Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attilaf7


attilaf7
csendes tag

Sziasztok!

Szoftwarefejlesztesre kene egy igazi workstation
(C++, java, C#, delphi, stb... Windows alatt)
Jatekra nem köll, tehat videokartya mar adott.

Jelenleg egy P4 3.2-es Northwoodom van , 1 giga Kingston DDR,
70 gigas WD-RAPTOR. Ez nagyon nem eleg, siman megfingatom,
és még nem is használok minden toolt jelenleg...

Penz nem is lenne akadaly egy komolyabb gephez, de otletem sincs
hol is tartunk ma, mivel en csak szoftware oldalon turkalok.
Kb megis mit kene osszerakni ? Mi az ami meg is eri az arat,
es kb 3 evig eros is marad... Legnehezebb kerdesek

32 vagy 64 bit ?
AMD vagy Intel ?
Ikermagos vagy single magos ?
Single eleg , vagy inkabb dual proc, vagy *quad* ? :)

Ti megis mit raknatok ossze ?
És végül a leghúzósabb kérdés : érdemes most egyáltalán belevágni
vagy várni kell valamire : longhorn(windows vista), stb.. ?

Örülnék ha kb irányt tudnátok mutatni.
Előre is kösz minden hozzászólást.

Üdv,
Attila

(#2) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

aza gond, hogy az ujabb cuccok mar NEM agp-sek, hanem PCI-Express, neked meg az van, azt irtad, adott. Ha pedig ujat akarsz, erdemes mar pci-e -s alaplapban gondolkodni, akar amd (pl. A64 X2 4400+ ) akar intel platformot valasztasz ( pl. Pentium P4 660 ).

(#3) zsiga667 válasza attilaf7 (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Egy jó erős dual-Xeon rendszert ajánlanék, pl. 2*3,2Ghz 800FSB, HyperThreading.
Mellé mondjuk procinként 1 GB ram (igény szerint több), és ha a Raptor-t is lassúnak érzed, akkor valami 15000rpm-s SCSI-vinyó.

(#4) Sir Riccio válasza UnConnecteD (#2) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ma már a VGA sem akadály, ugyanis a PCI-os VGA kártyák között is van olcsó elérhető áru akár ATI akár nVidia alapu.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5) kraftxld válasza attilaf7 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tyan Thunder K8WE
Bővebben: link
+
2x Opteron 275

+
N x 1GB ram

valami hitvány vga.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Irigylésre méltó hogy valakinek nme számít a pénz :)
Sok sikert !

Amugy én is Amd X2-t ajánlanék de pusztán szimpátia alapján, mostansá én sme vagyok képbe a dolgokkal a k7 platformal számomra bezárult a hw világ :)

''Üdvözlet a győzőnek''

(#7) Sir Riccio válasza attilaf7 (#1) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha elfogadsz véleményt, én a helyedben akkor váltanék, ha a jelenlegi már nem megfelelő, ( nem lehet vele normálisan dolgozni ) illetve van elegendő ''anyagi háttér'' erre a célra. Ha a váltás mellett döntesz, akkor pedig felejtsd el az Intelt, mivel az elvárásaid között az is szerepel: ''es kb 3 evig eros is marad... '' nos az Intelre minden jó elmondható csak épp az nem hogy időtálló és fejleszthető!!! Szerintem ha a pénztálcád megengedi akkor egy stabil nF4-es s939-es alaplap, párositva egy x2 4200- 4400+ os procival, ha kitudod várni, akkor szerintem év vége felé már ezeket a procikat a jelenlegi ár 50-60%-áért meg fogod tudni vásárolni. Ha most akarsz váltani, akkor a fenti lap mellé egy olcsó s939 3000+ -os procit, melyet év végén lecserélhetsz, lényegesen kisebb veszteséggel a fentebb emlitettek valamelyikére. A fogyasztási, melegedési dilemmákkal / Intel-AMD/ nem akarok foglalkozni, mivel az már lerágott csont.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#8) L3zl13 válasza Sir Riccio (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak épp semmi értelme 3.2-es NW-ről 3000+-os AMD-re váltani, mert minimális eltérés van. És még abban sem vagyok biztos, hogy az AMD a jobb az általa használt alkalmazási területeken...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) várnarancs válasza attilaf7 (#1) üzenetére


várnarancs
addikt

Egy 4400+-os X2 vagy egy 4800+-os AMD64 egy ehhez dukáló lapban, 4-8Gb 566-os ram, meg egy kis PCIe kártya, mert ezekbe a lapokba nem mennek bele az AGP-ek:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#10) Mania válasza attilaf7 (#1) üzenetére


Mania
senior tag

Dual Xeon, minimum 2GB ram,SCSI rendszer

(#11) kraftxld válasza attilaf7 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Esetleg van egy eladó dual 2.8-as xeonom, 1 giga rammal, adaptec 3210S, 4 db 15K-s 36 gigás seagate cheetah-el. Ha jó árat mondasz érte tied lehet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) #64791808


#64791808
törölt tag

jóóóvan, előkerültek az amd fanok, aszittem eltűntek :)
szal fiúk szép a szimpátia, de write only módban vagytok.

1., workstation-t keres, ti destop processzort ajánlotok
2., 3,2-es HTT northwood-ot a srác úgy nyélből megfingatja, tehát a 4400+ valószínűleg épp elég lesz neki. vagy nem. és az is csak most.

Lényeg: workstation platform, és minden attól függ, mennyire nem akadály a pénz.
Ha egyáltalán nem, vegyél egy 4 xeon MP-t fogadni tudó HP / IBM workstationt, 2 procival, 2 giga rammal, scsi raid háttértárolási rendszerrel. Vagy dual opteron, vagy ilyesmi.

Nyomatékosan felhívnám a figyelmedet, hogy ha lényeges előrelépést akarsz, akkor az 800 ezer és 1 guriga között lesz, tehát nem kéne sufniszinten összebuherálni valamit, mert esetleg nem mindenhol értenek ehhez a technológiához.

Konkrét javaslataim:

IBM: Bővebben: link
HP #1: Bővebben: link
HP #2: Bővebben: link

Ha ez magas árkategória, akkor kedvezőbb áron megbízható banda:
Bővebben: link
Innen ajánlom a NetiX 3100-t ha sata raid rendszer elég, vagy a NetiX 5100-t, ha natív SCSI-t akarsz, meg egy időre el akarod felejteni a gépvásárlást. Utóbbit megpakolod 4 giga rammal, és kész. Először egy, aztán két 3,6-os Xeon bele.

Na röviden ennyi

(#13) #64791808


#64791808
törölt tag

hopp, #11-ben ott a megoldás, kolléga rendszere helyből megfelelne.

(#14) #64791808 válasza kraftxld (#11) üzenetére


#64791808
törölt tag

jól megy rajta a csé? ha igen, érdekelne :)

milyen árra gondoltál egyébként?

(#15) kraftxld válasza #64791808 (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Épp a fefo-t nem kéne ajánlani, mert nagyon drágák.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) kraftxld válasza #64791808 (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

mondj rá vmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) #64791808 válasza kraftxld (#15) üzenetére


#64791808
törölt tag

egy hp-hez képest nem. továbbá ne tisztán hardver árakat nézz. ebben az árban 24 órás távoli felügyelet van (a van neted), valamint helyszíni garancia, 48 órás kiszállással. nyílván ha csak a hardvert nézzük, úgy drágácska.

(#18) #64791808 válasza kraftxld (#16) üzenetére


#64791808
törölt tag

engem nem érdekel a gép. ha árazás érdekel, én olyan 200 ezerre saccolom a komplett konfigot, úgy, hogy nem tudom, milyen idős, milyen vga, ház, táp

(#19) L3zl13 válasza #64791808 (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az ajánlott IBM az szerver nem WS. Hardverileg hasonló, de hang miatt nem biztos, hogy szivesen dolgoznék mellette. :U

WS-t keres. Ez azt jelenti, hogy munkaállomás (kb minden ami nem szerver). Persze a komolyabb WS-ek majdhogynem közelebb álnak az alsó-közép kategóriás szerverekhez, mint az átlag PC-hez, de a Xeon és az Opteron nem definíciószerű...

Az meg hogy megfingatja a mostani gépét... Lehet, hogy mindössze 4 GB memória kéne neki. Nem biztos, hogy minden jelenlegi alkatrésze szűk keresztmetszet. (Lehet, hogy az, de talán érdemes volna biztosra menni...)

Persze abban egyet értek, hogy ha pl a proci szűk keresztmetszet, akkor vagy dual proci vagy dual core a minimum...

Aki hülye, haljon meg!

(#20) #64791808 válasza L3zl13 (#19) üzenetére


#64791808
törölt tag

stimmel, csak amit gyorsam ájbíeméknél találtam munkaállomást, az egyik sem volt dual xeon, és mindegyik grafikus munkára volt hegyezve. ezért ajánlottam be az xseries szervert.

amúgy most, hogy így mondod... télleg érdemes lenne tudni, konkrétan mit fingat meg a gépben, én úgy vettem ki, hogy a procit, aztán lehet, hogy nem.

amennyiben nem, úgy visszavonom a megjegyzéseimet, amit az amd-s x2-kre tettem

(#21) attilaf7 válasza #64791808 (#20) üzenetére


attilaf7
csendes tag

Köszönöm a hozzászolásokat.
Pontosítanék kicsit.

1) Memória nem lehet (?) gond, amikor belemélyedek a melóba akkor
kb 650-et használ ki az 1000ből, ezért paging le is lett tiltva.
2) CPU akkor probléma amikor fordítás és hasonló finomságok történnek,
ilyenkor úgy le tudja szívni a batterit hogy pár másodperic nem reagál a win.
3) Winyónál nem csak az RPM a gond, hanem a rengeteg lekérés és írás ami
pici fájlokra történik (igen, defragolok rendszeresen). Ezen talán SCSI okos
busz segítene, de én már azt se tudom hogy él e még a SCSI.
4) ''Öregszik'' a windows, egy reinstall majd segít, de ez a rendszer még csak
3 hónapos.

Azért nem szeretnék elszállni, nem vagyok én rocket scientist, nem kell ide
NASA level számítógép, ''gurigáig'' árban elmennék, de egyszer egy ilyen gépből
is ócskavas lesz, így nem szeretnék túl sokat beletenni.

De ez egyszerűen már kevés, kizökkent ez az állandó várás, és már a homokórát se nézhetem, mert arra se marad szusz a gépben hogy frissítse ilyenkor a képernyőt.

AMD-Intel érdekeltségeim nincsenek, előző gépem egy athlon 2k XP volt 512 rammal, hát őszintén nem sokkal gyorsabb a mostani 3.2es NW 1 gigaval.
Ezert nem szeretnek lehuzni megint 1 misit a budin, akkor inkabb elku*****zom :)

Dual gepben azert gondolkodom, bar ez csak egy felteves, de esetleg ameddig az egyik CPUt leblokkolja a terheles a masik meg *talan* tudna tartani velem a kapcsolatot, hogy taskot tudjak valtani, es ki is tudja rajzolni a screent, mert az nem art :)

Ami tovabba sulyosbitja a helyzetet hogy kb 50 process fut egyszerre (nem spyware :) ami koll is, igy a taskok kozotti idomegosztas is sok energiat felzabal,
ez megint csak a dual fele huz, nem ?

Valahogy igy allunk. :)

Az az elado gep meg tulajdonkeppen erdekelne, ha elobb ki tudnam probalni, mert
sajnos nincs tapasztalatom ilyen kategorias gepekkel, es parazok hogy sokat esetleg nem nyernek vele (nem ereznem a powa-t), akkor pedig inkabb homokora es a kocsmaba viszem a lovet.

Joejt mindenkinek,
vitorlat bontok :)

(#22) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Dual Opteron es ebbol is a legnagyobb
1 db SCSI vezerlo + 5 db 80 gb os SCSI winyo
Chieftech tap 500W vagy felette
Vizhutes
Es valami vidkari
Es windows2000 lehetoleg vagy 98SE

(#23) Protezis válasza hummerdikk (#22) üzenetére


Protezis
őstag

98se munkaállomáson? :Y
Ok. Nem flamelek. Használja egészséggel!

(#24) GAlli


GAlli
tag

duál , duál core P4 HT t 8 procinak lát az eszközkezelő ? :D

(#25) Grafiqs


Grafiqs
őstag

A témát mint látom részlegesen már kitárgyalátok. Mondjuk azon csodálkozom, hogy senki nem buzdította a kedves topiknyitót a kereső használatára. Akkor én most megteszem. Sőt egyből linkelem is a megfelelő topikot: Bővebben: link, ez a ''A nagy gépajánló topik''. Szeretném ha itt folytatnátok a társalgást.

Köszönettel: Grafiqs

ui.: Ezt zártam. :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.