Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux versus nvidia (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Sziasztok,

nehany kollegaval mar kezdem megiratni a X11 config how to-t.
Hogy minel hosszabb doksi irasara sarkalljam oket, ime ujabb kerdesek.

Alapkerdes: Linux suse 7.3 -ra Geforce4 nvidia driver feltelepitese.

Rajottem tegnap, hogy az X86Configgal mi volt a baj. Van egy ilyen file az etc/ directoryban is meg az etc/x11/ dirwectoryban is.
Az utobbiban raleltem az altalatok mar emlitett filestrukturara. Be is tudtam allitani az nvidias drivert, de a keperny 320x200-ban jelent meg.
Namarmost a suse-ban a grafikus feluletet ket progi segitsegevel lehet beallitani a sax meg a sax2. Az X11-t feluletet meg a Yast2-ben is lehet izgatni.
Amikor az nvidia drivert eletbe leptettem, es neztem a hatalmas felbontasr, akkor megprobaltam a Yast2-ben novelni a felbontast. De nem engedte, mert a Yast2-ben meg mindig az fbdev device szerepelt a videokartya meghajtojakent, es egy szabott felbontas, amit nem enged megvaltoztatni, mert azt mondja, hogy ez a meghajtoprogi nem tudja ezt a felbontas.
A sax2-vel isprobalkoztam, nem sok sikerrel, mert ott be tudok allitani Geforcex-es kartyat, a monitort, felbontasokat, de a tesztnel nem sikerul grafikat megjelenitenie. Elmentettem teszt nelkul, de akkor meg nem rendelt screen-t az X86Configban a device-hoz. Kezzel beirtam, nem mukodik megint csak max 1024-ben (19'' monitor, 95Khz). At akarom alliteni az X11-ben a Yast2-ben a felbontast, megint az a tuto fbdev a device meghajto.

Na ekkor adtam fel, mert nem volt tobb otletem, kedvem, turtelmem, lelkesedesem stb.

Otletek


Il Padrone

(#2) Il Padrone válasza Il Padrone (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Sziasztok Linux-guruk, tevedjetek ide.

Il Padrone

(#3) localhost válasza Il Padrone (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Howto-t írni? :(
[L]http://www.linux-hogyan.hu/[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) Il Padrone válasza localhost (#3) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Akikkel kommunikaltam, azok ertik, termeszetesen nem fogunk how tot irni.

Udv

Il Padrone

(#5) zrubi válasza Il Padrone (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Na most jöhetne részemről a suse szidása, de ezt most kihagyom :)

szóval döntsd el, hogy kézzel szerkeszted a konfig fájlt, vagy ilyen varázslókkal, mint yast, sax, stb. Mert ezek elcseszik, amit te már összehoztál kézzel...

Én csak a kézzel való szerkesztésben tudok neked segíteni.

Küld el emailben a konfigodat, én meg jól beleírkálok mindenfélét és visszaküldöm, ez egyszerűbbnek tűnik, mint kitalálni, hogy mit csináltál, és mit nem...

Az X86Config pedíg az /etc/X11/ alatt lakik.

''de a keperny 320x200-ban jelent meg.''
Láttál előtte nvidia-s logot??

zrubi.hu

(#6) cadaver


cadaver
tag

lenne egy kerdesem nekem is, ha nem gond :) -->
radeon8500le-m van, linux feltelepitve, X, minden ok, enlightenment, ment is szepen minden 1024-ben, de mikor a tuxracert kiprobaltam funbol, olyan lassu volt, hogy csuda. lehetett vagy 2 fps :). gondoltam akkor felteszem a www.ati.com-os linux drivert, volt is mellette readme, csinaltam is szepen, felment, de azota nem indul az X :) szoval vmit biztos elrontottam, es amilyen intelligens vagyok, regi XF86configot nem mentettem (bekkáp). azota ujra konfigoltam, de nem lett jo... majd irok hibauzenetet is nemsokara, de addig az lenne a kerdesem, hogy leszedni hogy tudom :). vagy - mivel ugyebar ez nem win - siman toroljem amit felraktam es kesz? :) kosz.

(#7) zrubi válasza cadaver (#6) üzenetére


zrubi
senior tag

Hát ha leírod, hogy:
- Milyen disztrib?
- Milyen X?

zrubi.hu

(#8) Il Padrone válasza zrubi (#5) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
az utolso kerdessel kezdem. Igen lattam egy villanasnyit a logot.
Kiraly volt a 320x200.

Koszi szepen, orulnek neki ha megszerkesztened a filet.

Kuldom emailben.

Koszi

Il Padrone

(#9) Il Padrone válasza Il Padrone (#8) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Mail ment.
udv

Il Padrone

(#10) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Sziasztok,
koszi mindenkinek a segitseget, neked is Zrubi, hogy felajanlottad, hogy megeditalod a filet.
Vegen sikerult nekem is egy futtathato configfilet csinalnom, ami meg nem tokeletes, de mar raereztem a lenyegere.
Most mar csak a monitor frekvenciajat kellene beallitanom, mertugye van az a sor
modeline ''1280x1024'' 85 es utana rengetek ertek aminek nem tudom a jelentoseget. vegen -HSync -VSync
Ha ezeket valaki feloldana nekem, megkoszonnem
Udv

Il Padrone

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux versus nvidia (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.