Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech billentyűzet probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) harry


harry
veterán

Helló, van egy logitech bill+egér kombóm (Cordless Desktom Optical Black OEM) és az volna vele a probléma, h néha játék közben (mohaa, cs, szóval fps) csak kis szünetekkel reagál. Pl folyamatosan nyomom a előre(W)-t de néha megál, elindul, megáll. Néha egyáltalán nem reagál. Ugranék arrébb, de nem mozdul :( Vagy volt olyan, h nyomultam előre, de ha egérrel kanyarodtam megállt. Egeret megállítom megy tovább. Itt a fórumon vagy ha szöveget szerkesztek akkor működik (egyszer volt, h nem ment, azóta jó). Próbáltam felrakni megint drivert, akkor ment kb 3 óráig, utána megint nem. Akku csere után / teljesen feltöltött akkuval is ezt csinálja.
Előbb ha wordben folyamatosan nyomtam egy gombot és megmozdítottam az egeret akkor megállt, mint játék közben is. Most egérmozgatás mellet is ír folyamatosan.
A cucc még garis, kb fél éves. Valószínüleg szervízeltetni fogom, de azért örűlnék ha lenne vmi ötletetek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2) Egon válasza harry (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is volt hasonló gondom (csak éppen a Cordless Desktop MX-szel).
Két dolgot próbálj ki:
1. Rakd át más helyre a vevőegységet (pl. CRT-monitor némileg le tudja árnyékolni, illetve zavarni (ha túl közel van hozzá).
2. (Ebben nem vagyok biztos, de nekem így tűnt). Azt sem szeresse, ha az egér túl közel van a billentyűzethez (olyan 15-20 cm-t próbálj tartani).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) harry válasza Egon (#2) üzenetére


harry
veterán

Kösz, majd kipróbálom, de mint már írtam kb fél éves és ez a probléma kb 2 hónapja van, eddig nem igazán zavart mert nem minden game közben csinálta, de most már eléggé idegesítő.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4) harry válasza harry (#1) üzenetére


harry
veterán

Vki másnak ötlete?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5) L3zl13 válasza harry (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elemcsere a billában? Vagy az első hozzászólásban ezt értetted akkucsere alatt?

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) harry válasza L3zl13 (#5) üzenetére


harry
veterán

Igen. Próbáltam teljesen feltöltött akkuval is.
Ma elég sokat játszottam, de. és dél után is, ment is rendesen, most estefelé megint nem. Csak néha csinálja. Folyamatos game mellet elfáradnak az akkuk :F Kisebb szünetekkel használom akkor megy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7) kamikaze boci válasza harry (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Próbáltad driver nélkül?

egyéb állatfajták

(#8) harry válasza kamikaze boci (#7) üzenetére


harry
veterán

Még nem. Illetve régebben használtam anélkül is kb 1-2 hétig. Kösz a tippet, majd megnézem!

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9) kamikaze boci válasza harry (#8) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A Logitechnek híresen gyengék a driverei, a lag (ami nálad is van) mx500-nál fordult elő gyakran

egyéb állatfajták

(#10) harry válasza kamikaze boci (#9) üzenetére


harry
veterán

Logitech ITouch cuccost leszedtem, van még vmi mouseware de ez gondolom egérkéhez kell, szal egyelőre nem piszkálom. Majd holnap kipróbálom játék közben (akkor szokott előjönni a problem), most inkább csak fórumozok, mindjárt kifolynak a szemeim :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11) kamikaze boci válasza harry (#10) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Azt is szedd le a próbához.

egyéb állatfajták

(#12) harry válasza kamikaze boci (#11) üzenetére


harry
veterán

Leszedtem inkább azt is, csatikat megigazítottam, stb, most egyelőre megy (legalábbis a 3-4 órás folyamatos kimerítő Mohaa multiplayer teszt ezt mutatja ;] )

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13) kamikaze boci válasza harry (#12) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A MouseWare (és ezek alapján úgy tűnik, hogy a Logitech driverek) egyik típushibája a lag.

(Szerk.: ezt meg már írtam, de mindegy:) )

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#14) harry válasza kamikaze boci (#13) üzenetére


harry
veterán

Úgy néz ki ez sem oldotta meg. Ismét laggolt game közben is meg a Wordben ha lenyomva tartok egy gombot és megmozdítom az egeret, akkor ''megakad''. Ha nem mozgatom ír tovább. Most közelebb hoztam az adó/vevő-t (kb 20cmre van az egértől és billtől is) így megy tökéletesen. Tehát gondolom a rádiós kapcsolattal van a problem. Pedig nem hiszem, h az akukk miatt lenne, nem gyengék, még bírniuk kell. Akkor mi egyéb lehet? Megpróbáljak egy winREinstallt vagy az nem segítene?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15) vottokar válasza kamikaze boci (#13) üzenetére


vottokar
senior tag

Mr. Boci! Nekem is Logitech cuccaim vannak (Internet Navigator SE key, MX310 mouse). Ezekre is jellemzőek az általad említett driver típushibák, vagy csak a vezetéknélküli Logitechekre? Eddig én még egyikkel sem tapasztaltam semmi gondot, de azért velem együtt az ördög sem alszik. A Mousewaret 9.79-et és az Itouch 2.20-at használom...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#16) harry


harry
veterán

up. vkinek vélemény?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17) Sianis válasza harry (#1) üzenetére


Sianis
addikt

Driverek fent vannak? Elem nem merül? Tényleg nincs leárnyékolva? Vezeték kihúzódva?

(#18) harry válasza Sianis (#17) üzenetére


harry
veterán

Diverek fent voltak de mint lehetséges hibaforrás, leszedtem. Még megpróbálom eltávolítani az eszközkezelőből.
Full teli akkuval is csinálta. (Majd vmikor megint töltök, de elég jól bírja)
Vezeték nincs megtörve/kihúzódva
A leárnyékolással lehet probléma... Körülveszi 1 monitor 3 hangfal és egy mob telefon. Ez utóbbit bizonyára nem kedveli.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) Sianis válasza harry (#18) üzenetére


Sianis
addikt

A mobil az nem kedves hozzá az tuti!

(#20) fecosrac


fecosrac
tag

Hali!

Nekem egy Cordless Desktop MX700 bill+egerem van. Az a kérdésem, hogy meg tudná-e vki mondani, hogyan tudok hozzárendelni vmelyik billhez egy parancssort?
Egy egyszerű, előre beírt szöveget, amit akkor 1 gombnyomásra becopyzna.
Nem találok ilyet a lehetőségek között, de lehet hogy én vagyok láma.
Örülnék ha tudnátok segíteni.
Előre is thx!

fecosrac

(#21) Sianis


Sianis
addikt

Keystroke az mit takar?

(#22) Sianis


Sianis
addikt

ja bocsika az nem az...

(#23) Avicularia válasza fecosrac (#20) üzenetére


Avicularia
veterán

szvsz ilyet nem lehet,de lehet hogy tévedek :)

(#24) harry válasza fecosrac (#20) üzenetére


harry
veterán

Sztem szöveget nem lehet csak parancsokat hozzárendelni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25) Sianis válasza harry (#24) üzenetére


Sianis
addikt

igen...

(#26) _AnTi_ válasza harry (#1) üzenetére


_AnTi_
tag

Üdv!

Nekem is hasonló bill+egér cuccom van, a probléma nálam is jelentkezett. Nálam megoldásra vezetett, hogy a billentyűzetet USB-be dugtam. Ennek az az ''apró'' hátránya van, hogy bootolás közben nem használhatod a billentyűzetet (nem a BIOS-ra gondolok, ott minden rendben, hanem mikor pl. a win megkérdi, hogy csökkentett mód/legútóbbi helyes konfig, stb.). Ilyenkor sajna nem műxik.

Remélem segíthettem, ha már megoldódott a probléma, akkor sorry, kicsit lassú vagyok :B.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#27) harry válasza _AnTi_ (#26) üzenetére


harry
veterán

kösz a tippet; egyelőre úgy néz ki megy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) kamikaze boci válasza vottokar (#15) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A hiba ott van a legtöbb korábbi MouseWare-ben, de nem minden játékban jön elő (nekem például CS-ben az MX500-al volt sok gondom). Vagyis, ha minden oké, akkor ne bántsd:)

egyéb állatfajták

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Logitech billentyűzet probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.