Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:55:44

LOGOUT.hu

Remélem nem bánjátok, hogy megnyitom a Mass Effect 3 topikját. Már régóta tudjuk, hogy a játék trilógiának készül, de a mai napon ezt a BioWare hivatalosan is bejelentette. Legalábbis az egyik technikai designerük, Christina Norman szólta el magát a Twitter-en. Ugyanis nemrég egy érdekes megjegyzést olvashattunk a blogjában:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) L4mie válasza Воланд (#4947) üzenetére


L4mie
veterán

jaaa Mirandát meg lehet menteni? :D kettőben ő volt a sexpartner, egyben Liara, aztán úgyebár....ki nem a kék csápos csajt választja ha lehet :D (szegény Miranda el is sírta magát, a végén meg jól meghal, de azt meg annyira nem akarom :P )

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4952) mrhitoshi válasza Воланд (#4943) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Akkor úgy tűnik, ő egy tragikus hős. :(
Sajnos ez van.
Van viszont egy olyan egy kérdésem, hogy ha az első részben volt románcom Ashleyvel, a második részben meg Mirandával ( ;] jól megcsaltam Asht), akkor ennek lesz következménye vagy majd választok ? :DDD

Szerk.: nem tudom, hogy van ez, de hallottam olyat, hogy ha a 2-ben kigyűlik az összes renegát pont, akkor le lehet feküni Liarával, na most mi van ha a Paragon gyűlik ki? Vagy hogy működik ez ?

[ Szerkesztve ]

PS4

(#4953) Воланд válasza L4mie (#4951) üzenetére


Воланд
titán

elmeletileg meglehet, en is ebben a topicban olvastam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4954) KubanitoS válasza mrhitoshi (#4952) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tudtommal a második részben lehet szúrni mindenkit, nem lesz következménye. Max egy kis űr-aids. ;]

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#4955) Blyan válasza mrhitoshi (#4952) üzenetére


Blyan
félisten

Nincsen, illetve olyan van, hogy Ash megemlíti, hogy mert persze Mirandával kavartál, erre Shep meg megmondja neki, hogy mit vártál, mikor a Horizont-on elküldtél a búsba. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4956) nanorambo válasza Blyan (#4955) üzenetére


nanorambo
őstag

Igaza van :)

(#4957) Blyan válasza nanorambo (#4956) üzenetére


Blyan
félisten

Mármint Shepnek, ja. :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4958) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Na gyorsan előkaptam a move maker-t és összevágtam egy nagyon béna predátoros befejezést :D http://youtu.be/DIMsF6vnRp4 movie makertől ne várjatok jobbat és nincs kedvem keresgélni használható szerkesztőt. :)

(#4959) nanorambo válasza Blyan (#4957) üzenetére


nanorambo
őstag

Úgy értem :))

(#4960) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A lelőtt fps-ből egy videó

Vélemények?

Nemrossz, de nekem túlságosan is elüt a ME világától.

Live-Die-Respawn

(#4961) nanorambo válasza oriic (#4960) üzenetére


nanorambo
őstag

Inkább csinálják meg a végét a harmadik résznek!!!

(#4962) oriic válasza nanorambo (#4961) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DD

Más:

Mass Effect 3 honosítási napló:

[link]

26,64%-on áll a honosítás.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#4963) Blyan válasza nanorambo (#4961) üzenetére


Blyan
félisten

Neked nagyon elszállt az agyad. :) :D Hihetetlen milyen indulattal kezelsz egy játékot. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4964) nanorambo válasza Blyan (#4963) üzenetére


nanorambo
őstag

És ezen mit csodálkozol? Teljesen mást ígértek...
Leszarnám az egészet, de a producer maga mondta, hogy ez nem egy A/B/C befejezés lesz...

[ Szerkesztve ]

(#4965) mrhitoshi válasza oriic (#4962) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hmmm... Oda a kezdeti lendület? Mert ez alapján még messze a vége. :(

PS4

(#4966) Blyan válasza nanorambo (#4964) üzenetére


Blyan
félisten

Én mit várok? Semmit, csak csodálkozom.

Én magam élveztem az egészet, és ha nem a legjobb is a vége, nekem öröm bódottá, hogy ez megadatott. Dühöt nem érzek. :)

(#4965) mrhitoshi

Ne viccelj, van fogalmad arról ez mekkora meló? Én fordításokkal foglalkozom, és hát ez nem piskóta pár napos összebaszott cucc.

A leggyorsabban a tárgylista meg az ilyesmi lesz/van meg. De a párbeszédek mire elkészülnek, hát nem két nap.

Ha a fordítóimnak adnám is két-három hónap lenne, mire elkészülne teszteléssel együtt, pedig azok profi srácok.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4967) nanorambo válasza Blyan (#4966) üzenetére


nanorambo
őstag

Én is nagyon élveztem a három játékot.

(#4968) KubanitoS válasza Blyan (#4966) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha nem érzel dühöt, akkor a Mass Effect neked "csak egy a sok közül" és nem vagy igazi fan. Ebben az esetben érthető, hogy nem vagy dühös.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#4969) Blyan válasza KubanitoS (#4968) üzenetére


Blyan
félisten

F@szság. Fan és a fanatikus nem ugyanaz a fogalom. Te bizonyára az utóbbi vagy, én inkább az előbbi. Nem gáz, csak mivel én másik halmazban vagyok, csodálkozva szemlélődöm. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4970) KubanitoS válasza Blyan (#4969) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem igazán értem, miként lehetsz "fan", ha a harmadik játék vége belőled semmiféle negatív érzelmet nem váltott ki.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#4971) Blyan válasza KubanitoS (#4970) üzenetére


Blyan
félisten

Azt mondtam, hogy dühöt nem. Vagy Te mást is olvastál abban, amit írtam? Csalódottságot, űrt, kérdéseket igen.
De nem habzik a szám, és követelem az azonnali kivégzéseket, de legalább is tegnapelőttre egy javítást.

Mondom, én elfogadom, hogy másokból igen. De azért csodálkozni csak lehet ezen. ;)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4972) Spectrum válasza Blyan (#4966) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Teljesen normális, sőt emberi dolog dühöt érezni egy ilyen helyzetben. Fentebb linkeltem egy cikket, ami leírja szépen lassan, hogy miért érzi frusztráltnak és dühösnek magát a játékos a vége után. Csak egy részlet belőle: a játékban ahol közvetlen közelben vannak teljesen kidolgozott karakterek, érzelmi kötődést fejleszt ki egy normális ember. Pláne ha azt is hozzávesszük, hogy mindhárom részt végigjátszani napi 4 órával számolva egy hónapig tart. Ez több idő, mint amennyit legtöbb valódi emberrel töltünk. Ez ugyanúgy igaz könyvre, filmre.
Ha valaki ezt nem így éli meg, akkor az alkotás nem érte el a célját. Ez lehet a művész hibája, aki nem tudta kiváltani a célzott érzelmeket, vagy az adott ember befogadóképességének hiánya.
Én egyetértek a cikk szerzőjével.

Még egy dolog, avagy miért rontja el a jó élmények emlékét a rossz bejefezés:
Daniel Kahneman: The riddle of experience vs. memory

[ Szerkesztve ]

(#4973) nanorambo válasza Blyan (#4971) üzenetére


nanorambo
őstag

Kinek habzik a szája és ki követel kivégzéseket?? Én szerintem (korábban) elég kultúráltan levezettem, hogy mi a bajom. De linkelek egy cikket amit én írtam:
[link]

(#4974) Blyan válasza Spectrum (#4972) üzenetére


Blyan
félisten

Szvsz nem normális. De ezen nem veszünk össze.
Számomra ez egy szórakozás, és most is azt mondom, hogy ÖSSZESSÉGÉBEN, megérte. A pénz amit kiadtam érte, az is.
Nekem. Én örülök, hogy játszhattam vele - jobban, mint amekkora csalódás a vége.

PC-n játszottam a trillógiát, pár hónapja van Boxom, megveszem majd arra is, legyen csak ott a polcon az a változat is.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4975) nanorambo válasza Blyan (#4974) üzenetére


nanorambo
őstag

Jó ez innen már elég keményen pszichológia amihez nem értünk. Én megértem, ha valakiből érzelmet vált ki egy játék. Nálam ezt egyetlen játék érte el: a Mass Effect... Úgyhogy igen, dühös vagyok. Így a Bioware magát is semmibe vette... De gondolom ez őket nem zavarja annyira

[ Szerkesztve ]

(#4976) Blyan válasza nanorambo (#4975) üzenetére


Blyan
félisten

Belőlem is váltott ki, szvsz életem legjobb játékélménye volt a 3 rész.
Ám csak dühös nem vagyok, most ez miért akkora bűn? :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4977) nanorambo válasza Blyan (#4976) üzenetére


nanorambo
őstag

Ez egyáltalán nem bűn ki mondta? :)
Igazából én azért érzek dühöt mert átvertek. És azt szerintem senki nem nézi jó szemmel, ha átverik...

[ Szerkesztve ]

(#4978) Eli_Stone válasza Blyan (#4969) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Nem kell ehhez se Fan-nak se fanatikusnak lenni.
Csak ami teljesen érthető.
Rengeteg ember köztük én is előrendeltem a játékot ami sima DVD változatban 11000Ft aki viszont gyűjtői változatot rendelt az 18000Ft-ot fizetett érte.
És ezért a pénzért ígéretet kaptunk a következőkre: leleplezik Tali arcát, végül is leleplezték de még annyi munkát se fektettek bele mint én ebbe az üzenetbe
(első napos DLC amiért további kb. 2000Ft-ot kérnek, ha nem vetted meg a gyűjtői változatot na ezt nem ígérték ezt csak kaptuk)
lezárást ígértek Shepard parancsnok történetére, de akárhonnan is nézem ez így nincs lezárva, főleg, ha a Shepard túléli végződést nézzük.
Ígéretet kaptunk arra, hogy nem lesz A,B,C választós vége és minden eddigi döntésünk befolyásolni fogja, de valójában nem mert a mellék küldetések nélkül is el lehet érni, hogy felajánlja mindhárom opciót.
A döntésekre visszatérve, tele van hibákkal épp ma volt szó itt az egyikről.
Az átvezető videók sokszor nem veszik figyelembe a valós eseményeket pl, ha megölöd Kai Lenget akkor is felkel a végén és megpróbál megölni
Rengeteg BUG van a játékban.
Az előző heti Multi eseményből kizárták a PS3 használókat
Ha jól emlékszem a multi nem cross platformos de ezt lehet rosszul tudom.

Egyszóval félrevezették a vásárlót ezért nem is csoda, hogy volt aki addig elment, hogy feljelentette őket az amcsi fogyasztóvédelemnél és ez lehet, hogy fanatizmus de igaza van Amerikában és Kanadában is tiltott a félrevezető reklám.
Valószínűleg ezért jelentette be az EA Origin is, hogy visszaveszi a játékot.

Ha így nézzük érthető a düh és a csalódottság.

[ Szerkesztve ]

(#4979) Blyan válasza nanorambo (#4977) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem itt nincs vége ennek a dolognak. És nem feltétlenül azért, mert dühös a nép.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4980) nanorambo válasza Blyan (#4979) üzenetére


nanorambo
őstag

Mármint melyik dolognak? (mert most volt egy párról szó) :)

[ Szerkesztve ]

(#4981) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

"Ha nem vagy dühös a vége miatt, akkor nem vagy fan."

:D

Spoiler

Komolyan ennyire nehéz felfogni/elfogadni, hogy a játék vége nem a valóság síkján játszódik le, hanem Shephard elméjében?

És igen Bioware szándékosan nem fedi fel ezt egyértelműen, csak egy halvány utalással az elpusztítom a Reapereket választás után.

(#4982) Blyan válasza nanorambo (#4980) üzenetére


Blyan
félisten

Nincs vége a színes kavalkáddal - legalább is nem az a vége.
Én el tudom képzelni az indoktrinációs elméletet, de legalább is azt, hogy ez egy képzelt/álmodott befejeződés.

Az viszont tény, hogy kissé összecsapott a játék, nekem kicsit erőltetett volt néhány visszatérő szereplő, akikkel csak azért futottunk össze, hogy lássuk még öket egyszer (Kelly és Jacob pl). De Mirandát is hosszabb szerepre vártam volna.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4983) pohár válasza Derrewyn (#4981) üzenetére


pohár
félisten

SPOILER

a végén lehet a Normandy-n fog felébredni, és az áll felette akit dugott az előző részben, és azt mondja majd, hogy ők elintézték a meló hátramaradt részét, reaper vótnincs, béke honol :))
és ezt egy videóként kapjuk :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4984) nanorambo válasza Blyan (#4982) üzenetére


nanorambo
őstag

Egyébként még valahol (mélyen :) ) bennem is bennem van az Indoktrinációs teória. AMikor először olvasgattam, hogy petícióznak DLC-ért, aztán meg a Bioware reakcióját, hogy majd áprilisban. Akkor átfutott az agyamon, hogy Április elsején a világ legnagyobb bolondok-napja beugratással lesz dolgunk és tényleg hozzánk vágják a játék "valódi" befejezését. Biztos nagyot szólna! Annyi minden passzol az indoktrinációs dologhoz...

De erre egyik haverom a legjobb példa. Ő is kijátszotta a játékot (akkor még nem volt semmi hallucináció/indoktrináció elmélet). Mondtam, hogy el lett **szva a befejezés ő meg felröhögött és TÉNYként kezelve közölte velem, hogy ez csak egy hallucináció volt és majd jön az igazi befejezés... Aztán vagy tényleg neki volt igaza vagy majd hoppon marad.

[ Szerkesztve ]

(#4985) sherlock1


sherlock1
tag

Patch jöhetne már, nem tudom befejezni a Hanar Diplomat küldetést. Végre sikerült aktiválni a terminálokat, de most meg nem tudok beszélni a salarian specterrel, mert nincs ott ahol lennie kéne...

(#4986) G4ga


G4ga
őstag

azt hiszem lerakom a játék multi részét egy ideig. ;]

Ez a játék egy BUG halmaz!
1. Végigszenvedem a GOLDot kapok, XP és Credit. 20szintre lépek, 80K creditem van. mindezt persze 2MPig élvezhettem mert egy gyors connnecting és máris buktam mindent. SE Credit, se XP
2. NEM tudok semmilyen packot venni. állandoan azt irja ki hogy FAIL. a legjobb amikor a Credit levonja és nem kapok semmit. Esetenként visszaadja.
3. Ujrainditom a gamet, hatha jo lesz. A nagy losz*rt. Elveszettem a fejlesztéseket a karin. de legalább az XP most megmaradt!
4. játékban egyre töbször fordul elö hogy az utolso ellenfél a pályán kivül van.
5. Turonak kellet a felélesztés a fedezékbe/Action gombra tenni. rendszerint fedezékbe ugrik a karakter ahelyet hogy felélesztene. a legjobb amikor a pusztán állok a barát felet. már átnyomtam az entert az asztalon, de nem élesztene fel... simán lelönek!
6. 0 sebbzés még mindig kiborit. érdekes csak Silveren és Goldon csinálja

Másnál is fordulnak elö ilyesmik?

[ Szerkesztve ]

(#4987) sherlock1 válasza G4ga (#4986) üzenetére


sherlock1
tag

A 2. nálam is előfordult, de amikor újraindítottam a játékot, akkor láttam, hogy kaptam új cuccokat, úgyhogy mégis megvette, hiába írta ki azt, hogy failed.
4. A pályán kívüli, fal alatti/mögötti ellenfeleket én le tudtam lőni widow-val...
5. rá kell nézni a karakterre, a piros körnek kell lennie mielőtt lenyomod
6. nálam akkor nem sebződnek az ellenfelek, ha fedezékből próbálok balra/jobbra/hátra lőni

single player bugok jobban idegesítenek, mert nem tudok bejezeni fontos küldetéseket.

N7-es fegyvereket csak ilyen különleges event packek adnak? Azért is vicces, mert nekem CE-m van, úgyhogy miért nem kapom meg alapból multiban rögtön...

Amúgy miért csak engem idegesít, hogy amíg a ME2-ben tudott cipelni shepard a hátán nehézfegyvereket, addig a ME3-ban már nem bírja el őket, csak a földről tudja felvenni? Megfájdult a háta szegénynek?

Hülye Bioware.

(#4988) G4ga válasza sherlock1 (#4987) üzenetére


G4ga
őstag

ujrainditottam én is. 35K credit volt. az utolsó amit megakartam venni egy Spec Veteran pack. lett 1950 creditem és semmi se válozott! ez a legjobb.

(#4989) oriic válasza mrhitoshi (#4965) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, írják is az oldalon:

"Senkit ne tévesszen meg egyébiránt az magyarítás oldalra frissen kikerült állapotjelző mozdulatlansága – korábban mint már elhangzott, mivel a dialógusok (amik tetemes részét képezik a játéknak) lektorálása “offline” módban, a nyers szövegfájlokban történik, így azok előbb közvetlenül az illetékeshez kerülnek, s majd csak a finomhangolások elvégeztével tölti őket fel a szerző."

Live-Die-Respawn

(#4990) mrhitoshi válasza oriic (#4989) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Oké, így értem, csak egy picit félre vezető ez az állapot jelző.

Érdekes.

PS4

(#4991) L4mie válasza G4ga (#4986) üzenetére


L4mie
veterán

Jaa a multi abszolúte bugos...nekem néh bekattan és összevissza laggol mindenki :[ van, hogy nem tudok felmászni a lépcsőkön.
Tegnap kiestem a pályáról...trolol wtf...WoW effect.
havernak a vásárlásnál jutott az ami neked, fizetett aztán nem kapott semmit :[
Ráadásul spectre pack.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4992) sherlock1 válasza mrhitoshi (#4990) üzenetére


sherlock1
tag

Szép mese, mint a 4chan-os postok általában.

(#4993) sherlock1 válasza L4mie (#4991) üzenetére


sherlock1
tag

Ha nagyon laggol a játék az többnyire a leader miatt van, pl. nem elég erős a nete. Mert ugye ez ilyen p2p-s ízé.

(#4994) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Nagyon ötletes kezdeményezés a Retake Mass Effect mozgalom részéről: szeretnének eljuttatni a Bioware-nek pár doboz "cupcake" süteményt (olyan, mint a muffin). Minden dobozban 12 darab lesz, 4 kék, 4 piros, 4 zöld. A dobozokon a következő felirat lesz: "Mindegy melyiket választod, ugyanolyan az ízük." :))

RetakeME3 Cupcake Campaign

(#4995) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Egy kis Shepard Legacy :D [link] [link] [link] [link] [link]

Illetve ez volt már??

(#4996) Spectrum válasza Eli_Stone (#4995) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Annak a "masseffect" twitter accountnak már egy szavát sem hiszik az emberek. Egyrészt néha csak egy bot van mögötte, másrész pont arról írták egyszer azt, hogy ha tudnánk mit terveznek a fejlesztők, akkor más lenne a reakciónk a játék végére.

(#4997) nanorambo


nanorambo
őstag

Nézzétek meg azt a videót

18:30 tól 20.00 -ig!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4998) Eli_Stone válasza Spectrum (#4996) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

A Twitter mögött nincs bot csak droidok akiket kizárólag ezért vettek fel, hogy válaszolgassanak.

Gondolkoztam mi lesz Ápr. 7.-én és Amerikai idő szerint 6.-án este a fanok reakciója.

1. Köszi BW legalább elismertétek, hogy hibáztatok és most kijavítjátok.
2. Ennyi? Tényleg? Komolyan? Többre nem futotta? FUCK OFF Törlöm minden BW accountomat és egy fillért se láttok tőlem többet és kérem vissza a ME3 árát is.
3. Most komolyan, hány évig fogtok arra hivatkozni, hogy még sokan nem játszották végig? És nem érdekel senkit egy új MP pálya meg fegyverek! FUCK OFF és a harc folytatódik :D

De ez majd kiderül két hét múlva.

[ Szerkesztve ]

(#4999) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Ez egy érdekes téma [link] aki beszél angolul és fan annak érdekes lehet (vagy nem) :)
A téma kérdése az, hogy mi volt a trilógia mondanivalója. van egy két különböző nézet ki mit látott benne, meg persze itt is feltűnnek a trollkodó barmok de az viszonylag kevés. A kérdés viszont szerintem kitűnő. Mert mi a mondanivalója ennek a történetek? Szerintem mindenki bele képzelt valamit aki a kezdetektől játszik és feltehetőleg azt az elképzelt mondanivalót az elbénázott vége eltörli vagy, ha nem is eltörli akkor "meggyalázza".

(#5000) Televan74


Televan74
nagyúr

Újra kezdtem az első résszel. Most úgy is csak 1-2 óra jut naponta játékra. Talán lesz valamilyen változás mire a harmadik rész végére érek. Azt el kell mondanom őszintén, hogy a Mass Effect volt az első olyan játék ahol bekapcsolva hagytam a zenét.Egyszerűen zseniális. Kíváncsian várom mi lesz bejelentve a PAX -on(április 6-8 ig). Már ha lesz valami.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.