Hirdetés

2024. július 8., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Retekegér válasza Ariadne (#19) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Gyümölcsméz? Hacsak nem arról van szó, hogy gyümölcsfa-virágokból gyűjtik a méhek a nektárt, akkor lehet emberi csinálmány. Vannak speckó mézfajták, pl. fenyőméz, de erről nem hallottam (aztán lehet én vagyok a tájékozatlan)...

<< Heimdal >>

(#22) Retekegér válasza raver (#20) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Már idestova 7-8 éve foglalkozom vele, tehát a tanulás megvolt. Tervben van a felfejlesztés, faterom szívesen elbíbelődne velük...

<< Heimdal >>

(#23) raver válasza Retekegér (#5) üzenetére


raver
aktív tag

Nem feltétlenűl...... Bár ha nincs olyan 2 szerencsés éve az embernek mint nekünk, akkor biza muszály vinni őket.

(#24) Racecam válasza raver (#20) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, a nagyboconádi kaptárnak vannak hátrányi (nehéz, nagy keretek szintén nehéz, egyesítés, elválasztás, pergetéskor rázás, söprés, stb.), viszont szerintem ezzel lehet a legjobban termelni.

ngabor2: Igazi lépesmézet csak méhésztől kaphatsz, amit annak árulnak az csak utánzat.
(Persze a szó szoros értelmében az is lép+méz, na de hol van az az igazitól! :U )

Majd ha lesz időm leírom, hogy mi is az igazi lépesméz!!

Retekegér: Erről a megszoknak, és nem támadnak-ról még nem hallottam. Van, hogy szelídebbek, van, hogy gorombák, de ezek nem kutyák, nem ismerik fel a ''gazdájukat''. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) raver válasza Retekegér (#21) üzenetére


raver
aktív tag

láttál már ilyen ''fenyőmézet''? szerintem az nem más, mint levéltetüszar. ;]

Racecam #24: Az igazi lépesméz=keretből kivágott mézzel teli lép.
Tényleg jól lehet termelni NB-vel- de viszont elég lassan is lehet ezeket pergetni. Nálunk már azt is figyelembe kell venni, hogy pl a 2 akác pergetés férjen bele a virágzásba....

[Szerkesztve]

(#26) Retekegér válasza raver (#23) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na igen. Kis falumban is sokszor megéri egy helyben maradni. Miért? Mert körbe van véve akácerdőkkel. Korai mézelőnek gyakran vetnek repcét (hatalmas repceföldek mindenfelé), és nagyon sok a napraforgó is. A gyümölcsfákról ne is beszéljünk... Kvázi az egész szezon le van fedve.

<< Heimdal >>

(#27) Retekegér válasza raver (#25) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem láttam, olvastam az Őrösi-féle könyvben. :U

<< Heimdal >>

(#28) raver válasza Retekegér (#26) üzenetére


raver
aktív tag

nálunk az iogazán korai a keltike. volt olyan év, hogy megpergettük őket repce előtt. igaz h nem volt sok méz, de legalább ''éhesen'' mentek neki a repcének.

(#29) FehérHolló válasza raver (#25) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jobb helyen gyantának hívják. ;]

Különben a fenyőnek is van virága, kérem szépen!

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#30) Retekegér válasza Racecam (#24) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Erről a megszoknak, és nem támadnak-ról még nem hallottam.--> Tapasztalatból mondom. Egyszerűen megszokják az emberi jelenlétet és nem olyan agresszívek. Volt, hogy vettünk egy viszonylag ''vadon élő'' családot (öreg méhész nagypapa meghalt, család nem foglalkozott velük), eleinte nagyon paprikás hangulatban voltak, ha felnyitottuk a kaptárat. Később teljesen megszelídültek.

<< Heimdal >>

(#31) raver válasza Retekegér (#30) üzenetére


raver
aktív tag

Egy ''''vadon'''' élő család esetében okozhatta az ingerléknységet pl az is hogy nem volt minden rendben az anyával. Esetleg az atka piszkálta őket...... Ezek miatt tényleg ''bolondabbak'' szoktak lenni.

De hogy az mi méheink nem szoktak hozzánk, az egyszer szent. Engem úgyanúgy meg fognak szúrni, mint tavaj. ;]

Amúgy nem is nagy baj ha a családok kicsit agrresszívebbek. kissebb az esély, hogy kirabolják őket. Meg talán az állnok méhhtolvajok munkáját is nehezíti.

(#32) raver válasza raver (#31) üzenetére


raver
aktív tag

Érdeklődnék, hogy itt dolgozik - e valaki, forgókeretes kaptárral?

(#33) raver


raver
aktív tag

Kijött a jóidő, és mindenki méhészkedik???? ;] Ne csináljátok. Ilyen időben nem bontuk kaptárat.

(#34) Retekegér válasza raver (#33) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Dehogynem. Meg kell nézni, hogy állnak kajaügyileg... :D

<< Heimdal >>

(#35) Retekegér válasza Retekegér (#9) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Amúgy ezt a kijelentésemet úgy b*sztam el, ahogy van. Nem kaukázusi, hanem krajnai méhek :B

<< Heimdal >>

(#36) raver válasza Retekegér (#35) üzenetére


raver
aktív tag

A ciki inkább az, hogy mi sem vettük észre. ;]

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ez a ''jó'' idő, menyire fog betenni a korai mézelő jnövényeknek.....

(#37) Retekegér válasza raver (#36) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Félek eléggé... :( Februárra kemény telet mondanak, most meg majd' minden rügyezik. Sztem lefagy minden.

<< Heimdal >>

(#38) raver válasza Retekegér (#37) üzenetére


raver
aktív tag

Igen. Én is ettől félek.....

Pedíg sokat tudnak segíteni a tavaszi gyimgyomok a fejlődésben.....

(#39) raver


raver
aktív tag

Ma megjött a 20db rakodó kaptár. 80 fiókkal, szöktetővel,stb..... Tehát tavasszal ismét kezdődik a nagy építettés.

(#40) raver


raver
aktív tag

Nálad / Nálatok is előfordúlt a rablás? Mert nálunk igen. Mit nem tesz a korai jóidő, és az ösztönök......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.