Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor vs xp

Hozzászólások

(#1) Béló


Béló
aktív tag

van egy 40 gigás maxtor vinyóm ezen van az xp és egy 160 gigás maxtort is vettem windowst újra telepítettem és a biosban kiírta hogy látja a 160 gigásat ám nem tudtam eddig hozzáférni az érdekelne hogyan lehetne a 160 as vinyót megjeleníteni pl E :ként mert a windows csak a 40 gigásat jelzi ki a 160 asról csak azt írja hogy van denem tudtam eddig rámásolni semmit mert olyan mintha nem is lenne kérem valaki segítsen :O

(#2) Xpod válasza Béló (#1) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv

Először is partícionálnod kell, majd formáznod.

Egyébként kereső használata javasolt, vagy olvasd el itt. [link]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) Intruder A 6 válasza Béló (#1) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

A 160 gigást megpartricionaltad?

(#4) Béló


Béló
aktív tag

kérlek fejtsd ki bővebben (aszzem nem) de ami a 40 gigáson van azt nem szeretném elveszíteni ezt hogy érhetném el???

(#5) gery03 válasza Béló (#4) üzenetére


gery03
senior tag

Előszöris az xp-re az sp2 kötelező ebben az esetben, ha nem szeretnél adatot veszteni. Ha az megvan, akkor tudod majd partícionálni a 160gb-os vinyódat. Ha azzal i megvagy, akkor fel tudod rá másolni a dolgokat a 40-esről. Addig semmit!(mármint sp2-ig)

(#6) Béló válasza gery03 (#5) üzenetére


Béló
aktív tag

ok köszke majd késsőbb még jelentkezem :R

(#7) Xpod válasza gery03 (#5) üzenetére


Xpod
addikt

Ha vennétek fárdságot, hogy a linkelt topicot elolvassátok, nagyon sokmindenre rájönnétek. Pl minek az sp2?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8) gery03 válasza Xpod (#7) üzenetére


gery03
senior tag

Hogy kezelje a 127gb-nál nagyobb vinyókat szépen.... (elvileg elég az sp1, de az sp2 a tuti)

(#9) Xpod válasza gery03 (#8) üzenetére


Xpod
addikt

Csakhogy az nem kell hozzá. Ráadásul pont maxtorol van szó, amiről külön említést tesznek a topik-ban.

Béló: partition magic.


[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10) Béló válasza gery03 (#5) üzenetére


Béló
aktív tag

hogyan tudnám patrícionálni a 160 gigásat??

(#11) hoember 2 válasza Béló (#10) üzenetére


hoember 2
aktív tag

le lehet tölteni több particio kézitő progit.
haa pmagic-hoz nem értenél

[Szerkesztve]

(#12) Béló válasza Xpod (#9) üzenetére


Béló
aktív tag

köszi megpróbálom ezzel

(#13) gery03 válasza Xpod (#9) üzenetére


gery03
senior tag

Nah ezt az egész hsz-t nem értem. Hogyhogy nem kell hozzá? Sp1? Kell... Az meg, hogy maxtor, vagy más márka, teljesen mind1..

(#14) Dilikutya válasza hoember 2 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Windows-ban is van lemezkezelő, amivel lehet partícionálni. Meg ugye a telepítő is tud, kár ezért még több programot összelopkodnia ;]
Azt már sejteni lehet, hogy a Pqmagic-hez nem fog érteni, ha képes arra, hogy szűz vinyóra akarjon másolni. Amúgy partícionálni sem muszály, maradhat az egyben is, és akkor csak simán megformázza NTFS-re Windows alól.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Béló


Béló
aktív tag

ezt hogy csináljam hogy egybe legyen ???

(#16) Xpod válasza gery03 (#13) üzenetére


Xpod
addikt

Na akkor még 1 szer Bővebben a témáról itt találsz infót[link] egyből az 1. hsz-ben.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#17) gery03 válasza Xpod (#16) üzenetére


gery03
senior tag

Azt hiszed nem ismerem? És ezt olvastad az első hsz-be?
''Az alap XP-nél a regkapcsolóval be lehet kapcsolni a 48bitet, de nem garantált a helyes működése. Az SP1-et kell inkább telepíteni.''
''Az XP sp1-nél a M$ szerint alapban be van kapcsolva a 48bit, a Maxtor szerint viszont nincs, azaz külön be kell kapcsolni. (A Maxtor javaslatát érdemes megfogadni, mert ha nincs igaza, akkor sem árthat, ugyanis az M$ írja, hogy hiába van regkapcsoló, az XP nem veszi figyelembe.)''
Ezé mondom az sp2-t, mert az már tuti jó!

(#18) Béló


Béló
aktív tag

valaki tud mondani olyan ingyanes és magyar programot amovel patríciót tudnék létrehozni??

(#19) Xpod válasza gery03 (#17) üzenetére


Xpod
addikt

Igen és erre írtam, hogy mivel neki is maxtorja van ott a maxtornak a külön is letölthető cucca, nemcsak az ami megvizsgálja a rendszert, hanem az is amivel be lehet kapcsolni.
Ami mellesleg bármelyik vincsi esetén használható.


[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#20) Dilikutya válasza Béló (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Berakod a vinyót, elindítod az XP-t, majd a sajátgépen jobb gombbal rákattintasz a vinyóra, kiválasztod a formázás menüpontot, a legördülő menüben beállítod NTFS-re, majd a gyorsformázást hagyd üresen, és indítás. Ezzel nem partícionálsz, hanem szépen megformázod egybe a vinyót, lesz megközelítőleg 160Gb tárhelyed egyben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Béló válasza Dilikutya (#20) üzenetére


Béló
aktív tag

de itt csak a 40 gigásat látja gép

(#22) gery03 válasza Béló (#21) üzenetére


gery03
senior tag

Nah. Szal a bios felismeri? A win-eden van sp1, vagy sp2? Ha nincs ne is próbálkozz addig, mert adatvesztés lesz a vége.

(#23) Xpod válasza Béló (#21) üzenetére


Xpod
addikt

Jobb gomb, Sajátgépen, Tulajdonságok->Harvder->eszközkezelő->Lemezmeghajtó. Itt látszik a vincsesztered?

A sajátgépben csak a 40GB-nak látszanak az ikonjai? Ha igen, akkor Dilikutya már leírta a teendőket.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24) Béló válasza Xpod (#23) üzenetére


Béló
aktív tag

igen látszik

(#25) Béló


Béló
aktív tag

nem szeretném ha 40 gigásról minden letörlődne

(#26) Béló


Béló
aktív tag

service pack 2 van fent

(#27) gery03 válasza Béló (#25) üzenetére


gery03
senior tag

#26-ra: Akkor csak szerezned kéne egy partícionáló progit. Mert azzal menni fog.


[Szerkesztve]

(#28) Xpod válasza Béló (#25) üzenetére


Xpod
addikt

Addig amíg a nem nyúlsz a 40-eshez addig semmi bajt nem csinálsz. Csak a 160-as kell piszkálnod.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#29) Béló válasza gery03 (#27) üzenetére


Béló
aktív tag

itt mind akettőt kijelzi a 40est és a 160ast is

(#30) Béló


Béló
aktív tag

a patrition magic is felismerte de mivel ez trial verzió nem tom használni

(#31) Béló válasza gery03 (#27) üzenetére


Béló
aktív tag

honnan tudok ilyen progit szerezni??

(#32) gery03 válasza Béló (#31) üzenetére


gery03
senior tag

Ingyenest nem nagyon tudok. A win-be van egy beépített, ami a parancssorból használható, de az nem túl felhasználóbarát -> nem egyszerű kezelni.

(#33) Dilikutya válasza Béló (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bootolj már be akkor arról a tetves Windows CD-ről, és formázd meg azzal, ne szerencsétlenkedj már annyit. Minek vettél vinyót, ha lövésed sincs, mit kell csinálni vele?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Xpod válasza Béló (#30) üzenetére


Xpod
addikt

Miért nem tudod? Elvileg mennie kell a particionálásnak.
A magicban a kiválsztott vinyón jobbklik Create new partition, primary partition, ntfs OK. A végén pedig az APPLY gombot megnyomod.

Én is triallal nyomtam 1 hónapja egy 200gigás samsungot.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#35) Béló válasza Xpod (#34) üzenetére


Béló
aktív tag

ez egy trial verzió

(#36) Béló


Béló
aktív tag

ha la apply zom azt írja ki rá hogy BAD

(#37) Xpod válasza Béló (#36) üzenetére


Xpod
addikt

Na ez már valami, ez nam a trial hibája, te állítottál be valamit rosszul.
Mekkorának látja a vinyót a PM?

OKs az már jó. Akkor az előző hsz-ben leírtak alapján próbáld.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#38) Béló válasza Xpod (#37) üzenetére


Béló
aktív tag

156 gigásnak

(#39) Béló


Béló
aktív tag

olyat ír ki status none

(#40) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Nem kell letöltened semilyen programot és nem is kell parancsorba irogatnod.

A windowsnak van egy nagyon egyszerű patricionáló progija:
Start->Beállítások->Vezérlőpult->Felügyeleti eszközök->Számítógép kezelés
Ezen belül találsz egy olyat hogy lemezkezelés. Ha két winyó van a gépben akkor látod a jobb alsó részben hogy melyik melyik, a méreteit is kiirja. Ott tudsz formázni és ha kicsit ügyes vagy akkor több fele osztani is. Ha egyszerüen formázod akkor egyben marad a 160G (azaz 156G) Ha ez alapján sem tudod megcsinálni akkor fordulj valakihez aki ért hozzá.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#41) Xpod válasza Béló (#39) üzenetére


Xpod
addikt

Sajna nincs fenn a gépen PM és a netem is korlátozva van. Fejből nem tudom mik a lehetőségek. De asszem van a PM-nek külön topicja. Keress rá és megtalálod a segítséget.

SAMYka: ez igaz, még egyszerűbb.

Dilikutya: én hivatkoztam rád, úgyhogy nem mondhatja, hogy nem látta.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#42) Dilikutya válasza SAMYka (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha simán csak formázni akarod, még a lemezkezelés sem kell... de én ezt már elmondtam neki, de le se szarta, csak fújja a magáét, mindenáron valami lom particionáló kell neki. Engem nem is érdekel, kínlódjon csak azokkal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) joey7 válasza Dilikutya (#42) üzenetére


joey7
őstag

tök igazad van! anno én is azt hittem,h baromi bonyolult a formázás,míg vki elmondta a legegyszerűbb módszert,- azóta ilyen gondom nincs. :C

(#44) Dilikutya válasza joey7 (#43) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én a formázástól sosem féltem, első hallásra is felfogtam. Lehettem vagy 10 éves:). Még a partícionálás sem volt vészes, pedig én nem kétkattintós menüpontokkal csináltam ezt régen, hanem DOS indítófloppy-val, és parancssoros, paraméteres megoldással (fdisk). Istenbizony, ma is úgy csinálnám, ha támogatná az NTFS-t:). Meg persze, ha lenne még 1,44-es floppymeghajtó a gépemben:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) SAMYka válasza Dilikutya (#44) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Én is így kezdtem és szerintem nem is bonyolult. Ha valaki megérti a lényegét akkor 1 perc alatt beállít 5 patriciós táblát + a formázás. :R
Nekem van flopy a gépben de már lassan nem lehet megnyomni rajta a gombot mert annyi por lesz benne. ;]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#46) Béló


Béló
aktív tag

köszönöm a segítséget mindenkinek :R bootoltam windows cdről formáztam és patrícionáltam így most van egy 40 gigás és egy 156gigás patrícióm :R

(#47) hoember 2 válasza Dilikutya (#33) üzenetére


hoember 2
aktív tag

te is voltál kezdő....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor vs xp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.