Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) raver válasza Retekegér (#50) üzenetére


raver
aktív tag

A jelzéseket mi elhagyjuk. Sőt néha a kijáródeszka megszüntetésén is gondolkodunk.

(#52) Retekegér válasza raver (#51) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Sőt néha a kijáródeszka megszüntetésén is gondolkodunk.--> ez miért hasznos?

<< Heimdal >>

(#53) raver válasza Retekegér (#52) üzenetére


raver
aktív tag

A kijáródeszka, segít a méheknek a ki, be járkálásban. Mint tudjuk egy méhcsaládban elég sok ''gyenge'' bogár is van. Ezek a bogarak a kijáródeszka nélkűl képtelenek lennének bejutni a kaptárba. És ha képtelenek bejutni, nem is terhelik le a családot.

Mondhatnám úgy is, hogy amelyik méhh nem képes bejutni a kaptárba kijáródeszka nélkűl, az a méhh nekem nem is kell.

Azt hiszem itt van valahol az a bizonyos vonal, ami elválasztja a Méhészt, a méztermelőtől....

(#54) Retekegér válasza raver (#53) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Érthető az érv, de nekem számít, hogy legyen egy kis landolási lehetőségük, illetve a rekkenő hőségben könnyebben tudnak fürtbe rendeződni a kaptáron kívül.

<< Heimdal >>

(#55) raver válasza Retekegér (#54) üzenetére


raver
aktív tag

épp ezért mi is csak gondolat szintjén foglalkozunk vele.

(#56) raver


raver
aktív tag

Vannak it egy páran, akik olvassák a topikot.

Szavazást indítok!

Szerintetek, melyik a legfinomabb méz?????

(#57) raver


raver
aktív tag

ki kezdte szűkiteni a fészket? Jó idő van. tessék nekiállni.


[Szerkesztve]

(#58) Retekegér válasza raver (#56) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Akác, egyértelmű :D (na jó, a hárs sem olyan rossz)
#57: hétvégén bekukkantottam a családokhoz, vannak 8-9 léputcásak, de 2-3 léputcásak is vannak. De legalább az anya fisaít mint állat, meg nagyon virágzik minden, remélem hamar megerősödnek.

<< Heimdal >>

(#59) raver válasza Retekegér (#58) üzenetére


raver
aktív tag

Már azt hittem, hogy kihalt a totyik....

Nekem a vaddohány (sejemkóró) a favorit.

Az átlag nálunk is 8-9 keret. Ami engem jobban aggaszt, hogy az akácon, már 2cm-es rügyek vannak. Valószínű le kell mondanunk a 2 repce pörgetésről :O

(#60) Retekegér válasza raver (#59) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Majd bepótoljátok akáccal... Legalább nem volt fagykár. Mentek legeltetni?
Btw, még soha nem kóstáltam vaddohány mézet. Mihez hasonlít, mitől különleges? Vadkender méz nincs? ;]

<< Heimdal >>

(#61) raver válasza Retekegér (#60) üzenetére


raver
aktív tag

Hát jahh.

Akácon már rereptetéssel próbálkozunk. más nem maradt.

Vaddohány: Nagyon fűszeres, sűrű, és egész sötét. Nem tudom mihez hasonlítani.

(#62) raver


raver
aktív tag

Jövő hét végén pörgetjük a repcét. ;] ;] :C :Y

(#63) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok.
Tudnátok valami jó netes boltot mondani ahol lényeges eszközök beszerezhetőek??

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#64) raver válasza FuckeR19 (#63) üzenetére


raver
aktív tag

Netes boltot??? azt nem nagyon. Talán ezen a [link]-en találsz valamit.


Most kezded az ipart??????

(#65) FuckeR19 válasza raver (#64) üzenetére


FuckeR19
senior tag

jajajah. ezen már körülnéztem. azért kösz

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#66) Kephamos


Kephamos
addikt

Húú, de jó, hogy ráakadtam erre a topikra.
Még általános iskolába a technikanárom mesélt rengeteget a méhészkedésről, ugyanis ő is méhész. Azóta is vágyam, hogy menézzek egy méhkast közelről, valami védőcuccban. Ha esetleg valaki tud ilyen lehetőseget ajánlani az ország keleti felén, akkor nagyon azzal nagyon boldoggá tenne. :B

(#67) raver válasza FuckeR19 (#65) üzenetére


raver
aktív tag

Mi az ilyen cuccokat, méhészkiálításokon szoktuk beszerezni. Hál istennek Minden évben van 1-2-ő a közelben. De nagyobb városokban biztosan találsz erre szakosodott üzleteket.

(#68) raver válasza Kephamos (#66) üzenetére


raver
aktív tag

Hát a keleti régióba még vándorlás céljából sem nagyon visszük a bogarakat.

Hétvégére esőt ígérnek, ezért a pörgetést csütörtök-péntekre helyeztük át. Így viszont egy ''melósunk'' nem tud jönni. Esetleg ha akarsz egy kis pénzt keresni??? ;] ;] :D :DDD :))

(#69) Retekegér válasza Kephamos (#66) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Békés megyében leledzem méhészkedések alkalmával, de ahogy elnézem nem lenne túl közel hozzád.
Mindenesetre cuppanj rá a témára, érdemes.

<< Heimdal >>

(#70) Retekegér válasza raver (#68) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Áhh, a legjobb legelőket hagyjátok ki ;]

Ha 7végén lenne, besegítenék, persze jó pénzért ;] :DD

<< Heimdal >>

(#71) FuckeR19 válasza raver (#67) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Hát mi Pécs környékén próbálkozunk méhészettel csak hobbi szinten 2 családdal. Ma meglátogattam tudomásom szerint Pécs 1etlen méhészboltját de nagyot csalódtam. Azt reméltem h méhészethez értő személyt találok viszont 1 öreg, na jó, idős hölgyet találtam aki anynit nemért hozzá mint én. :DDD Jah az árakrol nem is beszélve. Néztem neten boltokat vagyis 1 voltot és azokhoz az árakhoz képest jóval többért vettem meg a dolgokat. Sajnos sürgős volt és nem vár6tam postázásra +stb de máskor tuti h redelni fogom ha kell valami. Ha postaköltség rájön még mindig jobban járok mint itt. Arrol nem is beszélve h nem nekem kell számolgatni a telefonommal dolgokat mert neki nincs gépe és nem si tud számolni.... Jah és gondolom a műlépet se a tegnapi újságba csomagolva kapnám meg.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#72) raver válasza FuckeR19 (#71) üzenetére


raver
aktív tag

Akartam írni a pécsi boltot, de nem tudtam pontosan a címét. Egyébként, vettünk már onnan is műlépet, és semmi baj nem volt vele.

De pécsett van külön erre szakosodott uriember. Már mindíg tőle veszzük. fatertól megkérdem a telszámát, és kűldök egy privit.

A méhész felszerelés alatt, gondolom az öltözéket, kaptárszolgát, füstölőt, lesöprőt (nem motoros), anyazárkát érted. Ezeken mi nem nagyon szoktunk spórolni. Egy sapka átlag 2 évet kibír kisebb nagyobb foltozgatásokkal. kaptárszolgát asszem 2 éve vettünk, mert az egyik eltört. Füstölőkhöz is csak a ''fújókát'' veszünk 1-2 évente, mert a forró levegő visszaáramlásától eégnek.

Tehát ezek a cuccok elég hosszú életűek.

A postán meg nem tudod hogy mi fog jönni. ;] és főszezonban nincs idő visszakűldözgetni, meg ilyen baromságok. ilyen téren jobb az ha látod mit veszel.

Mod: Egyszer valahol tartott egy pécsi ürge előadást, a méhészetről úgy álltalánosságban (kedvcsinálás címszó alatt). Ők ha jól emléxem a mecsekben 6 vagy 7 telephejen, közel 1000 családdal űzik az ipart. Na az nem gyenge!


[Szerkesztve]

(#73) raver válasza Retekegér (#70) üzenetére


raver
aktív tag

A mai szálítási költségek mellett, örülünk, ha egy ''nagyobb'' útról nem veszteségesen jövünk haza. ( na azért nem ilyen elszomorító a helyzet ám :D )

De pl az alföldön nem volt jó anyit az autóban aludni....

(#74) Retekegér válasza raver (#73) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Csak viccelek :))
Ja, a vándorlás leszívja minden erődet, pláne ha egy nap többször is lehet pergetni.
Plusz méhszúrások tömkelege :D

<< Heimdal >>

(#75) raver válasza Retekegér (#74) üzenetére


raver
aktív tag

Jó is lenne ha egy nap többször ki tudnánk pörgetni annyi családot. Akkor szezonban nem nagyon látnátok itt a fórumon ;]

(#76) FuckeR19 válasza raver (#72) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Kösz szépen elöre is telószámot. Hát képek alapján ugyan ugy nézett ki a netes cucc és a bolti. Abba igazad van h kitudja mit kapsz... 2 család mellett + nem igazán van főszezon :DDD 1000 családdal nem lehet gyenge foglalkozni.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#77) raver válasza FuckeR19 (#76) üzenetére


raver
aktív tag

Nana. Mi is 2 családdal indúltunk anno. Még emlékszem hogy a két család pergetése, kb egy napot vett igénbe. Viszint akkor nagyon figyeltünk az utolsó bogár éppségére is. Azok voltak a szép idők....

Ha jól emlékszem, az 1000 cslád nagy részét, alkalmazottak (méhészek) kezelik. De nem vagyok benne biztos.

(#78) FuckeR19 válasza raver (#77) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Hát mi max 5 családig szeretnénk bőviteni. Csak hobbi szinten.... Pergetést várom kiváncsi vagyok rá én még nem láttam ilyet. :)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#79) raver válasza FuckeR19 (#78) üzenetére


raver
aktív tag

Nekem az első nagy élmény volt. Ott szenvedtem el az első többszörös méhszúrásomat.

Holnap pergrtés! Csak a k*rva eső nehogy közbeszóljon.

(#80) Retekegér válasza FuckeR19 (#78) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

5 családdal (ha van a környéken gyűjteni való nektár) az éves mézszükségleteteket bőven fedezni fogjátok, még maradni is fog.

<< Heimdal >>

(#81) raver válasza Retekegér (#80) üzenetére


raver
aktív tag

A rokonság, meg a szomszédok úgyis rákapnak. ;] ;]

Mára kb 250-300kg elmegy a háznál....

(#82) FuckeR19 válasza raver (#79) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Én még nem szereztem csípést, igaz eddig nem nagyon nyulkáltam a kaptárba. Remélem nem fogok nagyon fldagadni. Inkább csak aszisztáltam, füstölgettem nah meg futottam.... :DDD Ma szétkaptuk a 2családot megnéztük mi a helyzet, de elég gyengének néznek ki a családok (nem én mondtam rá :) )

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#83) FuckeR19 válasza Retekegér (#80) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ismerős aki közelbe lakik (kb 300m) állitása szerint 1 családbol 16 kiló mézet pergetett ki. Nem eszek ennyi mézet 1 év alatt :)

[Szerkesztve]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#84) raver válasza FuckeR19 (#82) üzenetére


raver
aktív tag

Hány kereten vannak?


#83: Egy pergetésnél, vagy egész évben lett 16kg???

[Szerkesztve]

(#85) FuckeR19 válasza raver (#84) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Egy pergetésnél. Kereteket sajna nemotm :F

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#86) raver


raver
aktív tag

Ma kipörgettünk kb120 családot. 3 hordó repceméz lett :( . A permetezések betették a kaput. holnap a maradék következik. ott max egy hordó ha lesz.

(#87) raver


raver
aktív tag

Dombóvár, bonhyád, és a mecsek északi területein, a vihar leszedte a fáról a virágokat :( .
Épp most mondja egyik ismerős.

Nekünk az idei év nem lesz bent a top 5be. :( :(


FuckeR19: amint el tudom csípni fatert meglesz a telefonszám.

[Szerkesztve]

(#88) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ha már feljött a topik... debreceni, vagy környéki méhészt tudna valaki ajánlani? lépesmézet szeretnék venni, kicsit nagyobb tételben, mint a piacon árulják (és picit olcsóbban, mint úgy az ára... persze sokkal olcsóbban úgyse lehet). a piacon kb. 3x10cm-es darab kerül 300ft-ba. az nálam kb. fél napig, ha kitart. hogy konkrétan mennyi kellene? mittomén, 1 keretnyi? az akár egy hétig is kitart :D

(#89) lorcsi válasza ngabor2 (#88) üzenetére


lorcsi
veterán

azta :Y :C
mire használsz annyi mézet?

(#90) raver válasza lorcsi (#89) üzenetére


raver
aktív tag

Ő egy méhészbarát fogyasztó. Nagyon helyesen teszi. Egészséges marad, és sokáig moderálhatja a hülyeségeinket.

Mindenki egyen sok mézet, hogy lehessen új motorom. :DD

Mod: Debrecen elég messze van. Nem ismerek onnan méhészt.

[Szerkesztve]

(#91) lorcsi válasza raver (#90) üzenetére


lorcsi
veterán

én is eszem, minden reggel 1-2 kanállal a teába, de többet nem nagyon van mihhez (vasjas-mézes kenyér, de akkor sem fogyik annyi)

(#92) raver válasza lorcsi (#91) üzenetére


raver
aktív tag

Én is kb enyit fogyasztok. pedíg nekem lenne határtalan menyiség.

Ha már a fogyasztásnál tartunk.
Táoértékben és vitaminokban, ásványi anyagokban, a vegyesmézek sokkal jobban bővelkednek, mint a sokak által kedvelt akácméz.

Én mindenkinek a sejemkóró (vaddohány) mézet szoktam ajánlani. Léppel együtt maga a menyország. ( ez főleg ngabor2-nek szólt)

(#93) lorcsi válasza raver (#92) üzenetére


lorcsi
veterán

ami a le a lép?
a méz valamilyen külön része?

(#94) ngabor2 válasza lorcsi (#93) üzenetére


ngabor2
nagyúr

amibe a méhek pakolják a mézet. viasz. nagyon jó íze van a mézzel együtt, külön nem igazán ''szokták'' megenni.

(#95) raver válasza lorcsi (#93) üzenetére


raver
aktív tag

ami a le a lép?

A lép 6szögletű sejtekből épűl fel. ezekbe a sejtekbe petézik az anya, és oda hordják a nektárt, amiből később a méz lesz.
[link]

[Szerkesztve]

(#96) raver


raver
aktív tag

Mivel az akác virágzását elég kurtán tudta megoldani a természet, ezért a ráreptetéses módszert alkalmaztuk. Így legalább minden második kaptár (remélhetőleg) tele lesz mézzel. Ha pedíg az időjárás, és az akácvirág élete is engedi, akkor ennek a fordítottját is szeretnénk megcsinálni.

(#97) lorcsi válasza raver (#96) üzenetére


lorcsi
veterán

miből áll a ráreptetéses módszer?

(#98) ngabor2 válasza lorcsi (#97) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van esetleg méhész ismerősöd? ha igen, keress meg pü-ben, vagy msn-en.

(#99) lorcsi válasza ngabor2 (#98) üzenetére


lorcsi
veterán

sajna nincs, csak érdekel a méhészkedés

(#100) raver válasza lorcsi (#97) üzenetére


raver
aktív tag

Egy méhészetben a kaptárak álltalában egymás mellett, libasorban helyezkednek el.
A ráreptetés egyszerű dolog. Az egyik kaptárat, szorosan a másik elé tesszük. Így a mostmár hátúl lévő kaptárakból a méhek azon része, amelyik valamilyen gyűjtőmunkát végez, az elől lévő kaptárba fog visszarepűlni, és a nektárt is ott rakja le.

Ennek az előnyeiről, és hátrányairól, majd éjjel írok. ha kíváncsi vagy rá.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.