Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) diospite


diospite
csendes tag

nmetaláltam jobb topicot ennek de aza lényeg van egy sima pata maxtor 80G-s vinyám. lassan 2éves lesz (1hónap) és mikor bekapcsoloma gépet hallom hogy felpörög, majd leáll, felpörög majd leáll ezt eljátsza még párszor azon az ablakon ahol kiirja többek között a ram mennyiségét ott alul irjja hogy vincseszterváltozások lettek eszközölve. persze master 1-nek nincs ott a maxtor:O
ezután ujrainditom gépet, közben megütögetem vagy megmozgatoma vinyát és ujraindítás után meg simán megy és semmi prob. bad sector nincs. ezt eddig megcsinálta velem 2szer. legutóbb 10perce :P most akkor mechanika megy tönkre vagy mi a gáz mer én nemértek hozzá, köszi a guruknak ha tudnak segíteni.
ha 2003ban lett véve kb november elején akkoriban még ugye 2 év gari volt rá, nem?
thx

(#2) VVoid válasza diospite (#1) üzenetére


VVoid
aktív tag

Táp, tápcsati, kábelek rendben vannak? Próbáld ki más gépben is, más kábellel. Ha ott is ugyanez, akkor a vinyóval van gond.

(#3) bandiras2 válasza diospite (#1) üzenetére


bandiras2
senior tag

Haverom zsinórban vitt vissza 10 maxtort a boltba:(
Ments le róla minden fontosat, aztán nyúzzad amíg meg nem döglik, majd vidd vissza gariba, és verd az asztalt, hogy értékegyeztetéssel adjanak neked egy WD-t, seagate-t, vagy samsungot. Én csak Seagate-t veszek, mert nincs pénzem WD-re.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4) diospite


diospite
csendes tag

aza baj hogy ez előfordult 1hónapban 2szer szal nemhiszem h másik gépben ien előfordulna. de ha visszaviszem a boltba tuti nemtalálnak hibát

(#5) diospite


diospite
csendes tag

tud vki segíteni? mert nagyon félek hogy egyzser bekapcoslom és nemfog már többet működni. elmentettem róla minden életmentő dolgot már de akkoris.
azt is furcsállom hogy ugyebár ha a gép már áram alatt van kb 2 percet várok hogy átmelegedjen vagy át ''áramosodjon'' és akkor beindul ha resetelek. fura

(#6) mr_ricsi válasza diospite (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''felpörög, majd leáll, felpörög majd leáll ezt eljátsza még párszor ''
Nem kap rendesen tápot.
Vagy rossz(túlterhelt) a tápegységed, vagy kilazult a vinyóba dugott tápcsatlakozó.

''ha 2003ban lett véve kb november elején akkoriban még ugye 2 év gari volt rá, nem?''
1 év.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) ActionMan


ActionMan
tag

Tudom, hogy rengeteg pro és kontra van vinyó ügyben, meghogy mindenki másra esküszik, csak meg kell kuksizni egy-egy topicot róluk, de én akkor is szeretem elmondani, hogy szerintem:

''egy Maxtor vinyó mindig a halála előtt van, kivéve, amikor már utána'' :)

ugyanezt pl. egy Hitachiról nem mondanám el, ha érted mire gondolok...

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#8) mr_ricsi válasza ActionMan (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

'''egy Maxtor vinyó mindig a halála előtt van, kivéve, amikor már utána'
ugyanezt pl. egy Hitachiról nem mondanám el, ha érted mire gondolok...''

Ez egy nagyon buta és nemtörődöm hozzáállás! Minden vinyó éppen a halála előtt van. (Ezért kell mindent archiválni.)

Ezenkívül az árlistákban a Maxtor vinyók a legolcsóbbak, emiatt a ''spórolós''-kategória ezt veszi. Aztán a gépeikben találkozik a legolcsóbb vinyó(Maxtor), a legolcsóbb táppal (Mercury, Codegen, stb), a legolcsóbb alaplappal, a legolcsóbb RAMmal, a legolcsóbb procicoolerrel, de véletlenül sem találkozik kiegészítő házventillátorral vagy ''gépőrrel''.
(Mióta sulinetben egy kicsit megterítették ezt az ügyfélkört egy rakat Samsung vinyóval, azóta már a Samsungnak sem olyan makulátlan a statisztikája :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) diospite


diospite
csendes tag

400W-os táp, van 2 vinyám, proci, alaplap, vidi kari 1 g ram pár hardver meg a többi. szentem ennyit birnia kéne a tápnak. van rajta vinyó hűtő venti is szal nemis meleg. a másik vinyám samsung halkabb sokkal, picit nekem lassabbnak tűnik, de megvok vele elégedve. engem nem a 15mp-el előbbi windows betöltés érdekel hanem az adataim. és samsung erről híres hogy nemszeret elhalálozni. köv vinyám tuti nem maxtor lesz. (szar kerregő) és azis a gáz hogy marha ritkán csinálja ezt, csak félek egyszer nemkel föl többet :U

(#10) Blackdeath válasza diospite (#9) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

és ha szabad tudni, milyen márkájú az a 400w-os tápod?

mert sztem is az áramellátás a problémája.

nekem is volt egy 80gb-os maxtorom (most 1 másik gépben van, már több mint 2 éves), és csak akkor csinált ilyet, ha véletlenül megpiszkáltam a tápcsatit, miközben ment a gép.

(#11) diospite


diospite
csendes tag

nemtom de akkor minden bekapcsolásnál ezt kéne csinálni és csak 2szer csinálta eddig. MERCURY ATX 400W

(#12) ActionMan válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


ActionMan
tag

''Ez egy nagyon buta és nemtörődöm hozzáállás! Minden vinyó éppen a halála előtt van. (Ezért kell mindent archiválni.)''

Ez a reakció meg egy nagyon buta felfogóképesség eredménye.

Nemtom feltűnt -e Mr. Einstein, hogy poén akart lenni.
Előrelátó igyekeztem lenni és pontosan az ilyen Nobel-díjasok kedvéért biggyesztettem oda a ''ha érted mire gondolok...'' részt + a smiley-t.

Azonkívül hogy jön ide a nemtörődömség :F

Mellesleg nem véletlenül a Maxtor a legolcsóbb. Talán mert az a legsz*rabb is. Persze mindenki magánügye, hogy min spórol és lehet, nem pont a vinyón kéne, erre sokan csak az elveszett adatok (amik között, mint tudjuk nem a sok-sok letöltött mp3 és film a legértékesebb, hanem az egyedi, saját kreálmányok, doksik, amik jószerivel pótolhatatlanok) tömkelege láttán (illetve pont nemláttán) jönnek rá sokan.

Ja és amúgy aki tutira megy, nem vinyón tárol adatokat, vagy ha igen, azt a vinyót nem használja, nemis helyezi áram alá, csak néha-néha.

[Szerkesztve]

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#13) $ válasza diospite (#11) üzenetére


$
tag

Nekem 20 Gigás Maxtor vinyó csinált ilyet rendszeresen, átdugtam egy másik tápcsatlakozóra, azóta tökéletesen működik :). Neked is ezt javaslom, szerintem próbát megér, ha nem akarsz tápot cserélni.

(#14) mr_ricsi válasza ActionMan (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nemtom feltűnt -e Mr. Einstein, hogy poén akart lenni.
Előrelátó igyekeztem lenni és pontosan az ilyen Nobel-díjasok kedvéért biggyesztettem oda a ''ha érted mire gondolok...'' részt + a smiley-t.''

A smiley a Maxtoros mondatod végén van, tehát addig tart a ''poén''.
A Hitachis (reklám) mondatodat -ahogy ott leírtad- komolynak kell venni, semmi nem utal arra, hogy nem. És erre a Hitachis mondatra vonatkozik a reagálásom: oltári butaság abban hinni, hogy mert Hitachi vinyód van, máris biztonságban vannak az adataid! (Aztán nyugodtan hátradőlni, és nem tenni semmit = nemtörődömség.)
A Hitachi vinyó is bedöglik, és abszolút nem érdekes, hogy jobb-e a Maxtornál a hibastatisztikája, ha éppen a tied az, ami bedöglött. És a hibátlan vinyót elintézheti pl. a tápegység is, vagy villámcsapás, vagy te magad pár sör után.

''Mellesleg nem véletlenül a Maxtor a legolcsóbb. Talán mert az a legsz*rabb is''
Vagy talán azért mert a mo-i forgalmazók nem adják a gyári 3 éves garit a Maxtor vinyókkal, csak a kötelező 1 évet, és ezzel máris olcsóbb lesz 1-2eFt-tal.

''mindenki magánügye, hogy min spórol és lehet, nem pont a vinyón kéne''
Nem adtam el a régebbi Maxtorjaimat, így minden adatom 2 vinyón is megtalálható: a jelenleg használt 2db-on, és a régebbi 4db között szétosztva.
Én biztos vagyok benne, hogy így a Maxtorjaimmal nagyobb biztonságban vagyok, mint bárki 1db hyper megbízható Hitachival.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) kosian11


kosian11
csendes tag

Hy. Van egy kis problémám ugyanis szerencsétlen voltam és én hülye leejtettem a vinyómat. Azóta nem igazán akar működni. Felismeri a gép(általában, de nem mindíg), de akkor is ha elindul a windows és rákattintok a meghajtóra kiírja, hogy nincs ilyen meghajtó. Futtattam rajta scandisc-et is és azt írta, hogy nincs semmi baja, futtattam maxtor tesztprogramot és az is megmondta, hogy a vinyó jó. Pedig nemjó. Valaki nem tudja, hogy lehetne legalább az adatot lementeni róla, vagy, hogy egyáltalán mi lehet a baja? Amúgy ez egy 40GB-os maxtor(az a lapos fajta). Szerencsére van mégegy amiről megy a gép, de nekem ez is kéne, vagy legalább a cuccok róla. Valaki segítsen már plíz!! Előre is Thx.:O:O

(#16) demagóg válasza kosian11 (#15) üzenetére


demagóg
aktív tag

A scandisk úgy volt beállítva, hogy ellenőrizte a teljes felületet? Mert akkor lehet, hogy a lemez elmozdult. Szekvenciálisan még elérhető a felület (szervo még tudja tartani a sávot), random már nem. Ha így van, akkor próbálj egy fizikai másolatot készíteni (ghoost, drive image, stb.). A másolatról meg már menthetsz file szinten is. De ez csak tipp, lehet, hogy más gond (is) van. És arra is kell gondolni, hogy a fizikai behatás miatt a mechanikán belül esetleg elindulhat egy lavinaszerű meghibásodási folyamat, ahonnan már nincs visszaút. Ez nem ijesztgetés, csak ha egyre romló állapotot tapasztalsz, akkor mérlegeld adataid fontosságát a növekvő kockázat miatt.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#17) kosian11


kosian11
csendes tag

A scandisc a teljes felületet ellenőrizte, és azt írta, hogy nincs hiba. Viszont ezt a másolatot vagy mit amit írtál ezt nem értem. Én nem igazán tudok ilyet csinálni, nem tudom hogy kell. Ha tudsz segíteni, vagy ilyesmi, itt az msn címem: kosian@freemail.hu ezen elérsz és megtudjuk dumálni. Peace.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.