Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

szerintem próbáld valahogy megbarkácsolni ha esetleg nehéznek találod.. mondjuk valamivel függeszd fel, hogy ne húzza lefelé a lapot stb...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4) Vikthor válasza Kalandor (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

a socket körül van 4 luk, azzal mit lehet kezdeni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) iwu válasza Kalandor (#1) üzenetére


iwu
addikt

az asuson vannak csavarhelyek a procfoglalatnál?nekem azzal van rögzitve a viz, de gondolom tartót lehet minden bordához barkácsolni

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#6) iwu válasza Vikthor (#4) üzenetére


iwu
addikt

bammeg, de lassan ért fel az üzim:)))

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7) Mosqu!to válasza Vikthor (#4) üzenetére


Mosqu!to
addikt

zalman CNPS6000 CU
Zalman CNPS7000A-Cu
stb.. hűtőket kell avval felfogatni.
[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps6000Cu.htm[/L]
itt nyomsz 1 how to install-t és meglátod hogy is müxik

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#7) üzenetére


Mosqu!to
addikt

jaaaaj nem!
[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps7000cu.htm[/L]
ez a jó

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9) Flashcash válasza Kalandor (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Vegyél egy ilyet:
[L]http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&z=1&y=16&PHPSESSID=77db8e281dfbc5133011edede23f44b2
[/L]

(#11) strike-force válasza Kalandor (#1) üzenetére


strike-force
őstag

én 2 héttel ezelőtt szereltem le a coolermaster hac-v81 esemet a gigabyte ga-7vaxp alaplapomrol (semmi 4 lyuk csak a pöckök) amin kb. 4 hónapig volt rajta. a ház egy csiftek dragon midi és simán semmi baja nem lett hurcolás közben. metró-állomás-vonat-kocsi-gyalog. persze lehet hogy szerencsém volt. a hűtő súlya amúgy 500 (+/-10) gramm. (most mértem konyhai mérlegen)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#12) strike-force válasza Vikthor (#4) üzenetére


strike-force
őstag

ha brutálisabb hűtőd van (pl.: slk-900, vagy mcx-462) sőt némelyik vízhűtő, vapochill és prometeia is azon a 4 lukon keresztül kapaszkodik az alaplapba. stabilabb.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#14) Flashcash válasza Kalandor (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

De ha megnézed ezt a hűtőt nem a procifoglaltra kell rögzíteni, hanem a négy extra lyukhoz. Tehát ez nem fogja terhelni vagy leszakítani a foglalatot.

(#15) HiperG


HiperG
addikt

Szívás csak akkor van ha valakinek olyan alapja van aminek nincsenek a procifoglalat körül lyukak ;]

(#16) Flashcash válasza Kalandor (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha nekem lenne ilyen lapom simán bezizzentenék egy ilyen hűtőt. Halk, nagyon jól hűt, úgy tudom kapni is lehet, ráadásul univerzális Athlon 64-hez is jó, feltéve hogy olyan lapot veszel amin megtalálható a +4 rögzítő lyuk.

(#17) Mosqu!to válasza HiperG (#15) üzenetére


Mosqu!to
addikt

vagy olyan mint az enyém, hogy a kondik szar helyen vannak, és 1 csomó hűtőt nem lehet felrakni, max fűrészeléssel(pl zalman cnps7000acu)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#19) Mosqu!to válasza Kalandor (#18) üzenetére


Mosqu!to
addikt

általában a hűtő honlapján, a hűtő tulajdonságai alatt, kiirják hogy melyiket kell levenni szállításkor, és melyiket nem. a zalmanok nagyrészét le kell venni, ezt elárulom :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#20) Vikthor válasza Kalandor (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

maga a nyák erős és rugalmas anyagból van és bőven elég lesz az a négy luk a 600-700-800 grammos bordákra. Csak jól legyen odarögzítve. Ennyi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21) Vikthor válasza Mosqu!to (#19) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az is fontos szempont, hogy szállításkor a gép fekvő vagy álló helzetben van. Ha fekvő akkor lazán még csavar sem kell rá... de állóban F=m*g erő fog hatni a socketra, akkor érdemes leszerelni. Amúgy meg milyen sűrűn szállítja az ember a gépét??? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) Mosqu!to válasza Kalandor (#22) üzenetére


Mosqu!to
addikt

minek neked ezüst? jobban nem hűt, de veszélyesebb... ha meg nincsen, akkor kimész a számtech boltba, és 20 forintért veszel 1 kis zacsiban, ami úgy 4 kenésre elég.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#26) Vikthor válasza Kalandor (#23) üzenetére


Vikthor
nagyúr

persze, úgy oldalirányban kissebb az erő amit lazán elvisz a socket.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#27) Flashcash válasza Kalandor (#22) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Megnéztem a kedvedért egy AMD Socket Durability leírást de nem térnek ki arra hogy bmekkora hűtőt kell elbírnia a cuccnak.

Viszont azt leírták hogy min. 50 procicserét ki kell bírnia a foglalatnak. :)

Nekem ez a csavaros rögzítés elég stabilnak tűnik, ha fektetve szállítod a házat nem lehet gond.

(#28) Vikthor válasza Kalandor (#25) üzenetére


Vikthor
nagyúr

így van jobb az ezüstös, csak azért nem ajánlják, mert max 2-3 fokot nyer az ember rajta (lehet, hogy 3-at is...) és ha felül vannak a L1, L2... blabla cucc a CPU-n akkor fennáll a lehetősége annak, hogy rövidrezárjuk a CPU-t...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29) Flashcash válasza Vikthor (#28) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem összefogta a ruhám az az izé, azóta kerülöm az ezüst paszta használatát. :)

(#31) Vikthor válasza Flashcash (#27) üzenetére


Vikthor
nagyúr

így van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32) Vikthor válasza Kalandor (#30) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:DD

Én is amikor először csináltam...

Csak a magot kell azt is VÉKONYAN!!! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#33) Mosqu!to válasza Vikthor (#32) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ismerős. amikor először csináltam az 1000mhz-s athlonnal... fogtam, és az ezüst injekcióstűnek a 2/3-át kinyomtam a procira, mondanom sem kell, hogy mindenohva jutott, szerencsére az alaplapra nem folyt belőle..:))

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35) Fr4G


Fr4G
aktív tag

OFF
Intel prociknal az egeszre kell kenni, nem? Ott nincs mag kulon, mert eltakarja a sapka.
ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.