Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) <Adamsky> válasza Geli (#400) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A WD-re mennyi garit kapsz?

(#402) Geli válasza <Adamsky> (#401) üzenetére


Geli
senior tag

nagykerből lesz...nemtom:D

(#403) Egon válasza <Adamsky> (#401) üzenetére


Egon
nagyúr

Igazából mind az 5 nagy márka (Samsung, Seagate, Maxtor, Hitachi, WD) elérhető (min.) 3 év garival (desktop szegmensben), csak sajna kevés helyen adják ennyivel (leszámítva talán a Samsungot). Igen, még a Maxtor is van 3 év garival...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#404) <Adamsky> válasza Geli (#402) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Te tudod, csak szvsz. rohadtul nem mind1, hogy 1, 3 vagy még több...

(#405) <Adamsky> válasza Egon (#403) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Samsungról és a Hitachiról tudtam, hogy megadják a 3 évet, de a Maxtor-ról nem. Sőt én meg voltam bizonyosodva, hogy arra csak 1 év a gar.

(#406) Egon válasza <Adamsky> (#405) üzenetére


Egon
nagyúr

Az Alien Computer-ben van 3 év garival Maxtor...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#407) Zso Ro válasza Chieftec (#391) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Hali!
Nem lett 200G Samsungom,ellenben lett 250G.Picit drágább,mint a 200as,de sulinetben és sulineten kívüli árkülönbsége nem nagy.Mostmár csak haza kell érnem meló után és pörögni a fejemen.

(#408) Zso Ro válasza Chieftec (#397) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Vinyó halkító ügyben valami fejlemény?

(#409) PirosHello válasza Geli (#402) üzenetére


PirosHello
senior tag

Érdekes, én is e kettő között vacilálok....Mik az árak?:F

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#410) PirosHello válasza Geli (#398) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ahogy én a PH! tesztjéből kiolvasom a 16M cash nem számít annyit a 8M-hoz képest, mint amennyit számít a 8M a 2M-hoz képest....
Ezért, na meg a Hitachi halksága miatt valszeg Hitachi-t veszek (minimálisan olcsóbb is, de az elhanyagolható).....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#411) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

2504C vinyóm van,és semmi hangja.nagyon meg vagyok elégedve vele.Főleg a Maxtorom után,ami helikpterként búg a házban

(#412) Chieftec válasza Zso Ro (#407) üzenetére


Chieftec
őstag

Hello!

Pár napja adtam el, majd az ünnepek után valami Hiatchit veszek, Ati Toollal le tudod halkítani a winyódat, a 120 as se tűnt hangosnak de most már két hónapja halkítva megy kipróbáltam egyszer simán és mostmár hangosnak gondoltam, megszoktam a csöndet.

(#413) Csaba....


Csaba....
senior tag

Szerintetek 160 GB-s SATA-s winch-k közül melyik gyorsabb Hitachi T7k250, vagy Maxtor DiamondMax 10?
(Samsungot azért nem írtam, mert 160GB-ból csak P80 van)



[Szerkesztve]

(#414) Nimda


Nimda
addikt

Volt módomban kipróbálni egy Maxtor 200GB DM10-es 16MB és egy Hitachi D160GB 8MB Pata-s vinyókat...Háát a Maxtor érezhetöen gyorsabb,de a Hita-ban jobban bizok...

(#415) Csaba.... válasza Nimda (#414) üzenetére


Csaba....
senior tag

Maxtornál 16 MB nemcsak 250 GB-tól van?

(#416) Nimda válasza Csaba.... (#415) üzenetére


Nimda
addikt

Nem...van 200 GB-nál is.

(#417) Csaba.... válasza Nimda (#416) üzenetére


Csaba....
senior tag

Megnéztem a Maxtor honlapját. Ott is azt írják, hogy DiamondMax10-nél csak 250GB-tól van 16 MB buffer.
Na most akkor ez hogy van? :F

[Szerkesztve]

(#418) Hardboy válasza Csaba.... (#417) üzenetére


Hardboy
tag

Énis úgytudom hogy DiamondMax 10-es sorozatból 250GB-tól van 16 megás... Én most vettem egy ilyet, csak 300-ast.... és a nagykerben is csak a 250-es éa 300-asból volt 16 megás....

Mellesleg volt vele egy kis problémám... Mégpedig, gyárilag túl hangos volt a fejmozgás... Hosszú keresgélés után azomban sikerült megoldást találnom a problémára... Akit érint a dolog és az orvoslat is rá, az olvassa el ezt a témát: [link] (Igazán nem hosszú.... Olvasdd nyugodtan...)

[Szerkesztve]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#419) Nimda válasza Csaba.... (#417) üzenetére


Nimda
addikt

Pedig a szemem nem csal..:)..egyébként nézd meg itt:[link] itt vettem...de Pata-ról van szó...sajnos nem tudom képekkel illusztrálni,mert már elcsereberéltem...:)...hazudott volna az everest?:F...bár a Hitachi feature tool is 16 Mb-ot irt...söt!még az Active Smart is...lehet hogy limitált széria?:DDD



[Szerkesztve]

(#420) Csaba.... válasza Nimda (#419) üzenetére


Csaba....
senior tag

Tényleg igaz, van! A Maxtor oldala nem semmi! Egy helyen találtam rá való utalást. [link]
A többi helyen azt írják, hogy ilyen nincsen.

[Szerkesztve]

(#421) Gismo


Gismo
addikt

Most már a Seagate is elkezdett mocskosul hangos vinyókat gyártani! Mi a ti tapasztalatok az újabb =7200.8 és 7200.9-es szériával?

(#422) Csaba.... válasza Gismo (#421) üzenetére


Csaba....
senior tag

Itt a PH-n olvastam a teszteket. 160 GB-s kategóriában (7200.7) megkapta az ''átlagon aluli'' alatti kategóriát (mondjuk ezt a sebesség miatt) a 400 GB-s 7200.8-s pedig a leghangosabb, legmelegebb, és a leglassabb minősítést.
A Seagate eddig is lassú volt, de most már sz@r is! (és ezek után képes volt megvenni a Maxtort. :((( Szegény Maxtor, már az is el lesz cseszve. :O )

(#423) Nimda válasza Csaba.... (#422) üzenetére


Nimda
addikt

Bizony én is sajnálom a Maxtort...igaz ugyan hogy hig a minösége,de ha kifogtál egy jó példányt,akkor örülhettél neki,mert nagyon gyors...pl.nálam is még a mai napig müxik,egy 80GB 8M DM9-es már vagy másfél éve kifogástalan Smart eredményekkel...(titok nyitja a hütésben rejlik)...de soha nem adnám semmiért....
A Seagate pedig...majd meglátjuk mit hoz a jövö...

(#424) driver18


driver18
tag

Hi!

Jelenleg kettő 160Gb-os Seagate winchestert használok raid-ben. Három virtuális meghajtóra van osztva. (C, D, E)
Gyakran mozgatok nagy fájlokat a D és az E meghajtók között (20-40Gb).
A kérdés az lenne, hogy gyorsabban történne-e meg a fájlok mozgatása, ha nem raid-ben használnám a kettő winyót.

(#425) attiLANte


attiLANte
tag

Csak ne szidjátok a Seagate-et!
Tény, hogy desktop vinyókban nem a leggyorsabbak, de akinek a sebesség a mindene, az úgyis a Cheetah 15K SCSI szériát fogja venni ;].

A 7200.7/8-as széria hangjáról nem sokat tudok, mert 3 éve hajtok egy 60-as Barracuda IV-et:D. ''Sajnos'' ez vált nálam etalonná hang szempontjából, ezért is találtam meg olyan nehezen a méltó párját egy 7200.9-es Barracuda személyében.

Ez elég gyors, és még talán a IV-es Cuda-mnál is halkabb. Ráadásul kevesebbet is fogyaszt: elasztikus felfüggesztésen, nulla hűtéssel 20C-os házikóban is max. 37C-os.
Ha ez is hibátlan lesz három évig, akkor nem fog érdekelni, hogy nem ez a világ leggyorsabb vinyója...

Kár, hogy a PH!-s tesztekben nem ez a széria szerepelt... Talán nem temetnék annyian a Seagate-et, és kevesebben siratnák a Maxtort.

(#426) Csaba.... válasza attiLANte (#425) üzenetére


Csaba....
senior tag

Azt meg kell hagyni, hogy a Seagate Barracuda nagyon halk. Anno volt szerencsém egyhez. (80 GB SATA) A 80 GB Sata Maxtoromhoz képest ''csiga'' volt, viszont nem igényelte a hűtőt.

A mostani Maxtorom elég hangos (200 GB DMax10 16 MB) (No meg ott van a melegedés is. Nyáron tutira kell rá vennem valami komolyabb coolert), szívom is miatta a fogam, viszont piszkosul gyors.

(#427) Nimda válasza Csaba.... (#426) üzenetére


Nimda
addikt

A hitachi feature tool-t ráküldted?(én csak 1 rublikát vettem vissza és kurva halk lett)

(#428) Csaba.... válasza Nimda (#427) üzenetére


Csaba....
senior tag

Köszi a tippet, de még nem volt rá időm, mert az NCQ-val szórakoztam egy csomót. Bios-ban nem kapcsoltam ki a Sata2 funkciót, így nem ment az Nvidia Ide_Sw sem (nem indult el a windows) ráadásul a hitachi feature tool is kifagyott. Mire rájöttem mit kell csinálni....

A Maxtor alapból nagyon halk,csak akkor kezd el kerregni, amikor jól meg van terhelve. Windows installkor csodáloztam is, hogy semmi hangja nincsen. (de aztán bepótolta)

Nekem elsősorban a sebesség fontos, úgyhogy a zajosságot végülis kibírom.
A régi 80 GB Sata Maxtoromhoz képest sebességben óriási a különbség.
Ami voszont inkább bosszant, az a melegedés. A régi winch-m 24-26 fok volt win-ban, ez pedig ugyanazzal a hűtővel 30-32. Ez azért sok. Sajna vennem kellesz egy komolyabbat 4e-t TTS-nél.

Egyébként neked milyen eredményeid vannak Hd Tach-ban?

[Szerkesztve]

(#429) Nimda válasza Csaba.... (#428) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem már új korában is kerregett üresen,bootnál is.Mig rá nem leltem arra a progira...hát ég és föld!Akiknek megmutattam,nem hittek a fülüknek.Gyorsan beállitottam a 80-as maxtoromnál is és most észre se lehet venni annyira halk...sebességet még nem mértem,bár nem vettem észre külömbséget a két beállitás között...(majd természetesen tacholom:))...
Jelenleg most Hitát használok,ami még full visszavett seek-nél is hangosabb a maxtornál...egy icipicit...:)
De a DM10-es Maxtor valóban piszok gyors...csak ne melegedne annyira...

(#430) Nimda válasza Csaba.... (#428) üzenetére


Nimda
addikt

Hd tune-val csináltam egy gyors tesztet ha ez megfelel:[link] és [link]

A Hita új,a Maxtor már öreg bizony...mindkettö a Hita progijával ''zajtalanitva''..:)...szerintem nem olyan számottevö a lassulás...a 200-as Maxtor már nincs meg sajna..:(

[Szerkesztve]

(#431) Jumanji


Jumanji
csendes tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy a maxtor winyómon miért írja ki a Windows chkdsk.exe-je vizsgálat után hogy: 4 kb rossz szektorokban, mikor ma lefuttattam azt a bizonyos hddregenerator 1.41 winyó vizsgáló progit és egyetlen bad sector-t nem talált rajta. Viszont a maxtor honlapján találtam egy powermax.exe szintén winyó-vizsgáló programot és az is megtalálta a hibát, de nem tudott mit kezdeni vele: kiírta hogy javitva de a windows-os scandisk továbbra is észleli azt a 4kb bad sector-t. Egyesek szerint ha ujraformázom az első particiót amin a windows-om van akkor eltünik róla a hiba, mert ugye ezen a partición észleli azt a 4kb hibát. Most rakjak egy új windowst? Lehet, hogy csak valami ún. logikai hiba van rajta??? Plíííz valaki help! :F

(#432) Csaba.... válasza Nimda (#430) üzenetére


Csaba....
senior tag

A PATA-s Maxtor-t egy kicsit keveselem. Az én 80 GB Sata Maxtorom 48 MB/s-t ért el átlagban.
A melegedés tényleg gond. Beizzítottam az NFS MW-t, játék után 36 fok. (hűtővel) :O
Nem ismersz valami jó és olcsó és halk hűtőt? Én csak a TTS-nél lévőt ismerem, de az 4e, amit egy kicsit sokallok, főleg így karácsony után.

(#433) Nimda válasza Csaba.... (#432) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam a ház elején hüti mindkettöt egy 12-es Silent Blade...nekem anno a DM10-es 38 fok volt hütve max...a többit láthatod...sztem nem olyan sok az a 36 fok...

(#434) Csaba.... válasza Nimda (#433) üzenetére


Csaba....
senior tag

De sajnos sok, mert ha télen ennyi, akkor később....
(Ha 40 fok fölött megy a Maxtor tartósan, akkor előbb-utóbb bekrepál.)

[Szerkesztve]

(#435) Nimda válasza Csaba.... (#434) üzenetére


Nimda
addikt

Akkor próbálj te is egy 12-es ventit elé tenni (ha a ház engedi)...nálam nem ment fel 38 fok fölé nyáron sem...és ráadásul le van szabályozva 5-6 voltra...

[Szerkesztve]

(#436) PC MANIAC


PC MANIAC
csendes tag

Sziasztok.
Tegnap hosszasan tartó huzavona után, jutottam ehez a winyóhoz.Kíváncsi lennék a véleményetekre.Picit lassúnak találom, a ''kerregéséről'' már nem is beszélve :O
[kép]

Egy dolgot, meglehet csinálni jól, és roszul.Akkor már miért ne csináljuk meg jól! És egyébként is.A válaszra, válasz, a válasz!

(#437) PC MANIAC válasza PC MANIAC (#436) üzenetére


PC MANIAC
csendes tag

Húh, modemesektől elnézést kérek :B :R
[link]

Egy dolgot, meglehet csinálni jól, és roszul.Akkor már miért ne csináljuk meg jól! És egyébként is.A válaszra, válasz, a válasz!

(#438) Csaba.... válasza PC MANIAC (#437) üzenetére


Csaba....
senior tag

Szerintem az értékek nagyon jók! :C (vetekszik a Maxtorommal)
Kivéve a burst speed-t, amit viszont nagyon kevésnek találok.

[Szerkesztve]

(#439) fLeSs válasza Csaba.... (#438) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem meg a hdtach sz@rt se ér... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#440) PC MANIAC válasza Csaba.... (#438) üzenetére


PC MANIAC
csendes tag

Hát igen, nekem is azzal van a legnagyobb bajom.Ez a winyó 2nap alatt már a harmadik!Vettem egy 80-ast.Úgy ''kerregett'' hogy azonnal visszavittem.Majd jött egy 160-as.Azt még formázni sem lehetett.Majd adták ezt.Ezzel idáig minden rendben, csak mintha néha picit lassú lenne.De lehet már én látok rémeket :F

Egy dolgot, meglehet csinálni jól, és roszul.Akkor már miért ne csináljuk meg jól! És egyébként is.A válaszra, válasz, a válasz!

(#441) PC MANIAC válasza fLeSs (#439) üzenetére


PC MANIAC
csendes tag

Miért?
Akkor talán ez [link]

Egy dolgot, meglehet csinálni jól, és roszul.Akkor már miért ne csináljuk meg jól! És egyébként is.A válaszra, válasz, a válasz!

(#442) Nimda válasza PC MANIAC (#441) üzenetére


Nimda
addikt

Viszonyitási alapnak böven megfelel...nézd meg a smartot (health) is...az infoba is kukk bele,nézd meg az aktiv átviteli módot...


[Szerkesztve]

(#443) PC MANIAC válasza Nimda (#442) üzenetére


PC MANIAC
csendes tag

Az UDMA MOD6az a S-ATA1?Jól tévedek?

Egy dolgot, meglehet csinálni jól, és roszul.Akkor már miért ne csináljuk meg jól! És egyébként is.A válaszra, válasz, a válasz!

(#444) Nimda válasza PC MANIAC (#443) üzenetére


Nimda
addikt

Jól tévedsz..:DDD..sztem semmi baj a vinyóddal...az elérési idö is frankó és az átlagos sebességed is átlagos...;)

(#445) PC MANIAC válasza Nimda (#444) üzenetére


PC MANIAC
csendes tag

:R

Egy dolgot, meglehet csinálni jól, és roszul.Akkor már miért ne csináljuk meg jól! És egyébként is.A válaszra, válasz, a válasz!

(#446) Csaba.... válasza Nimda (#435) üzenetére


Csaba....
senior tag

Tettem elé 1 db 8 cm-s ventit, de csak egy fokot húzott le. Az alja melegedhet, mert a többi része viszonylag elfogadható hőmérsékletű. Holnap megyek tts-hez. Ha azzal a drága hűtővel sem megy le a hőmérséklete, akkor úgy kivágom ezt a Maxtort...
Nincs véletlenül tapasztalatod róla? [link]
(Noiseblocker 3.5)

[Szerkesztve]

(#447) Nimda válasza Csaba.... (#446) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos nem ismerem,de ez elég közvetlenül fogja ráküldeni az orkánt...na meg vele együtt a port is...sztem tuti fagyi lesz...:)...(az a terminator sem rossz:))

[Szerkesztve]

(#448) Csaba.... válasza Nimda (#447) üzenetére


Csaba....
senior tag

Mivel ma nem volt TTS nyitva, ezért kénytelen voltam egyedül megoldani. Vettem még egy házhűtőt, és a no name 8 cm-s ventimet elé raktam (egyenes lapátos)
Így 1 venti fúj (igaz nem sokat ér) és 2 szív, így lement 4 fokot.(max 32 fok)
Ezzel már elégedett vagyok. :DD

(#449) driver18


driver18
tag

#424

[Szerkesztve]

(#450) question man


question man
tag

én nemrég vettem egy 200 gigás satás maxtort és viszonylag meg vagyok vele elégedve előtte egy 12 cm-es CM venti és így tartja full másolás és tekerés alatt 30-38 fok közt ami szerintem elég jó :DDD az eggyetlen bajom vele hogy lassabban áll fel a rendszer rólla mint az elődjéről ami egy 160 gigás samsung és még sima ide-s ami szerintem piszok furi :F ja a samsung még meg van jelenleg másodlagos vinyó csak ki akarom vágni mert másolásnál gyakran olyan hangokat hallat mint egy egér tanya és ez elég idegesítő :(

a számítógépek füsttel működnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.