Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor, samsung, hitachi vagy seagate? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hasab


hasab
csendes tag

Kinek mi a tapasztalata? Melyik a megbízhatóbb? Főleg ATA / 100GB fölött.

[Szerkesztve]

(#2) jakobkacsa válasza hasab (#1) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

hello

nekem 2 120as Seagatem van, kivaloan mukodnek, halk, nem vibral, teljesen korrekt, bar nem sebessegbajnok - nagyon meg vagyok veluk elegedve

Samsungom is van, nem rossz, viszont melegszik meglehetosen es rezonal

Hitachihoz csak IBM-kent (nem volt nagy elmeny :(), Maxtorhoz meg egyaltalan nem volt szerencsem

es mielott valaki nagyon leszurna teged, csendesen megjegyzem, tenyleg van 425 ilyen topic... erdemes oket vegignyalazni, nehol flame-gyanusak, de sokat segithet, ha tobb topikban tobb embertol hallasz sokmindent

Dyslexia for cure found!

(#3) Dilikutya válasza hasab (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

nekem egy 120-as Maxtorom van, én meg vagyok elégedve vele, nem melegszik (25fokos), ezidáig működik is még, reménykedem hogy nem lesz gond vele :) amugy majdnem teljesen mind1 hogy a nálunk elérhető áron kapható vinyók közül melyiket veszed egyik se sokkal jobb a másiknál. Samsungra 3 év gari van, az talán ennyivel tud többet. hibás példány pedig bármelyikből előfordulhat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) eddie303


eddie303
őstag

Ha csend kell s sok gari: Samsung, ha ki akarod cserélni 3szor garanciában, Maxtor :) Nekem Seagate van, elég csendes, s csak az az egy bajom vele, hogy 5400-as :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) Dufresne


Dufresne
addikt

Nem akarok gonoszkodni, de ez most komoly? Legalább 8 ilyesmi topicot találsz, ha beírod a keresőbe hogy mondjuk seagate;]
Amúgy van 120as samsungom, meg seagatem, meg 80as hitachim és semmi baj velük.

(#6) sziszegő


sziszegő
senior tag

Seagate, Hitachi ATOM.
Mást nem szabad venni. (no flame)
Nekem volt 2 maxtorom is nem volt velük gond de örülök hogy túladtam rajtuk.
Valahogy nem voltam nyugodt. -hangos -melegszik -Xar

(#7) petyax válasza hasab (#1) üzenetére


petyax
aktív tag

Nekem van egy-két 120-as és 160-as seagate és samsung, ill. van egy 120-as ibm is. Nekem egyikkel sincs semmi problémám. IBM kicsit hangosabb a másik kettőnél, de egy jó házban (gumialátétek...) ez is ok. A másik kettőnek semmi hangja töltésnél (egy icipici kerregést hallani, ha közelebbrakom a fülem :) ).
Egy 160-as seagate 8Mb cache 7200rpm a rendszervinyó és tökéletesen muzsikál. De a samsungot is nyugodt szívvel ajánlhatom.
Egyébként mindegyikben vannak hibásak. El kell kerülni őket. Pl. öcsém IBM 120-asa félóránként karrog hangosan pár másodpercet (elég ijesztő), de már 1 éve hiba nélkül működik így. :))

(#8) gabesz82


gabesz82
senior tag

Nekem egy 200Gb Maxtor DiamondMax+ 8Mb-os van és egy Seagate 60Gb-osom, nekem mindkettő bevált, persze gyorsaságban a Maxtor 8Mb cache miatt jobb, de megbízhatóság szempontjából nincs különbség szerintem. Samsung azért lehet szimpatikus mert 3 év garanciával adják. Szerintem szinte mindegy milyen vinyót veszel, mind egyformán megbízható manapság. Már szerintem elmúltak azok az idők, amikor Western Digitalt kellett meg IBM-et venni ha tényleg sokáig akartad használni, mert az akkor még noname Maxtor, meg Seagate, sőt akkoriban még Conner is volt, gyorsan kimúltak. Meg nagyjából egyárban is vannak a különböző márkák azonos tulajdonságú HDD-ik.

PSN: Morfologus82

(#9) Lord Zero válasza hasab (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

amit ilyenkor mindig megjegyzek:
miért kell hetente hdd-összehasonlító topicot nyitni? :U
amit ilyenkor mindig ajánlok:
[L]http://storagereview.com/comparison.html[/L]
(görgesd le a filtert, egy rakás kritériumnak megfelelően böngészhetsz)

nem, mindegy

(#10) Dzsekó válasza sziszegő (#6) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyetértek veled!

(#11) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Akkor elmondanám az én tapasztalataimat! Én mindegyiket próbáltam már, és mániám a tesztelésük.

Maxtor: Rengeteg meghibásodás (leszakadt fej, seekelési hiba, stb), hődiszipálás közepes, de van seekelési zaja (darál win töltésekor pl.). Elég megbízhatatlanok, különféle soha nem látott hibajelenségek. Sebessége elég jó, (de kis fájlokon elmolyol).

Seagate: Az egyik legjobb vinyó, ha adatbiztonságot akarsz. Viszonylag halk is, de cserébe termeli a hőt eléggé. Elérési ideje elég jó (12+ms), sebessége is jó, de a kar. végén kicsit leesik. Nagy fájlokat a leggyorsabban másol! (filmek)

IBM/Hitachi: Biztos működés, nem mennek tönkre. Az egyik leghűvösebb vinyó! Némelyik modell megrezonáltatja a házat!!! Viszont no seek hang. Az elérési ideje a legjobb!!! (11,9ms is volt már). Sebessége jó, de seagate alatt, a drive elején. A végén viszont tartja a sebességet ellentétben a Seagate-el. A kis fájlokat a leggyorsabban olvassa!!! (win bevillan).

Western Digital-al annyira nem volt szerencsém, tesztek alapján a sebessége nem kiemelkedő.

Hát dióhéjban ennyi. :DD

ui: a 8MB cache a kis fájlok olvasásánál számít (win betöltése), azaz ez az elérési idő. 2MB-os IBM veri a 8MB-os Maxtort...

[Szerkesztve]

(#12) TudorVigyor válasza Lord Zero (#9) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A storagereview-n megbizhatosagi adatbazis is van (reliability survey, hisz ez is kerdes volt).
A storagereview egyik hatranya performace ugyben, hogy azonos tipusu, de kulonbozo kapacitasu modelleket nem nagyon tesztelik, marpedig egy 40GB-os es egy 160GB-os modell melegedese, hangja, sot gyorsasaga is eltero.


[Szerkesztve]

(#13) Lord Zero válasza TudorVigyor (#12) üzenetére


Lord Zero
addikt

persze, a storagereview nem biblia vagy vmi kőbe vésett tanmese, de azért adhat egy-két támpontot (főleg ha vki ennyi hdd-topic mellett is ennyire bizonytalan ;] )

nem, mindegy

(#14) Gismo


Gismo
addikt

A kereső használata igencsak jó dolog, dőleg a fórum motorja szempontjából!
Egyébként Hitachi & WD!

(#15) Petie


Petie
veterán

nekem most halt be 200as satas maxtorom. szoval ilyet ne vegyél :)
remélem ki tudom cserélni garba más tipusra. seagateen és samsungon gondolkoszom...samsung 3 év gari miatt , ami jelzi hogy 3 évig nem sokk bajod lesz vele, seagatet mer sokan ajánlják és jo. igaz gar nincs annyir rá mint samsungra...
seagate fele hajlok következő vinyomra...

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor, samsung, hitachi vagy seagate? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.