Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rviktor25


rviktor25
aktív tag

Szép fail, de legalább elismerték, h nem a user tehet róla :D

Chiwasuu!!!

(#2) Picco válasza rviktor25 (#1) üzenetére


Picco
addikt

ex epic fail kategoria de tenyleg :W

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3) rviktor25 válasza Picco (#2) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Mondjuk inkább egy ilyen ideiglenes bug, mint az nV féle önmegsemmisítők :D

Chiwasuu!!!

(#4) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Nekem ebben az tűnik keménynek, hogy vannak olyan 7600x-ek amik két chipletesek. Mivel egy chiplet itt már elvileg 8 magos tud lenni, ha kettőből hozzák össze, akkor ott rengeteg letiltott magnak kell lennie. Kiváncsi vagyok, a 2 chipletességnek 7600x-nél van-e performance impactja, az 1 chipleteshez képest. Kiváncsi vagyok, lesznek-e visszakapcsolható extra magok. :DDD

(#5) mad823 válasza rviktor25 (#1) üzenetére


mad823
őstag

Dehogynem, ő frissít BIOS-t, nem? :DDD

(#6) SaGaIn válasza McDuglas (#4) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Biztos lehetsz benne, hogy valamennyi van, de ezt kimérni szinte lehetetlen, ugyanis a proci változó órajelet használ és 2*3 magot könyebb lehűteni, mert nagyobb a hőátadó felület. Így a proci tovább tudja tartani a boost órajelet, ha a telejesítmény határ engedni. Érdekelne egy teszt de nem hiszem hogy lesz, illetve a teljesítmény különbség a 3-5% nál nem lehet több

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#7) DraXoN válasza SaGaIn (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

De lehetnek olyanok is amik 2 chipletesek, de csak az egyik chiplet aktív.
Der8auer delidelte a 7600X-et, meg is lepődött mikor leszedte a kupakot [link] mivel 2 cpu chipletet talált alatta. De megnézve a hőmérsékleteik alapján csak az egyik működik.
Ő úgy tippeli lehet 7900X-nek készült csak ráültetéskor valami félresikerült.

Mindenesetre érdekes lehet ha tényleg van olyan példány ami 2 chipletből rakja magának össze a 6 működő magot... De ezt lehet ryzenmasterban is lehet akkor látni (hacsak utóbbi nem hazunda a felépítésről).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

A tapasztalatom szerint minden újabb AGESA lassította a procikat, de ezt a tervezett avulást kicsit túltolták! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9) omfgk


omfgk
addikt

Szerintem itt a fordításnál valami elcsúszott.

Az említett termék kapcsán konkrétan azokon a verziókon fordul elő, amely nem egy, hanem két Zen 4 chipletet használ, és ezekből hozza össze a hat processzormagot.

Addig oké ,hogy vannak olyan 7600x-ek amikre 2CCD került, de ezekből 1 tiltva van.
Viszont az aláhúzott rész így jelenthetné azt ,hogy valahogy még sincs letiltva és a 2-ből lesz valahogy 6 mag.
De ilyen nincs.
Minden esetben le van tiltva a második.
Nem találtam még olyan forrást ami szerint lennének ilyen 2x3 vagy egyéb kombinációjú 7600x-ek.

https://www.tomshardware.com/news/amd-fixes-botched-ryzen-firmware-that-accidentally-disabled-cpu-cores

[ Szerkesztve ]

(#10) hokuszpk válasza McDuglas (#4) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ketchipletes 7600X. hm lehet ez már az Intel on-demand modelljere adott valasz tesztje ? :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) awexco válasza omfgk (#9) üzenetére


awexco
őstag

Véleményes én is ugy értemeztem , ebből a mondatbol , hogy több verzio létezhet .
De nem teljesen egyértelmű
"The previous firmware caused a performance degradation on dual-CCD Ryzen 5 7600X samples because it deactivated Core0. "

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#12) omfgk válasza awexco (#11) üzenetére


omfgk
addikt

Igaz, ők se tudnak egyértelműen fogalmazni.
Egy korábbi cikkben ez van. :))

The flawed firmware doesn't affect all Ryzen 5 7600X, one of the best CPUs. It only impacts the samples that leverage a dual-CCD design. Given the Ryzen 5 7600X's hexa-core, 12-thread configuration, a single CCD is more than sufficient. However, some Ryzen 5 7600X processors arrive with two CCDs under the hood. Obviously, AMD fused off the additional CCD, so you can't just magically unlock more cores.

Itt is az elején lehet úgy is érteni ,hogy egyébként 2CCD-ből lesz 6 mag, de utána hozzáteszi ,hogy egyébként le van tiltva...

Mindenki mástól veszi át a szöveget, vagy nem tudom.
Mondjuk neki se angol az anyanyelve.
By Zhiye Liu published 5 days ago

A leverage a lehető legrosszabb szó volt amit találhatott.
Mert az konkrétan azt sejteti ,hogy tényleg haszna származik a procinak a 2 CCD-ből.
Nem, az csak ott van.

[ Szerkesztve ]

(#13) awexco válasza omfgk (#12) üzenetére


awexco
őstag

Lehet némelyiken dumy megmunkálatlan silicium , némelyikben letiltott megmunkáltt ccd van .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14) zzola


zzola
félisten

Intel rulz.

;]

(#15) awexco válasza omfgk (#12) üzenetére


awexco
őstag

Végsősoron AMD-t beperelnék ha több féle felépítésű 7600x lenne ccd tekintetében .

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#16) JohnyX


JohnyX
kezdő

A Windows feladat kezelője "látja" (tudja?), hogy ezeket a CPU-kat két chiplet-ként kell kezelni-e? Ha nem akkor nem csak 3-5% lehet az eltérés az egy chiplet-eshez képest.

(#17) Baryka007


Baryka007
őstag

Ha jól értem, akkor két teljesen különböző architektúrájú r5 7600x cpu -t adott ki az AMD ?

(#18) Nyersszotyi válasza Baryka007 (#17) üzenetére


Nyersszotyi
tag

erre a válasz az, hogy: igen, egy barnát és egy szőkét, de a szőkéről meg kiderült, hogy csak egy festett barna

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#19) awexco válasza Nyersszotyi (#18) üzenetére


awexco
őstag

Valójában nem , egy fajta van csak némelyiken van egy letiltott ccd is .
Ki lett vesézve , hogy a külföldi weboldalakon is kétértelműen fogalmazták meg .

Mellékesen megsértve érzem magam , hogy a csajom fekete hajú és fekete bőrű és fel se soroltad :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#20) szabolcs1975 válasza SaGaIn (#6) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

miért lenne ? Szerintem valamit félre értettetek.

(#21) szabolcs1975 válasza McDuglas (#4) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Nekem ebben az tűnik keménynek, hogy vannak olyan 7600x-ek amik két chipletesek. Mivel egy chiplet itt már elvileg 8 magos tud lenni, ha kettőből hozzák ...

nem hozzák össze kettőből, tehát innen felesleges is tovább agyalgatni mi lenne ha ...

(#22) szabolcs1975 válasza Baryka007 (#17) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

gyak vedd úgy, hogy nincs különbség.

(#23) omfgk


omfgk
addikt

Már javítva lett a szöveg, így már nem lehet félreérteni a dolgot.

amelyeken nem egy, hanem két Zen 4 chiplet van, noha az egyikben a magok mindenképpen le vannak tiltva

(#24) Nyersszotyi válasza awexco (#19) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Ilyen az élet, vagy te sértődsz meg, vagy ő, vagy mindketten, esetleg mindenki.
Mindenesetre ránézésre nem kínai utánzat.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.