Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Letöltő gép összerakása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Helló!
Arra gondoltam vennék egy nagyon kis teljesítményű (P1,P2) gépet,és ez menne egész nap,töltene le.A ''nagy'' gépet meg használnám minden másra.Mivel elég hangos a ''nagy'' gép,meg fogyaszt is rendesen.
Na most.Meg szeretném osztani a netet,hogy mindkét gépen legyen.A kábelmodemen van egy USB és egy normál csatlakozó.Azt lehet hogy USB megy ''nagy''-ba,sima kicsibe,és akkor mindkettőn lesz net?+ha coax-kábellel összekötném a két gépet,hogy tudjak közöttük másolni.
Van olyan csatlakozó aminek az egyik vége coax,a másik meg bemegy a hálókártyába?(remélem van...)Csak a modemen érdekes USB van,nem lapus hanem négyzetes...vagy ez gyártófüggő?
+ melyik volt a legelső alaplap,ami 2X/4X-es AGP-t tud?P1-es,vagy már P2-es?Mert van itthon egy ősöreg INTEL VGA,akkor fölhasználnám.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2) ftpmuki


ftpmuki
csendes tag

Helló!

Ha az ADSL modemen van USB és hálókábel csatlakozás, akkor menni fog egyszerre a kettő gond nélkül (nekem legalábbis). Vagy pedig veszel egy Routert és azzal megosztod a lan csatlakozásodat.

P4 1600@1900 MHZ, Asus alaplap, 512 SD Ram, Abit Geforce FX 5200 128MB, Audigy 2, NEC DVD-RW, 120+120+80 GB Maxtor, Codegen 400 watt-os táp, Logitech Z-560 THX hangfal

(#3) MUŁĐER válasza ftpmuki (#2) üzenetére


MUŁĐER
addikt

és az USB csatlakozó is hálókártyába megy vagy USB-re köthető (magyarul milyen kábelt vegyek?,USB-be,vagy hálókártyába menőt?)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) eddie303 válasza MUŁĐER (#3) üzenetére


eddie303
őstag

Szvsz USB-s általános kábel kell, amit használnak nyomtatóhoz is. De az USB-s oldalt nem valószínü, hogy kámelni fogja a Linux.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) MUŁĐER válasza eddie303 (#4) üzenetére


MUŁĐER
addikt

De az USB-s oldalt nem valószínü, hogy kámelni fogja a Linux.

Ezt kifejtenéd?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) eddie303 válasza MUŁĐER (#5) üzenetére


eddie303
őstag

Nem valószínũ, hogy menni fog Linuxszal az USB-s oldal, azt csinálhatod, hogy a letöltõ gépbe dugod 1 hálókártyával a káblemodemet, s leroute-olsz onnan, másik hálókártyán keresztül.

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#7) MUŁĐER válasza eddie303 (#6) üzenetére


MUŁĐER
addikt

a letöltő gépbe dugod 1 hálókártyával a káblemodemet, s leroute-olsz onnan, másik hálókártyán keresztül.

ööö,ez nekem kicsit zavaros...és ha úgy csinálom,hogy a ''kis'' gépbe meg a net,onnan meg a ''nagy''-ba.tehát a ''kis'' géppel osztom a netet.És a két hálókártyát meg összekötöm valamivel,mittomén coax-al?

Hogyhogy nem menne USB-vel a Linux?Nincs még a kernelben ez,vagy mi?:FÉrdekes...

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) eddie303 válasza MUŁĐER (#7) üzenetére


eddie303
őstag

Én vagyok néma reggeliben, s nem tudok fogalmazni.
Úgy gondoltam, ahogy Te is mondod, csak a letöltõ gépbe 2 hálókártya kell, nem lehet olyant, hogy a kártyának egyszerre menjen a BNC (koax) és az UTP része. Az USB-s kábelmodemet nem hiszem, hogy támogatná, ha olvasgatsz kicsit, meglátod, van pár fajta amit szeret, de kevés.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) MUŁĐER válasza eddie303 (#8) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ühüm.
végülis így is jó,csak akkor kell még1 hálókártya.
akkor gép,2 hálókártya,koax van itthon (az elég gyors szvsz egy 384kbites nethez),jövő héten meglátogatom a bontókat:)
majd a beállítások miatt még rinyálok,még nem csináltam ilyet,de gondolom nem olyan macerás.
Milyen Linux-ot ajánlasz a ''kis'' gépre?Gondolom arra fölösleges graf.felület,az úgyis csak lassítana.Én a FreeBSD-re gondoltam még a gépre...az még jónak tűnik.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) Flashy válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


Flashy
veterán

a beállításokkal ne ''rinyálj'' majd, hanem használd a keresőt, millió helyen le van már minden írva :) a bsd-n meg akkor gondolkodj ha egy Linux disztribet már annyira ismersz hogy meguntad :) a graf felület nem lassítana, mármint a netet nem lassítaná természetesen :)

(#11) eddie303 válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


eddie303
őstag

Ha engem kérdezel Slackware, FreeBSD-t nem tudom, láttal-e de szörnyũbb, mint a Linux szerintem, meg tũzfalazni se tudok vele (nincs iptables és társai), bár mindjárt jön valaki, s leugat. Annyi baj lehet, hogy nem jól bekonfigolt router után nem megy a Skype, netrádió és társai. S ne mind koaxolj annyit, ne sajnálj pár méter crosslink UTP-t, jobban jársz vele, mikor a letöltõ géprõl másolod át a cuccost a nagyra.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#12) eddie303 válasza Flashy (#10) üzenetére


eddie303
őstag

Na, megjött a farkas koma barátom, nem ugat, esetleg megesz yóól :P :DDD

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) Flashy válasza eddie303 (#12) üzenetére


Flashy
veterán

jah, megint gondban voltam a topikkal, nem volt kedvem korábban hozzászólni, megvártam míg kibontakozik a történet, az elején még túl sok volt a sötét folt :)

a kérdezőnek: azt is gondold meg, hogy a kis gépet mire akarod használni. ha dc++, overnet, edonkey, kazaa ilyesmiket akarsz használni, akkor a Linuxot én nem javasolnám egyből, bár mindenféle letöltő kliens van már Linuxra, de kényelmetlenek, vagy nem tudnak mindent ami neked kell, vagy egyéb gond van velük. tegyél rá egyelőre Windowst, álljon össze a hálózat, menjen a net, aztán utána lehet majd próbálkozni egy másik partícióra Linuxot kezdeni. ha egyszerre minden új lesz, azt se fogod tudni hogy most épp mi miatt nem megy a hálózatod.

(#14) eddie303 válasza Flashy (#13) üzenetére


eddie303
őstag

Nem tom, DC-t nem használok, az xMule egész jó... Esetleg csak j;o volna X+VNC vagy remotefb vagy hogy hívják, Mandrake-ben alapban láttam progit hozzá.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#15) MUŁĐER válasza Flashy (#13) üzenetére


MUŁĐER
addikt

már egy ideje Linux-ot használok,megszoktam a letöltők ''másságát'',amúgy Bittorrent-et és DC++-t használnék főleg.
nemtom,megpróbálom Linux-al,csak ha nagyon nem megy,használok win-t.
Most majd még be kell szereznem a cuccokat,stb...
Amúgy mekkora tápot szerezzek be?200w-os elég nem?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#16) eddie303 válasza MUŁĐER (#15) üzenetére


eddie303
őstag

Szvsz szerezz egy régi kis Dell gépet, azok nagyon halkak, s kicsi helyen is elfér, vagy egy Compaq slim gépet. Ezeket mind lehet szerezni nálunk fele P1MMX-tõl P2/400-ig.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#17) Flashy válasza eddie303 (#14) üzenetére


Flashy
veterán

használj Overnetet. edonkey hálózat decentralizált fűszerezéssel, jobban jönnek a letöltések mint emule-ban. és a linuxos klienshez lehet remote connectelni Windowsos gui-val ami nagyon állat, jobb mint vnc.

(#18) MUŁĐER válasza eddie303 (#16) üzenetére


MUŁĐER
addikt

csak az a gond hogy kaposvári vagyok,így nem tudok olyan egyszerűen gépet szerezni...:(
Amúgy ezeket a gépeket hol lehet kapni?Azért körbejárok itt is,hátha rámmosolyog egy poros sarokból egy ilyen,de kétlem...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#19) eddie303


eddie303
őstag

Dell:

Compaq:

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#20) lesaux


lesaux
veterán

Én nem koaxszal kötném össze a gépeket. Az csak 10 megás, nem? 100-as hálókártyákat lehet kapni elég olcsón.

(#21) eddie303 válasza MUŁĐER (#18) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem kell kapjál, nálunk még lehet kapni itt Romániában.
Flashy: Köszi, keveset emule-ozok, de mikor valami hamar kell, kipróbálom :)

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#22) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

bemegyek a volt sulimba,ott vannak IBM gépek, P1 166 MHZ,48 MB ram,valami 1 MB-os VGA,500 MB-os HDD,ráveszem őket adják már el (mivel a géppark 98%-a ilyenekból áll...:( )

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#23) MUŁĐER válasza Flashy (#17) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mennyivel jön úgy a letöltés?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#24) bbazsy válasza MUŁĐER (#18) üzenetére


bbazsy
őstag

Ha jársz szigetvár fele, van egy csávó, aki minden ilyet megszerez jó áron...
Megmondod neki, h kb mi kell mire, és meglesz..

Elég megbízható, ha érdekel, tudok adni számot.

..

(#25) MUŁĐER válasza bbazsy (#24) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ok,jöhet a szám,még jól jöhet a dolog...THX!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#26) bbazsy válasza MUŁĐER (#25) üzenetére


bbazsy
őstag

ehjaj, volt egy szoftverfrissítés telón, és nincs meg szám... :O:O
holnap elkérem, és írok mailt !!! :U

..

(#27) Flashy válasza MUŁĐER (#23) üzenetére


Flashy
veterán

overnettel sokkal hamarabb kezd el jönni a cucc, és nagyobb sávval is jön. emule nálam 30k fölé még legjobb esetben sem volt hajlandó menni 50k-s adsl-en. overnettel 45k fölött is jön. minél több dolgot indítok letöltésre, annál jobban jön, szerintem a decentralizált háló miatt, minél több dolgot töltök, annál több kapcsolódási pontom van az overnet hálózattal. na de szerintem próbáljátok ki, nekem fenn van emuleplus és overnet kliens is, aztán amelyikkel jobban jön - ez általában az overnet.

(#28) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

még valami:
P1-es lapban volt AGP-s változat?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#29) eddie303 válasza MUŁĐER (#28) üzenetére


eddie303
őstag

super7 volt, de jobban jársz márkás géppel, csendesebb, meg 1 hálókártya megvan már alaplapon :)
Flashy: Nekem az volna a lényeg a forgalomkorlátos net miatt, hogy le jöjjön, de fel ne töltsön... Meglehet?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#30) MUŁĐER válasza eddie303 (#29) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ezekben a márkás gépekben mekkora vinyó van?Bár gondolom ki lehet cserélni nagyobbra.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#31) Flashy válasza eddie303 (#29) üzenetére


Flashy
veterán

nem :(

(#32) PrinczA válasza MUŁĐER (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

Nekem igy volt :
- ADSL modem
- regi kicsi gep nagy hdd-vel (sajna XP-volt rajta, mert a lakotarsam nem ismerte a Linuxot) 2 db halokartya 1iken jott be a net, masikon ment ki (osztotta)
- osoreg 4es HUB
- HUB utan 3 gep

Regi kis gepen DC++ mindenki elerte, toltotte a maga cuccat, majd masolta at a sajat gepere.Soga nem volt gond a sebesseggel.A kis gep kinn volt a lepcsohazban, hangja alig volt, monitorja se, es 1,5 evig ment, 2-3* alt le 1-2 orara.

(#33) PrinczA válasza PrinczA (#32) üzenetére


PrinczA
őstag

Ja, a gep egy regi Compaq PII 266Mhz, 256Mb-ram, 2Gb rendszer HDD + 80Gb HDD.
Sajna elkoltoztem onnan igy hasznalaton kivul van a gep, de aszem beallitom egyik baratomhoz letoltogepnek ujra.

(#34) eddie303 válasza MUŁĐER (#30) üzenetére


eddie303
őstag

nálunk általában 6.4-es, ki lehet...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#35) MUŁĐER válasza eddie303 (#34) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mennyi a reális ár egy ilyen gépért?Csak hogy ne vágjanak át nagyon...mondjuk egy 266 MHZ 64 MB ram 6.4-es vinyó ilyesmi

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#36) eddie303 válasza MUŁĐER (#35) üzenetére


eddie303
őstag

Nálunk a Dell 400MHz-es P2/64MB RAM/6.4GB HD/CD-ROM/alaplapi hang/billentyũzet/egér 2,2 millió lej, tehát 13750Ft. kb.

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#37) PrinczA válasza eddie303 (#36) üzenetére


PrinczA
őstag

Itt (BP) kicsit dragabban aruljak az ilyen gepeket, 1* akatram venni (de minek) akoor egy ilyen gep ugy 20-25-e korul volt, de az mar regen volt.


En Szatmarnemeti

(#38) eddie303 válasza PrinczA (#37) üzenetére


eddie303
őstag

azóta esett :)
Vazz, most meglõttél, barátnõm odavalósi :) Komolyan, 16-os mikró, Universului sétány :)
Nálunk is most jött le így az ára, ez Csíkszereda, én Gyergyószentmiklóson lakom, de csíkban dolgozom :)
Szatmáron telefonon van neted?

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#39) bbazsy


bbazsy
őstag

Lehet egy kérdésem..

Win volt gépeket, monitorja nem volt, hogy értétek el, mivel ?
VNC, vagy ilyesmi ? Különben tetszik az 5let, nekem itthon egy 800as cerka van használaton kívül, azt befogom lehet.. Meg egy 133Mhz -es, de sztem az nembírja el a többszálú letöltést [ strongDC ]..

..

(#40) eddie303 válasza bbazsy (#39) üzenetére


eddie303
őstag

Linux-szal sztem kibírja, nekem egy 33MHz-es 486DX osztotta a netet itthon :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#41) bbazsy válasza eddie303 (#40) üzenetére


bbazsy
őstag

hmm, csakhát ééén, meg a Linux .. :U
bár ugyis meg akartam tanulni, lassan suliba is kell már..

szal akkor kérdezek:

ha szerzek bele RAMot.. [ 96mb, de EDO ], és rakok bele egy mittomén 40es 4800rpm -es winyot, éééés valahogy felszenvedek rá egy linuxot, meg dc -t, akkor az ugy menne ? szal el is tudnám normálisan érni, tudnék vele letölteni, és csönd is lenne ? hmmhmmmm ;]

..

(#42) bbazsy


bbazsy
őstag

naaa, közbe a gépet is előtúrtam a padlásról...
586 133Mhz AMD proc, gondolom húúúúdenagy hűtés se kell neki ;]
Vinyok azok megvannak, RAM havernál...

Huuh, érdemes nekiállni ? :F

..

(#43) eddie303 válasza bbazsy (#41) üzenetére


eddie303
őstag

A 40-es vinyó addig lesz nehéz, míg felismeri, s beindul róla a Lilo, a többi menni fog. Inkább hívj olyat, aki ért hozzá, meg lehet csinálni rendesen, mindent el kell kezdeni valahol.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#44) eddie303 válasza bbazsy (#42) üzenetére


eddie303
őstag

AMD 5x86 -133 P75? Az profi :) Nekem még borda nélkül is ment alapórajelen :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#45) bbazsy válasza eddie303 (#43) üzenetére


bbazsy
őstag

neem úgy gondoltam.

van egy 650es renndszervinyo is, arról megy..

Hmmm, azt meg lehet csináltatni, h bekonfigoltatom valakivel Linuxot, rárakom vinyora, itthon elinditom, és megy ? :))

Vagy olvasgassak, és csináljam én ? :)

..

(#46) bbazsy válasza eddie303 (#44) üzenetére


bbazsy
őstag

jaja ;]

most azt a pici zajt kibírom, ugyse én szobámban lesz ;]

..

(#47) eddie303 válasza bbazsy (#45) üzenetére


eddie303
őstag

''Hmmm, azt meg lehet csináltatni, h bekonfigoltatom valakivel Linuxot, rárakom vinyora, itthon elinditom, és megy ?

Vagy olvasgassak, és csináljam én ? ''

Ez attól függ, hogy mennyire sürgõs :) Elõbbi, ha sürgõs, második, ha úgy látod, hogy jó lenne tanulni rajta :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#48) bbazsy válasza eddie303 (#47) üzenetére


bbazsy
őstag

Jó lenne tanulni rajta, de hátööö

Erre debian kéne, az meg nem éppen a tanulólinux ;]

Olvasgassak... Nem tudnál adni esetleg ilyen irányú linket ?
( előbb kérdezek, hátha.. utána keresek ;] )

..

(#49) eddie303 válasza bbazsy (#48) üzenetére


eddie303
őstag

inkább ajánlok Slackware-t amig falba nem veri valaki a fejemet :) Angolul tudsz? [L]http://www.slackware.com/book/[/L]

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#50) bbazsy válasza eddie303 (#49) üzenetére


bbazsy
őstag

Jaa, angolba nem nagyon lesznek gondok..
Ha mégis, szótár, úgyis nyelvvizsgára készülök ;]

..

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Letöltő gép összerakása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.