltem velük, thx!:)
este tőlem azért megnézem, hogy ne rossz félét rendeljek be, bár asszem csak egy féle cannabisos van a piacon, de sose lehet tudni....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#174) _L_


_L_
tag

Huh,egyszer ittam abszintot,keveset is,de rohadtfinom volt :DD Holnapo metgyünk pipázni,lehet kapni fekete asbzintot,szoval hangulat részemről biztos lesz :DD

(#175) Integra


Integra
titán

megvan, 3 üveggel
ez durva... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#176) _az


_az
senior tag

de szóval melyik az igazi abszint? csak mert fater vett egyet tescoban, ami tény, hogy kurva erős, de az csak víz, szesz és aroma. ennyivel az arcszeszt is nyalogathatom, az legalább különleges aroma.

de melyik igazi párlat?

az

(#177) m4rc! válasza _az (#176) üzenetére


m4rc!
őstag

Igazi abszintot nem fox kapni sehol, ugyanis az egyik alap összetevője a fehérüröm tiltott szer, ezért nincs benne. Csak ezek az aromás vackok vannak forgalomba.

We are analog players in a digital world

(#178) _az válasza m4rc! (#177) üzenetére


_az
senior tag

jó-jó de itt olvasgatom ezt az italos oldalt, amit föntebb belinkeltek. ott olyat írtak, hogy a mai abszintban a fehér ürömöt fekete ürömmel helyettesítik, mert ugye a fehér ürömben levő mérgek életveszélyesek.

de attól még lehetne rendes párlat vízzel higítva, nem? hát a whiskyből sem csak a szesz+aroma típus létezik...

az

(#179) Integra válasza _az (#178) üzenetére


Integra
titán

menj el a boltba
a pali kiköpott csernus doki...
teljesen kész van.. :)
elég sokat tud beszélni róla, csak győzd megérteni!:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#180) _az válasza Integra (#179) üzenetére


_az
senior tag

:DD

az

(#181) Sada88 válasza m4rc! (#177) üzenetére


Sada88
aktív tag

TUJON a hatóanyag ami egy laza idegméreg :D

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#182) marcell1993


marcell1993
tag

egyszer ki kell próbálnom az igazit még csak pirosat ittam nem tom milyen lehet az eredeti!

megbízhatóságom: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ és http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=848816

(#183) viharhozo válasza marcell1993 (#182) üzenetére


viharhozo
addikt

Zöld.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#184) (Darkwood) válasza marcell1993 (#182) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Olyat már nem tudsz inni! :( Talán a legközelebb a cseh vagy a spanyol áll hozzá.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#185) marcell1993


marcell1993
tag

kösz az infót

megbízhatóságom: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ és http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=848816

(#186) Phoney


Phoney
csendes tag

huha...tudjátok az utóbbi napokban jó sok cikket/fórumot láttam a témában (háziabszint miatt kellett szétnéznem) és hirtelen nem is tudok még egy témát, amiben ennyi marhaságot írnak még komolyabb emberek is.

Nem tiltott se a fehérüröm (kb 100Ft egy zacskóval, ez legalább 2 üveghez elég, egyébként gyógynövény:)), se az Igazi absinthe... majdnem húsz éve legális az EUban (persze nem lehet akármilyen "erős"), és Magyarországon nem is volt tiltott talán soha.

Haluzni sose fog tőle senki (ha mégis akkor már igennagy a baj:D), "aki haluzni akar az elesdézzen" ahogy az abszintosok mondják. Görcsölni se nagyon fogsz tőle, mivel a többi dudva meg jellemzően görcsoldó, persze nem kell naponta vedelni. A thujon halálos adagja meg akkora, hogy annyit abszintból véletlenül se lehet egyszerre meginni.

"Igazi" Magyarországon max kimérve van 1-2 helyen, hypermarketben még egész véletlenül sem. Ha igazit akarsz akkor áztass magadnak (azért jó összevetni többféle receptet a netről, hogy ne csinálj hülyeséget, mindenesetre iszonyat íze lesz, mert otthon nem tudod lepárolni), vagy rendelhetsz elég nagy pénzekért külföldről. Az angol és magyar wikipédián is egész jó cikk van róla "absinthe" és "abszint" címekkel, az segít a dologban.

(#187) Phoney


Phoney
csendes tag

huha...tudjátok az utóbbi napokban jó sok cikket/fórumot láttam a témában (háziabszint miatt kellett szétnéznem) és hirtelen nem is tudok még egy témát, amiben ennyi marhaságot írnak még komolyabb emberek is.

Nem tiltott se a fehérüröm (kb 100Ft egy zacskóval, ez legalább 2 üveghez elég, egyébként gyógynövény:) ), se az Igazi absinthe... majdnem húsz éve legális az EUban (persze nem lehet akármilyen "erős"), és Magyarországon nem is volt tiltott talán soha.

Haluzni sose fog tőle senki (ha mégis akkor már igennagy a baj:D), "aki haluzni akar az elesdézzen" ahogy az abszintosok mondják. Görcsölni se nagyon fogsz tőle, mivel a többi dudva meg jellemzően görcsoldó, persze nem kell naponta vedelni. A thujon halálos adagja meg akkora, hogy annyit abszintból véletlenül se lehet egyszerre meginni.

"Igazi" Magyarországon max kimérve van 1-2 helyen, hypermarketben még egész véletlenül sem. Ha igazit akarsz akkor áztass magadnak (azért jó összevetni többféle receptet a netről, hogy ne csinálj hülyeséget, mindenesetre iszonyat íze lesz, mert otthon nem tudod lepárolni), vagy rendelhetsz elég nagy pénzekért külföldről. Az angol és magyar wikipédián is egész jó cikk van róla "absinthe" és "abszint" címekkel, az segít a dologban. Más lehetőség igazából nincs..."mindenképp kipróbálni" esetleg a Rodniks-ot érdemes (auchanban láttam, egy kis ürömíze is van), de attól semmiféle zöldtündért ne várjon senki, részegleszel oszt'jó:)

(#188) Arni90


Arni90
tag

fekete! hm..!! :D:D hát következményeit nem részletezném! :D

(#189) vladibence


vladibence
csendes tag

Hát nálam pont most érkezett egy zöld absinthe ami Fehér Ürömből van viszek majd villát meg kocka cukrot azt Francia módszer meg Cseh módszer be lesz vetve meg egy kis Luche hatás. Aki ezeket nem ismerné leírhatom ha kell. Igaz eddig sajna csak fekete ürömből készülttel volt szerencsém, majd hétfőn érek haza osztály kirándulásról és leírom milyen élményekben és milyen ízhatásban volt részem. És sajnos én is olvastam hogy angyon kevés helyen található igazi absinthe és azoknak az ára is az egekben van :/

(#190) Phoney


Phoney
csendes tag

hm..:) igazából a legtöbb "fekete ürmösben" (ezt szokták írni a magyar címkére) is fehér van (vagy egyáltalán semmi), érdemes megnézni az eredeti címkét.

Magyarországon tudomásom szerint sehol sem található igazi abszint, mert ez nem csak az ürmön múlik:)

Egyébként (nem akarok beleszólni, de elmondom) a "cseh módszer" műdivat, a csehek találták ki, mikor a 90-es években elkezdtek abszintot hamisítani. (Annyira gagyi az "abszintjuk", hogy muszáj volt feldobni valami látványossal. Az "eredeti cseh abszint" sohasem létezett, de ügyes marketinggel elterjeszteni, hogy "az övék az igazi"...szánalom.)

Egyébként meglepődsz, de az igazi abszintok nem sokkal drágábbak a gagyinál. Elképesztően finomakat (Eichelberger) rendeltem 9e Ft körül (fél liter, de 80 fok, tehát végülis nem drágább a valódi magyar pálinkánál sem...a házit leszámítva:D)

(#191) Sada88


Sada88
aktív tag

Abszint mánia : ) http://www.flickr.com/photos/sada1988/4687712692/ kicsiny kollekcióm :D

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#192) Sada88 válasza Phoney (#190) üzenetére


Sada88
aktív tag

Azért kérdés mit veszel valódi alatt mert a tujon tartalma volt a Valódinak az ereje nem az alkohol százalék .

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#193) Phoney válasza Sada88 (#192) üzenetére


Phoney
csendes tag

Igazából nem azért kérdés... itthon úgy néznek ki a "legjobb abszintok", hogy színezett vodkába ürömkivonatot kevernek, meg egy kis ánizs-aromát (néha igazi ánizsolajat, hogy lúsoljon is:) ), és "tessék, igazi abszint".

Na ez olyan, mintha TopJoy szőlőlébe alkoholt meg tannint kevernél, és azt mondanád, "tessék, igazi bor; van benne szőlő, alkohol, tannin, mi kell még?". Hát kiröhögnének erősen. Még az íze sem hasonlít. Na így gyártják ma a legtöbb "abszintot", mert szabad, nincs rá törvény (kivéve Svájcban), és senki nem tudja, milyen ízúnek kellene lennie, meg egyáltalán hogy kéne kinéznie.

A tujon szerepe kicsit eltúlzott a köztudatban...egyeseknek (csehek:) ) megéri drognak beállítani az abszintot, de ez csak egy érdekes ital, aminek a hatóanyagai (nem csak a tujon!) részben megvédenek a részegségtől, és ettől olyan érdekes a hatása.
A régi abszintokban átlagosan fele- meg harmadannyi volt a tujon, mint a ma megengedett maximum. (Az más kérdés, hogy 10x annyit mutattak ki, hogy betilthassák végre valahogy:D)

(#194) Sada88 válasza Phoney (#193) üzenetére


Sada88
aktív tag

hát de akkor megmagyarázhatod mitől hallucináltak ;)
mert hidd el a tujon jóféle idegméreg.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#195) Phoney válasza Sada88 (#194) üzenetére


Phoney
csendes tag

A tujon ugyanúgy "idegméreg", mint az összes többi ideggyógyszer...csak akkor az, ha túladagolod. (Kb kétezer éve használják a fehér ürmöt gyógynövényként, idegekre is.)

Ma már ez egy több éve kivizsgált dolog (nem véletlenül legalizálták újra az abszintot), sok komoly helyen utánaolvashatsz angolul: a tujon nem hallucinogén, az eredeti receptekkel nagyon kevés tujon kerül az abszintba, és az "abszintizmus" nevű betegség nem létezik; egyébként meg olyan tüneteket "fedeztek fel" hozzá, amiket ma is tud bármelyik kannásboros csövesalkoholista. (Pedig a kannásborban nincs tujon :)) )
Ha abszinttal akarod magad "megmérgezni", akkor először is meghalsz alkoholmérgezésben:)

(Akkoriban is hamisították az abszintot, na abban volt idegméreg, nem is kevés, mert vegyszerekből készült, hogy zöld legyen, meg opálosodjon. De ma már alig tudja valaki, hogy az igazi abszint zöld (vagy színtelen), és víztől opálosodik:) )

Magyarul sajnos erről az egy értelmesebb cikkről tudok, de ez sem százas, pl fogalma sincs a szerzőnek arról, hogy hiába ~70 fokos "brutálisan erős" az abszint: hagyományosan úgy itták, hogy egy fél felespohárnyit felöntöttek jeges vízzel. Meg arról sincs benne szó, hogy a tujontól nem lehet hallucinálni, hacsak kitartó munkával nem vágod szét vele az egész idegrendszered, de mondom, ezt is hamarabb bevégzi az alkohol.

http://index.hu/tudomany/brittudosok/2008/04/30/az_abszintban_csak_alkohol_van/

Angolul ajánlom a http://www.wormwoodsociety.org/ címet, vagy a wikipedia "absinthe" címszavát. A magyar sajnos ebből sincs a topon.

A magam részéről túl vagyok 1-2 féle igazi abszinton, még házilag készült "tujon-túladagolt" fajtán is, és az egyetlen komoly hatás, hogy furcsákat álmodok, ha ivás után lefekszem:) Csakhogy ezt az "ártalmatlan feketeüröm" teája is ugyanúgy tudja, ezt is szoktam inni:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Melyik az igazi absinthe?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.