Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zölcsi


zölcsi
tag

A napokban a kezembe került egy könyv: Prof. Badiny Jós Ferenc, Káldeától Ister-Gamig.
Ez egy alternatív történelmi képet fest fel miszerint a sumérok nem tűntek el hanem mai napig élnek >mint magyarok. Egész jól le van vezetve.
Érdekelne a véleményetek! A neve előtt ott van, hogy prof de hol? Nem hiszem hogy itthon, itt ha egy kicsit is más véleményed van mit az Akadémiának gyorsan elvesznek tőled minden címet…
(az olyan véleményeket hogy ez baromság mellőzük légyszi, ha nem így véled vezesd le szépen)

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#2) hungeek válasza zölcsi (#1) üzenetére


hungeek
senior tag

érdekes, engem mindig érdekeltek az ilyen dolgok....
nagymamám nagybácsija anno bebizonyította és levezette, hogy a mi családunk sumér eredetű és egy írnoktól származunk. Sőt valahol még a bibliában is benne van nagymamám családjának a neve (Simsay).
Igaz, hogy állítólag zakkant volt az öreg :)

(#3) KovacsUr válasza hungeek (#2) üzenetére


KovacsUr
addikt

Aranyos :))

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#4) zölcsi


zölcsi
tag

:D
na egy sumír már biztos van :D

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#5) Flash (The Original) válasza zölcsi (#1) üzenetére


Flash (The Original)
tag

Tényleg érdekes, kyváncsi lennék mi áll e mögött!
Tudnál vmi érteles linket adni, ahol nem csak könyveket reklámoznak?!

No Comment.

(#6) Out válasza zölcsi (#1) üzenetére


Out
addikt

hat nemtom, de szamit az valamit hogy mi volt a multban? ha kiderul hogy valami nem ugy volt akkor attol jobban erezzuk majd magunkat ha kiderul az igazsag? szerintem nem sokat szamit, visszacsinalni nem lehet.....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) Predator666


Predator666
aktív tag

sajna nem tudom levezetni, de volta Minden Tudás Egyetemén, hogy nem a suméroktól származunk...le is vezette szépen azöreg jól átttekinthetően és logikusan.

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#8) zölcsi


zölcsi
tag

hmm...
én is kerestem de igazából nem találtam csak ilyeneket :
http://fang.fa.gau.hu/%7Eheves/index.html
http://www.nemnemsoha.hu/
http://www.nemzetekeuropaja.hu/
http://www.taltos7.hu/
ezeknek túl sok közük nincs hozzá és nem is tudományosan állnak a kérdéshez ...

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#9) zölcsi


zölcsi
tag

szerintem számít!
és ha nem számítana akkor minek tanulunk egyátalán történelmet?

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#10) jerk válasza zölcsi (#1) üzenetére


jerk
csendes tag

Nagyon érdekes felvetés szerintem.
Több cikket is olvastam már a sumér illetve az ural-altáji nyelvek összefüggéséről.
Archeológiai tények szerint a sumérok az altáji csoporthoz tartozó turk népek legrégebbi elődeinek egyik ága.
Innen pedig már csak egy ugrás a magyarság turk eredetét bizonyító elméletek.
Remélem nem tűntem túl tudományosnak.
Hol lehet egyébként ehhez a könyvhöz hozzájutni?

(#11) Out válasza zölcsi (#9) üzenetére


Out
addikt

ha lett volna ra lehetosegem akkor ne nem tanultam volna tortenelmet... de sajnos tanitottak.... es ha igaz amit mondasz akkor tenyleg felesleges volt...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#12) rafi válasza zölcsi (#8) üzenetére


rafi
tag

Láttam erről videót,elég jól levezették.Évszázadokat kivettek,beraktak.A végére teljesen megzavarodtam.

(#13) khalox válasza zölcsi (#9) üzenetére


khalox
őstag

Nagyon is lehetséges (sőt, továbbmegyek - egyenes biztos), hogy egy-két dolog nem egészen úgy volt, mint ahogy azt most tudjuk. Szerintem ez természetes. Ha én akkor és ott lettem volna valahol és lett volna ráhatásom a dolgokra, akkor biztosan azt írták volna le, amit diktálok...:U

(#14) zölcsi


zölcsi
tag

van pár ilyen hungarista bolt szerüség (legalább is nekem annak tűnik) a haverommal volt ott és ez úgy megtecccccet
van egy az Örs Vezér téren a régi BKV házban az Árkáddal szemben, a metró mellet : Emese Álma
aztán valahol a 4es 6os vonalás a Fehér ló Fia ... ha érdekel utána nézek
de a fenti linkek valamelyikén biztos találsz pontos címet ...


egyébként az Akadémikusok véleménye nem mérvadó ... ha elolvasod akkor tudni fogod hogy miért

itt most nem arról van szó hogy valamit nem tudunk hanem arról hogy tudják a nagyfejesek csak titkolják hamisítják ... meg egyéb ilyen jófej dolgok ...

egyébként van egy nyilvánosabb hamisitás elmélet is (votl a tv-ben is) : Heribert Illig féle ''idő hamísiííítás''
: szerinte az egész sötét középkor Nagy Károlyostúl ... úgy ahogy van hazugság ... szándékos csalás!!!!

[Szerkesztve]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#15) maddog válasza Out (#11) üzenetére


maddog
tag

gondolom ismered a 'tortenelem az elet tanitomestere' szalloiget ami veletlenul igaz
tortenelemet mindenkinek tanulni kell
nem kell indokolnom mert a fenti szalloige mindent elmond

(#17) zölcsi


zölcsi
tag

lehet hogy téged nem érdekel a történelem ...
engem meg a ''valóság sóók'' nem érdekelnek
emberek vagyunk, ... mások vagyunk ....

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#18) maddog válasza zölcsi (#1) üzenetére


maddog
tag

en is hallottam mar errol a konyvrol
azt mondta valaki hogy a szocializmus idejen talaltak ki hogy honnan jottunk hogy jobban magunkenak erezzuk a szovjet cuccost
de szerintem mar eltte is megvolt az eredetunkrol valo erveles ugyhogy nem tudom...
valaki odaig ment (lehet hogy o) hogy mi egyiptomiak vagyunk

lehet hogy ez inkabb csak az elokelo szarmazas vagya mint a ciganyoknal nem?

(#19) Esmein


Esmein
nagyúr

Magyartanárnőm azt mondta, hogy a sumér magyar nyelvrokonság bullsh*t, hangalaki azonosságok alapján találgató tudósok próbálják bebizonyítani, de semmi nyelvi azonosság nincs egyébként. Jelző, jelzett szó elhelyezkedése, nem azonos fogalomkörből kerülnek ki a hasonló szavak stb. Sokkal valószínűbb az Uralos verzió :P

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) [w] válasza zölcsi (#1) üzenetére


[w]
őstag

szerintem fontos, hogy ismerjük és megismerjük a múltunkat, de arról beszélni, hogy meghamisítottak volna valamit az durva.

teljesen természetes, hogy egyes dolgokat újra elővesznek és korszerűbb eszközökkel, nagyobb tudással, más területekről származó új/frissebb eredményekkel újabb kutatásokba kezdenek.
pl. Egyiptom-kutatás: sok olyan tény lát napvilágot mostanában is, amik az újszerű kutatási eredményeknek köszönhető, de ettől még nem hamisítottak történelmet 25 évvel ezelőtt, csak az akkori tudás mellett az volt értelemszerű.
lehet újabb 25 év múlva már meg tudják mondani, hogy a piramisok konkrétan hogyan épültek fel, sőt 50 év múlva azt is megcáfolhatják majd.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#21) Adrian Mole válasza Kalandor (#16) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

meg hamisították ---> meghamisították ?

42

(#22) zölcsi


zölcsi
tag

Mindenki azt szeretné hogy előkelő helyről szármázzon...
de szerintem ez több annál ...

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#23) zölcsi


zölcsi
tag

igen az :C
bocsánat : meg hamisították

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#24) zebrafish


zebrafish
tag

Én már azt is hallottam, hogy a földönkívüliek tulajdonképpen magyarul beszélnek...

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#25) zölcsi


zölcsi
tag

:DDD
ez új

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#26) rog válasza zebrafish (#24) üzenetére


rog
addikt

én meg hogy az igazi nyelvrokonaink a japánok...

(#27) KovacsUr válasza rog (#26) üzenetére


KovacsUr
addikt

それはないか。

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#28) Esmein


Esmein
nagyúr

Én meg azt hallottam, hogy van egy szekta aminek kétezer valahány tagja van és a médiából jön a gonosz és hogy mind elégunk ha nem vagyunk tagjai és hogy majd jön a messiás és elviszi a kiválasztott népét, őket és még van idő, hogy megtérjünk és az úr megbünteti a hitetleneket és tüzes haragjával elpusztítja az egész világot...

Gyanmá :P
mindig kijön egy könyv és bebjzonyítja hogy igenis vannak ufók és a szomszédban kávéznak és olyan megingathatatlan hogy valaki elkezdi hirdetni az igét és a soka hiszékeny ember meg bedől. K*rva szar érzés, mikor tudom, hogy valaki hülységet hisz, de nem bírom neki megmagyarázni, hogy nem jól gondolja, mert nem tudok olyan gyönyörűen érvelni, mint az a másik...
Minap magyarázta egy ismerősöm anyukája nagy hévvel nekem, hogy el ne higgyem már, hogy a majomtól származunk, az evolúció egy hülyeség ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) Cathfaern válasza KovacsUr (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hmm...láttam már nem egy magyar embert, akinek a kézírása kb. ilyen szinten olvasható :D

(#30) rog válasza Esmein (#28) üzenetére


rog
addikt

tényleg nem a majomtól származunk..
max voltak közös őseink, de azok meg még nem majmok voltak.

(#31) rog válasza KovacsUr (#27) üzenetére


rog
addikt

na ugye! :))

(#32) BaliTHC


BaliTHC
tag

Régen, kora kamaszkoromban sok ilyen könyvet olvastam (Pl. Nemere könyvek, Erich Von Daniken, stb), és baromira ''tetszettek''. Egyet tanultam belőlük: a legnagyobb baromságokat is meg lehet támasztani néhány jól hangzó érvvel, és a demagógia ősi szabályait alkalmazva a képbe nem illő tényeket kihagyjuk, átugorjuk, illetve sugalmazunk olyan mérföldes f@szságokat, amiket csak az hisz el, aki el akarja, de az nagyon.

Ha a világban körülnézünk, akkor mindenhol ez van: az emberek őszintén hisznek a legszélsőségesebb dolgokban. (Példákat nem merek írni :)

Ne értsetek félre: nem vélem tudni az igazságot, de az tény, hogy gyakran egymásnak ellentmondó dolgokat különböző emberek igaznak hisznek, ergo általában nem valószínű, hogy egy ilyen tézis abszolút igaz.

Az is igaz, hogy az Ember gyári hibás, egyrészt gyakran buta, másrészt a hatalom, a mások irányításának képessége szédítő érzés, így bárki, aki kellően meggyőző tud lenni, kiötli a legnagyobb hülyeségeket, csak hogy megkaparintsa az irányítást a butább társai felett (pl. Hitler).

Ezekben a mechanizmusokban viszont őszintén hiszek, és ez alapján matematikailag valószínűtlennek tartom a topic kérdését. Ugyanis arra a vágyra apellál, hogy a Sumérok milyen jó fejek, fejlettek voltak a saját idejükben, ráadásul különlegesek is, ugyanúgy, amilyennek mi érezzük magunkat, ergo milyen könnyű elhinni, hogy ez nem véletlen.

Mondom ezt az után, hogy még csak nem is olvastam a könyvet (ami azért biztos megváltoztatná a véleményemet a dologról valamennyire)

In the ghetto - washing non colour fast synthetics at 60 degrees - could cost you your life! (Ali G)

(#33) Esmein válasza rog (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én is ezt magyaráztam neki, de ő az evolúció elméletét mint olyat tartotta alapvetően hülyeségnek... :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) Esmein válasza BaliTHC (#32) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nagyjából ez a lényeg hmhm...
Nem is kell elmenni egész Hitlerig. 2000 évvel ezelőtt is találtak már ki ilyesmiket, amiket azóta sem sikerült megcáfolni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) joe69


joe69
senior tag

ez aztan az igazi faradt goz topic!:D
szvsz muvelt ember ilyet 10 oldal utan letesz

(#36) Yaye válasza Esmein (#19) üzenetére


Yaye
őstag

Több helyen hallotam rebesgetni, hogy a finnek updatelték az eredetüket, és elküldték a búsba a finnugor dogmát. Jó lenne tudni valamit hogy mindez igaz-e, és ha igen, milyen eredmények, újragondolások állnak e mögött...

A gond szerintem ott van hogy van egy igazságnak kikiáltott, sérthetetlen akadémikus álláspont, és bárki aki szeretne más irányban is kutakodni, vagy felvet egyéb lehetőségeket is, az holdkóros, elmehúnyt idióta. Ilyen légkörben nem lehet azt várni hogy valódi, tudományosan is korrekt, érdekektől mentes eredmény születhessen eredet kérdésben.

(#37) rog válasza Esmein (#33) üzenetére


rog
addikt

én spec. az evolúciós-elméletet pont annyira tartom hihetőnek mint a teremtéses verziót, vagy az ufósat. de az is igaz, hogy egyiknél se tudok jobbat mondani.
sz'al hiszem is őket meg nem is :)

(#38) [w] válasza Yaye (#36) üzenetére


[w]
őstag

ez az érdekmentesség valóban fontos tényező lenne. ugyanis egy-egy expedícióhoz, kutatás megindításához szokott kelleni támogatás (aka szponzor).
ha pedig a pénz ''elúszott valamire'' és a végén fel kellene mutatni valami eredményt, akkor szoktak elég elvadult gondolatok felbukkanni...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#39) zölcsi


zölcsi
tag

joe69: az elején írtam hogyha nem tudsz érdemben hozzá szolni akkor inkább ne tedd!
(egyébként kösz)
aláíííírás : egy műűveletlen ember
lol


egybéként az az érdekes hogy valószínűleg nem itthon él és munkálkodik mert a neve elött ott van hogy prof. de ilyen elmélettel itthon nem igazán állhatna ki

egyébként hallottam olyat is hogy a román akadémia bebizonyitotta hogy a románok származnak a suméroktól :D

[Szerkesztve]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#40) Esmein válasza rog (#37) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát sztem a legtöbb tárgyi bizonyíték az evólúciósra van... A teremtéses verzió 1 nagy elméleti hibát tartalmaz.
Megteremtődött Ádám és Éva. Csak ők ketten voltak. Ezek szerint tőlük származik az összes ember. Olyan családon belüli vérfeztőzés volt ott a 2. 3. generációtol kezdve, hogy az brutális. Tegyük fel a mai átlag IQ=100, ha feltesszük, hogy a vérfertőzés értelmi fogyatékosokat eredményez és visszavezetjük az intelligenciahányadost Ádámhoz és Évához, rájöhetünk, hogy nálunk több nagyságrenddel intelligensebbek voltak. Akkor meg hogy van az, hogy Éva olyan s*gghülye volt, hogy 2-ből 2 ismerőse szigorúan megtiltotta, hogy egyen a fáról és mégis bedőlt egy állatnak :P Azóta van ennyi hiszékeny a világon ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#41) Yaye válasza maddog (#18) üzenetére


Yaye
őstag

Hogy egyiptomiak lennénk, ez így ebben a kategorikus formában szvsz biztos marhaság. Így lehet hülyeséget faragni tiszteletrméltó észrevételekből. De azért elgondolkodtató a régi magyar ABC-ben csökevényesen, funkcióját vesztetten fönnmaradt hieroglif jelek megléte, és az egyiptomi írás magánhangzó-ugratási szabályai is nagyon hasonlatosak a régi magyar íráséhoz. Valamint ha már itt tartunk akkor nekem egyből beugrik a magyarab sztori (magukat következetesen magyarnak tartó észak-afrikaiak). Valahol, valamilyen fajta kis (akár csak alkalmi, kulturális) kapcsolat lehetőségét legalábbis nem vetném el kategorikusan. Ha jól tudom(!), az egyiptomiak elég furcsa bagázs volt, nem arab, nem fekete, nem is sémita, de nem is echte fehér, és nem nagyon lehet tudni hogy honnan keveredtek elő (ha valaki tudja, szóljon).

(#42) faster válasza Esmein (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Én még most is sumér vagyok. :)

(#43) rog válasza Esmein (#40) üzenetére


rog
addikt

jaja. mennyi is? egy biliárdasztalon elfér az összes...
a teremtéstörténet meg nem a génállományról szól, hanem a szimbólumokról. szószerint venni elég vicces de nem túl okos dolog :)

(#44) zölcsi


zölcsi
tag

erről megkérdeztem a lelkészt is ő azt mondta hogy a teremtés történet csak szimbolikus
most hogy ezzel mit akart mondani nem egéssssszen értem de szerintem ez annyit tesz hogy Isten teremtett mindent és ennek az bonyolult folyamatnak a leegyszerüsitéééééése a bibliai teremtés történet...

rog nyorsabb volt...

[Szerkesztve]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#45) KovacsUr válasza Esmein (#40) üzenetére


KovacsUr
addikt

A vérfertőzés ott még nem volt gond, mert nem voltak örökletes betegségek, Isten tökéletesre teremtette az embert, így az első emberpár génállománya tökéletes volt. Ne nézz így, nem én találtam ki. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#46) Esmein válasza KovacsUr (#45) üzenetére


Esmein
nagyúr

Családon belül házasodni nem okos dolog :P

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#47) jerk válasza Esmein (#46) üzenetére


jerk
csendes tag

Elég érdekes fordulatot vett a topic.

(#48) zölcsi


zölcsi
tag

jaja
mi is volt az eredeti téma?
:D

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#49) Yaye válasza Esmein (#40) üzenetére


Yaye
őstag

Szigorúan akadémikus, szupertudományos genetikai kutatások (ne kérd hogy megkeressem, gugli biztos kiköpi ha akarod) tudtommal kimutatták, hogy az emberiség ha nem is épp egyetlen pártól, de egy nagyon szűk, kis létszámú csoporttól származik. Vagyis lehetett épp vérfertőzés ezerrel. Mindazonáltal a vérfertőzés sem eredményez automatikusan idiótákat, és akkoriban nem egy utódja volt egy embernek egész életében, hanem a csajok gyártották a bébiket kipurcanásig, szóval volt lehetőség hogy hulljon a férgese és csak a java maradjon meg.

(#50) Adrian Mole válasza rog (#30) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

De igen! Csak akkoriban még nem volt rendszertan. Meg rendszertanász. :)

42

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.