Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Esmein válasza Yaye (#49) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez a valóság, de ez nem hozható össze igazából a teremtéstörténettel...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#52) Yaye válasza rog (#43) üzenetére


Yaye
őstag

Szerintem az evolúciós elméletnek van egy nagyon nagyon komoly előnye a többivel szemben: hogy végtelenül logikus. Számomra teljesen evidensnek tűnik, hogy a természetes kiválasztódás során a kevésbé sikerült elhullik a sikerültebb pedig sikeresebben szaporodik és így hoszú távon komoly fejlődésre van lehetőség. Ettől függetlenül persze még hozhattak minket az ufók, vagy kiugorhattunk egy sárpocsolyából az Úr egyetlen csettintésére, de az evolúció ettől függetlenül szerintem létező dolog. Az is lehet hogy valahol kaptunk egy kis segítséget az evolúció mellé.

(#53) Esmein


Esmein
nagyúr

Hinni akkor kell, mikor tudni nem lehet. Én abban hiszek, amit látok :P

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#54) Adrian Mole válasza Yaye (#52) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Kitől? És az a valaki honnan ''teremtődött''? Előbb még tetszett Neked a logikus gondolat... :DDD

42

(#55) zsiga667 válasza Esmein (#40) üzenetére


zsiga667
addikt

Egyházi gimiben húztam le 4 évet, és mint hívő ateista, én is megjátszottam ezt a dumát. Sajnos a hittantanár erre egészen logikus választ adott...
A Biblia szerint ugyanis Ádám+Éva az első emberpár volt, de az sehol sincs megemlítve, hogy utánuk ne teremtett volna még néhányat isten... :)

(#56) Esmein válasza zsiga667 (#55) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ami nincs leírva a bibliában az csak 1 ember, jelen esetben a tanárod álláspontja és egyházilag nincs megerősítve :) Ha így lett volna leírják a bibliában. :P
Ez ilyen magyarázom a bizonyítványom dolog...

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#57) zsiga667 válasza Yaye (#49) üzenetére


zsiga667
addikt

''a vérfertőzés sem eredményez automatikusan idiótákat''
Ott a pont, csak előhoz bizonyos recesszíven öröklődő betegségeket, de ettől még nem lesz mindenki idióta. Egy párszáz egyedből álló populáció génállománya már bőven elegendő az elterjedéshez.

(#58) zsiga667 válasza Esmein (#56) üzenetére


zsiga667
addikt

Pedig ez a hivatalos egyházi álláspont. Erről szól az egyházi retorika; ami tetszik nekik a Bibliából azt nyomják ezerrel, ami meg nem azt megmagyarázzák... :P

(#59) Yaye válasza Esmein (#51) üzenetére


Yaye
őstag

Összehozható, attól függően hogy a teremtéstörténtet mennyire akarod szó szerint venni. Ha elolvasod pl Mózes első könvét, a 4. fejezetet (26 sor az egész), hát el sem tudom képzelni hogy lehetne szó szerint venni a nélkül hogy feltételeznénk hogy Ádámék utódjain kívül is éltek még mások is.

(#60) Esmein


Esmein
nagyúr

A címhez: 56-ot is úgy magyarázzák, ahogy a szél fúj...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#61) pilóta válasza Yaye (#52) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért a nagyon logikus evolúciós elméletben is van egy-két igen komoly hiba.

Pl. hogyan alakult ki az a tulajdonsága a gerinceseknek, hogy összeforr a csontjuk? Hiszen amelyik egyednek eltörik a csontja, az nyilván nem tud szaporodni, hiszen alulmarad a létért való küzdelemben.
A másik érdekes kérdés: hogyan alakult ki az öregedés és a halál? Hiszen az öreg egyedek nem szaporodnak, ergo nem adhatják tovább az öregedési képességüket, a halottak meg pláne... :D

Mindenesetre nem azt akartam ezzel mondani, hogy nem lehet jó az evolúciós elmélet, hiszen arra is van bizonyíték bőven, hogy működik, csak nyilván messze nem tökéletes az elmélet, és más dolgok is működhetnek a háttérben.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#62) Cathfaern válasza Esmein (#40) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért elég ciki két teremtéstörténetet egybekeverni...(ugyebár a biblikust és a tudományost). Arról meg nem is beszélve, hogy a héber nyelvben az Ádám szó embert (férfit) az Éva meg nőt jelent (azon kívűl, hogy nevek is voltak) :U

(#63) tildy válasza Esmein (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudomásom szerint többször is felmerült már, hogy a darwini elmélet nem igazán helyes.(tudosok koreben is)
Ettől függetlenül nem hulyeseg, max nem egészen uyg tortentek a dolgok...
Valahol ez olyan mint az einsteni relatavititaselelet es a newtoni elmelet...
MAjd ezeket is kiboviti vagy megcafolja egyszer valaki...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) Esmein


Esmein
nagyúr

A végletekig materialista vagyok... Ha valaki megdönti az elméletet és előrukkol egy logikusabbal, hát én elfogadom.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#65) Yaye válasza Adrian Mole (#54) üzenetére


Yaye
őstag

Mittudomén, ki vagyok én szerinted? :DDD Mi is előkerültünk valahonnan, nem? Akkor más is előkerülhetett, akár előbb is mint mi. Még az is lehet hogy Istent az evolúció hozta létre :) Lényeg hogy nem tudhatjuk. A logikusság erősen növeli ugyan a dolgok valószínűségét, de attól az még nem lesz automatikusan igaz is.

(#66) Adrian Mole válasza pilóta (#61) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Anélkül, hogy átmennénk ''evolúció offtopicba'':
A csontszövet élettana (egyedfejlődés, terhelés hatására átépülés) magában hordozza a regenerációt. Törött csonttal pedig lehet akár utódokat felnevelni is (madaraktól tudnék példákat mondani, pedig ugye ott van nekik a repülés).
Öregedés és halál, biokémiai magyarázat: nem 100%os egyetlen szervezetben zajló reakció, termelődik némi selejt mindenhol, évek haladtával egyre jobban ''felhalmozódnak'' a dolgok, egymást segítve. Lehetnének olyan mechanizmusok, amelyek jobban közelítik (elérik talán) a 100%-ot, de jobban megéri a fennálló energiákat utódokba fektetni, mint ilyen - egyébként nagy energiaigényű - javítómechanizmusokba. Ráadásul azokban egy kicsit más elrendeződésben van a genetikai készlet (pontosabban annak fele), lehet, hogy ő még okosabb/szebb.

42

(#67) Adrian Mole válasza Yaye (#65) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Jujj, ugye nem vagy tudományfiolzófus? :DDD

42

(#68) Yaye válasza pilóta (#61) üzenetére


Yaye
őstag

Az öregedésre nincs tuti tippem. Szerintem nem is lehetséges az örök életű szervezet (ezt valami sejtbiológus biztos jobban tudja) Az adott faj életciklusát pedig gondolom a körülmények alakították olyanra hogy a leghatékonyabb lehessen mint faj, ezért él az egér max 3 évet az elefántteknős meg 150-et.
A csontösszeforrás nem értem miért volna hiba, sőt ellenkezőleg: Vegyünk két törött lábú lovat, az egyiknek összeforr a csontja a másiké nem. Az előbbi pár hét alatt teljesen fölépül és hülyére keféli magát, a másik nem tud járni többé és kipurcan. Szerinted kérdés hogy melyiknek lesz több utódja?

(#69) Yaye válasza Adrian Mole (#67) üzenetére


Yaye
őstag

Ha ennyi elég lenne a tudományfilozófussághoz az rég rossz lenne :D Csak arról van szó hogy útálom mikor egy elmélet dogmává válik. Kitalálnak valamit, ami lehetséges és talán még logikus is valamennyire és ezért rámondják hogy az az egyetlen és megkérdőjelezhetetlen igazság. A történelem során annyi de annyi dologra hitték a kor legnagyobb koponyái hogy az aztán most már tutira úgy van, aztán frankón kiderült hogy dehogyis.

[Szerkesztve]

(#70) pilóta válasza Yaye (#68) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a hiba a dologban, hogy a természetben nem igazán figyelhető meg a dolog. Ugyanis ha egy vadlónak eltörik a lába, akkor NEM fog összeforrni, mert hamarabb megeszik a farkasok/oroszlánok/kituggyamik. Tehát nem fogja hülyére kefélni magát. :D Tehát nem lesz egy darab utódja sem.
Amelyiknek viszont nem törik el a lába, az hülyére keféli magát, ergo az ő génjei mennek tovább.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#71) pilóta válasza Adrian Mole (#66) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a buktatója a dolognak, hogy ha igaz amit írsz, akkor hogyan alakult ki a csontszövet ezen fantasztikus tulajdonsága?
A teremtés egyértelmű magyarázatot ad: így lett teremtve.
Az evolúció nem ad magyarázatot, hiszen az evolúciós elmélet szerint valami mindíg kifejlődik egy alacsonyabb rendű dologból a természetes kiválasztódás által, tehát nem magyarázható azzal, hogy egyszerűen már eleve ilyen.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#72) khalox válasza pilóta (#70) üzenetére


khalox
őstag

Nem figyeltél oda... Amelyiknek viszont nem törik el a lába...
Ő azt mondta, hogy mindkettőnek eltörik...

Amúgy pedig ez a tulajdonság a csontszövetre nézve egyáltalán nem egyedi... azt pedig egyenesen elvakultság írni, hogy nincsen rá magyarázat...


[Szerkesztve]

(#73) jerk


jerk
csendes tag

Na de ennek mi köze a ''meghamisították a történelmet'' topichoz!

(#74) Sir Pocok válasza zölcsi (#1) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én voltam a faszi előadásán... hát engem nem győzőtt meg....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#75) pilóta válasza khalox (#72) üzenetére


pilóta
nagyúr

De figyeltem.
Te nem figyeltél.

Ő két lovat hozott példának, amelyiknek mindkettőnek eltörik a lába, és az egyiknek összeforr. Az én példámból már természetesen kihagytam azt a lovat, amelyiknek nem forrt össze, hiszen az egyértelműen nem adja tovább a géneket. Amit én mondok az az, hogy nincs is olyan ló, aminek összeforr, hiszen a természetben az elpusztul.

De hogy ne csak off legyen: a történelmet természetesen meghamisítják.
Még ma is megteszik, amikor már elég jók a kommunikációs vonalak a világban. Elég csak irakra gondolni. Ugye most a történelemkönyvekbe az kerül, hogy a hős felszabadító koalíciós csapatokat támadják a gonosz iraki terroristák. Ha kicsit belegondoltok: van egy ország, akinek az állampolgára harcol egy másik ország katonái ellen, akik megszálták az ő országát. Ezt máskor partizánnak szokás hívni nem terroristának.
De mivel a történelmet mindíg a győztesek írják, ezért pár ezer év múlva már csak a terroristás verzió marad meg.
Régem méginkább így volt, hiszen volt pár írástudó, aki olyan történelmet írt, amit az uralkodó megrendelt tőle...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#76) khalox válasza pilóta (#75) üzenetére


khalox
őstag

Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű... hiszen az egyértelműen nem adja tovább a géneket -> miért ne tenné, és ha teszi is, lehet, hogy minek?
Lehet, hogy nem is kellett eltörnie egyetlen csontjának sem, csak egyszerű mutáció, amivel később az utódok előnyösebb helyzetbe kerültek? Sarkítasz...

(#77) finest válasza pilóta (#70) üzenetére


finest
őstag

És mi van a szociálisan fejlettebb állatcsoportokkal? Ti. a törött lábú nőstényoroszlán is tovább adhatja a génjeit, amíg a társai táplálják.

A csontszövet tulajdonságainak kialakulására ott van az „akadémiai magyarázat”: MUTÁCIÓ.



Én az előző hozzászólásokat olvasva azért elbizonytalanodtam abban, h a szociális viselkedés mennyire vált fajunk előnyére…

Most látom, h khalox megelőzött... :(

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#78) ollie válasza hungeek (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel soxor olvastam a Bibliát (sőt a mai napig midnen nap olvasom is), ezért biztosan állíthatom, hogy Simsay név nincs benne. :D

***

(#79) khalox válasza finest (#77) üzenetére


khalox
őstag

Ezenkívül szaporodhat még a 'törés' előtt is... utána már akár el is pusztulhat szegény így vagy úgy, a génjei továbbmennek...

(#80) mzprox


mzprox
tag

aaahhh, evolúciós téma :)
Pontosan nem értem mi a probléma a csontok összeforrásának, hiszen ez nem a lovakban alakult ki csak ''örökölték''. A kérdés, ha jól látom, hogy jelent-e evolúciós előnyt (több utódot), ha összeforrnak a csontok. Az egyértelmű, hogy nem hátrányos tulajdonság és az evolúció folyamán a legkisebb előnyt adó tulajdonság is képes megmaradni.
Az öregedés magyarázatát pedig nagyjából jól leírták előttem: egyrészt a tulajdonságok újrakombinálódása, másrészt a felszaporodott hibák miatt célszerűbb, ha generáció váltás van. Az evolúció nem igazán az egyedeken/populációkon zajlik, hanem a géneken ill. azok kombinációján. A gének felelősek saját öröklődésükért és ''őket'' marhára nem érdekli, hogy generációk jönnek-mennek, hiszen ez ''nekik'' csak jó, hiszen így van esélyük, hogy mutációk révén öröklődési képességük növekedjen. Szégyen, de nem ugrik be ki írta az Önző gének c. könyvet :( (talán Dawkins)

(#81) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

én olyat is hallottam, hogy a sumérok DNS ében volt egy olyan csavar ami csak az övékében található meg a magyarokéban :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#82) mzprox válasza aDM|RaL^ (#81) üzenetére


mzprox
tag

Én meg azst, hogy DNS szekvenciákat találtak kövekbe vésve. bezony :Y

(#83) Yaye válasza pilóta (#75) üzenetére


Yaye
őstag

A hiba ott van hogy ''nincs is olyan ló, aminek összeforr, hiszen a természetben az elpusztul''. Ezt így kategorikusan kijelenteni, már ne is haragudj, badarság. Ha pedig akár csak kisebb százalékban a lovak (feltehetőleg elsősorban az amúgy életerős, fiatal példányok) mégis megérik a gyógyulásukat, akkor máris elegendő evolúciós előnnyel bír az összeforrás az összenemforrással szemben ahhoz hogy elterjedjen. De nagyon elmentünk offba.

(#84) khalox válasza Yaye (#83) üzenetére


khalox
őstag

Ezt mondom én is, de ez amúgyis egy hülye példa... a lovaknak összeforr, ha hagyják.

(#85) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ómáj!

na, így alakulnak ki a vallások. valaki nem ért valamit, kitalál valami épületes baromságot és [pejoratív on] hinni [pejoratív off] kezd benne.
mennyivel egyszerűbb és szebb lenne ez a világ, hogy ha nem értünk valamit, és a tudomány jelenlegi állása szerint nem is vagyunk képesek megmagyarázni, akkor nem azt mondjuk, hogy ezt mondta Ő (az úr, allah, a prof, a mester, brian, mittoménkicsodamég), akkor hagyjuk a fenébe, és éljük tovább nyugodtan az életünket és nem gyilkolunk halomra, fosztunk meg a szabadságától, otthonától, doktorátusától, akármijétől senkit azért, mert mást gondol.

ez most nem valamelyik hozzászólás ellen irányult, nehogy valaki magára vegye, de most őszintén: számít ez?

egyébként eljutottunk a suméroktól a teremtésen át a kefélő lovakig. szép... :C

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86) Yaye válasza aDM|RaL^ (#81) üzenetére


Yaye
őstag

Ebben mi a helyből :D ? Megosztanád velünk a nyilvánvaló képtelenség okát, vagy a kézenfekvő cáfolatot amit nekünk is ismernünk kéne? Kíváncsian hallgatjuk.

(#87) aDM|RaL^ válasza Yaye (#86) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

vágom vágom, de valahol hallottam, semmi alapot nemtudok mondani, és nem az én véleményem...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#88) Yaye válasza parandroid (#85) üzenetére


Yaye
őstag

Nem számít fikarcnyit sem, de kíváncsiak vagyunk rá :) . Én az eredetkutatás esetén épp az ellen ágálok hogy valamelyik elmélet melletti legfőbb érv, és a többi kiröhögésének az oka az legyen hogy ''a Tankönyvben az van odaírva''.

kefélő lovak: ez valóban csúnya off, a sumér még csak nem is volt lovasnemzet :D

(#89) Cathfaern válasza Yaye (#88) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''kefélő lovak: ez valóban csúnya off, a sumér még csak nem is volt lovasnemzet''

na de a magyarok, akik a sumérok utódai, azok igen :D

(#90) Kain válasza parandroid (#85) üzenetére


Kain
senior tag

:D

(#91) Yaye válasza zölcsi (#14) üzenetére


Yaye
őstag

Az Illig féle könyv a ''Kitalált középkor'', és a lényege, hogy Nagy Károly és az ő csodálatos birodalma lovagostul mindenestül kitaláció. Két dolog miatt érdemes elolvasni szerintem: elég komoly mű, ami igen komolynak tűnő (számomra mindenképp) régészeti, és építészeti érvrendszerre épül, másrészt (talán épp az első miatt) ha jól tudom még senki nem volt képes érdemben rácáfolni a benne foglaltakra.
Pl azt állítja, hogy a Nagy Károlynak tulajdonított (valóban csodálatos) építmények az adott korban nem keletkezhettek, és valójában többszáz évvel későbbiek, és amiket a legenda kedvéért visszadatáltak. Kételkedni Nagy Károly létezésében, korát évszázadokkal megelőző birodalmában, valamint az adott korban űrtechnológiásnak számító hadseregében mégis a tudományos öngyilkossággal határos. Ellenben minek néznének egy magyar történészt ha azt állítaná, hogy mondjuk a jáki apátságot a honfoglalók építették egyenesen Árpád császár parancsára, és jelenlétében avatták föl miközben az égbolton katonai léghajók adtak légiparádét? Nem vitás, gumiszobába kerülne semmi perc alatt. Amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek, erről van szó kérem.

(#92) Yaye válasza Cathfaern (#89) üzenetére


Yaye
őstag

Mert a sumér korban még nem használtak lovat lovaglásra, és még a harci szekér sem terjedt el. Salamon királynak sem volt atombombája, most meg...

(#93) Sam


Sam
csendes tag

Üdv!

Csak hogy gyarapodjon az OFF :)
Anno középiskolában a fizika, ismétlem, fizika tanárnőnk a következőt mondta tollba, miután a bolygókon túljutottunk:
- A csillagoknak nincs saját fényük.
Az osztály egy része írta keményen :( én úgy döntöttem, hogy -alázatosan- szólni merészelek:
- Mármint, hogy van saját fényük, ugye?
- Nem, nincsen, a nap világítja meg őket!
- De a nap is egy csillag, és ugye van saját fénye.
- A napnak van saját fénye, és ezzel világítja meg a bolygókat és a csillagokat!
Ekkorra az osztály erősen elbizonytalanodott a valóságot illetően, és figyelték a dolog kimenetelét. Én mondtam:
- Ne írjátok le, mert ez nem így van.
- De írják, mert ez így van! - mondta a tanárnő, és ekkorra sikeresen ki is csöngettek.
Következő fizika óra után magához hívott, és azt mondta:
- Utánanéztem, magának volt igaza!
Ami rendben is volna, de abban a szakközépiskolában a fizika füzetek egyrészébe addigra már lediktálta az adott mondatot...

[Szerkesztve]

Sam, a Lélek Tükre

(#94) mzprox válasza Sam (#93) üzenetére


mzprox
tag

ÁÁÁÁÁHHHHH!!!
:)), de legalább utána nézett... a középkorban lehet, hogy máglyán találtad volna magad az igazság megkérdőjelezéséért.

(#95) Bencom válasza zölcsi (#1) üzenetére


Bencom
senior tag

Érdekes dolog, de a magyarok szerintem ázsiából valóak (nem az urálból, ahogy a suliban tanítják!)
Van nekik a hátukon a fenekük felett két jellegzetes''gödröcske'' ezek senki másnak(más népcsoportnak) a sajátjai, csak a magyaroknak, és a japánoknak.

Az a finnugor izé, az tényleg hülyeség, de kik is voltak a sumérok:F? mer azok ilyen babilónia környékiek voltak nem?

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#96) Bencom válasza Sam (#93) üzenetére


Bencom
senior tag

Na és?
Nekem még negyedikben(!) a matektanár rosszul adott össze, és én javítottam ki, és visszabeszélésér' egyest kaptam, oszt pedig nekem volt igazam:(

A tanárok hülyék(tisztelet a kivételnek, s ha van ilyen akkor bocsánat...)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#97) Bencom válasza tildy (#63) üzenetére


Bencom
senior tag

Ja:DDD az ember a kutyából fejlődött ki, és a föld meg lapos:DDD
Nem bántás... láttad a filmet(a címét nem tudom...)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#98) tildy válasza Bencom (#97) üzenetére


tildy
nagyúr

:D

De komolyan minden korban szentül megvannak az emberek győződve , hogy az adot viágképük (evoluciojuk, stb..) az egyetlen az igaz es a helyes.PEdig, pedig...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#99) Bencom válasza Cathfaern (#62) üzenetére


Bencom
senior tag

A blöff című film elején(nagyon jó! nézzétek meg!) a zsidók beszélgetnek, hogy a szép szót szűz-re fordították, és így lett szűzmária... van benne valami...

Ez a bibliára utalva, és van olyan, hogy a glóriát szarvnak fordították, és mózest van, ahol szarvakkal ábrázolják...

Ez még mindíg OFF és a bibliára megy...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#100) Bencom válasza tildy (#98) üzenetére


Bencom
senior tag

JAJA!

Ja és visszatérve az előzőhöz:
itt már nem számít, mert a népesség fele bevándorló, és különben is...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.