Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) raver válasza Bundás22 (#148) üzenetére


raver
aktív tag

Örülünk, hogy örűlsz! :C

Mézárakól pls!!!!!

(#152) Netti2


Netti2
újonc

Sziasztok!
A hétvégén megyek elöször pörgetésre.Már alig várom. :U
Esetleg van vmi hasznos tanács amit egy kezdö 'asszisztensnek' ajánlanátok?
Köszi!
Netti

(#153) raver válasza Netti2 (#152) üzenetére


raver
aktív tag

Milyen ''postban'' fogsz tevékenykedni???

Hát mivel hordás nincs, és nálunk kutatnak is rendesen, nem lesz egy leányálom.... Nem tudom mekkra az állomány, de ha gyorsan végezni tudtok vele, akkor talán nem lesz húha ;]
Amúgy nem kell ám megilyedni. A méhszúrás egészséges. (márakinek) :Y

Mod: Most nézem csak, hogy ez az első hsz-ed. Üdvözöllek a fórumban.

[Szerkesztve]

(#154) Netti2 válasza raver (#153) üzenetére


Netti2
újonc

Szia!
Közben 'túléltem' életem elsö pörgetését, nekem kifejezetten tetszett. :))
Fedeleztem és közben tanultam az okos dolgokat. :)
Sok lépesmézzel is gazdagebb lettem. :DD
Szép napot!

(#155) raver válasza Netti2 (#154) üzenetére


raver
aktív tag

A lépesméz az jóóóóóóó :DDD

Az a lényeg hogy tetszett. Gondolom a következőre is mész.

(#156) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok.

Látom nincs nagy mozgás itt :DDD Az lenne a kérdésem, hogy pár napja a méhek a kaptár elején gyülnek össze, lógnak le, mi ennek az oka?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#157) raver válasza FuckeR19 (#156) üzenetére


raver
aktív tag

Nincs hordás, sokan vannak, melegük van......

Ha napközben is ''tőgyelnek'', az álltalában a hordáshiány miatt van. Estefelé nem baj ha lógnak, mert akkor a gyűjtő bogarak is a kaptárban vannak=sokan vannak.

Ha van hordás és mégis, akkor lehet h nagyon sokan vannak ;] , De nálunk egy anyacsere megszokta oldani az ilyen problémát.

(#158) raver


raver
aktív tag

Hétvégén pörgetés :C

De sajnos a dohány is a szotyival jön ki :O

(#159) raver válasza raver (#158) üzenetére


raver
aktív tag

SZégyen és gyalázat. 3 hordó méz (szotyi+ dohány) :(

(#160) FuckeR19 válasza raver (#159) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Mennyi lenne a jó??

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#161) raver válasza FuckeR19 (#160) üzenetére


raver
aktív tag

ha csak a dohány lenne a 3szorosa, akkor átlagosnak mondanám.....

(#162) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

A fedelezett viasszal mit szoktatok csinálni?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#163) kopitar.robi


kopitar.robi
újonc

Miért lógnak a kaptár elött a méhek??
(Szőllő fürt alakban)

(#164) kopitar.robi


kopitar.robi
újonc

Hogyan kell készíteni napviasz olvasztót???
(kezdő méhész)

(#166) lorcsi válasza raver (#161) üzenetére


lorcsi
veterán

melyik rész a dohány?

(#167) Thrawn válasza kopitar.robi (#163) üzenetére


Thrawn
félisten

Mert új királynő van, aki hamarosan lelécel a banda egy részével, új lakást keresni.

ps: Használd a mod gombot kérlek, ne egyből új hozzászólást írj!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#168) raver válasza FuckeR19 (#162) üzenetére


raver
aktív tag

Rég jártam már itt. Látom a szezon hozza a kérdéseket is.

FuckeR19: A fedelezett viaszról érdemes a mézet a méhekkel lepucoltatni. A viaszt egy nagy edényben napsütötte helyen tartani. Esténként átforgatni és egy kis vízzel locsolni. Mennyiségtől függően 1-2 hét alatt teljesen mézmentes lesz a viasz. Ezután már üstben viaszpogácsát is lehet belőle készíteni.

kopitar.robi (#163): Thrawn az egyik lehetséges okot már leírta. A dolog mélyebb megértéséhez egészen a méhek fajtájáig vissza kell nyúlni. A Kárpát medencében a krajnai méh az öshonos. Ennek a fajtának egyik nagyon jó tulajdonsága, hogy akác kezdére már megfeleő (néha túl sok) számú méh található a kaptárban. Akáckor a sok dolgozó méh jól jön. Viszont akác után (azaz most) nincs számottevő hordás. Azaz a kűlső munkák szinte a víz hordására korlátozódnak. Hordás hiányában a belső munkálatokhoz sem kell anyi dolgozó méh. Tehát a felesleg kiűl a kaptár kijárójába (tőgyel). Ez a kaptár hőmérsékletének szintentartásához is elengedhetetlen.
Ha akácon jól dolgoztál nem kell félned egy rajzástól. De ez már egy másik téma.....
(#164): Ezt elég nehéz írásban elmagyarázni. Ha lesz időm lerajzolom és elkűldöm e-mailban.

lorcsi: Nem igazán értem kérdésed. A vadohány magyarország egyes területein az akác után következő első mézelő növény. Persze a kultúrnövényeket nem számolva. Selyemkórónak is szokták nevezni. Színe sötétebb mint az akácmézé. Sűrűbb és jellegzetes illata is van. Íze tapasztalatom szerint területenként változó. A homokos talajon inkább telt mély édes íze van. A fekete földön termőnek viszont markáns fűszeres íze is lehet. Nekem ez a fajta ízlik a legjobban

(#169) kopitar.robi válasza raver (#168) üzenetére


kopitar.robi
újonc

Köszönöm az infokat. raver: tied lett igaz ,mert még eddig nem rajoztak meg,és nagyon sokan vannak! Ezek még kirajozhatnak e? Vagy azon gondolkodtam hogy lehet e belőle csinálni műrajt és ha lehet hogyan, mert több variációt is hallottam????!!!
Vagy mit javasolsz???
ELŐRE IS KÖSZI!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#170) raver válasza kopitar.robi (#169) üzenetére


raver
aktív tag

Természetesen kirajozhatnak még. De nem látok rá nagy esélyt. (látatatlanban csak tipp)
A rajzási időszak már lement. Ha nincs számottevő hordás, akkor szerintem nem lesz rajzás. De ehhez ellenőrizd a bölcsőket és a jelenlegi anyát is.

Hafejleszteni szeretnéd a méhészeted, csinálhatsz műrajokat is. De vigyázz ha egy családot megosztasz, akkor idén sem az eredeti, sem a "csinált" család nem fog megfelelő menyiségű mézet hordani.

A műrajokat mi a következő képpen csináljuk:
Csakis erős családokat szabad megosztani. A műveletet ajánlott megfelelő hordás mellett véghezvinni.
Az új család készítésekor már legyen egy "felesleges" anyád, vagy egy fedett RAJ bölcsőd. Keret közepén nevelt bölcsővel nem érdemes foglalkozni.
Az anya nálunk egy sarkalatos kérdés. Csak olyan családdal neveltetünk bölcsőt, ami megfelelően tiasztán tartja a kaptárat. Meszes családdal SOHA nem neveltess anyát.

Ha ezek a feltételek megvannak, és hordás közben csinálod ezt akkor nagy eséllyel egy új család birtokosa lehetsz.

1. Keresd meg és zárkázd be a kiinduló család királynőjét.

2. Keress legalább 2db FEDETT fiasításos keretet. (ezt kapja meg az új család.)

3. Az új család kaptárát rendezd be. ( 2 szélső keret virágporos. üres keretek. majd a 2 fiasításos keret közé mégegy üres keret.) De ezt izlésednek és méhészeti módszerednek megfelelően is csinálhatd.

4. A fedett fiasításos keretekről ne rázd le a méheket. Azok úgy ahogy vannak mehetnek az új kaptárba.
Ahhoz hogy az új családod ne néptelenedjen el rázz még bogarat az új kaptárba. (mennyit? attól függ hogy milyen erős a kiinduló család és hogy milyen erős új családot akarsz csinálni).
Az új anyát zárkázva tedd az új kaptárba. Csak 1-2 nap múlva engedd ki.

5.1 Ha nincs hordás és lehetőséged van csukd be a kaptár kijáróját és készíts elő a szállításhoz. Ajánlatos az új családot legalább egy hétre röpkörzeten kívűl elhelyezni. ( ha erre nincs lehetőséged, akkor 4. ponban leírtaknál sokkal több méhet rázz az új kaptárba)
5.2 Ha hordás van mi nem szoktuk az új családokat sehova sem vinni.

Ha ezzel kész vagy még nincs új családod. Ha már egy petéző anyát adtál a családnak pár nap műlva győződj meg róla, hogy tényleg petézik-e.
Ha bölcsőt adtál a családnak, akkor figyelj oda hogy csak az az egy bölcső legyen a családnál (a többit roncsold le)
Futó anyával is lehet csinálni, de akkor nagyon sok odafigyelés igényel majd.

Addíg amíg az új családban az anya nem petézik és nincs fedett fiasítása gyakran ellenőrizd őket.
------------------------------

Ez a módszer koránt sem tökéletes. A méhek megölhetik az új anyát, lerághatják a bölcsőt....stb.

A legjobb módszer ha már repce virágzásánál elkezded előkészítei a családot a megosztásra. Azaz akác után nem engeded az új anyát a méztérbe petézni, hanem a méztérben lévő méheknek adsz egy új anyát vagy bölcsőt. Persze mindezt úgy hogy a fészket és a méztért előtte már különválasztottad. NB 18 keretesnél ez jó módszer.

(#171) szoketamas


szoketamas
újonc

Sziasztok...

Segítséget szeretnék, kedvet kaptam a méhészkedéshez, de még nem méhészkedtem soha, ....
Hogy érdemes elkezdeni kb hány családdal?
Mettől meddig van szezonja ??(gondolom májustól)
és kb egy kaptárból hány kg méz jön le??

(#172) raver válasza szoketamas (#171) üzenetére


raver
aktív tag

Ha csak kedvetkaptál akkor kb 1 családdal érdemes elkezdeni.
pár családdal a szezon az első kirepüléssel kezdődik és a beteleléssel ér véget. Nagyüzemi méhész télen is a "méhekkel foglalkozik. Mégha közvetve is.

A mézmenyiség nagyon eltérő lehet. Sokminden befolyásolja. Első évben semmiképp ne a méztermelés legyen a célod. Sőt a másodikban sem... :DDD

Mielőtt bárminek is nekilátnál: Örösi Pál Zoltánnak nagyon hasznos könyvei vannak a témában. Itt egy egész szép listát találsz írásairól.

[ Szerkesztve ]

(#173) Racecam válasza raver (#168) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mondjuk csak majdnem írta le jól Thrawn, mert általában nem ez az oka, hanem sokkal inkább amit Te is leírtál, ráadásul az első rajzásnál az "öreg" anya távozik a kaptárból, fejlett anyabölcsőket hárahagyva. (Ezután még további rajzás lehetséges a frissen kikelt fiatal anyákkal is a család erejétől függően.) ;)

u.i.: Vagyis új "királynő" még nincs, de lehet, hogy már csak órák/napok kérdése és lesz. (Fiatal, párzatlan anya.)

u.i.: Thrawn #174: Nem is azért mondtam, csak kiegészítésként, hátha valakit édekel. :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#174) Thrawn válasza Racecam (#173) üzenetére


Thrawn
félisten

Sosem voltam nagy méhész :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#175) szoketamas


szoketamas
újonc

Köszönöm a válaszod raver...

Még egy-két kérdés: hogy érdemes elkezdeni?

Idősebb , tapasztalt méhész mellett, vagy magunktól könyvek stb alapján...
Nagy kedvem van belevágni, de igazán egy dologtól félek csak, lehetm hogy ez hülyeség, de attól félek, hogy a méheim valakiket nagyon megcsipnek, gyerekek stb...

(#176) Racecam válasza szoketamas (#175) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Természetesen (szerintem) egy tapasztalt méhész mellett érdemes elkezdened (de az nem feltétel, hogy idős legyen :D ), mert könyvekből, ahogy általában mást is, nagyon nehéz ezt megtanulni. (Én úgy gondolom, nem is nagyon lehet.)
A szúrásról, mert ugye arról beszélhetünk csak itt, illetve a félelmedről, annyit tudnék mondani, hogy olyan helyen kellene tartanod a méheket, ahol ennek a bekövetkezése minél kisebb. A méhszúrás, eltekintve az igen ritka túlzott allergiás reakciót, nem halálos. Sőt, vannak akik esküsznek a gyógyító hatására. Szerintem, ez nem annyira nagy probléma, ha csak nem egy lakótelep közepén a balkonon szeretnél méhészkedni. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#177) raver válasza szoketamas (#175) üzenetére


raver
aktív tag

Amíg lövésed sincs és van rá lehetőség érdemes tapasztalt méhésze mellé szegődni.
A könyveket azért írtam, mert ha csak egy módszert ismersz (amit a tapasztalt méhésztől lestél el) akkor nagy valószínűséggel soha nem lesz jobb eredményed a mentorodnál. Érdemes nyitni. És még az elején kevés családdal kipróbálni mindent amit lehet. Ha sok családod lesz, már csak félszből sem fogsz olyan bátran kísérletezni. Akkor már egy rossz ötlet komoly pénzveszteséget is okozhat.

Tehát az elején (amig nem tudsz nagyot bukni) próbálj ki minden technikát, fortélyt, trükkök.
Legalábbis én ezt vallom.

Ha az udvar végébe leteszel 1-2 család méhet, attól senkinek semmi baja nem lesz.
1. Az elején úgysem lesz annyi bogarad, hogy bárkit is zavarna. :DDD
2. A méhek céltalanúl nem szeretnek "kóborolni". Tehát nagy tömegben csak a kedvükre való helyeket látogatják.

Az itatóra viszont nagyon figyelj. Ha otthon tartod a csládokat, legyen a kaptárak közelében napsütötte helyen itató. Ha eszt nem teszed ki nekik, akkor valószínű a szomszédból fogyják a vizet hordani. Abból pedíg balhé lesz...

Amúgy meg nem kell ezt túlkomplikálni. Ha van lehetőséged menj el néhányszor egy tapasztaltabb méhészhez leseskedni. Ha ezután is bele szeretnél vágni, vedd meg az első családodat és had szóljon. A többi jön magától (meg persze innen) ;)

(#178) FuckeR19 válasza raver (#168) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Kössz infót.Atkairtáshoz szeretnék készíteni 1 ködözőt. Esetleg ebben tudnál segíteni?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#179) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Elkészítettük azt atkairtót, kérdésem az lenne hogy van atkairtó folyadékom (kis lapkára csöpögtetős) és ezt használhatom ebbe a cuccba?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#180) 74 válasza FuckeR19 (#179) üzenetére


74
újonc

Hogy vált be az atkairtó?
Esetleg meg lehet kapni a tervet?

(#181) 74 válasza FuckeR19 (#179) üzenetére


74
újonc

Megvan valakinek az Őrösi féle könyv (Méhek között) ?
Ha beszkennelné boldoggá tenne!
Most (tavasszal) szeretnék elkezdeni méhészkedni én is, és jól jönne a tudás.

(#182) SPÍLERLACKÓ


SPÍLERLACKÓ
újonc

Sziasztok.Szeretném a tanácsotokat kérni.Lehetséges? :R

(#183) s1lence


s1lence
újonc

hello mindenkinek :DD
nekünk nincsenek még méheink de szeretnénk velük foglakozni!!
olvastam itt hogy ti ezen a téren egész jól álltok!!
dutnátok adni tippeket hogy hogy is kéne elkezdeni vagy csinálni ezt ?
hát elöre is köszi :)

(#184) SPÍLERLACKÓ


SPÍLERLACKÓ
újonc

heves megyében ki tud egy kezdőnek eladó kaptárt és méh családod?nagyon szeretnék méhész lenni ha sikerül és kérem a segítségeteket
:)) :)) :) :) [L:/dl/upc/2009-01/23/198927_bmlkdo8kddj4iwz2_monkeypig.jpg][IMG:/dl/upc/2009-01/23/198927_bmlkdo8kddj4iwz2_monkeypig.thumb.jpg][/IMG][/L]

(#185) peterfy válasza Retekegér (#1) üzenetére


peterfy
újonc

Szia!
Most gondoltuk úgy a családdal,hogy hobby szinten bele vágnánk a méhészkedésbe. Szeretnénk tanácsot kérni, hogy mire kell figyelni és mivel kell kezdeni?

(#186) peterfy


peterfy
újonc

Sziasztok! Szombathely környékén ki tud eladó kaptárt ésetleg méhcsaláddal együtt?

(#187) tecacica válasza Retekegér (#1) üzenetére


tecacica
újonc

Segítséget kérek! Hetek óta azon agyalok, hogy jó lenne méhészkedni! S erre megtalálom ezt az oldalt! Szóval lenne néhány kérdésem:
- 1-2 kaptárral mennyi időt kell foglalkozni?
- Létezik olyan, hogy valaki csak hétvégeken törődik a méheivel, s hétközben magukra vannak hagyva?
- Mennyi pénzt igényel az indulás?
- Mit kell csinálnia a méhésznek?
... :F

(#188) kircipeti


kircipeti
senior tag

Ha megvan valakinek Dr. Ludányi István Méhészkedés c. DVD-je vagy Örösi Pál Zoltán: Méhek között c. konyve es eladna, akkor dobjon egy privit. Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#189) Retekegér válasza tecacica (#187) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tyű de régen jártam itt...
Sajna azóta abba is hagytam a méhészkedést, nagyvárosi élettel nem kompatibilis. :(
Az alapismeretek elsajátításához ajánlanám a méhészek bibliáját, Örösi Pál Zoltán Méhek között c. könyvét.
- 1-2 kaptárral mennyi időt kell foglalkozni?
- 1-2 kaptárral nem kell túl sokat foglalkozni, ez a kaptár típusától függően 2-4 méhcsaládot jelent
- Létezik olyan, hogy valaki csak hétvégeken törődik a méheivel, s hétközben magukra vannak hagyva?
- Nyilván attól függ, hogy mekkora méhészetről beszélünk és milyen időszakban (pl. akác szezonban, ha van bőven legelnivaló, akkor napi 2 pergetés is megvan, hobbiméhészetnél pár naponta is elég megkukkantani őket)
- Mennyi pénzt igényel az indulás?
- Változó, be kell szerezni olyanokat mint: kaptár, méhcsalád, füstölő, pergető (kézi vagy motorral hajtott), méhészkalap, méhlesöprőkefe, fedelező, műlép stb. (a teljesség igénye nélkül). Itt ugye lehet újonnan, ill. másodkézből beszerezni dolgokat - az utóbbi nyilván olcsóbb. Mi jellemzően használt nagyboconádi kaptárakat vettünk 2-3 ezerért, ezeket felújítgattuk, illetve 3 lépes kézi pergetőt 5 ezerért, amit horganyzott lemezzel kibéleltettünk és szintén felújítottuk. Legtöbbször idős méhészek váltak meg ezektől, akik már abbahagyták a méhészkedést. Méhcsaládokat is szintén venni vagy befogni lehet. A kisebb kellékeket érdemes újonnan beszerezni, nem drágák.
- Mit kell csinálnia a méhésznek?
- Ez a legegyszerűbbnek tűnő kérdés és mégis a legbonyolultabb. :DD
Javaslom a fenn említett könyv tanulmányozását, a méhész feladata elég sokrétű.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#190) Zewa


Zewa
senior tag

Ha minden igaz lassan itt az újabb szezon. :)

Felkeltette az érdeklődésemet ez a méhészkedés de inkább csak kíváncsiságból.
Tudok valami olvasni valót ajánlani a feljebb említett könyvön kívül a méhészettel kapcsolatban? (pl valami jó féle weblap félét)
Remélem össze jön és közelről is belekukkanthatok idén ebbe a furcsa világba.

ps.: Kirándulásom során véletlen kilyukadtam kb 20db kék műanyag doboz mellett. Csak csipáztam hogy WTF?! de közel nem mertem menni mert más tulajdona és féltem is kicsit hogy majd jól seggbe leszek csipkedve... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#191) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

tud valaki valamit, hogy lakott területen belül méhtartásra milyen szabályok vannak?

mert itt nálunk mindkét szomszédos telken is van 8-10 és 15-20 család (jelenleg)
hócipőm már tele van vele, hogy az udvarba sokszor nem lehet kimenni, mert megtalálják az embert a méhek, a kutyáról meg nem is beszélve, hogy nem győz menekülni sokszor

tavaly óta van a szomszédos udvarban is pár család, amikor is azzal hozták ide, hogy ideiglenesen amíg rendben rakják a kaptárakat, viszik őket, ahhoz képest itt maradtak és azóta rengeteg méh van a mi udvarunkban is, főleg rajzás környékén

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#192) Retekegér válasza Debilon (#191) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

2. §
(1) A többlakásos lakóházak udvarán és közös használatú kertjében méhészetet létesíteni csak az összes lakás bérlőjének (tulajdonosának) hozzájárulásával és a (2) bekezdésben foglaltak megtartása mellett szabad.
(2) Méhészetet közös használatú épülettől és a szomszéd ingatlanoktól 4 méter, használatban levő utaktól (közúttól, saját használatú úttól) pedig az út melletti vízvezető árok külső szélétől számított 10 méter távolságon túl szabad csak elhelyezni. A saját használatú út tulajdonosa (használója) az út ideiglenes lezárása esetén az úton és az út mentén a letelepedést engedélyezheti.
(3) Ha a szomszéd ingatlantól való 4 méter távolságot megtartani nem lehet, a méheknek ellenkező irányban vagy - legalább 2 méter magas, tömör (deszka stb.) kerítés vagy élősövény létesítésével - a magasban való kirepülését kell biztosítani.

[link]

<< Heimdal >>

(#193) Debilon válasza Retekegér (#192) üzenetére


Debilon
addikt

ehh.. köszi!

akkor ezt benyaltam... bekaphatja az összes aki ilyen f*szságokat talál ki
egyáltalán volt-e már méhek közelében aki ezt kiötli..

mindegy, köszi még egyszer :(

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#194) Retekegér válasza Debilon (#193) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tömör a kerítés? Be lehet deszkázni, esetleg futtatni valami növénnyel. Ha kellően magas, akkor nem nagyon szokott para lenni. Bár kellően jófej szomszéd ezt magától is megcsinálhatná.

<< Heimdal >>

(#195) Debilon válasza Retekegér (#194) üzenetére


Debilon
addikt

"szerencsére" nem keletre vagyok tőle

drót kerítés van, és a másik szomszédja kerítése mellett vannak a kaptárak, és ott van magas nádkerítés is ahogy kell

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#196) Debilon válasza Debilon (#195) üzenetére


Debilon
addikt

no, hétvégén nem voltunk itthon

tegnap este elpakolta a szomszédból a méheket (gondolom repcére vagy valamire), azóta kuss van az udvarban, méhhel csak elvétve találkozunk

a baj az, hogy vissza fogja hozni őket :(

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#197) Retekegér válasza Debilon (#196) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az igazi legeltetési szezon még csak most jön, addig szerintem ezt a kerítés kérdést kellene békés keretek közt lezongorázni. A drótkerítés nem az igazi.

<< Heimdal >>

(#198) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Helló srácok!

Méheket etetitek srácok? Letakartátok a kis dolgozó családokat télére? :)

(#199) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Sziasztok!

Pdf-be vagy doc-ba szeretné kérni méhészettel kapcsolatos könyveket.
Nem nagyon találok olyat, amelyiket ingyen letölthetném, bár annyira nem is mélyültem el a keresésében.

Intézkedéseteket előre is köszönöm!

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#200) Stylewars_kp válasza Ujjlenyomat (#199) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem van egy pár, de elég nagy tartalmúak, hogyan küldjem el? :U

(#201) Ujjlenyomat válasza Stylewars_kp (#200) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Nagyon örülök, hogy van digitális anyagod. :)
E-mail címem: ujjlenyomat1@gmail.com

Ha jól emlékszem, max 25 megás anyagot lehet benne küldeni.
Az ennél nagyobbakkal nem tudom mit lehet kezdeni.
Intézkedésedet előre is köszönöm!

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#202) Stylewars_kp válasza Ujjlenyomat (#201) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Megpróbálom feltenni valami közösségibb helyre.

(#203) Ujjlenyomat válasza Stylewars_kp (#202) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Rendbe. Köszönöm

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#204) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Nem tudom mennyire aktív a csoport, utolsó bejegyzés alapján nem sajnos, de egy próbát teszek

Pár éve megfordult a fejemben, hogy ki szeretném próbálni a méhészkedést, de akkor aztán a tanulmányaim miatt hanyagoltam a témát. Viszont, a napokban újra megfordult bennem, hogy el kellene kezdenem.
Már évekkel ezelőtt ki kölcsönöztem a Örösi Pál Zoltán : Méhek között című könyvét , amit el is fogok olvasni. Még milyen könyvet tudtok ajánlani?

Iletve hol kellene kezdeni az egészet? Mennyire bonyolult megtanulni?

Köszönöm

(#205) Stylewars_kp válasza zeus_2k14 (#204) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ha javasolhatom szegődj egy méhész mellé tanoncnak. 2-3 év alatt feltudsz fejlődni oda, hogy érdemes elkezdeni 2-3 családdal. Közbe természetesen szakkönyveket bújni. Viszont majd rájössz, hogy sokszor a valóságba másképpen van, mint ahogy a szakkönyv leírta. De az elmélettel tisztába kell lenni.

(#206) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, ma voltunk túrázni Budán, és a domboldalon ilyen méheket /?/ láttunk, mintha a földben keresnének valami odút. Ezek egyáltalán méhek?


I did nothing, the pavement was his enemy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.