Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:55:44

LOGOUT.hu

Remélem nem bánjátok, hogy megnyitom a Mass Effect 3 topikját. Már régóta tudjuk, hogy a játék trilógiának készül, de a mai napon ezt a BioWare hivatalosan is bejelentette. Legalábbis az egyik technikai designerük, Christina Norman szólta el magát a Twitter-en. Ugyanis nemrég egy érdekes megjegyzést olvashattunk a blogjában:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Höhö, érdekesség:

[link]

Live-Die-Respawn

(#5202) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Egy rovid lista arrol mit hazudtak ossze a jatekrol:

Official Mass Effect Website
http://masseffect.com/about/story/

“Experience the beginning, middle, and end of an emotional story unlike any other, where the decisions you make completely shape your experience and outcome.”

Interview with Mac Walters (Lead Writer)
http://popwatch.ew.com/2012/02/28/mass-effect-3-mac-walters/

“[The presence of the Rachni] has huge consequences in Mass Effect 3. Even just in the final battle with the Reapers.”

Interview with Mac Walters (Lead Writer)
http://business.financialpost.com/2012/03/05/qa-mass-effect-3s-mac-walters-on-how-the-game-tries-to-reach-all-audiences/

“I’m always leery of saying there are 'optimal' endings, because I think one of the things we do try to do is make different endings that are optimal for different people”

Interview with Mike Gamble (Associate Producer)
http://www.computerandvideogames.com/334598/interviews/mass-effect-3-weve-brought-back-a-lot-of-what-was-missing-in-me2/

“And, to be honest, you [the fans] are crafting your Mass Effect story as much as we are anyway.”

Interview with Mike Gamble (Associate Producer)
http://www.360magazine.co.uk/interview/mass-effect-3-has-many-different-endings/

“There are many different endings. We wouldn’t do it any other way. How could you go through all three campaigns playing as your Shepard and then be forced into a bespoke ending that everyone gets? But I can’t say any more than that…”

Interview with Mike Gamble (Associate Producer)
http://www.eurogamer.net/articles/2012-02-02-bioware-mass-effect-3-ending-will-make-some-people-angry

“Every decision you've made will impact how things go. The player's also the architect of what happens."

Whether you're happy or angry at the ending, know this: it is an ending.
BioWare will not do a "Lost" and leave fans with more questions than
answers after finishing the game, Gamble promised.

“You'll get answers to everything. That was one of the key things. Regardless of how we did everything, we had to say, yes, we're going to provide some answers to these people.”

“Because a lot of these plot threads are concluding and because it's being brought to a finale, since you were a part of architecting how they got to how they were, you will definitely sense how they close was because of the decisions you made and because of the decisions you didn't make”

Interview with Casey Hudson (Director)
http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2011/04/28/casey-hudson-interview-mass-effect-3.aspx

“For people who are invested in these characters and the back-story of the universe and everything, all of these things come to a resolution in Mass Effect 3. And they are resolved in a way that's very different based on what you would do in those situations.”

Interview with Casey Hudson (Director)
http://venturebeat.com/2012/03/02/casey-hudson-bioware-co-created-mass-effect-3-with-the-sometimes-cranky-fans-interview/

“Fans want to make sure that they see things resolved, they want to get some closure, a great ending. I think they’re going to get that.”

“Mass Effect 3 is all about answering all the biggest questions in the lore, learning about the mysteries and the Protheans and the Reapers, being able to decide for yourself how all of these things come to an end.”

Interviewer: “So are you guys the creators or the stewards of the franchise?”

Hudson: “Um… You know, at this point, I think we’re co-creators with the fans. We use a lot of feedback.”

Interview with Casey Hudson (Director)
http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2012/01/10/mass1525-effect-3-cas5ey-fdsafdhudson-interviewae.aspx?PostPageIndex=2

Interviewer: [Regarding the numerous possible endings of Mass Effect 2] “Is that same type of complexity built into the ending of Mass Effect 3?”

Hudson: “Yeah, and I’d say much more so, because we have the ability to build the endings out in a way that we don’t have to worry about eventually tying them back together somewhere. This story arc is coming to an end with this game. That means the endings can be a lot more different. At this point we’re taking into account so many decisions that you’ve made as a player and reflecting a lot of that stuff. It’s not even in any way like the traditional game endings, where you can say how many endings there are or whether you got ending A, B, or C.....The endings have a lot more sophistication and variety in them.”

“We have a rule in our franchise that there is no canon. You as a player decide what your story is.”

Mike Gamble (Associate Producer)
http://www.nowgamer.com/news/1027650/mass_effect_3_reapers_can_win_bioware.html

Mass Effect 3 will shake up the player's moral choices more than ever before, even going so far as allowing the Reapers to win the battle for Earth, according to BioWare's community representative Mike Gamble.

Mike Gamble (Associate Producer)
http://www.nowgamer.com/features/1229983/mass_effect_3_developer_interview_shepard_coop_story_details.html

"Of course you don’t have to play multiplayer, you can choose to play all the side-quests in single-player and do all that stuff you’ll still get all the same endings and same information, it’s just a totally different way of playing"

Casey Hudson (Director)
http://gamescatalyst.com/2012/03/casey-hudson-kinect-the-future-of-interactive-stories/

“The whole idea of Mass Effect3 is resolving all of the biggest questions, about the Protheons and the Reapers, and being in the driver's seat to end the galaxy and all of these big plot lines, to decide what civilizations are going to live or die: All of these things are answered in Mass Effect 3.”

Casey Hudson (Director)
http://www.computerandvideogames.com/336331/interviews/mass-effect-3-we-cant-go-on-holiday-our-dlc-is-really-good/?page=2

“There is a huge set of consequences that start stacking up as you approach the end-game. And even in terms of the ending itself, it continues to break down to some very large decisions. So it's not like a classic game ending where everything is linear and you make a choice between a few things - it really does layer in many, many different choices, up to the final moments, where it's going to be different for everyone who plays it.”

Interview with Mac Walters (Lead Writer)
Issue 108 of 360Gamer (Hardcopy only, not available online)

When asked about the science of the game being plausible

"From very early on we wanted the science of the universe to be plausible. Obviously it's set in the future so you have to make some leaps of faith but we didn't want it to be just magic in space."

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#5203) FehérHolló válasza nanorambo (#5199) üzenetére


FehérHolló
veterán

:K

Skynet is real. It's called Google.

(#5204) nanorambo


nanorambo
őstag

LOL az előbb linkelt videót érdemes megnézni. (#5199) nanorambo

Szépen egymás mellé állítja a Mass effect1-2-3-at majd a befejezést. És mindhárom opciót levezeti. Destroy, Synergy, controll...

Eddig is értelmetlen volt az egész, de ezek után k*rva nagy LOL.
Ez a befejezés a Mass Effect univerzum paródiája!! :))

(#5205) Spectrum válasza nanorambo (#5204) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Ha már paródia.. Casey Hudson a döntésekről és a végéről :D

(#5206) nanorambo válasza Spectrum (#5205) üzenetére


nanorambo
őstag

Ez nagyon nagy! :D

(#5207) Tshunin


Tshunin
csendes tag

Jók ezek az ending paródiák :D Ilyen képeim még nincsenek.

Szerintem egyébként Gamefront egész ügyesen lovagolja meg ezt a hullámot. Mióta 1-2 hete befejeztem a játékot bújom az internetet a befejezéssel kapcsolatban, és ahogy látom kb Gamefront az egyetlen olyan oldal, ami nem védi, vagy megmagyarázza miért jó a befejezés, hanem szembe megy vele, és elmagyarázza miért rossz.
Ha a bioware fórumán lévő szavazást nézzük, akkor ezzel jó esetben vagy 60ezer új olvasót tudhatnak magukénak :D

(#5208) Klikodesh válasza nanorambo (#5204) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Tenyleg jo lett, meg kene neznie az EA Bioware csapatnak is, bar nekem 8, nem veszek toluk soha tobbet semmit.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#5209) vhunor válasza Klikodesh (#5208) üzenetére


vhunor
őstag

Most aztán jól megkapták!

(#5210) Klikodesh válasza vhunor (#5209) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Lesznek meg paran akik erre jutnak ahogy elnezem. :K

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#5211) Spectrum válasza Klikodesh (#5208) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Nagyon gonosz -> ;]

(#5212) Eli_Stone válasza nanorambo (#5199) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Ez a videó zseniális. Értelmesen összeszedte, hogy mit rontottak el és miért értelmetlen az egész.

[ Szerkesztve ]

(#5213) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

A művészi alkotás a legjobb menedékük, de mi lenne, pl egy építésznek nem mondhatnád meg, hogy a ház amit neked tervezett nem jó és rajzolja újra, vagy ha egy festő egy kápolnában az utolsó vacsorát egy hatalmas bulinak ábrázolná sztriptízes csajokkal, vagy egy reklámgrafikus bármit rátehetne egy plakátra és népek felháborodása ellenére sem venné le a tulaj mert neki tetszik.

De visszatérve a történethez lehet egy történet befejezésének nem várt fordulatot adni nézzük csak pl a Chuck című sorozatot amiben ugye Miranda azaz Yvone Strahovski az egyik főszereplő, ott sose gondoltam volna, hogy pont a végén ilyen szinten belenyúlnak a sztoriba, de a vége még is jól sült el.

Amúgy meg egy millióknak szánt terméket nem lehet úgy legyártani, hogy nekem ez tetszik és nem érdekel, ha másoknak nem, mert nem magadnak gyártod hanem a tömegeknek. Tehát alapvetően nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#5214) nanorambo válasza Eli_Stone (#5213) üzenetére


nanorambo
őstag

Ez a művészi dolog már ott megbukik, hogy áll mögöttük egy óriási kiadó cég (EA) aki nem arról híres, hogy csak úgy hagyja, hogy azt csináljon az alá tartozó fejlesztő amit akar....
Természetesen a pénzt és nem a művészi értéket szem előtt tartva... Úgyhogy bárki felhozza a művészi témát azt elküldöm a búspics*ba...

[ Szerkesztve ]

(#5215) pohár válasza Spectrum (#5211) üzenetére


pohár
félisten

juuuujujujujujuujujj :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5216) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

OFF: de ez nagyon tetszett: [link] játék hibák 2011-ből. a BF3 Beta-n sírva röhögtem.

[ Szerkesztve ]

(#5217) Malachi válasza Eli_Stone (#5216) üzenetére


Malachi
addikt

nekem a gumiló tetszik nagyon a Skyrimből. :D

(#5218) Ryder62 válasza KubanitoS (#5168) üzenetére


Ryder62
őstag

"Ehhez először nyilván végig kell játszani a harmadik részt, majd a játék befejezését kell kiheverni, mielőtt gondolni lehetne a sorozat újrakezdésére. Három hét teljesen reális időtartam erre."

Ahogy befejeztem a ME3-at egy héten belül újrakezdtem a 2-t :D

Pedig én is puffogtam a vége miatt. 2-3 napig a fórumokat olvasgattam, kinek mi a véleménye, videó kritikákat nézegettem és vártam a fejleményeket.

btw a magyaritas.masseffect.hu-n azt írták hogy lehetséges, ha ilyen ütemben haladnak, hogy másfél hét múlva kész lesz a fordítás. Az durva lenne. Vagy én olvastam félre valamit?

(#5219) oriic válasza Ryder62 (#5218) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Te olvastad félre. Azt írják hogy:

"A csapatom jelenleg a bolygóleírásokat vette kezelésbe, és itt is fölöttébb gyors ütemben haladunk, előzetes feltételezések szerint nagyjából másfél hét alatt végzünk a mostani szakasszal, ha tudjuk tartani a jelenlegi munkatempót."

Azaz a mostani szakasszal, a bolygóleírással végeznek.

Live-Die-Respawn

(#5220) Ryder62 válasza oriic (#5219) üzenetére


Ryder62
őstag

Tegnap este olvastam a cikket. Akkor még kicsit érhetetlenül volt megfogalmazva. Nem tudtam eldönteni hogy a bolygó leírásokra vagy az egészre vonatkozik.

Kommenteket elolvasva mások sem értették, meg félre értelmezték. Mindegy a cikk módosult, így már érthető. :)

(#5221) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#5222) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

A Crucible csak nekem tűnik olyannak mint a Sword Of The Stars II drednoght?? Ok ennek nincsenek karjai meg a crucible keskenyebb és ugye teljes gömb az eleje nem csak egy karika de alapvetően nagyon hasonlít [link]

(#5223) FehérHolló válasza Eli_Stone (#5222) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem lehet hotlinkelni.
Számomra inkább hasonlít a quarianok lakóhajóira.

Skynet is real. It's called Google.

(#5224) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#5225) nanorambo válasza oriic (#5224) üzenetére


nanorambo
őstag

Twitteren kérdezte egy gyerek, hogy miért nem gondoltak a színvakokra a kedves készítők? :)

[ Szerkesztve ]

(#5226) Televan74 válasza oriic (#5221) üzenetére


Televan74
nagyúr

De jó!!! Multiplayer Weekend!!! Úgy izgulok... :(

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5227) csigacska válasza oriic (#5224) üzenetére


csigacska
tag

Ez üt, így meló után haza érve, üt... :DDD

(#5228) nanorambo


nanorambo
őstag

Egyébként "Magyarország legnagyobb játékmagazinja" hivatalos oldalán (Gamestar) folyamatosan küldik az anyjukba azokat akiknek nem tetszett a Mass Effect 3 vége. Hiába vezeted le, linkeled be a komoly írók által megfogalmazott SZAKMAI cikkeket az oldal kedves szerkesztői szépen küldözgetik az anyjukba a Retake Mass Effectet...

Szerintem ez elmond róluk egy két dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#5229) FehérHolló válasza oriic (#5224) üzenetére


FehérHolló
veterán

Vótmá'. :P

Skynet is real. It's called Google.

(#5230) Plazmacucci válasza nanorambo (#5228) üzenetére


Plazmacucci
félisten

egyszer úgy is mindenki kinövi a gamestar korszakot :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5231) Televan74 válasza Plazmacucci (#5230) üzenetére


Televan74
nagyúr

Utolsó Gamestart akkor vettem meg mikor a Mass Effect első része volt benne.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5232) nanorambo válasza Plazmacucci (#5230) üzenetére


nanorambo
őstag

Igen. Régen nagy fanjuk voltam, de vicc amit már évek óta művelnek... Tele van idiótákkal az egész...

De ez nem az a topic tudom :)

(#5233) Plazmacucci válasza Televan74 (#5231) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én regisztrálva voltam/vagyok a fórumán, de igazából nagyon bosszantó volt, hogy a sok kis pöcs csicska 16éves ugatja a saját faszságát össze vissza. Kb másfél éve otthagytam. Színvonaltalan az egész, csak fröcsögni járnak oda az emberek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5234) pohár válasza oriic (#5221) üzenetére


pohár
félisten

promote-olni kell 2 multis karaktert a single-be, ennyi? amúgy ilyet hol tudok? mert még semerre nem láttam ilyet :N

ja és van egy új pack a store-ban, 33k-s, és 10 cucc van benne, és ötösével adja a rakétákat, medigeleket :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5235) FehérHolló válasza pohár (#5234) üzenetére


FehérHolló
veterán

Karakterválasztó képernyőn jobb alul középtájt a 20-as karaktereknél.

Skynet is real. It's called Google.

(#5236) Iron Funeral válasza nanorambo (#5228) üzenetére


Iron Funeral
őstag

GS olyan ~14 éves korosztályig élvezhető újság, én nem vettem már kb. 8 éve egy számot sem tőlük (igaz mástól sem), azért mert hiányoltam belőlük a korrektséget :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#5237) mrhitoshi válasza KubanitoS (#5159) üzenetére


mrhitoshi
veterán

öö Lebuktam ?

Erre gondolok. Ezután már nem is tudtam használni a fegyvert a küldetés után. :(

(#5238) FehérHolló: Na jó, de ahogy túlmelegedett, már nem is tudom többet használni a küldetés során. WTF? :F

[ Szerkesztve ]

PS4

(#5238) FehérHolló válasza mrhitoshi (#5237) üzenetére


FehérHolló
veterán

High explosive round (magyarul valami robbanótöltet) specifikációjában van, hogy 500%-kal több hőt termel. Nagyon gyorsan túlmelegszik tőle a fegyver.

Skynet is real. It's called Google.

(#5239) Televan74 válasza Televan74 (#5231) üzenetére


Televan74
nagyúr

Megkövetem magam. Nem Gamestarral vettem a Mass Effect első részét. Hanem a Pc Guru 2010/01 számában volt benne. Elnézést.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5240) Polllen válasza Televan74 (#5239) üzenetére


Polllen
nagyúr

elnézve.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5241) Tshunin


Tshunin
csendes tag

Látom, hogy korábban már volt szó Crucible/Citadel/Starchild témáról, de ez mintha még nem lett volna.

Amikor a Starchild befejezi a mondókáját, és felajánlja a 3 "megoldást". Ezek a lehetőségek már a kezdetektől léteztek, ott voltak a Citadelben? A Citadel/Starchild megalkotói így építették fel, vagy egyszerűen a Starchilddel együtt jött? Már előre elgondolták, hogy egyszer majd eljön a megváltó, és ő megoldja a problémát?
Feltételezem nem akkor pattant ki a semmiből az a 3 lehetőség, amikor Shepard oda került. Vagy talán mégis? Starchild gondolt egyet, és bumm, kék-zöld-piros.
Illetve, a szintézis az akkor pattanhatott ki, mivel elmondja, hogy a Crucible segítette hozzá egy új lehetőséghez. De még akkor is marad 2 lehetőség.

És ha már a kezdetektől létezett ez a 3 lehetőség, akkor a Starchild is tisztában volt vele, hogy előbb-utóbb valaki csak eljut ide, hogy megoldja a problémáját.

Ami mázli, hogy ember lett a végére, vagy legalábbis olyan lény, akinek kezei voltak, és elég magas is volt. Mert egy Volus vagy Elcor nehez tudta volna a kontroll opciót választani :D

Illetve, a Crucible építse során valamelyik faj kitalálta, hogy a Citadel lesz a Catalyst. vajon milyen alapon döntöttek így. Az is a Reaperök építették, tehát biztos lehet használni ellenük?
Ha viszont rájöttek, hogy ott lakik a Starchild, miért nem semmisítették meg? Vagy mindig csak a Reaper invázió alatt találták meg az adott ciklus népei a Crucible terveit? Ami mondjuk még elfogadható is lenne, mert miért keresnének egy Reperök elleni fegyvert, ha még csak nem is tudnak a létezésükről, vagy csak nem hallgattak az ő Shepardjükre.

[ Szerkesztve ]

(#5242) Remus389


Remus389
veterán

na végigvittem, nekem tetszett a vége, nem tudom mit vártatok

kiugrik a monitorból a főhős?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#5243) mrhitoshi válasza Remus389 (#5242) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Azt, hogy megkaparinthatjuk a Mass Relay technológiát. :( ;]

PS4

(#5244) Spectrum válasza Tshunin (#5241) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Ezt már én is kérdeztem egy hír kapcsán másik témában, de a sok végevédő ember nemes egyszerűséggel kikerülte a problémát. A vákuumban lélegzéssel együtt. :)

(#5245) Televan74 válasza Remus389 (#5242) üzenetére


Televan74
nagyúr

Örülök neki, hogy neked tetszett. Még jó, hogy nem egyforma az emberek ízlése. :K
Nekem speciel nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5246) G4ga válasza Eli_Stone (#5216) üzenetére


G4ga
őstag

ez nagyon beteg! :) azért a Just Couse 2 se kutya! :)

(#5247) Iron Funeral válasza Remus389 (#5242) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Érted is, hogy mi miért történik? Mi tetszett benne?

Most nem kötekedés csak kíváncsiság.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#5248) Wizard of Oz válasza oriic (#5221) üzenetére


Wizard of Oz
tag

"Some restrictions may still apply, Operation Raptor is not open in all regions"
De azt persze nem írja, hogy hol nem lesz elérhető... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#5249) Remus389 válasza Iron Funeral (#5247) üzenetére


Remus389
veterán

nagyjából értem

tudok jól angolul, csak annyira nem figyeltem, kikapcsolódás céljából játszok

a vége látványos volt, és kinyíródtak a reaperek, ez volt a cél nem?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#5250) Spectrum válasza Remus389 (#5249) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Tehát nem játszottál az első két résszel :DD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.