Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AlmafaBp


AlmafaBp
újonc

El tudná nekem valaki mesélni (mivel nem értem), miért ennyire fontos a nagyon magas órajel, még akkor is, ha brutál fogyasztáshoz társul? Egy szálas teljesítményben nem gondolnám, hogy ennyivel magasabb egy vetélytársnál / saját kisebb modelleknél...

(#2) hunluki válasza AlmafaBp (#1) üzenetére


hunluki
senior tag

Akinek az egymagos teljesítmény a szent ott fontos tényező a magas órajel.
Amúgy már láttunk ilyet az inteltől hogy a fogyasztást leszarva emelte az órajelet, annak is nagyon jó vége volt, igaz netburst?

(#3) ncc1701 válasza AlmafaBp (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Marketing.

(#4) Segal válasza AlmafaBp (#1) üzenetére


Segal
veterán

Kb ugyanannyi értelme van mint az ilyen hozzászólásoknak...
Tetszik veszed, nem tetszik nem veszed. Kb ennyi a lényeg.
Fölösleges azon elmélkedni hogy mennyi az értelme.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) zebra_hun válasza AlmafaBp (#1) üzenetére


zebra_hun
addikt

A KS az egy válogatott, jobb minőségű 14900K. Teljesen ugyan az, csak a "minőség" ott nyilvánul meg, hogy ugyanazon órajelhez kevesebb feszültség is elegendő.
Így ezt beváltva, kaptak +200MHz-et.
Igazából ezt fizettetik meg.
Példával éljek, az átlagos 14900k az alap 57x allcore-ra 1.18-1.20V-nak meg kell lennie terhelve.
A KS-ek ~1.12V-on tudják az ac 57x-et.
Ez nagy minőségi különbözet. Ezért is alakult ki egy kiskapu kijátszása, hogy orrba szájba veszik a népek, binnelik, majd törvény adta jogukat kihasználva visszaküldik a feleslegeseket.
Elég gennyes, de ez van.
Megj.:
A sima K is tudta eleinte sokaknál az 1.12V-ot beetetésként, reklámként.
Ma már nem kapni ilyeneket, csak minden generációnál az első eresztésben.

(#6) AlmafaBp válasza zebra_hun (#5) üzenetére


AlmafaBp
újonc

:R

(#7) Chiller válasza zebra_hun (#5) üzenetére


Chiller
őstag

"Példával éljek, az átlagos 14900k az alap 57x allcore-ra 1.18-1.20V-nak meg kell lennie terhelve.A KS-ek ~1.12V-on tudják az ac 57x-et.
Ez nagy minőségi különbözet. "

Látom a számbeli különbséget, de akinek ez (azaz allcore ~5700) kell, az érdekli ez?
Gondolom aki ennyire ki akarja maxolni úgyis a legjobb lap, vízhűtés, gigatáp, leggyorsabb ram kombó felé megy. Ezzel csak a hőfok és talán picit a fogyasztás kevesebb, nem? Vagy itt már vízzel se lehet lehűteni throttling nélkül és ezért kell a kisebb fesz?

(#8) zebra_hun válasza Chiller (#7) üzenetére


zebra_hun
addikt

A magam nevében írom e sorokat 14900k tulajként. Tehát nagyon nem tükrözi mások véleményét.

Nem tetszik ez a default bios-on látható freki. A 13900k ac 55x volt, és az sztem elfogadható volna.
Én ezért a kijelentésemért kaptam hideget, meleget.
Nem vagyok oc ellenes, csak az alapértelmezett frekit minek kellett így megemelni...
Írtam a minőségi különbségekről az imént.
Sajnálatosan a boltokban megvásárolható cpu-k többsége nem a hwbot-on megálmodott, vagizásra való példányok.
Nevezzük csak szépen, "átlagosnak".

Mutatok példát:
14900k bepattint, teljesen alapértelmezett BIOS betölt, semmi más változtatás, tehát még XMP sem.

Lássuk mit tud elég extrém vízhűtéssel:

Pár másodperc alatt 100°C, 370W, azonnal throttling.
8°C víz van rajta, nincs rosszul rajta a blokk.
A képen azonnal kiszúrható a hiba, eszméletlen Vcore van egy CbR23 futása alatt. 1.33V die sense.
Erre gondolom büszke az Intel. 57x ac nagyon de nagyon rossz ötlet volt.
A procival az ég világon semmi baj nincs, a tervezője, gyártója enyhén túlértékeli a képességeit.
Ac 55x-en semmi gond nem lenne. Oc'er-ek pedig úgyis oda állítják, ahova akarják. Ez az alapértelmezett 3 mag 60x, ac 57x az egyetlen hibája.
Annyira azért nem sikerült olyan jóra, hogy kényelmesen fusson ezen az elmebeteg frekin.

No, de sebaj, némi optimalizálással azért megoldható, csak sokan félnek a BIOS matatástól.
Még 57x-en is megfogható, bár én nem ajánlom senkinek. Egyszerűen mert felesleges.

Íme egy optimalizált 57x:

75°C lett, és az 1.33V helyett 1.18V.
A jobbak itt 1.12V-ig tudnak lemenni whea, bsod stb. nélkül.

Aztán kapott delid akciót:
370W vs. 260W.

Azért a gyári értelmetlen allcore 5700MHz így már jobban fest.
60°C max Cinebench 10 perces loop-on.

Jelenleg én nem használom 57x-en, mivel egyszerűen bőven sokat ad 54-55x-en.

Készítettem tesztet normál, 30°C vízzel is, mivel sokaknak nincs 8-10°C hűtővíz.

55x-en szépen teszi a dolgát átlagos, melegvíz hűtéssel.

A lényeg, hogy egy átlagos ks és normál k közt ~100mV különbség van. Az beváltható +200MHz-cel.
Inkább hagyták volna meg az alapfrekit normálisan, akkor nem lennének tele a fórumok Intel kazánozással, köpködéssel.
Sokan nem értik, hogy fesz/freki vissza.
Még "ócska" léghűtős teszteket is csináltunk 54x-en.

Bocs, kicsit hosszú lett.
Nem rossz ez, csak sokat akart a szarka...

[ Szerkesztve ]

(#9) Chiller válasza zebra_hun (#8) üzenetére


Chiller
őstag

Értem, köszönöm a részletes magyarázatot. :R
Nekem még 9700KF van, amire kell, elég is, és nincs is ilyen bajom (és persze nem is megy 5GHz felett, sőt 4 felett se :N ).

"Pár másodperc alatt 100°C, 370W, azonnal throttling."
Azért az kemény, out of the box, nem szar rendszeren. :(((

[ Szerkesztve ]

(#10) CzG001


CzG001
tag

[link] TechPowerUp teszt....

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, AMD Ryzen 2700X, Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red KIT, Inno3D GeForce GTX 1660 Super Compact, FSP Hyper M 600W, Samsung 860 Evo 500GB

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a fogyasztás most extrém, tíz éve a 220W nem volt az.

(#12) p a s s e r válasza Segal (#4) üzenetére


p a s s e r
őstag

szerintem a hozzászólása (kérdése) pont azért született meg, hogy megértse azt, hogy mi az értelme a magas órajelnek, ami alapján kiderülhetne számára, hogy tetszhet-e neki egyáltalán, vagy sem, hogy aztán - ahogyan javasoltad -, megfontolhassa, hogy van-e rá szüksége, vagy sem... de addig necces dönteni...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#13) hokuszpk válasza zebra_hun (#8) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A procival az ég világon semmi baj nincs, a tervezője, gyártója enyhén túlértékeli a képességeit."

szerintem meg az a hozzaallas, hogy
"semmi nem számít, gyorsabbnak kell lenni, mint az AMD"

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) SirRasor válasza zebra_hun (#8) üzenetére


SirRasor
őstag

Amúgy ebben mi a meglepő? Ryzen (6xxx mértékkel, 7xxx nagyban) is ugyanezt csinálja és pontosan ugyanez a megoldás arra is :D

Make Love not war!

(#15) zebra_hun válasza hokuszpk (#13) üzenetére


zebra_hun
addikt

SirRasor is:

Büszkék lehetnek magukra ... és a gyönyörűséges versenyükre :DDD ...

Az a baj (ami nagyobb), hogy az élet más területein is ez jelen van.
Vackot, olcsón, minél többet, amúgy is jövőre újat vesznek... ---mottó

Azért nem szólom le, láthatjuk, helyre lehet rakni némi sütnivalóval. Akkor nagyon jó dolog lesz.

(#16) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ezt szánja az Intel játékosoknak? Na ne röhögtessenek már, ekkora fogyasztással. :DDD

Durván lemaradásban vannak az AMD X3D-vel szemben, ideje lenne valami újat kitalálniuk inteléknek, mert játék fronton szó szerint értelmetlen őket választani. :(

[ Szerkesztve ]

(#17) Pikari válasza hunluki (#2) üzenetére


Pikari
őstag

A közhiedelemmel ellentétben az utolsó netburstok elkenték az azonos árú és fogyasztású amd processzorok száját (pentium d 925, pentium 4 524).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#18) Predatorr


Predatorr
őstag

Nem kell! :(( :D

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) zebra_hun válasza SzlobiG (#16) üzenetére


zebra_hun
addikt

Életemben nem láttam még briketté oc-zott cpu mellett sem 180Watt-ot.
Ezzel nem védeni akarom őket, pont nem érdekel az Intel vagy a másik.
Igaz, a mai világban én "igénytelen vagyok", mivel az igényeimnek a 162 fps megfelel.
Ha limitálom 162-re, akkor szinte minden játékban megvan a 162 fps 0.1%, ami nagyon ritka. (Rengeteg optimalizálás kell hozzá)
Azt ne nézd bitte, hogy hogyan játszom, videó lényege a fogyasztás, hőmérséklet, és a 0.1% fps.

Forza 5 kimaxolva

Egy Battlefield ~80-90Watt, de ilyen "gyengébb" mint a FH5, ~60W.

Ennyit a 188Watt-hoz.
Ha nem optimalizálja vki, akkor lehet. BIOS kirándulásra fel! :DD
A videó meleg vízzel készült ;)

(#20) Segal válasza p a s s e r (#12) üzenetére


Segal
veterán

Egy francokat ez, de még ha ez is az intel-t akkor sem fogja érdekelni hogy ő fogja e megvenni ezt a limitáltan elérhető terméket vagy más.
Őt csak a profit érdekli és ha idővel összegyűlik pár raklap kifejezetten jól sikerült proci, akkor miért is ne adja el drágábban?
Azt majd a piac eldönti hogy erre ilyen áron van e kereslet.
SPOILER: Van
Ez kb ugyanaz a szitu mint amikor nvidia kiad az adott szériából még egy új Ti csúcsmodelt. Semmi értelme megvenni, mert előre tudni lehet hogy hamarosan érkezik az új széria amiből az új csúcs nem csak gyorsabb lesz hanem még olcsóbb is, de ott is úgy vannak vele hogy ha meg tudják csinálni és értékesíteni is tudják akkor miért lennének a saját maguk ellensége?
Örül a gyártó mert nagyobb a haszon, örül a részvényes mert többet fog érni a befektetése és végül a "Pista" is örülni fog mert otthon a tesztprogiba lesz plusz 100 pont...
(vagy tökmindegy milyen célból vette, de ha ennyit áldozott rá azt nyilván okkal tette)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#21) SzlobiG válasza zebra_hun (#19) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze értelek, de azért azt tudni kell, hogy a vásárlók töbsége nem "tuningol" csak megveszi és használja, tehát itt az alapon a "gyárból" kijött értékek a mérvadóak.

Mondom mindezt úgy, hogy én mindig is állítgattam a gépet még most a 7800X3D-vel is sok-sok tesztóra ment el mire megtaláltam a legjobb konfigot. :)

Tény hogy így bekonfigolva sokkal barátibb, de ezek mellé érdemes hozzászámolni a költségeket is mi mennyiből jön ki, szvsz az X3D még itt is jobb mutatókkal rendelkezik, ugyanis nem kell 200k-ért alaplap alá, se épített víz, defaulton is kisfogyasztás mellett nagy teljesítményt kínál játékokban.

(#22) Chiller válasza CzG001 (#10) üzenetére


Chiller
őstag

Érdekes, 1440p-ig mindenhol a 7800X3D nyer. 720p-n több mint 5%-al, de 1080p-n is ad egy laza 4%-ot, ott ahol tized százalékok döntenek...

Egyedül 4k felbontás az, ahol nyer egy picit a 14900KS, kíváncsi lennék a miértre. Lehet kevés ott már a X3D cache mérete?

[ Szerkesztve ]

(#23) zebra_hun válasza SzlobiG (#21) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez valószínű így van, de nekem ez van, erről tudok csak pozitív és negatív kritikával szolgálni.
Most amúgy is nem a "vs" a téma, hanem ez a "kazán", ami valóban az is, ha nem piszkáljuk meg.
Jó teljesítményt ad, jó nagy fogyasztással.
Viszont ez drasztikusan visszavehető, sok sok kísérletezéssel, teszteléssel.
Akár léghűtőre is lehet optimalizálni, ugyan akkor már kompromisszumokkal.
Ez nem arra készült. Gyártanak olyat is. Ezt nem szabad elfelejteni.
No, de befejezem, ezért nem fizet nekem ez a cég, dícsérje a fene :) Még a végén bekerülök a fanboi kategóriába, ahová nem tartozom.

[ Szerkesztve ]

(#24) hokuszpk válasza zebra_hun (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Büszkék lehetnek magukra ... és a gyönyörűséges versenyükre :DDD .."

a versennyel semmi probléma nemlenne; csak ezt a "mindenáron" faktort nemkéne erőltetni ; ha jóltudom nemsokára itt az új Intel microarchitektura, inkább fókszálnának arra, hogy minél jobblegyen.
hirtelenbe megnéztem a tesztet ezzel most sikerült a 7950/7950x3d elé kerülni egy picivel ; de remélem van még valami a tarsolyban, elvileg a második félévben itt a Zen5 ; amiről a szállingózó pletykáknak ne dőljünk be, de annyi biztos, hogy jobb lesz, mint a Zen4 ; lassan azzal kell majd versenyezni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) #52931072 válasza Pikari (#17) üzenetére


#52931072
törölt tag

Emlékszünk rájuk, nem az volt amelyikre két egész pentium processzort szegeltek egymás mellé? Minden korszaknak megvolt az ügyeletes mindent bele kazánja. ;]
Persze játékra inkább celeron d-ket vettünk, mert olcsóbbak voltak és volt bennük tuning potenciál és semmivel nem mentek rosszabbul, sőt. Celeron d352-es volt nekem is. Meg egy későbbi is, de annak nem ugrik be a száma. Az p4 2,6-os volt, akkor kezdték butítani a pentium márkanevet mert ebben tiltva volt a HT. Az athlon xp 2500+ után raktam össze 2,6-os pentiummal, ddr2-es ramokkal gépet és gf6600 vga-val. Sokáig megvolt, ár/teljesítmény viszonylatban jó volt (3,2-es kazánra nem bukta). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) hokuszpk válasza zebra_hun (#19) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"(Rengeteg optimalizálás kell hozzá)"

itt a kulcs ; ott a tesztben nagyjabol stock cpuk szerepelnek ; ahogy a legtobb user kiveszi a dobozból, és használja ; kevesen értenek annyira az optimalizáláshoz, mint te ; sokaknak ideje sincs nagyon erre.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) Pikari válasza #52931072 (#25) üzenetére


Pikari
őstag

De igen. Az első Pentium D-kben a két chip még úgy készült, hogy a két chipet egymás mellé szerkesztették. Aztán a 9xx-es szériában már fizikailag két külön chipet raktak a kupak alá, mert így olcsóbb volt (kisebb selejtarány).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#28) p a s s e r válasza Segal (#20) üzenetére


p a s s e r
őstag

annyit kérdezett, hogy mire jó a magasabb órajel (hol tud kifizetődni)... nem én, hanem Almafa... :)

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#29) AlmafaBp válasza p a s s e r (#28) üzenetére


AlmafaBp
újonc

Így így és zebra_hun (és még néhányan) meg is válaszolta részben a kérdésem.
Részben pedig azért, mert azt keresem, van-e olyan élethelyzet, amikor ez a nagyon magas órajel lehet az egyetlen út és ennek oltárán feláldozunk bármit:-)

(#30) Csupingo válasza AlmafaBp (#29) üzenetére


Csupingo
veterán

Én például gyakran játszom VN (visual novel) játékokkal. Többnyire renpy, vagy unity motort használnak. Ezek szinte csak 1 szálat használnak a cpu-ból és van amelyik rosszabbul van megírva, emiatt nagyon akadozott nálam i5 4570-nel, ryzen 2700-zal és még elég vacak a mostani ryzen 5700g-vel is. Nekem jól jönne egy 1 szálon is erősebb cpu. De ez igaz sok régebbi játékra is. Azok is szerették az 1-4 erősebb szálat, többet nem is tudtak kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#31) Pikari válasza Csupingo (#30) üzenetére


Pikari
őstag

Ott inkább a fejlesztői inkompetencia a baj, végtelenül erős procival se lesznek sokkal gyorsabbak.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#32) MaraTóni


MaraTóni
tag

a BIOS-t konfigurálni kell, aki default-on hagyja az inkább maradjon a konzoloknál...

Nálam 13700k all core 5GHz-en, 1.18V-al, 185W körül maxol, 86 fokos max. core temp-el, atomhalk noctua léghűtéssel. Meglepő módon 2-3% az elmaradása csak a gyári benchmark eredményektől, cserébe vagy 50W-al kevesebb a fogyasztás. Játékok alatt 45-70W. 4080-ast teljesen kihajtja, ami szintén "okosítva" van, és nem eszik csak átlag 220W-ot, és még sem lassabb mint az átlag 4080-as.

(#33) IgorKGB


IgorKGB
csendes tag

megvettem ráraktam egy olcsó léghűtőt aztán megy, eddig még nem volt baja, az hogy ilyen processzort minek túlhuzni azt sosem fogom megérteni

(#34) Solten válasza SzlobiG (#16) üzenetére


Solten
addikt

Ugyan sokat zabal de legalabb rohadtul melegszik.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#35) zebra_hun válasza MaraTóni (#32) üzenetére


zebra_hun
addikt

"Nálam 13700k all core 5GHz-en, 1.18V-al, 185W körül maxol, 86 fokos max. core temp-el"

Ez itt a probléma az Intelnél. Annó akartam egy jó RPL-et, és válogattam. Nem érte meg, hiszen sokat buktam, de lett egy olyan 13700k-m, ami a környéken senkinek sincs.
5300MHz-en, ac,1.06V ds Vcore load CbR23 10 perces loop.
Ilyennek kellene mindnek lennie. 100-ból 1, ez is véletlen.
A 14900k-val már nem játszottam el, bár most pont vettem egyet, ami 50mV-tal beljebb (lejjebb) van.
Sajnos ez ilyen, 98 átlagos, 1 jó, 1 kiváló.

53x ac P 1.06V die sense 13700k.

Játékok alatt 40-50W.

(#36) vrob válasza Chiller (#22) üzenetére


vrob
tag

Nem nyer mindenhol.
Az csak az átlag, 720p-ben is van ahol az Intel nyer.
1440p-n már csak 1%, felette meg is fordul az átlag az Intel javára, ami nyilván attól függ milyen játékokat vesznek bele a teszt csomagba.
Az mondjuk tényleg érdekes, hogy felbontásfüggően miért fordult meg az eredmény, ugyanazokkal a címekkel átlagolva.
Arról lehet szó, hogy az AMD-nek, a felbontás növelésével, nagyobb tempóban fogy az előnye azokban a címekben ami neki kedvez, mint az Intelnek fordított esetben.

A tesztben egyébként nagyon furcsa, hogy a top-extrém cpu mellé bedobtak budget c36/6000 memóriákat. Az X3D cache nyilván nem érzi meg annyira ha gyenge a memória. Az Intelnek meg pont az lenne az erőssége hogy brutál memóriakezelése is lehet megfelelő memóriával.

der8auer 7600-os memóriával tesztelte.
Érdekes módon, Cyberpunk 2077 alatt, 1% Intel előny lett már 1080p felbontás esetén is, a techpowerup-os, erre eső 30% hátrányból. Pedig itt nem tuningolt, még gyári BIOS beállítással ment. A másik két játékban is előzött amit nézett.

Én magam részéről inkább neki hiszek, mint a félresikerült, lehetetlen összeállításban teszteltnek.

Amúgy meg megérdemli egy ilyen proci, hogy rendesen bánjanak vele, és akkor meghálálja alacsony feszültségigénnyel, játék alatt kis fogyasztással is akár.

[ Szerkesztve ]

(#37) SirRasor válasza hokuszpk (#24) üzenetére


SirRasor
őstag

Én egy olyan versenynek örülnék, hogy ki tud többet kifacsarni 65w TDP-ből. Simán lehetne félpasszív rendszereket építeni.
VGA fronton se volna rossz mondjuk megcélozni a PCIe 4.0 max 150W-ját és akkor még +csatikkal se kell szórakozni.

Make Love not war!

(#38) Chiller válasza vrob (#36) üzenetére


Chiller
őstag

Elnézést, úgy értettem a "mindenhol"-t, hogy átlagban minden felbontáson.

(#39) Yeffy válasza SirRasor (#37) üzenetére


Yeffy
veterán

dettó

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40) SzlobiG válasza SirRasor (#37) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott az AMD 65W-os eco módja alig lassul valamit tőle, pláne hogy az X3D ilyen 50w körül eszik átlagban játékok alatt. Ehhez szvsz nem kell verseny egyértelmű...

(#41) SirRasor válasza SzlobiG (#40) üzenetére


SirRasor
őstag

Azta, tényleg, a 7600X-em is tud ECO módot, csak még sose próbáltam ki.
Bár most, hogy belegondolok, fölösleges is, mert PBO-ban lehet temp. limitet adni, azaz akár tolhatnám venti nélkül is és majd megoldja magának a lehető legoptimálisabb módon.

Na de nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a gyártók konkrétan versenyeznének azért, hogy ki tud többet kisajtolni 65 wattból, mert akkor jobban rámennének az optimalizálásra.

Make Love not war!

(#42) tasiadam válasza SzlobiG (#16) üzenetére


tasiadam
veterán

Az AMD-t sem kell felteni. 105w tdp egy 5800on? Rakkuldom a PBO-t es 150w meg 160 is megvan, jatek meg attol fugg. Csak azert eszik ennyit, mert nem birom huteni. Ha tudnam, lenne ez 200w is

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43) Sonja válasza tasiadam (#42) üzenetére


Sonja
veterán

Viszont a PBO már tuning, nem alap. Egyébként én is használom a PBO-t az 5800X-en, mert ez jó, értem (:D). ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44) tasiadam válasza Sonja (#43) üzenetére


tasiadam
veterán

Én +100mhz + -25 CO-val használom, és 4.95ghz-ba nyaldos, de istennek nem tudom lehűteni 34 esportsal. 90c, és egyből jön az all core 4.5ghz boost, ami meg kb gyári érték. De ekkor eszik 140 wattot. Ezért gondolom, hogy ha lehetne hűteni, ez is beverne sokkalta többet, mint amennyit lehetne

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#45) PuMbA válasza SirRasor (#41) üzenetére


PuMbA
titán

A 7600X az egy felesleges proci. Azoknak készült, akik a MHz kergetési versenybe akarnak indulni. Játékok alatt ugyanannyit tud, mint a sima 7600, ami alapból 20 fokkal hűvösebben fut, mert 65 W TDP-s. Felettébb fura az AM5 topikban is hogy valamiért az emberek többsége az X névvel ellátott procik felé hajlik, miközben a tesztekben látszik, hogy semmi pluszt nem ad. Az embereket valamiért nagyon megfogja az a +100MHz-es felirat.

Ugyanígy ahogy tasiadam írja, lehet 100MHz-eket emelgetni, de közbe meg a fogyasztás nagyon megnő, illetve hűteni se lehet, hiszen ezek a procik gyárilag ki vannak facsarva. Amikor felfele tuningolni akarjuk a felfele tuningolhatatlan procikat, akkor ne csodálkozzunk, hogy borzalmas eredményeket kapunk.

[ Szerkesztve ]

(#46) Jigli


Jigli
csendes tag

Sziasztok!

Én magam is az FPS hajszolók csoportjába tartozom úgy hogy megértem azokat akik a teljesítményt részesítik előnyben. Nálam egy 13600KF dolgozik ac 5.4/4.3-on és ehhez nem kevés feszültséget kell adjak a kicsikének: 1.38 v. Az hogy CB23 alatt 220w-ot fogyaszt nem lényeg mivel játékra használom. Ott 100 W körül megáll és custom vízzel 60-65 fokon jár.

Mostanság pont azon gondolkodom hogy csak kéne egy 13 vagy 14900k esetleg ks. Azzal még mindig kevesebbet kell költenem mint ha valtanék 3080-ról 4080/4090-re. És akkor a ram oc is feljebb kúszhatna. Főleg hogy a célom a minimum fps minél magasabban tartása. Azokkal a játékokkal amivel játszom szeretik a magas órajelet. Az hogy a villanyszámlám nem havi 5000 hanem havi 7000 Ft lesz hát pont nem érdekel :)

Az viszont tény, hogy a 14900KS irreálisan drága ehhez a plusz pár 100 mh-hez képest az én penztárcámnak. Ha mondjuk 2x ennyit keresnék akkor én is rá repulnék :P

Nálam AMD nem játszik. Túl sok olyan játékkal játszom ami intelen jobban megy. Ha a jövőben ez változik akkor viszont nem is kérdés hogy érkezni fog egy 7800X3D :DDD

Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

(#47) SirRasor válasza PuMbA (#45) üzenetére


SirRasor
őstag

Tisztában vagyok vele. A simát kerestem, de akkor, abban a helyzetben nem volt elérhető, csak az X-es. A 7800X3D már túllőtt a kereten és nem saját keretből gazdálkodtam ;]

Jigli tudom mindenki azt csinál, amit akar, de amúgy miért jó az FPS-hajsza? 45-60 (Radeon chill) FPS lockkal játszom, mert nem láttam különbséget 60 és 70 FPS között. De 60 és 300 között se. Vsync nyilván kell a tearing miatt, de onnantól kezdve semmi értelme 60 fps fölé menni :U Fölöslegesen füstöli az áramot, a hőről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#48) Ribi válasza SirRasor (#47) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert az emberek nagy része lát különbséget FPS értékek között :D
Főleg amikor fentebb vagy lentebb tekered és meglepődsz, hogy jaaa.
Örülj hogy nem látod és annyi.

(#49) Pikari válasza SirRasor (#47) üzenetére


Pikari
őstag

Valamennyire látni, és érezni (megfelelő monitor esetén). Az már más kérdés piacgazdasági vonatkozásban, hogy ez ezerből egy embert fog érdekelni, a többit egyáltalán nem. PuMbA meglátása helyes, egyszerűen nincs értelme néhány százalék kedvéért bevállalni a parabolikusan elszálló fogyasztást/hőtermelést/alkatrészdegradálódást.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#50) RobbyJr válasza SirRasor (#47) üzenetére


RobbyJr
őstag

Jó neked hogy nem látod, viszont az input lag meg nő ezzel, amit meg valószínűleg nem érzékelsz. 45-60fps közt a képkockaidő igen magas. :K

Én aktívan autó szimulátorozom, és itt a magas fps, és az alacsony képkockaidő nagyon fontos, ezért nincs korlátozva sosem az fps-em.
Hiába 240hz-es monitorom van Freesyncel, meg mindennel, észreveszem ha 120 alá beesik az fps. (már-már enyhén darabos a mozgás)

Viszont én sem hajkurászom a többlet fps-t azzal, hogy mindent szét OC-zak, számomra felesleges a pár % fps többletért, mellesleg több fogyasztás, több hő, és jobban degradálódik az alkatrész.
Na de mindenki úgy használja a gépét ahogy akarja. :))

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.