Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2963) czappa


czappa
aktív tag

OS: Debian etch.
Wifi kártyát használok, amit alapból nem ismert fel a Debian, de ndiswrapperrel működik tökéletesen.
Amikor bejelentkezek feldob egy ablakot a rendszer, hogy adjam meg a kulcstartóhozhoz a jelszót, ha ezt nem adom meg, akkor nem tudok netezni. (így néz ki: [link]).
A kérdésem az lenne, hogy nem lehetne ezt automatikussá tenni, tehát, hogy ne kelljen a kulcstartóhoz jelszó, vagy egyáltalán a kulcstartó.
(mint wxp alatt; ha bejelentkezek csatlakozik az alapértelmezett vezeték nélküli hálozathoz, itt is ilyet szeretnék, ha megoldható.)
megj.1: Azt se nagyon tudom mi ez a kulcstartós dolog vki el tudná magyarázni? (link is jó)
megj.2: Alkalmazások -> Rendszereszközök -> Kulcstartókezelőben tudnám törölni a hálozathoz tartozó kulcsot, de amíg azt se nagyon tudom mi az, addig nem szeretném.
megj.3: Ubuntu alatt automatikusan csatlakozott a hálozathoz, igaz ott a wifi kártyát is alapból felismerte, továbbá nem tudom, hogy ott van-e kulcstartó
megj.4: A wifi hálozat WEP-el védett, nem tudom van-e ehhez köze, csak leírtam hátha.

Segítséget előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

(#3817) Rickenstein válasza ngabor2 (#3815) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Elvileg a kulcstartó kezelő jegyzi meg (keyring-manager)

PS C:\>_

(#9767) #16820480 válasza Melorin (#9765) üzenetére


#16820480
törölt tag

milyen videókártyád van? lehet, hogy csak fel kell tenni a zárt meghajtót, hogy menjen. ha ez nem jönne be, akkor lehet, hogy majd valamit kell szerkeszteni a konfiguráción, de ebben az ubuntu topikban fognka tudni jobban segíteni.

a baloldali gombokat nem nagy művelet visszatenni. bal felül van egy alkalmazások menü, abban a rendszereszközök (vagy valami haosnló, nekem angol a rendszerem, csak fejből fordítom), azon belül egy beállítás szerkesztő (configuration editor). ha esetleg nem lenne ott, akkor kell egy jobb klikket nyomni az alkalmazások menün, majd menük "szerkesztése", aztán itt a rendszereszközök alatt meg kell keresni a konfiguráció szerkezstőt, és előtte betenni a pipát a négyzetbe. ha megnyitottad a konfiguráció szerkezstőt, akkor ott meg kell keresni az apps - metacity - általános részt, és a jobboldali panelban pedig a gomb elrendezést (button layout). itt át tudod szerkszteni erre: menu:minimize,maximize,close

mikrofon: jobb felül kattints a hangszóróra, majd hangbeállítások. a bemenetnél válaszd ki melyik eszköz melyik bemenetéről jöjjön a jel.

csak ahhoz kér jelszót a rendszer, amihez adminisztrátori jogok kellenek. szoftvertelepítésnél, és fontosabb beállításoknál ez így van jól. ha arra gondolsz, hogy rögtön a belépés után kéri a jelszót a kulcstartó feloldásához, akkor ott a jelzsómező alatt van egy legördülő menü, abban állítsd be, hogy automatikusan oldja fel login után a kulcstartót.

alapvetően mindent szinte a bal felső sarokban levő alkalmazások-helyek-rendszer menüben kell keresni :)

(#15340) alienpapa válasza #40553216 (#15331) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nekem egy egyszerű chrome indításhoz is jelszót kér. Azt írja ki, hogy: "Adja meg a jelszót az alapértelmezett kulcstartó nyitáshoz."

+ olyasmi kellene nekem, mint a windows-os programok telepítése törlése.

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#15341) CPT.Pirk válasza alienpapa (#15340) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kulcstartó az jelszó tároló. Véletlen nem a wifihez kell a jelszó?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21267) McSzaby


McSzaby
őstag

elementary-n hogy az istenben kapcsolom ki a "default keyring"-t vagy micsodát.. Állandóan sípol és az agyam kiviszi... (Kulcstartó, vagy mi a tök a neve.)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#25331) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
Ubuntu 14.04 LTS Beta 2
Chromium van fent. (valamiért nem ment fel a natív chrome...)
Állandóan jelszót kér elindításnál. Régen megtalálam a kulcstartós okosságot, de most itt nem találom, hogy kellene kikapcsolni, hogy ne kérje minden chromium indításnál a jelszót. Mégsével tovább megy amúgy. De ha üresen hagyom és tovább nyomok azt nem fogadja el.
Köszönöm a segítséget.

(#25339) lionhearted válasza sh4d0w (#25335) üzenetére


lionhearted
őstag

Az a SecureBoot. :D

Én telepítettem UEFI-re Ubuntu-t, semmivel nem nehezebb. Az egyetlen hülye dolog benne az EFI partíció, és annak RAIDelése (ha kell a redundancia). A leírás kicsit bő, sok dologra kitér, de lényegében semmi különbség nincs a sima telepítéshez képest, csak az EFI partíció. Meg hogy 64bites telepítővel próbálkozz.

@eddie17: jó lenne pontosabban tudni, hogy mi kér jelszót (ezt az ablak kiírja), mert a proginak nagyon nem kellene, legalább is ha rendszergazdai jelszót kér. Ha ott bejelentkeztél, vagy master jelszavad van, az más. Arról meg nem a linux tehet. Van gnome kulcstartó (seahorse).

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#25350) eddie17 válasza lionhearted (#25339) üzenetére


eddie17
addikt

A Chrome-ban (azóta felraktam a gyári chrome-ot) tárolt jelszavaknak a kulcstartója kér jelszót minden programindításnál. Ez régen is volt, ki lehetett kapcsolni. De ugye amióta Unity-znek azóta kevesebb beállítás lett a grafikus felületen. Találtam egy jelszavak és kulcsok beállítást, de ott nincs olyan, hogy üresen hagyom és nem kér jelszót azután.

(#25351) Syl válasza CPT.Pirk (#25349) üzenetére


Syl
nagyúr

És ki állította az ellenkezőjét? Én biztosan nem.
Az elementary még zártabb, mint a unity. De szép (tudom, ízlés dolga), bolondbiztos és tudja mindazt, amire nekem szükségem van. (ellentétben a kde-vel :P )

(#25350) eddie17

Kb egy évig használtam unity-s ubuntut, de ezzel a kulcstartóval csak egyszer találkoztam. Amikor krusaderrel (kde program) meg akartam jegyeztetni a nas egyik mappájának a jelszavát.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25353) lionhearted válasza eddie17 (#25350) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor vagy vedd ki (nemtudom hogyan kell, nem használom) a krómból, vagy a jelszót jegyeztesd meg, az üres az nem jó megoldás, nem az a lényeg, hogy üres legyen, hanem hogy a kulcstartó jegyezze meg.

Tegnap még működött...

(#25368) eddie17 válasza CPT.Pirk (#25365) üzenetére


eddie17
addikt

Későbbi hozzászólásban írtam, hogy azóta fel tettem másik módszerre (terminálból) a chrome-ot.
De mindkettő kért kulcstartó jelszót, szóval ezen fennakadni minimum értelmetlen.

(#25734) mr.nagy válasza CPT.Pirk (#25732) üzenetére


mr.nagy
tag

Én egyszer találkoztam vele. A Chrome telepítése után kérte adjam meg jelszót a kulcstartóhoz. Nem adtam meg, azóta nem zaklat.
Azoknál zaklat a kulcstartó állandóan akik az első alkalommal megadják a jelszót.

A megoldás:

1. Ha telepítve van a “Jelszavak és Kulcsok” alkalmazás (seahorse ), nyissuk meg.
Itt a Jelszavak mappán egy jobb egér katt és válasszuk a Jelszó megváltoztatása lehetőséget. A megjelenő ablakban adjuk meg az eddig használt jelszót és az új jelszó helyét hagyjuk üresen.

2. Ha nincs telepítve a fenti alkalmazás akkor Terminal-ban a következő utasítást adjuk ki:

python -c "import gnomekeyring;gnomekeyring.change_password_sync('login', 'MYPASSWORD', '');"

A parancsban a MYPASSWORD kifejezést az eddig begépeltre kellett átírni. Azonban úgy látszik, hogy nem mindenkinek login kulcsot kér, náluk default kell, tehát a login-t értelemszerűen át kell írni default-ra, ha az kellene.

HMNote10Pro

(#25737) Syl válasza ubyegon2 (#25735) üzenetére


Syl
nagyúr

Se ubuntun se elementary-n nem találkoztam még se kulcstartós se zip-es problémával. :U

(#25735) ubyegon2

Ha már oly szorgalmasan olvasod az eOS topicot, talán azt a hszt nem kellett volna szkippelned, amiben kiderült, hogy hibás a zip (Cannot use absolute pathnames for this command). Persze így egyszerűbb, mert lehet köpködni a disztribúciót, hogy jé milyen sz*r már, nem lehet feliratos filmeket nézni rajta... :U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25740) Cyrin


Cyrin
addikt

Két gépen is jelentkezett nálam ez a kulcstartó probléma eOS alatt. még valamelyik ubuntun is találkoztam vele.

(#25742) Syl válasza ubyegon2 (#25741) üzenetére


Syl
nagyúr

Naná! Ilyen kérdéskor inkább szaladjak a PH-ra köpködni? ;]
De mi a fenéről beszélünk? A vindóznyóc a sz*r, nem a különféle linux disztribúciók ;)

(#25740) Cyrin

Áruljátok már el, hogy szeditek össze ezt a kulcstartós szopatást, mert nekem október óta nem sikerült. Pedig azóta használom az eOS-t egyedüli OS-ként.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25744) gery2123 válasza Syl (#25742) üzenetére


gery2123
őstag

Én eddig életemben egyszer találkoztam ezzel a kulcstartós mizével egy Linux Mint 13-on, de ott egy tiszta telepítés megoldotta a gondot, azóta figyelek, hogy mit is hagyok meg a /home-on.
Nem neked ment volna bocsi :o

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#25750) BoB válasza Syl (#25742) üzenetére


BoB
veterán

Chrome- ot vagy Chromium-ot használnak. Mivel ezekben a böngészőkben a jelszavak menthetőek és a beállításokban meg lehet nézni őket, ezért kéri a kulcstartót hogy tartozzon jelszó hozzá.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#25751) Syl válasza BoB (#25750) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam is fent van mindkét program (két külön gmail accouthoz) és használom is őket rendszeresen. Jelszavak, könyvjelzők mentve, szinkronizálva stb. De még soha nem jelentkezett a kulcstartó.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25754) Syl válasza BoB (#25752) üzenetére


Syl
nagyúr

Biztos, hogy nem.
A kulcstartóval még ubuntun találkoztam, amikor a Krusader-ben FTP-t akartam beállítani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25756) Syl válasza mikoljan (#25755) üzenetére


Syl
nagyúr

Elementary-ra már nem raktam fel a Krusadert. A NAS-t Nautilusból/fájlkezelőből érem el helyi hálózaton keresztül. Az első alkalommal megkérdezte a belépési adatokat osztán azóta kussban van. De szerintem az nem a kulcstartót hozta fel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25758) Syl válasza CPT.Pirk (#25757) üzenetére


Syl
nagyúr

Az lehet. De attól még nálam nem pattog a kulcstartó. Napi szinten használom a Chrome-ot, Chromiumot, Firefoxot, fájlkezelőt NAS-ra - csupa bejelentkezős, jelszómegjegyzős vackok. Ezért állok értetlenül ezen probléma előtt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26086) CPT.Pirk válasza kmisi99 (#26084) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez esteben elvileg úgy kellene mennie, hogy mikor először feljön a "jelszó kulcstartó", "keyring", vagy valami ehhez hasonló, akkor ott üresen hagyod a jelszó mezőt, így nem fog többet az alap dolgokhoz jelszót kérni.

Általánosságban így szokott menni, Lubuntu alatt spec nem tudom hogy van. Max kérdezz rá az Ubuntu topicban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29832) oncsi válasza N0zer0 (#29830) üzenetére


oncsi
őstag

Nem is találok benne splash-t tartalmazó sort.
Valami felbontás, vagy Nvidia gond lehet. Telepítés után jó volt, az első frissítésig.
Ha régebbi kernelt indítók, akkor van Ubuntu felirat, meg mozgó pöttyök, de akkor meg kifagy épp mikor elindulna az asztal. Ez egy Dell D630-as noti Nvidia Qadro 135-el, amin a 12.10 pl. el sem indult. De a 12.04 tökéletesen ment.
Vannak apróbb gondok, amiket már egyszer megoldottam, csak 12.04 óta eltelt 2 év, és elfelejtettem.
pl. a kulcstartó megint követelőzik.
Firefox nem enged témát telepíteni.
NTFS-t megint nem tudom automatikusan csatolni.
Szeretem a Linux-ot használni, ha jól megy. Stabil, gyors volt, csak mire megint az lesz..
Na mindegy, minden segítséget köszönök. Addig meg google.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#30785) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Linux Mint 17
Email kliens: Thunderbird, jelszó kezelés probléma. Beírtam a jelszót az elején, amikor kérte. Úgy tűnt jó. Ezután minden induláskor kérte az emailek jelszavát. Megtaláltam a jelszókezelőt (Tb belül) A lényeg ha az elején nem adom meg a jelszavakat, akkor a jelszókezelő üres marad, ha induláskor beírom, bennt marad kb, addig míg le nem kapcsolom.
Ezután felraktam más klienst is: Kmail és Enterpries. Sajnos mindkettőnél fenn áll ez a jelenség, ugyan így.
Sőt, most már kér bejelentkezési kulcstartó jelszót, amire ha root jelszót beírok, akkor okés majd utána megint az összes jelszó.
Valami olyasmit érzek, hogy ahova a jelszavakat kéne mentenie a klienseknek, oda a Linux nem akarja engedni lementeni és én nekem mindig meg kell adni. Meg jó lenne ezt a bejelentkezési kulcstartót is megszüntetni.
Gugliztam:[link]

Sajnos nálam nem nagyon így néz ki a felület kicsit más. A linken leírtakat nem sikerült végrehajtani.

(#30793) TAKÍÍ válasza lev258 (#30791) üzenetére


TAKÍÍ
tag

1) Elhiszem, hogy a te gépeden tökéletesen megy és hogy valszeg a Mintet használók 90% ez tökéletes.
2) Nem volt sok kedvem újra kezdeni, de mondom ezen ne múljon. Elsőként töröltem a Kmailt, meg a CLawt. Ne zavarjanak be. Ezután az Evolutionből is töröltem az összes fiokot az se zavarjon be fizikailag.
3) Szépen minden fiókot töröltem, majd egyesével beállítva újra felvettem. Igen az elején van egy menüpont, hogy jegyezze meg a jelszót. Ez bizony alapból ki van pipálva. (Sőt az elsőnél a pipát kivettem és vissza is tettem. Ezután szépen mind a 3 emailcím beállítva Smtp- nek gmail.com beállítva és minden jó. Szépen müködött. Bezártam és még utána is jó volt.
4) Gép újraindít. Gépbetöltésekor semmi nem történt. Nem kért semmi jelszót. Majd amint megnyitottam a TB -t rögtön kérte mindhárom jelszót. Kész mindegyik felejtő. (Viszont ezt a kulcstartó feloldása gyökérséget nem kérte)
5) Evolution gmail.com fiók konfigurálása, amint kész rögtön jelszót kért és vele a kulcstartó feloldása/rootjelszó.
6) Gép újraindult. Gyors képlopó megnyitása: és megvan a tettes: ;]

7) Kéretik elhinni, hogy ez a probléma fennáll és valós. ;) Egyébként érdekes, ha itt mégsére kattintok akkor behozza az email bekérő jelszót, majd ha ott is mégse, akkor megint visszajutok ide. A gépet elvileg tudom használni, de ez be nem csukódik, míg be nem írom a root jelszót.
8) Ezt a kakit az Evolution generálja, mert oda írtam csak be egy gmail.com os címet és az elején valszeg ahogy "bebootol" a program kéri az email jelszavakat és a feldosát./(feloldozást.) Sőőt szerintem a Kmail is így működött, ezért egy rootjelszó majd 3 emailjelszó, majd megint az egész mégegszer ismételve. :W (sokszornem értettem miért kell kétszer megadnom egy adott emailcím jelszavát kétszer. )
A Thunderbird ennél finomabb: az szegény csak megjegyezni nem tudja, de amikor betölt a Linux az elején nem kéri.
9) Valamit biztos a Linuxban jelszók és kulcsok körül kéne babrálnom, csak nem tudom mit!? :F

[ Szerkesztve ]

(#34692) agy73p válasza Vladi (#34685) üzenetére


agy73p
senior tag

Nagyjából rendben vagyok, ez a bejelentkezési kulcstartó kavar, ahányszor megnyitom a Chrome-ot. Nem is értem, hogy őszinte legyek, nem tudom ez pontosan mi a csuda.

(#42913) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Most más hibám van. :O

Alapértelmezett kulcstartó ablak jön fel, hogy írjam be a jelszót. Anyám agybajt fog kapni, ha mindig be kell neki írnia... Hogyan tudném eltüntetni? Dúrom a netet, de ubuntura vonatkozik, zorin alatt nem találom a dolgokat... Valakinek ötlet?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44446) Slapy válasza Slapy (#44443) üzenetére


Slapy
aktív tag

Tárgytalan, megoldottam közben, viszont azóta mindig jelszót kér valami alapértelmezett kulcstartó megnyitásához...

(#44447) ubyegon2 válasza Slapy (#44446) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Leírhattad volna, hogyan oldottad meg, ez a jó szokás alakult ki itt nálunk! :)

A felugró kulcstartóval azt tudod csinálni, hogy nem írsz be semmit és úgy kattintasz az OK-ra, van, aki a Mégse gombra szokott kattintani ilyenkor, pár alkalom után eltűnik, ahogy előkerült. Sok disztrón soha nem kerül elő pedig fenn van a csomag. :U

Töröld a gnome-keyring csomagot terminalból vagy Synapticból, az alábbiakat le kell szednie ilyenkor:

ubyegon@ubymint-rosa ~ $ sudo apt-get remove gnome-keyring
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
gnome-keyring python-ubuntu-sso-client seahorse
0 frissített, 0 újonnan telepített, 3 eltávolítandó és 0 nem frissített.
A művelet után 6.403 kB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n]

úgy nézem, a purge parancs is csak ugyanazokat szedi le

ubyegon@ubymint-rosa ~ $ sudo apt-get purge gnome-keyring
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
gnome-keyring* python-ubuntu-sso-client* seahorse*
0 frissített, 0 újonnan telepített, 3 eltávolítandó és 0 nem frissített.
A művelet után 6.403 kB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja? [I/n]

(#44444) aaron111 Inkább egy teljesen üzemkész out of box disztrót rakj fel a pendrive-ra, minek akarsz szenvedni a netbankolással? Mint XFCE, Xubuntu

[ Szerkesztve ]

(#44973) Flowtation


Flowtation
őstag

Jó reggelt!
Amikor elinditom a chromiumot akkor ez az ablak jelenik meg: "Adja meg a jelszavát a bejelentkezési kulcstartó feloldásához", ez mit jelent vagy miért van? Ha beírom a user jelszavam ok, de ha nem akkor is (asszony mondta, h semmi változás nincs).

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#48224) FF23


FF23
senior tag

Üdv!

A kulcstartót hogy lehet leakasztani a böngészőről? Nekem jó az, ha a böngésző kezeli a jelszavakat, meg van lastpass.
Nem zavarna, de ha a kulcstartó kezeli a jelszavakat, akkor valamiért a Vivaldi restart után a sütiket is elveszti és kezhetem előlről az oldalspecifikus beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#48236) FF23 válasza God Vazzeg (#48232) üzenetére


FF23
senior tag

Próbáltam már a feloldást, de a jelszavakat akkor is a kulcstartó kezeli, legfeljebb nem titkosítva. Nekem nem is ez a legnagyobb bajom vele, hanem a másik, hogy a újrindítás után a Vivaldi a sütiket sem tartja meg valamiért és pl. itt a PH-n is kezdhetem azzal, hogy listázási beállítások(+port.hu...stb).

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#49374) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Telepített Opera devel verzió minden bekapcsolás utáni első indításnál kulcstartó kódot kér. Semelyik másik alkalmazás nem tesz így, csak ez. Ki lehet ezt kapcsolni valahogy?

(#49375) ubyegon2 válasza mefistofeles (#49373) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem nem, félreértettél, arra írtam, kivéve az LMDE, hogy az nem öszvér, mint a Linux Mint, ami Debian/Ubuntu alapú. Ezért nem is annyira javasolják az LMDE-t kezdőknek, mert miután az Debian alapú, így a csomagkezelés és sok program, kodek hiánya, szükség esetén telepítése inkább picit gyakorlottabb felhasználót kíván, viszont stabil.
Nagyon zöldfülűként volt is vele gondom. :)

(#49374) Keef_Lee

Ha kitöltetlenül nyomsz enter-t, akkor elméletileg lenyugszik a kulcstartó.

[ Szerkesztve ]

(#49376) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#49375) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Enter: "A bejelentkezési kulcstartó nem lett feloldva a számítógépére történő bejelentkezéskor.
A feloldási jelszó helytelen!" és várja a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#49377) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#49376) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem most Mint 18-on a chromium csinálta ezt, de továbbnyomtam és elhallgatott.

Pont a következő ablak nem mentődött el, de ott azt írta, hogy ...nem adott meg jelszót, így blablabla...lesz és nem jelenik meg újra a kulcstartó ablaka.

Ilyenkor törölni kell a kulcstartó programot.

Kulcstartó kikapcsolása

[ Szerkesztve ]

(#49378) Rimuru válasza ubyegon2 (#49377) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy temahoz kapcsolodo, bob irasa.
Linux: kulcstartó nélkül

Vigyázat, csalok!

(#49380) Keef_Lee válasza ubyegon2 (#49379) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm, a leírás alapján kikapcsoltam vagyis üresre állítottam a kulcstartójelszót, erre az opera azóta error ablakkal indul (de legalább már nem kér jelszót :D
Az error ablakban azt írja, hogy rossz memória címre hivatkozik. Egyedül OK lehetőség van, arra pedig újraindul a Linux Mint.

(#51439) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Időnként felugrik a kulcstartó, hogy talán a "gnome-keyring" lehet bosszantó, hogy néha 3x is felugrik rögtön egymás után, törölhetem? Egyáltalán mi ez és minek?

(#51440) Rimuru válasza teleahocipöm (#51439) üzenetére


Rimuru
veterán

Tema osszefoglalo: Linux: kulcstartó nélkül

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#51442) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Ráadásul azt sem tudom, hogy tudok megadni jelszót a kulcstartóra, vagy ugyan az lenne mint a root?

(#51444) teleahocipöm válasza Rimuru (#51443) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi és hogy tudok a kulcstartón jelszót megadni vagy lenne ugyan az mint a root jelszó?

(#52042) Rimuru válasza Flowtation (#52041) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt meg van valaszolva minden kerdesed. Linux: kulcstartó nélkül

Vigyázat, csalok!

(#52223) ubyegon2 válasza Bferibörs (#52222) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Te most nem a jelszó kérésre gondolsz akkor, hanem a jelszókezelőre?

Ha igen, akkor az Összefoglalóban a Linux: kulcstartó nélkül c. írást nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#53378) lev258 válasza Nestor16 (#53377) üzenetére


lev258
veterán

Tisztázni kellene, pontosan mi csinálja. Létezik valamilyen kulcstartó hiba, ami egyeseknél elő szokott jönni, az csinál hasonlókat. Egy kolléga írt is erről valamikor. De persze lehet más oka is.
A lényeg: ez nem normális működés, én még személyesen sosem találkoztam vele egy rendszeren se.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#55338) ubyegon2 válasza Dave™ (#55337) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem piszkálódásképpen írtam, azért írtam azt, hogy dísznek van, mert a funkció fele megvan, ha bezáró gombra nyomok, lemegy a jobb tray-félre, de minek, könyörgöm? Ha utána nem lehet onnan megnyitni, csak 3 lépésből? Az a tálca még a legegyszerűbb DE-ben is működik és pontosan azért dísz a tálca, mert egyébként rendkívüli részletekbe menően lehet állítani benne mindent, tehát KDE szinten egy ilyen tálca csak dísz! ;)

Te már elég jól ismered a KDE-t, akkor hogyan oldanád meg a tray-en lévő nyitott program újranyitását? Ez az egyik legegyszerűbb, legalapvetőbb funkció lenne amúgy, de én nem tudtam rájönni, hogyan oldjam meg, pedig ez az egyetlen dolog már csak, ami zavar a KDE-ben, a kulcstartó előbb-utóbb megunta, hogy kérte a jelszót, screensaver beállítást se találtam, hogy ki tudjam lőni. A fájlkezelő csak megszokás kérdése, ugyanannyit tud a Nemo is, mint a Dolphin, persze jellemzően amit régóta használ az ember, arra mondja, hogy mindenre jó, de egyszer már a Kapitánynak is bemutattam, hogy amit csak a KDE fájlkezelő tud szerinte, azt pontosan ugyanúgy tudja a Nemo is.

Csavargoo8
Ha lassú a rendszer, akkor vagy a 5400 rpm-es HDD miatt van, vagy nem ezt a két erőforrás-zabáló DE-t kéne használnod. Mennyi swap-ot használsz amúgy? Különben a hibernálás lassú azon a vinyón, próbáld ki a suspend-et, az memóriába rakja a dolgokat, nem HDD-re. (ha nem keverem a kettőt)

Csak böngészésre meg médiára tök felesleges amúgy ez a két rendszer, szerintem állítgathatod napestig a XFCE-t is, sokan még az openbox-szal is el tudnak sokat molyolni.

[ Szerkesztve ]

(#55759) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Előjött egy régi probléma. Már régebben csináltam a családnak egy korlátozott felhasználói jogosultsággal bíró belépési lehetőséget a Peppemint -be, de most kulcstartó kéri jelszót -ami nincs, vagy nem tudok róla- és nincs net. Hiába írom be router jelszavát, a root jelszót semmi nem jó neki, más jelszóról nem tudok.

(#55777) ubyegon2 válasza teleahocipöm (#55759) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha üresen leOKzod, akkor nem enged tovább? Mit telepítettél előtte?
Ha nem megy üresen, meg kell keresned a kulcstartó programot és ott beállítanod.

Vagy az automatikus bejelentkezés a gond? Nézd meg ezt, hasonló lehet nálad is.

A lightdm display manager beállitása.

(#55761) lajos0001

Ilyet még nem csináltam soha, a router adja a wifit, mást azon nem kell beállítani.

(#55760) ReSeTer

A network-manager-ben lehet beállitani a wifi jelszót, anélkül nem megy. Látom nem különösebben figyelsz oda a dolgokra, így hiába javasoltam, mit rakjál fel. :U

[ Szerkesztve ]

(#57723) herdsman12


herdsman12
őstag

Először Zorin 12.2, most meg a Mint 18.3 Chromium erőlködik kulcstartó ügyben. Zorin 64 bites verzióban nincs ilyen gubanc. Hogy lehetne ezt kiiktatni?

Szerk: Megoldotta az üres jeszó választás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.