Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) DVD_2_U válasza zsiga667 (#499) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Canon optikással, ez csak természetes ;)

you can CANON

(#502) #32577792


#32577792
törölt tag

most vettem egy 200GB WD SATA vinyót 17k-ért és még gari is van rajta.
ha minden jól megy délután már tolom is rá winyfost!

(#503) Alvinka


Alvinka
tag

Most kezdődőtt el a kis problémám... tegnap elött vettem 2 sata2es maxtor 160ast. Msi k9n sli platinum lapban tömböt sem lehet megcsinálni, neo4 fibe megcsinálja csak lehal a win telepités a windows betölti a telepitő rendszernél...

A másik terralol hogy ezek még vadi ujak és érdekes hangok áradna belőle, már most kerreg.

Van egy másik 160as pata 8 megásom az tökéletesen megy, bár az is ''traktorhangú'' már De az legalább tökéletes megy. Szal nemtom mi lesz a sorsa a maxtornak, ez a story meg még egyenlőre zajlik majd kiderül mi lesz.

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#504) Alvinka válasza Alvinka (#503) üzenetére


Alvinka
tag

hyperlol

Bratyó gépében meg lett csinálva a tömb és átraktam vissza az enyémbe és megy, x-akta... :)) Lényeg a lényeg hasit a raid 0, nem bántam meg, bár maxtor hangja még mindig nem kellemes de mind1 ugyis elnyomja 160as patam :)

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#505) Arc27


Arc27
csendes tag

hali van egy maxtor 250gb satas vinyom lassu miért?:((((

(#506) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Üdvözlet!
Nemrég én is vettem 1 250es satás maxtort és nagy szar!
4 napot kinlódtm vele, de bármit csináltam összeakadt a DirectX-el!
Amint 3D-t látott a masina, rögtön kifagyott.
Én egy p4p800s-x lapot használok, 2005.11. havi BIOSszal, de a rendszer nem
állt össze. Aki ilyen deszkát használ annak nem ajánlok diamondmax10-et!!!
A történet vége, hogy becseréltem a maxit egy Seagate Barracudára
(250GB, 8MB chache, IDE!)
Az ide miatt lassabb, de legalább megbízható.
A seagatet mindenkinek ajánlom, ez már a második barracudám, és még
egyikkel se volt gondom!! :)

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#507) Alvinka válasza KeNTaGoN (#506) üzenetére


Alvinka
tag

Azért ez egy éles vélemény, szrte az alaplapod egy hibás széria. Havernak is ez van de neki is érdekeseket csinál a winchikkel. Sebbeségre meg semmi gond ezekkel a winchikel, ha mégis le kell futtani és powermaxot, amennyiben az hibát jelez visszaveszik gariba...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#508) Davids


Davids
csendes tag

Hello

Nekem van egy 40 es samsung + egy 60 as Maxtor winyom.A samsung olyan halk hogy alig hallom amikor megy a Maxtor meg nagyon hangos es kerreg is amikor dolgozik.Most a maxtornak van valami baja?Azt tudom h a samsung halk de ennyire?A másik meg az h a maxtor 51 fokon megy.ez a normális üzemi höje?
Ha berekom egy rackba akkor javul a hömérséklet de a hang is csillapodik nem?
Köszi

(#509) gabor128 válasza Davids (#508) üzenetére


gabor128
aktív tag

Helo!

A maxtort hűteni kell mert eléggé melegszik. Ez az élettertemát növeli.
És elég hangos is főleg, ha töredezett fájlok vannak rajta.

A Samsung nem zakatol, nem melegszik annyira, de nem árt őt is hűteni!

Ezért adnak a samsungra 3 év garit, a maxtorra meg csak 1-et.

[Szerkesztve]

(#510) Nimda válasza gabor128 (#509) üzenetére


Nimda
addikt

Ezért adnak a samsungra 3 év garit, a maxtorra meg csak 1-et.

Ezt mégis mi alapján mondod?A mondat igy hangzana helyesen:A samsungra 3 év garit adnak,a maxtorra meg Magyarországon sajnos csak 1-et...;)

Davids:A figyelmedbe ajánlom a következö oldalt:[link]

Nálam most olyan halk a maxtor,hogy észre sem veszem hogy a gépben van...hüteni viszont szükséges...de minden tipusú vinyót ajánlatos...

(#511) Gallac


Gallac
senior tag

Nekem jelenleg a következők vannak :

Egy Samsung Sp 80 Gb Pata 2 Mb cache, ez már két éves mulott, ezen van a rendszerem, sokáig hurcoltam mivel egyedül volt, de a mai napig is megy. Ha jól emléxem egyszer kattogott, de azért, mert gagyi tápra lett kötve.

Szintén Samsung sp 120 Gb pata, ez is kb két éves, apám használta, de nem igazán futott sokat. Cipelve nem lett, természetesen gond nincs vele.

Egy Maxtor Diamondmax 9 Plus, 2 Mb cache, 80 Gb. Meglepően gyors kb annyira mint a Samuk, nincs nálam régóta, kb 3 hónapja, szoktam hurcolni eddig bírja.

Hm elmondhatom hogy láttam majdnem minden márkából elhalálozott darabokat.

Jelen állás szerint 2 pont a Samsungnak és 1 a Maxtornak.

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#512) Lacyka válasza ViperNet (#456) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Nekem ilyen 250es patám van, és nagyon frankó 38foknál jobban nem melegszik - 2 ventis rack-ben. És nagyon gyors. Én amugy is hitachi fan vagyok, de ezt tényleg csak ajánlani tudom.
Sőt ilyen keresek satában. Nincs valakinek eladó? :D

^.^

(#513) --HARDCORE-- válasza Lacyka (#512) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Samsung 200Gb PATA wincsi. 2honap utĂĄn bad sectoros lett, magĂĄtĂłl.. volt pĂĄr hĂŠt amikor telepĂ­tĂŠs alatt 2%nĂĄl meg 5%nĂĄl formĂĄzĂĄskor percekig csak pĂśrgĂśtt. mivel nix mĂĄsik vinyĂłra mĂŠg lĂŠm, nem vittem vixxa gariba. ugyanis az 2 hĂŠt. szal maxtorban, meg ebben mĂĄr csalodtam. Hitachi-t ajĂĄnlottĂĄk nekem is, hĂĄt lesz ami lesz :) vagy maxtor megint..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#514) Lacyka válasza --HARDCORE-- (#513) üzenetére


Lacyka
aktív tag

:P Jajj, ezt elolvasni művészet!

^.^

(#515) Freddy TNT válasza Lacyka (#512) üzenetére


Freddy TNT
őstag

''Nekem ilyen 250es patám van'' azért ez a pATA is jól jött ki :D



[Szerkesztve]

(#516) Lacyka válasza Freddy TNT (#515) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Persze, hogy jól jött, elvégre is én vagyok az ördög, akkor lehet patám, nem?! ;]

^.^

(#517) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

[kép] [link]

Samsung SpinPoint120 250Gb SATA II :R ... nagyon ver, gyors és az enyééém... :))

you can CANON

(#518) Freddy TNT válasza DVD_2_U (#517) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Azon filózok, hogy a vacak silicon image veérlő-e az oka, hogy ''kicsit'' le van maradva a RAID egy sima vinyóhoz képest :F :U

[kép]

Rohadjon meg nem akarja beszúrni :(((
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060206/Raid_0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[Szerkesztve]

(#519) Ayswer


Ayswer
csendes tag

Szépjóestét midenkinek!

Most szeretnék venni egy oylan 200Gb-os winyót a kérdésem az h a Maxtor Diamond max 9 vagy a 10-es sorozat e a jobb? SATA csatolós kéne...válaszaitokat előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

Ayswer

(#520) sammo


sammo
csendes tag

Hali!

Melyik a jobb?
1. Maxtor 250GB 16M cache SATA 26K-ért
2. Western Digital 250GB 16M cache SATA2 27K-ért

Hallottam olyasmit, h néhány Maxtor nem szereti az Nforce4-et ezért firmware-t kell frissíteni

[Szerkesztve]

(#521) HXY


HXY
addikt

Tapasztalataim:

6 évig 14 GB-os 5400 RPM-es Quantum-om volt, ami 24 órából 18-20-at ment...
És még mindig megy! Most adtam el csere miatt.

Most egy 160 GB-os SATA-s Maxtor-om van, ami természetesen 7200 RPM-es.
Mindenki szídja a Maxtort, hogy ilyen szar, meg olyan szar...
Szerintem minden márkából ki lehet fogni jót és rosszat is.
Nekem ez már 3 hónapja müxik (lekopgom: kopp-kopp), és remélem, hogy még legalább 5 évig menni is fog!

(#522) HXY


HXY
addikt

Ilyet vegyetek:

[kép]

(#523) tzoli986 válasza gabor128 (#509) üzenetére


tzoli986
tag

erről a garancia témáról annyit,hogy én úgy tudom,hogy 3 évet adnak a samsungra,de a bolt csak 1 évíg foglalkozik veled ha baj van.utánna úgy veszed fel a kapcsolatot a samsunggal ahogy akarod és így érvényesíteni a garnciát nem egy leányálom,ugyanis elég nehéz velük kapcsolatba lépni.szóval ha így nézed nem kapsz többet semmivel sem garancia terén mint ha megveszel bármi mást amire 1 évet adnak.

a hűtés persze semminek sem árt... :)

(#524) Merkjam


Merkjam
csendes tag

Nekem egy 5, igen 5 éves Seagate Barracuda-m van 7200-as rpmmel és 80GBal semmi baja nincs! Most tervezek venni egy nagyobbat de nem azért mert vmi hibája van.

(#525) vazzz válasza sammo (#520) üzenetére


vazzz
őstag

2. :)
Mod: 1 évet késtem, bocs :DDD



[Szerkesztve]

(#526) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

rendszer vinyónak :

WD 36,7GB 10000RPM 16MB Raptor 5év gar

háttérnek :

WD 500GB 7200RPM 16MB Raid Edition 5év gar

brutál mocskos vinyók

(#527) Gismo


Gismo
addikt

Hali!
Vinyó vásárlás előtt állok és az a kérdésem, hogy Maxtor DM+10-et vagy DM+21-et vegyek 250-es SATA-s érdekel!

(#528) liksoft válasza Gismo (#527) üzenetére


liksoft
nagyúr

Maxtor vagy Seagate a kérdés. A 10 Maxtor fejlesztés, a 21 Seagate csak más néven értékesíti.

Nekem a 21 szimpibb. De mindenkinek másra kell, és más a tapasztalata, véleménye.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#529) Gismo válasza liksoft (#528) üzenetére


Gismo
addikt

s a DM+21-es melyik Seagate típusnak felel meg?
A DM+17-ről s 11-ről mit tudsz?

(#530) liksoft válasza Gismo (#529) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fejből semmit. A Sea oldalán meg csak a 20 és 21 van előttem. Mindkettő Sea fejlesztés.

Megtaláltam. A 11 és 17 úgy tűnik csak a support oldalon van, és Max fejlesztésű. Ebből arra következtetek, hogy kifutott szériák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#531) Ronin- válasza Gismo (#527) üzenetére


Ronin-
senior tag

na valami hasonló engem is érdekelne.

pontosabban,hogy maxtort,seagate vagy WD -t vegyek :) 250 sata

(#532) kano válasza Ronin- (#531) üzenetére


kano
nagyúr

Én WD-t vettem egy 2500KS-t. Gyors, halk és meg vagyok vele elégedve.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#533) Gismo válasza kano (#532) üzenetére


Gismo
addikt

mi meg most vittünk vissza 1 WD800BB-t mert elhalálozott 2év 3 hónap meló után!

(#534) kano válasza Gismo (#533) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is egy Samu IDE 2év x hónap után BAD sectoros lett. Garban cserélték. ;]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#535) Ronin-


Ronin-
senior tag

hát ezzel se lettem okosabb :U ki kell fogni mindegyikből a jót ezek szerint.. de lehet hogy akkor WD -t veszek

(#536) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Elvtársak!

Egyedüli megoldás a vinyó halálozások ellen, ha fél/háromnegyed évente cseréljük.
Garantáltan ritkábban találkoztok majd besz@rt vinyóval.

Cirka 5 éve nincs adatvesztéssel kapcsolatos problémám... :C

(#537) kano


kano
nagyúr

Érdekes, hogy a vadi új WD 2500KS-em tegnap nagyon furcsákat csinált. Egy 100%-os proci foglaltság utáni reset nem tetszett neki, ugyanis ''Lemezírási hiba'' jelszóval nem volt hajlandó elindulni. Nagy nehezen sikerült újra életet lehetnem bele de miért csinálta ezt? Lehet, hogy a WinXP csinálta és pont rossz helyen sérült a FAT tábla? Átnéztem a Western Digital Data LifeGuard Diagnostics progival és semmi baja szerinte(nincs BAD sector).
Nem fogok neki örülni, ha ezt gyakran csinálja. Ja és a szenvedések közben volt egy olyan akciója, hogy fel sem ismerte a BIOS. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#538) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok. Létezik olyan vincsi sata2-ben, hogy nem kattog, nem rezgeti agyonra a házat, és mindezek mellett min. ugyanolyan gyors mint egy samsung sp2504C?

[Szerkesztve]

(#539) Ronin- válasza Pecc (#538) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát ahogy én észrevettem az új vinyók többsége már ilyen.

(#540) Bosiken


Bosiken
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Raptor WD360GD vinyóm van, ami marha jó lenne, ha nem lenne fémesen csillingelő hangja :O
Amikor dolgozik, valami szabályosan, olyan hangot ad mintha sípolna egy rövidet, ennél jobban nem lehet leírni.
Ráadásul az elején nem csinálta kb.: 2-3 napig, csak utána kezdte el.
Valaki tapasztalt már ilyet, hogy mi lehet ez? :F

[Szerkesztve]

ASUS P6T6 WS Revolution-Intel Core i7 965 XE-Kingston HyperX 24GB RAM-MSI N460GTX-Corsair TX850W-NOCTUA NH-U12P-ThermalTake Armor+-RAZER NAGA-Zalman ZM-MFC1 Plus+5db. Scythe S-FLEX

(#541) Thom! válasza TheReMiXeR (#536) üzenetére


Thom!
veterán

való igaz de komolyan

(#542) mg82


mg82
csendes tag

Sziasztok! Egy 400 GB-os merevlemezt szeretnék venni, de nem tudtam még dönteni, hogy WD vagy Samsung... (Természetesen SATAII-es)

Korábbi tapasztalataim (IDE-s merevlemezekkel):

Maxtor: több 120 gigásom is volt... Volt amit 3 évesen adtam el úgy, hogy tökéletesen működött (rendszeresen hordoztam), és volt amelyik 4 hónap után adta meg magát véglegesen úgy, hogy nem vettem ki a gépből egyszer se...

Samsung: Csak 160 gigásaim voltak és van is... A mostani pöpecül működik, igaz alig fél éves... Az előző 1 évesen adta meg magát...

(#543) charlipapa


charlipapa
csendes tag

Sziasztok! 2 kérdésem lenne: 1- a PATA felületű DVD-RW fog-e működni az én gépemben, ha az rendelkezik SATA illesztéssel. 2 miért lát csak 130gigát a gép a 250 gigás vinyóból? Üdv charlipapa

(#544) BioNiCMaN válasza charlipapa (#543) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Milyen OP rendszert használsz? Valszeg SP2 kell az XP-dhez. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#545) charlipapa válasza BioNiCMaN (#544) üzenetére


charlipapa
csendes tag

XP és az SP2-vel űberelve

(#546) charlipapa válasza charlipapa (#545) üzenetére


charlipapa
csendes tag

Pontosítok: a windows látja az egészet, de felhasználható szabad terület csak 130 giga, pedig nincs rajta még szinte semmi.

(#547) codec válasza mg82 (#542) üzenetére


codec
senior tag

Elnézést, a dátumot nem néztem.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#548) Tomex18


Tomex18
csendes tag

Sziasztok nekem fél évvel ezelőtt volt egy wd400-asom kb 2 hónapja feldobta a papucsot kicserélték egy samsung500-asra,de rá kellett fizetnem.Két hét után ez is tönkrement. kérdés:a wd400-ra aztmondták hogy szériahibás ez igaz?és hogy merjek e venni wd500-ast kérem szépen a tapasztalaitokat.

(#549) Blinded


Blinded
csendes tag

Aloha!
Én asszem idegrohamot kapok!:D
Vettem anno (kb 4 éve) 1 120as samsung vinyót, csak baj volt vele... mindig elszált a tárolásra szánt partició (filmek,játékok, zene, egyéb..:D) ezt 2 évig csinálta velem mikor végre... a smart jelezte h valami nem okés és szerencsére még tartott a garancia (3év) és kicserélték 1 másik 160asra +3 év garral (mivel kivonták a forgalomból a 120as samsungokat vagy mi..:D), na annak volt 1 fél éves fénykora aztán bekrepált és elszált róla jópár dolog aminek én nagyon örültem..
ami a vicc, hogy még mielőtt visszavittem volna a vinyót haveromtól vettem 1 használt 120as szintén samsung vinyót ami a mai napig EGYSZERSEM ment tönkre:D vicc!
Most már olyan hangokat hallat az a szerencsétlen 160as mint mikor a flexel vasbetont vágnak.. gondolom már a végét járja.
A topicban amúgy(csak az első oldalt és az uccsó hsz-t olvastam:D) nem találtam sokat wd vinyókról.. eeezért bátran kinéztem magamnak 1 640es wd vinyót, hivatalos oldal szerint ez caviar blue lesz, csak abból van 640es (elvileg) és ami a lényeg -az oldal szerint...- megbizható és teljesitményben sem utolsó ééés az ára is megfelelő.
Majd ha megtudtam venni leirom tapasztalataimat stb.. bár az elején csak nem fog nekem traktorhangot adni és lassú sem lesz remélhetőleg:D
A 160ast meg visszaviszem és megpróbálom kicseréltetni v leadom a vöröskeresztnek.:D A 120as meg még jól jöhet vész esetén.

éééés bocs a hosszú hsz-ért csak már szétvet a düh:D

utóirat.. lehet hogy a táp rossz:D

(#550) Blinded


Blinded
csendes tag

Üdv!:D
Megvan a winyó. 640es gyakorlatilag 596gigát "ismer fel", eddig nem volt vele gond.. tökéletesen működik és 3 év garanciát is kaptam rá. sztem megérte. wd a legjobb az én véleményem szerint... legalábbis a samsungnál jobb:D amúgy hangja van de nem vészes(így is halkabb azoknál amik eddig voltak). Csak ajánlani tudom:D samsungot meg csak a bátrak vegyenek!:D ..meg akik oda-vissza vannak tőle:D(bár az új modellek minden bizonnyal megbizhatóbbak és gyorsabbak) amúgy érdemes olyan gyártót választani ami kimondottan adattárolásra specializálódott:D v nemtom mind1 ezvan..
ennyi!:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.