Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Yaye válasza Lord Zero (#142) üzenetére


Yaye
őstag

Ez nagyon aranyos :D

Egyébként a ''főbarát'' az az apát.

(#152) rog válasza Yaye (#150) üzenetére


rog
addikt

látom a kismillió fajta kutyát. illetve a nemesített növényeket.
igen van természetes és természetellenes kiválasztódás.
de hogy az ember vagy a bálna az evolúció terméke és hogy ez a két faj közös ősökkel rendelkezik, az már nekem olyan mint a feltámadás vagy a lélekvándorlás. :)

(#153) adeon83


adeon83
tag

Én úgy tudom, hogy a sumér nép az egyik, ha nem az első jegyzett civilizáció a Föld történelmében. Szerintem pedig ebből az következik, hogy nemcsak mi magyarok származhatunk tőlük, hanem Európa, vagy talán még Ázsia több országa is. Nem tudom, hogy az írók, akik ezzel foglalkoznak, hogyan írták: mi IS, vagy pedig csak mi eredünk tőlük. Annyi biztos, hogy valószínűleg megvan rá a lehetőség.

Nemrég azt halottam, hogy Krisztus születése utáni V. vagy VI.században történt valami, aminek következtében kieset a történelemből 300-350 év. Sajnos többet nem tudok a dologról, csak még talán annyit, hogy valamelyik király ''intézte el'' a csalást, öncélúan. Hallottatok már a dologról?

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#154) Lord Zero válasza rog (#152) üzenetére


Lord Zero
addikt

a génkezelt paprikák és tudatmódosított paradicsomok léte nem kiválasztódás eredménye
(természetellenesnek természetellenes, de nem szelektálódás)

nem, mindegy

(#155) Sanya


Sanya
nagyúr

Én apámtól származok. Ezt az egyet tudom.:D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#156) rog válasza Lord Zero (#154) üzenetére


rog
addikt

az általam említett növény az olaszrizling....

(#157) Lord Zero válasza adeon83 (#153) üzenetére


Lord Zero
addikt

kitalált középkor - egy német (?) fickó írta, és a legszebb, h tényszerűen támasztja alá
volt szó ebben a topicban róla, azt hiszem

nem, mindegy

(#158) Zimezoom válasza Sanya (#155) üzenetére


Zimezoom
tag

Honnan tudod? Csak az anya biztos... ;] Bocs! :P

[Szerkesztve]

Pay attention, or pay the price!

(#159) zölcsi


zölcsi
tag

volt már rolla szó Heriber Illig és csoportja írta a könyvet ...
az egy dolog hogy tényszerű de hogy annyira hogy nem tudnak belekötni!!!
egyébként aki ezzzel a témával foglalkozik nyugaton az hamar megfosztják minden tudományos címétől

az sem igez hogy a sumér lenne az első civilizáció hiszen az özönvíz elött volt még egy civilizáció ,ugyan ott, ha jól emlékszem Ur környéki központtal. Al-Ubaid-i civilizáció ... nem maradt meg tölük tul sok minden csak pár cserép
dehát az özönvíz elött éltek...

[Szerkesztve]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#160) zölcsi


zölcsi
tag

:D
na látod ez egy nagy igazság :D

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#161) Yaye válasza rog (#152) üzenetére


Yaye
őstag

Nagyon nagyon jó hogy pont a bálnát említed, épp most kezdtem volna írni egy hsz-t a bálnáról. Ugyanis pont a bálnán nagyon szépen látszik az evolúció. A bálnákról, és (mint általában a vízi emlősökről) azt tartjuk, hogy a szárazföldől tértek vissza az óceánba. És mit látsz a bálnában (legalábbis egyes fajokban) ha széttrancsírozod őket?! Lábakat! hátsó lábakat! Ott vannak elrejtve, teljesen elcsökevényesedve az egykori szárazföldi élet fölöslegessé vált kellékei. Ha nincs evolúció, akkor mi a jó fenének kéne egy eleve vízinek készült állatba olyan hátsó láb-csökevény ami kívülről még csak nem is látszik és nem jó a világon semmire?! De említhetném a röpképtelen madarakat is amiknek szemmel láthatóan van szárnyuk, ha csökevényes is. A természet nem fejleszt ki fölösleges alkatrészeket, azokra valaha szükség volt. Ha nincs evolúció, akkor a paleontológusok hogy-hogy nem a mai élőlényekhez kísértetiesen hasonlító kövületeket ásnak elő milló-év mélységekből, hogy-hogy a kövületek vagy drasztikusan, vagy részleteiben mások mint a ma élő állatok? Szerintem a mai bálna és a mai ember ebben a formájában az evolúció terméke, efelől szvsz nincs kétség. Hogy aztán a bálna-ág és az ember-ág összeér-e a messzi múltban, az más kérdés, arra nem vennék feltétlenül mérget, de nem látom kizáró okát sem.

(#162) pilóta válasza zölcsi (#159) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát azt, hogy nem tudnak belekötni azért nem mondanám, mert elég sokan belekötöttek.
pl. elég nehéz dolga lett volna a királynak úgy meghamisítani a történelmet, hogy mindenütt meghamisította. Még az is elég valószínűtlen, hogy európa minden országában megtehette ezt, de hogy mondjuk a korabeli arab kultúrában, vagy kínában is sikerült neki az már pláne hihetetlen...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#163) rog válasza Yaye (#161) üzenetére


rog
addikt

mondom hogy ez hitvita lenne, ha elkezdenénk bizonygatni, hogy de 90 fokot elfordult a medencéje vagy nem. vagy hogy mikor, melyik szárazföldi állatből fejlődött ki természetes kiválasztódás útján a bálna. esetleg melyikből lett a szárazföldi őse. jó tudom ezekről semmi adat sincs. de mondom mindegy, ez nem a meggyőzésről szól. te hiszel benne, én nem. amit te bizonyítéknak tartok ellen az te nem. és amit te mellette azt meg én nem
patt. :)

(#164) adeon83


adeon83
tag

Tulajdonképpen kit nevezhetünk igazi magyarnak? Átgondolva ezt bele kell kalkulálni a tatárjárást, mikor is feldúlva az országot rengeteg nőt erőszakoltak meg a mongolok. Sokan azt állítják, hogy némely magyarban kínai vonások is fellelhetőek (az utcán sétálgatva meg is figyelhető, hogy sok embernek egy picit tényleg húzot szeme van, de ezt az nem veszi észre, aki nem figyeli, saját tapasztalat). Gondolok itt még az avarokra, a Kárpát-medence őslakosaira, ugyanúgy rengeteg szláv is jött az országunkban, németek és ugyanakkor ne felejtsük el a törököket, akik több száz évig szívták a vérünket. Ennyi ''parazita'' mellett ember legyen a talpán, aki eldönti vagy nyilatkozik arról, hogy ki az igazi magyar. Én tudom magamról, hogy vannak tót és német őseim egyaránt.

Néhányan kissé rosszindulatúan úgy vélik, hogy az USA tulajdonképpen nem is létezik, spanyolok, portugálok, britek, franciák és nem utolsó sorban indiánok stb. leszármazottai. Míg ők kb 300 éve vannak a történelemben, mint Amerikai Egyesült Államok, addig mi 1000 éve (plusz még az a néhány száz év, amit az urál hegységnél vagy hol ''elidőztünk'').
Valahol a topic közepén tett rá említést valaki, hogy 2-3000 évvel ezelőtt hatalmas birodalmak uralkottak Európában és Afrikában. Véleményem szerint Nekik, mármint a görögöknek és mondjuk az egyiptomiaknak lehetne teljes jogon ilyesfajta kijelentéseket tenniük.

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#165) Zoltán válasza zölcsi (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Szegény Badiny -Jós hülye. Buenos Airesből nem lehet tanulmányozni a magyar / akkád/ sumér / és egyéb ókori népek történelmét. Szerintem tudománytalan. Ettől függetlenül lehet, hogy valamire ráhibázott, de 99% -a hülyeség.

(#166) Zoltán válasza Yaye (#161) üzenetére


Zoltán
őstag

Egyedfejlődés van. Az élőlények ''evolválnak''. De aki azt hiszi, hogy aza egész világmindenség egy nagy bummal jött létre, meg a világ összes élőlénye úgy jött létre, hogy egy őstengerbe villám csapott az hülye, de legalábbis végletesen naiv.

(#167) Yaye válasza pilóta (#162) üzenetére


Yaye
őstag

Valóban nem hamisíthatta meg mindenhol, épp ezért a nem európai kultúrák időszámításával való összevetés is része az elmélet alátámasztásának.

Megvan a könyv fateromnak, de még nem volt időm végigrágni magam rajta. Beleolvasva elsőre visszarettentett az iszonyatos mennyiségű történelmi adat és tömény, tudományos igényű levezetés. Különben nem hiszem hogy egy középkori uralkodótól annyira távol állt volna fabrikálni valami kiemelkedően dicső múltat, ugyanúgy ahogy tőlünk sem áll távol hogy összeboronáljuk magunkat a sumérokkal. A mi előnyünk hogy sumérok legalább tutira léteztek. :)

(#168) pilóta válasza Yaye (#167) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt nem vitatom, hogy tudna fabrikálni dicső múltat, csak hogy veszi rá mondjuk a kínai császárt, akinek még a létezéséről sem feltétlenül tud, hogy ''te haver, be kéne tódani 300 évet, mert olyan jó lenne nekem egy kis dicső múlt''?
Meg mondjuk akivel éppen hadban áll, az sem igen szokott ilyesmiben partner lenni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#169) Zoltán válasza Yaye (#36) üzenetére


Zoltán
őstag

A Finn Tudományos Akadémia kb 4 éve valóban kiadott egy nyilatkozatot, miszerint nem vagyunk rokonok. A finnugor elméletet a Habsburg időkben találták ki, hogy gyengítsék a magyarságot. Azután a kommunisták már csak ''készen'' átvették az elméletet. De mára már szerencsére egyre ritkábban tanítják, vagy a valódi eredetünket (steppei lovasnomád nép, több steppei lovasnomád néppel (hunok, avarok,..) áll rokonságban) is tanítják mellette. Egy hiba van csak: A két ''eredet'' között megjelenhettek a Badiny-Jós féle szenzációhajhász áltudósok. (délamerikai diplomával...)

(#170) mzprox válasza Zoltán (#166) üzenetére


mzprox
tag

szerintem meg az a hülye, aki...

(#171) Zoltán válasza pilóta (#168) üzenetére


Zoltán
őstag

pontosan. Az egész csak arra megy ki, hogy néhány évtized -évszázad múlva már mindent le lehessen tagadni a történelemből.

Vicc on:

Szerintem az egészet a románok találták ki, hogy gyakoroljanak, hogy majd a következő könyvel azt a részt töröljék ki a történelemből, amikor az országuk nagy része a miek volt. Lesz elég hülye aki azt is elhiszi. :)

Vicc off

A 300 -év hívőknek meg üzenem: Nagy Károly sírját már kiásták. Magyarázzák már meg neki, hogy vigye el innen a csontvázát, mert az ő világképükbe nem fér bele. :) Nem véletlen hogy a témában művelt emberek csak röhögnek ezen. (Töri szakon most végeztem)

(#172) Zoltán válasza mzprox (#170) üzenetére


Zoltán
őstag

Tehát szerinted Te azért vagy mert egy villám egyszer véletlenül belecsapott egy ősóceánban? Tudod, hogy mikor darwin azt írta, hogy a majomtól származunk sokan elhitték? Ma meg már a darwin-hívők is csak egy misztikus ''közös ősről'' beszélnek, akinek azonban még senki sem látta a csontvázát. Egy darabot sem.

(#173) Yaye válasza Zoltán (#166) üzenetére


Yaye
őstag

Kérem, ne süllyedjünk már le a hülyézés szintjére. Nem vagyunk óvodások (remélem).

(#174) zölcsi


zölcsi
tag

ebben a 300 éves kihagyásban én sem teljesen hiszek de mond már el légyszives hogy hol van Nagy Károly sírja?!
Elméletileg Aachen-ban van egy kriptában abban a templomban amit saját maga épitettet
(mellesleg ez a dóm olyan technikával épült amit utána jó sokáig nem használtak és aztán kb 200 év mulva elővették ezt a fejlettebb technikát [milyen érdekes] )

a kínai és arab dolgokat úgy magyarázza hogy teljesen más az idő számitásuk legalább is a kínaiaknak
az arab kérdésre nem emlékszem
ha jól tudom ez az egyik legnagyobb ellenérv
de ha vennéd a fáratságot és mondjuk elolvasnád akkor megkapnád a választ a kérdésedre

egyébként nem a leletek hiánya a legnagyobb bizonyíték hanem maga az időszámítás
amikor (ha jól emlékszem) valahanyadik Gergely (talán VII.?) helyre igazitotta a naptárt egész egyszerüen nem tett be elég napot ahhoz hogy az 1000 évi hibás időmérését helyreigazitsa hanem csak 700 évnyire valót tett be.
(egybként ha jól tudom azóta van más dátum oroszoknál)

egybként jó lenne ha nem csak ilyeneket írkálnál hogy Badiny prof milyen hülye hanem indokolnád is hogy miért is
az nem indoklás hogy tudománytalan...

[Szerkesztve]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#175) Yaye válasza pilóta (#168) üzenetére


Yaye
őstag

Épp ezt mondom, a kínai császár nem is toldott be semmit. Ebből adódnak is bizonyos eltérések, amik épp Illig elméletét erősítik.

(#176) zölcsi


zölcsi
tag

jaja !
:C
elöbb szoltak mint én

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#177) zölcsi


zölcsi
tag

ha jól emlékszem nem is törödött vele (kinaiakkal)
azért nem mert náluk teljesen máshogy számolják és képtelenség (vagy legalábbb is *** nehéz) kibogozni hogy mi is volt hogyan is volt

ugyan így az indiai időszámítássaal

aztán lehet hogy ez csak mese habbal (mármint hogy nem lehet kibogozni)

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#178) faster válasza zölcsi (#174) üzenetére


faster
nagyúr

A építészet furcsa meglepetéseket produkált, az a Dóm nem jelent semmit, a piramisokat vagy Stonehenge-t sem nagyon tudják megmagyarázni, de ez még nem jelenti azt, hogy meghamisították a történelmet.

[Szerkesztve]

(#179) zölcsi


zölcsi
tag

nem mondtam hogy bármit is bizonyít ...
de a naptárjavítás az már annál érdekesebb...

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#180) dearbear válasza Yaye (#161) üzenetére


dearbear
tag

Milyen balnafajrol van itt szo? En eddig akarhany kepet talaltam a google segitsegevel a balnacsontvazakrol egyiken sem talaltam semmi csokevenyt a gerinc hatso reszen... A Londoni Natural History muzeumban kiallitott 5 csontvazbol egyiken sem lattam ilyet. :F

To develop or not to develop that is the question.

(#181) Yaye válasza Zoltán (#171) üzenetére


Yaye
őstag

Kiásták? Nagy Károly állítólagos sírját Barbarossa Frigyes nyitotta ki, majd 850 évvel ezelőtt, nyilván nagyon tudományos és pártatlan körülmények között, állítólagos Nagy Károlyt pedig ahelyt szétszedték és állítólagos csontjaiból mindenféle ereklyét fabrikáltak. Ó, naná, mi sem kellett a pápasággal küzdő Barbarossának jobban mint egy legendás, dicső előd, akitől birodalmi igényeit eredeztetheti, sőt ott volt még a Végzet Lándzsája (a római lándzsa amivel ledöfték a keresztre feszített, halott Krisztust) is, amit Frigyes állítólag egyenesen a trónján ülő halott Charlemagne csontkezéből vett ki, gyönyörű, színpadias kép, remekül szolgálta Barbarossa érdekeit. Az egész szép meséből nem maradt egyéb mint egy reálisan X-XI. századi templom alatt egy üres sírbolt.

A röhögők meg csak röhögjenek, ha már egyéb értelmes ellenvetésük nincs a diplomájukon meg a röhögésen kívül. :(

(#182) Yaye válasza dearbear (#180) üzenetére


Yaye
őstag

Pár hónappal ezelőtt volt egy National Geographic szám amiben hasonló volt a téma, abban láttam. Remélem jól emlékszem, este utánanézek. Ha érdekel beszkennelhetem.

(#183) Zoltán válasza zölcsi (#174) üzenetére


Zoltán
őstag

Tudod szomorú hogy egyáltalán az egészségeseknek kell bizonyítaniuk hogy azok. Semmi sem köt minket a sumérokhoz. Se a hitvilágunk, se a gazdasági életünk, sem a harcászatunk, sem a kézművesiparunk, sem az eredetmondáink, semmi sem, amit valaha is tudtunk a magyarságról. Mielőtt az egyetemre kerültem volna (töri szak) Én is szimpatizáltam a tanaival. De ott valódi professzorok hamar helyretettek. Nem olyanok akik délamerikából akarják kutatni az őstörténetünket. Milyen leletekkel bizonyítja a sumér rokonságunkat? Ha valamennyire rokonaik vagyunk, akkor csak annyira mint minden europid és mongolid nép. Ezt lehetetlen bizonyítani. Mert még a valódi rokonainknak, a hunoknak is kb. 20 % -a mongolid volt, csak 80 % -a europid. Tehát még a rassz meghatározása is problémás, nemhogy a népé. Arra nézvést, hogy rossz szándék vezetné semmi bizonyítékom nincs, ezért írtam azt, hogy simán hülye.

(#184) Adrian Mole válasza dearbear (#180) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Valójában a csökevényes medencecsontjuk van meg, a bordák végződése és az utolsó csigolya közt kb félúton.

42

(#185) Zoltán válasza Yaye (#181) üzenetére


Zoltán
őstag

Nézd te azt hiszed amit szeretnél. Nem azt nézed, hogy mi a tudomány, hanem azt mi hangzik jól. Én is ilyen voltam, mielőtt tanultam volna történelmet. De ezek a könyvek pont arra játszanak rá. Attól még, hogy Barbarossa nyittatta ki a sírt, nem kell mindjárt őt is letagadni. Gondoljunk bele: Luxemburgi Zsigmond királyunkról sokkal kevesebb korabeli adatunk van, mint mondjuk Barbarossáról, mégsem akarja senki sem kiírni a töriből. Egyébként ezt a témát nem lehet 5 HSZ-ban lerendezni, tehát részemről befejezve.

(#186) Cathfaern válasza Zoltán (#185) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nem lehet lerendezni, akkor miért akarod befejezni? Bár a PH! szerver kapacitása véges, de azért el fog férni :) S én is kiváncsi lennék egy tényekkel alátámasztott ellenvéleményre. Mert bár egyszer töriórán mi is felvetettük a dolgot, de a tanárunk csak legyintett, azt mondta hogy hülyeség és nem foglalkozott többet a dologgal.

(#187) DaSilva válasza Zoltán (#172) üzenetére


DaSilva
senior tag

Nem fogod elhinni, az ebben a témában művelt emberek meg rajtad röhögnek.
Van neked lövésed arról, hogy hány feltételnek kell teljesülnie ahoz, hogy egy csontváz megmaradjon az idők végezetéig? Vagy arról, hogy a törzsfejlődés folyamán lejátszódott mondjuk 20000000 rendszertani szétválásból hányról vannak konkrét tárgyi leleteink? Vagy arról, hogy egyáltalán kell-e ahhoz őslénytani anyag, hogy két csoportról 100% kimutassuk, hogy közös őstől származnak?
Még halkan annyit, hogy manapság nem a villámos teória a menő életkeletkezés-ügyben.

huss, fohászom száll feléd

(#188) zölcsi


zölcsi
tag

én csak annyit szeretnék kérdezni hogy mi a baj az argentin diplomával?
(ehhez nem értek , meg egyébként is töled tudtam meg hogy argentinában él)

egyébként annyira senkiházi nem lehet ha nemzetközi konferenciákra hívják meg ...
de te tudod

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#189) zölcsi


zölcsi
tag

DaSilva : hanem?

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#190) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ki a *****-t érdekel, hogy honnan származank a magyarok, vagy akárki más? Úgyis minden ember egy tőről fakad, semmi jelentősége nincs annak, hogy kitől származik valaki, sőt annak se, hogy akár az apjanyja estvére mit tesz. Attól nem leszel szebbügyesebbokosabb, mert máshonnan eredezteted magad.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#191) adeon83


adeon83
tag

Szerintem az eredet igenis hogy számít. Minden népnek megvannak a maga szokásai, és valamilyen szinten te ezt öröklöd.

Nekem lenne egy kérdésem. Még mielőtt valaki antiszemitizmussal vádolna előre közlöm, hogy nincs ilyen jellegű célzásom, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy vajon miért a zsidók irányítják majdhogynem az egész világot. Az amerikaiak is őket nyalják, minden nagyobb vállalat az ő kezükben van, minden, amiben nagy pénz van, ők irányítják, és persze ott vannak a bankok is, amik szintén az ő fennhatóságuk alá tartoznak, legalábbis a legtöbb.

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#192) faster válasza adeon83 (#191) üzenetére


faster
nagyúr

Bill Gates nem zsidó, ha erre gondolsz. Honnan veszed, hogy mindent ők irányítanak, ismered az összes fejes vallási hovatartozását?

(#193) adeon83


adeon83
tag

Csak úgy mellékesen, eddig akárkit kérdeztem, konkrét választ eddig még sohasem kaptam, sőt, egyáltalán nem is kaptam választ. :)

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#194) faster válasza adeon83 (#193) üzenetére


faster
nagyúr

Én már azon az axiómán sem vagyok 100%-ig biztos hogy ők irányítják, így a miért kérdésre sem nagyon tudok mit mondani.

(#195) adeon83


adeon83
tag

Pedig akár hiszitek, akár nem, ez így van. Bill Gates pedig egy más témához tartozik.Szerinted miért utálja annyira mindenki a zsidókat? Mindenhol csak zsidóznak. Éppen ezért nagyon sokan kikeresztelkednek, többek között nem egy hiresség is.

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#196) faster válasza adeon83 (#195) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig akár hiszitek, akár nem, ez így van.

Ez a sarkalatos pontja az egész kérdésnek. És én nem hiszem.

(#197) adeon83 válasza faster (#196) üzenetére


adeon83
tag

Jó hát persze ez az én véleményem.
De miért van az, hogy az USA beleavatkozott a koreai háborúba, a vietnámi háborúban is jócskán benne volt a keze, de beletört a foguk. És itt van ez az iraki helyzet, meg az afganisztáni. De izraelbe miért nem vonul be, miért nem szól bele a politikai életbe. Azok is állandóan csak marják egymást Palesztinával folyamatosan.

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#198) adeon83


adeon83
tag

Már nagyon unom, hogy állandóan csak ez a téma folyik még a csapból is, és szeretném tudni, hogy miért ez a nagy felháborodás a zsidókat illetően. Szerintem nagyon sokan úgy alkotnak véleményt a dologról, hogy nincsen elég háttérinformációjuk. Miután én sem rendelkezem erről elegendővel, ezért szeretném tudni a teljes igazat. :) Sz'al én csak találgatok :F

[Szerkesztve]

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#199) küklopsz


küklopsz
újonc

Az egyik 10 éves unokatestvérem bejöt hozzánk a szobába, amikor is a Schindler listája című filmet néztük (aki még nem látta, annak csak ajánlani tudom), kb 20 perc után megkérdezte tőlünk, hogy miért utálják ennyire a zsidókat az emberek. Sajnos konkrétan nem tudtam neki rá válaszolni.

(#200) Yaye válasza Zoltán (#185) üzenetére


Yaye
őstag

Nekem Barbarossával a világon semmi bajom, nem tudom honnan szedted ezt. Csak épp rámutattam, hogy a ''Nagy Károly sírját kiásták'', valamint a ''mondjad meg Nagy Károly csontvázának hogy lépjen le'' megnyilatkozásaid komolytalanok. Ha vitatkozni akarsz Illig állításaival akkor olvasd el a könyvet és állíts velük szemben valódi ellenérveket, mert ezek nem voltak azok, és főleg semmi közük nem volt az általad képviselt tudományhoz. A könyv nem ''hangzik jól'', hanem tudományos érveket hoz fel az elmélet támogatására. Te nem hoztál föl semmilyen épkézláb ellenérvet sem azon kívül hogy te nem így tanultad. Úgy tűnik neked ez elég érv ahoz hogy tudománytalannak bélyegezd a művet. A ''tudománytalanság'' amúgy is kedvenc jolly jokere az akadémikus tudomány követői kezében minden olyan esetben mikor egy fölvetés túlságosan fölborítaná az ő jól bevált, megingathatatlannak vélt igazukat, amiről annyi szép oklevelük lóg a falon. Mintha az igazság csak akkor lehetne igazság ha tudományos köntösben tálalják. Ebben az esetben azonban ez a vád nevetséges. Egyébként én nem hiszem el feltétlenül amit Illig írt, és nagyon szívesen venném ha a kanonizált tudomány oldaláról hasonló alaposságú és komolyságú ellenérv-gyűjteményt olvashatnék. De ilyet eddig nem láttam csak fölényeskedő, lesajnáló handabandázást, és vaskalaposságot. Más úgy látszik nincs a tarsolyban.

(#201) zölcsi


zölcsi
tag

azért ez sem így van! volt erre egy válasz tudományos oldalról (azon kívűl hogy kirugták őt és társait az állásából) épp az arab vonalat vették fel ebben a műben ... az europai vonalhoz nem tudták hozzá szolni... (érdemlegesen)
az elméletet azért nem fogadták el mert amig egyetlen egy elenért is van / lesz addig megmarad ...
egyébént valamelyik társa irt egy könyvet amiben megmagyarázza az arab szálat is ...
olvastam ... hát nem tudom az már egy kicsit eröltetett ... de végül is megmagyarázza
erre meg nincs válasz tudomásom szerint majd ha lesz akkor kiderül ... vagy nem

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#202) Drizzt válasza adeon83 (#191) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egy csomó mindenki mondja ezt, de légyszi, ha mindent ''ők'' irányítanak, akkor most sorolj már fel mondjuk minden céget, s bizonyítsd be, hogy zsidók irányítják...

És amúgy a kérdésfeltevésed egyértelműen antiszemita volt...

I am having fun staying poor.

(#203) Drizzt válasza adeon83 (#195) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mert mindenki HÜLYE, s csak követi vakon a téves néphiedelmeket. Én nem utálok senkit, aki nem viselkedik ellenszenvesen...

Mindenféle származási alap nélkül.
Amúgy meg sajna azt tapasztalom, hogy ez a dolog manapság divatos(a zsidók szidása és okolása mindenért).

I am having fun staying poor.

(#204) Drizzt válasza adeon83 (#197) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az USA Izrael által ellenőrzi azt a térséget. Egyébként az izraeli kormány tevékenységét én elítélem, főleg a falépítését...

I am having fun staying poor.

(#205) al_age


al_age
senior tag

sziasztok!

az első hozzászóláshoz szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy én is most olvasok egy könyvet erről a témáról és eléggé érdekes
Bakos Attila - A Duna Evangéliuma
bocsi hogyha valaki már beírta ide ezt a címet, én rákerestem és nem találtam meg.
akit érdekel a téma annak csak ajánlani tudom.

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#206) adeon83 válasza Drizzt (#202) üzenetére


adeon83
tag

Ha esetleg antiszemita volt, akkor elnézést kérek érte. Nem ilyen szándékkal tettem fel a kérdést. :( Csak tényleg szeretném megtudni a probléma gyökerét.
És még mielőtt valakit megbántanék tudatlanságommal, szeretném, ha a kérdésemet semmisnek vennétek, mert hát úgy látom, hogy ez nem éppen egy szalonképes téma, és a topic sem ezzel foglalkozik :B, úgyhogy sorry. :)

Viszont még annyit szeretnék mondani, hogy egyszer egy igen közismert színész és szinkronszínész, aki pl. Eddie Murphy-nek vagy Michael Douglas-nek adja a magyarhangját azt nyilatkozta a TV-ben, hogy elege van, hogy sohasem kap szerepet a TV-ben, vagy magyar mozifilmben, mert hát sajnos az összes film... és hát tényleg, átgondolva a dolgot én már legalább száz filmet láttam amihez a hangját adta, de még azt sem tudom, hogy néz ki.

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#207) Cathfaern válasza adeon83 (#206) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából két oka van a dolognak:
1. A keresztény vallás nagyon sokáig 100%-ig meghatározó volt az emberek életében. Még ma is nagyon erős hatása van (még ha sokan nem is ismerik ezt be). Viszont a keresztény kultúrkör nem fest túl szép képet a zsidóságról...illetve ez így nem pontos. A Bibliában csak azokra a zsidókra vannak megróvó írások, akik túl vaskalapos nézetet vallanak, mindent szó szerint akarnak értelmezni. Aztán persze az emberek ezt szépen kiterjesztették minden zsidóra.
2. Mivel a zsidóság a diaszpóra óta otthontalan nemzet (volt), ezért kénytelen volt más országokban boldogulni. Mivel nem kötődtek földhöz, ezért könnyen tudtak kereskedőkké válni. S mint tudjuk a kereskedelemben (később a banki szakmában) mindig is nagy pénzek voltak. Így a zsidók között is nagyon sokan elég erőteljesen meggazdagodtak. Ezt persze sokan irigyen nézték.

Ez a két fő oka a gyűlöletnek, s a hatása mindkettőnek máig érezhető. Főleg a másodiknak. Ugyanis kedves Drizzt az, hogy nagyon sok zsidó származósú ember van vezető pozícióban, tény, s nem antiszemitizmus. Ez a 2. pontból adódik. Hasonlóan, mint az, hogy színészek/művészek között is (relatív) sok zsidó származású ember található (értelemszerűen csak a gazdag családok gyermekei engedhették meg maguknak, hogy olyan szakmát válasszanak, amiből pénz nem igazán folyik be).
Persze nem szokták hangoztatni a származásukat, főleg ha azóta már kikeresztelkedtek (mondjuk ez érthető is).

U.I.: Aki esetlegesen antiszemitizmussal vádolna: annyit tudok mondani, hogy nem ismer. Én meg az antiszemitizmus olyan messze vagyunk, mint Makó Jeruzsálemtől (csak hogy a témánál maradjak :D)

(#208) Elrood


Elrood
őstag

Kezdő HSZre reagálásom:

Abban a könyvben ír valami konkrétumot, vagy feltételezi az egész? Én nem nagyon hiszek a sumér gyökerekben. Meg abban, hogy ezt más nemzetek rég tudják, csak eltitkolják, hogy a magyar a legősibb nép blablabla. Csupa feltételezés és összeesküvés elmélet az egész.
Maradok ebben az esetben az ELMÉLET szónál.

Történelemre:

Mivel sokáig nem nagyon létezett az írás, és sok írást máig nem tudunk megfejteni, ezért sok történelmi rész elveszett. Meg régen nem nagyon foglalkoztak a történelem hűséggel, pláne, hogy régen szerettek a harcok folyamán mindent felgyújtani és lerombolni.
Vatikán könyvtáraiban lehet egy két érdekes dolog, mert évszázadokig csak a keresztény egyház foglalkozott írással, történelem feljegyzéssel. Tudtommal a Vatikán nem engedi külső tudósoknak, hogy belenézzenek ezekbe.
Az idevágó híres mondás is nagyon igaz: ''A történelmet a győztesek írják.''

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#209) Drizzt válasza adeon83 (#206) üzenetére


Drizzt
nagyúr

.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#210) LOTR


LOTR
addikt

egyes koreaiak rokonaiknak tekintenek minket magyarokat, mondván, hogy közös ázsiai őseink vannak, csak az ős koreaiak kelet felé, mi meg nyugat felé mentünk

One Ring to rule them all

(#211) Drizzt válasza Cathfaern (#207) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De könyörgöm, arról volt szó, hogy mindent a zsidók irányítanának, ami azért ''enyhén'' túlzás...

Amúgy amiket írsz a történelemből, azok igazak, talán annyi kiegsézítést fűznék hozzá, hogy a kereskedelemben való nagy szerep oka az volt, hogy a középkorban sok országban tiltották a zsidók földtulajdon-szerzését, ezért csak a kereskedelem maradt nyitva.

I am having fun staying poor.

(#212) zölcsi


zölcsi
tag

nem sok országban tiltották hanem szinte minden kersztény országban ...

a fentiekhez még hozzátartozik hogy a Holokauszt során elsősorban a szégényebb zsidókat irtottak (mert azokat könnyebb volt) így már csak a tehetősebb zsidók maradtak ...

egyébként a kéz kezet mossss náluk igen erősen megjelenik
tehát tényleg minden zsidó vezető (vagy legalább is közeli) állásban van. [egyértelmű hogy több vállalat van mint zsidó így mindehol nem lehetnek ott ... forditva igaz ők vannak vezető beosztásban valahol]

nekem ezzel semmi bajom (az édesapám ''nevelő''apja is zsidó volt) ikább csak az a bajom hogy mi ezt miért nem tudjuk megcsinálni.
náluk ha valaki szerez valamit akkor örülnek neki gratulálnak ...
nálunk meg az nézik hogy hogyan lehetne elvenni töle vagy csak tönkretenni ... (ha az én tehenem megdöglik dögöljön meg a szomszédé is) na az a legnagyobb baj!!!!!!!!!!!!!

még nem jutottam a könyv végére de eddig nem feltételezésekre alapul hanem végig pontról pontra minden bizonyit...


[Szerkesztve]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#213) zölcsi


zölcsi
tag

egyébként ha már mindenképpen olyan szervezetet akartok akik a hátérből mindent uralnak akkor már inkább a szabadkőművességről érdeklödjetek ...

a vatikánban jóóóoval több van pár könyvél amit nem engednek megnézni...

[Szerkesztve]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#214) Haok válasza zölcsi (#1) üzenetére


Haok
tag

Én mindig is éreztem, hogy sumér vagyok. Olyan furcsa volt mindig, de mostmár tudom miért.

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#215) pilóta válasza Haok (#214) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vazz! Mostmár értem, hogy kiskoromban miért nyomtam rá olyan erősen a cruzát! Biztos az ékírást akartam gyakorolni, mert benne van a sumér génjeimben! :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#216) zölcsi


zölcsi
tag

kösz ezeket a fantázia dúúúús, értelmes hozzászolásokat...
legalább annyi fáratságot vehetnétek hogy az első HSZ elolvassátok
kértem hogy az ilyeneket hanyagoljuk

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#217) Lord Zero válasza zölcsi (#216) üzenetére


Lord Zero
addikt

klikk a név mellett a ''válasz''-ra
mert így sosem tudni, mit kinek szánsz, csak úgy hozzászólsz


a vatikánban? milyen könyvek?

nem, mindegy

(#218) pilóta válasza zölcsi (#216) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na jó, hogy ne csak fantáziadúúúús hozzászólás legyen:

Én olvastam sok ilyen könyvet, az a legnagyobb baj velük, hogy hihetetlen amatőr módon fognak neki a dolognak amellett, hogy egy csomó értelmes ötletük is van. Pl. az egyikben (most nem tudom pont mi a címe, mert otthon van) a csávó teljesen komolyan levezeti egy tigris folyó mellett talált szoborból, aminek az egyik ökle fel van emelve, hogy kar és marok, tehát makarok tehát magyarok, nameg a szobor él, tehát a szoborral azt akarta az alkotója üzenni az utókornak, hogy: él még a magyarok istene. :D

Szóval ez a legnagyobb baj ezekkel az elméletekkel, hogy az alkotóik általában nagyon bután csinálják a dolgot...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#219) zölcsi


zölcsi
tag

való igaz hogy vannak hülyék is ...
a magyar tanárom hozott be egy könyvet amikben a okoska csak a hang azonosság alapját azt mondta hogy a német ein = egy
lol
na az ilyeneknek nem szabadna tollat adi a kezébe
egyébként fent is emlitettem egy ilyen rekem könyvet

ennek ellenére vannak vagy legalább is van (amit most olvasok) olyan amit tényleg normálisan vezeti le ...


honna tudjam hogy milyenek ha tudnám nem lennének titkosak ... vagy mi ...
(egyébként biztos hogy sok biblia van ott :D)

egyébként érdekes hogy mondjuk mi van a holttengeri tekercsekkel?
azok hova tüntek? vagy pl a gonosztikus (vagy milyen) biblia

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#220) Bencom válasza zebrafish (#24) üzenetére


Bencom
senior tag

Ja, a filmekben álltalában.
De az amcsiknál például amerikaiul beszélnek...

Mellesleg azt is hallottam már, hogy nem volt ádám és éva, de még a majom se, hanem idejött egy idegen civilizáció, és a potya kölyköket ide szórta le a földre, gondolván, itt úgyis elpusztulnak...

Közben meg nem, oszt kész!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#221) Bencom válasza LOTR (#210) üzenetére


Bencom
senior tag

Japánok...
Bocs, már ezt én is írtam...
akkor nem vagyok ezzel egyedül, aki ezt hallotta(vagy legalább hasonlót...)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#222) Bencom


Bencom
senior tag

No, akkor ez le is zárult:F

Ez még egy utolsó UP!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#223) Bencom


Bencom
senior tag

Izé, na... ecet!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.