Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Melyik adatnak higgyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tibz03


tibz03
őstag

Nah, szóval: új használt alaplapomon van hűmérséklet mérő szenzor (bocs, ha nem a hivatalos nevét írtam volna :) ). Ez méri a hőm.-et a házban, meg a proci hőm.-ét. A BIOS azt írja, hogy a proci 58-59 °C. Az AIDA meg azt, hogy 52-53 °C. Most melyik a valódi adat?

Egyéként az alaplap Azza ( :( ) 694BX, a proci PIII 750 MHz.

(#2) TheOne válasza tibz03 (#1) üzenetére


TheOne
csendes tag

Hívd Alvin_ti4200-t az előbb említettük meg a Radeon-os topicon, csak ott az Asus PcProbe lett fikázva!

Próbáld még esetleg Sandrával is... Hátha az meg egy harmadikféle adatot fog kiírni...:p

(#3) VladimirR válasza tibz03 (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

aida sokminden olyat ir amit nem kellene
szerintem a legbiztosabb a BIOS, de probald ki hogy felteszel mondjuk 3 homero progit, es megnezed van-e azonosat mutato 2 ha igen, akkor jo

(#4) tibz03


tibz03
őstag

OK. Mik mérik még a hőmérsékletet?

(#5) TheOne válasza VladimirR (#3) üzenetére


TheOne
csendes tag

Én már a Biosomnak sem hiszek, mivel a core-t rendszeresen túlhazudja! :((
A másik: A Sandra két különböző verziója (2002 és a 2003) is másféle adatot mér??? Miért? :F

(#6) VladimirR válasza TheOne (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1.: a bios nembiztos hogy hazudik a fesszel kapcsolatban, lehet hogy a tapod pontatlan
2.: mert a sandra sem sokkal jobb (nekem pl azt irja, hogy tud rola, hogy a lapom szenzorait megvaltoztattak, de ezen tulmenoen le sem sz@rja ezen valtozasokat)

(#7) tibz03 válasza TheOne (#5) üzenetére


tibz03
őstag

Jó geci! :)

Amúgy hány °C-nál szokott ''kiakadni'' (nem tudok jobb szót) a proci? Tudjátok, amikor nem indul el, csak a feka képernyő marad bekapcsolánál. Soxor jártam má' így.

(#8) TheOne válasza tibz03 (#7) üzenetére


TheOne
csendes tag

Jó geci!!!
:)) :DD

Akkor tegyél fel minnél több szenzorprogit+bios. Ezt add össze és oszd el atelepített szenzorprogik számával+bios (hogy pontos legyen a képlet) és megkapod az igazi eredményt!!! :DD

(#9) tibz03 válasza TheOne (#8) üzenetére


tibz03
őstag

Majd megnézem a progikat.

OFF

Időközben senir tag lettem! :DD :DD :DD

(#10) VladimirR válasza TheOne (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nagyon sok az az egy tized volt, az enyim is noname, de max 2-3 szazadot maszik el

egyebkent egy progi: mbprobe
tiz ''Másik'' kozul 9 ezt ajanlom

(#11) TheOne válasza VladimirR (#10) üzenetére


TheOne
csendes tag

Nem! Nem! Nem! Hülye vagyok! Láma vagyok! Bocs!
tehát helyesen pont fordítva van: A Sandy 1.65 mér most, a Biosban pedig 1.7 v. 17.25 van beállítva! (de ezt most nem nézem meg, megérted, hogy miért?? :)

(#12) gery03


gery03
senior tag

Nekem meg olyan gondom!? van, hogy a feszt baállítom 1,6-ra, és a bios, meg a PCProbe is 1,64-5 körüli értékeket mutat. Hát annyira nem baj ha ennyi, de azért a pontosság...

(#13) TheOne válasza TheOne (#11) üzenetére


TheOne
csendes tag

OK Megvan, de ez a progi úgynézem befulladt (mármint a fejlesztése) az Rc verzió 2001, a beta 9-es pedig 2002 februári! Nem probléma ez?? Már úgy értem, hogy újabb alaplapok stb... ???

Az előzőhöz: 17.25 helyesen 1,725 de gondolom rájöttél!

Thanks!

(#14) VladimirR válasza TheOne (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nemhiszem hogy megyen akkor ujabb lapokkal, nekem egy kg7 van ahhoz tokeletes, ugyanazt mutatja mint 3!!! masik progi meg a bios (resettel testelve)

(#15) TheOne válasza VladimirR (#14) üzenetére


TheOne
csendes tag

Nekem Asus A7V8X, de azért kripróbálom, annyit megér!

Kösz a tippet, Haver! :DD

(#16) vzzoli


vzzoli
tag

Ha valaki tudja magyarázza el lécci, hogy hogy működnek ezek a hőmérő programok. Elvileg mindnek ugyanazt kéne mutatnia, mivel az infó ugyanonnan jön.

If you one door how a mace?

(#17) gery03


gery03
senior tag

Most indítottam el az AIDA-t, és a PCProbe-ot, és mindkettő meghülyült. A probe a proci hőm.-etnek 1és 38 között ugrál a procihűtőm 600rpm-en forog 2000 helyett, és a házventi 800-on forog, 2500 helyett. Az AIDA csak az rpm-et mutatja szarul(uúgy, mint a probe), a hőm. 38.
Mi a f**z baja lehet?

(#18) gery03


gery03
senior tag

Ja és a ventik nem forognak lasabban, mint eddig.

(#19) vzzoli válasza gery03 (#17) üzenetére


vzzoli
tag

Sztem ez azért van, mert általában 3 különböző hőérzékelő dióda van az alaplapokban. Így szopta be egy haverom is. Feltelepítette a motherboard monitort. Minden diódához tartozott egy konfig. Pl.: ha az 1-es dióda ház hőmérő, 2-es proci, 3-as ez is valami belső hőmérséklet. A lényeg, hogy az 1-es és a 3-as reális értéket mutatott, viszont a kettes -112 fokot!!! Nem tudom miért ennyit mutatott, de a lényeg, hogy automatikusan be volt állítva a progiban, hogy ha a hőmérséklet kevesebb, mint 35 fok, akkor a hűtő 1500RPM-re lassul. Ez elég kellemetlen volt, mert a progi a vindózzal együtt indult, így mielőtt el lehetett volna kezdeni dolgozni, az alaplap már le is kapcsolta. Végül Safe módban kellett indítani és kiírtani a programot. Lehet hogy nálad is az a baj.

If you one door how a mace?

(#20) gery03 válasza vzzoli (#19) üzenetére


gery03
senior tag

De eddig nem csinált ilyet, csak most, hogy elindítottam mindkettőt, hogy összehasonlítsam, és bekövetkezett a katasztrófa.:o

(#21) rdi válasza gery03 (#20) üzenetére


rdi
veterán

biztos összegerjedtek... :)

Amúgy a legérdekesebb kérdés a hődiódák pontossága lehet, vagyis elképzelhető, hogy bármelyik progi a hibahatáron belül mutat. (?)

Fej! Tor! Potroh!

(#22) Márk válasza gery03 (#20) üzenetére


Márk
senior tag

Az Aida és a PC Probe is meghüyül, ha kettőt egyszerre futtatják.
Megoldás: 1. Futtatni a PC Probe-ot.
2. Megjegyezni az ott látott hőmérsékletet.
3. Bezárni a PC Probe-ot
4. Futtatni az Aida-t
5. Összehasonlítani a 2 hőmérséklet adatot (amit az Aida ill. a Probe mért).

Egyébként nálam is összegerjed a két progi, ha egyszerre futtatom őlet.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#23) RAM


RAM
őstag

AIDA32 3.7-ben hol van hőmérséklet figyelő?

Csak tisztán

(#24) Márk válasza RAM (#23) üzenetére


Márk
senior tag

Számítógép--->Érzékelő

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#25) Atyus válasza tibz03 (#1) üzenetére


Atyus
tag

A BIOS-nak kéne elvileg a legmegfelelőbb értéket mutatnia, mert azt az a gyár kalibrálta be, aki tervezte.
A Software-s megoldások már csak azért is mások lehetnek eredmény szempontjából, mert nem mindegy, hogy az átlagot hogyan képzik. mint tudjuk minél többször kérdezzük le az alaplaptól az értéket, annál több prociterhelést jelet, tehát aránylag ritkábban szokták lekérdezni, viszont így egy-egy apró fesz. kiugrás miatt az átlagolt értékek is jelentősebben eltérhetnek a BIOS-étól.
A legcélszerűbb azt a progit használni, amit az alaplap CD-jén mellékelnek, vagyis ASUS-nál az ASUSprob-ot..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#26) TheOne válasza Atyus (#25) üzenetére


TheOne
csendes tag

Hi, All!

Ma megnéztem az Aidát is és a Pcprobe-ot is és az Aidában 2 féle hőmérséklet van. Ezek közül a (kevesebb) ''CPU-Dióda'' értéke felel meg a Probe által mért kisebb értéknek! :F

What is this: Cpu-dióda??? Vagyis pontosabban mi a különbség az Aida által mért cpu és a cpu-dióda között (kb 20 c fokkal több szokott lenni a cpu-dióda)???

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Melyik adatnak higgyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.