Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) <Adamsky> válasza laccy88 (#550) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Sajnos IOS-en nincs lehetőség ennek változtatására"
Na, az ilyenek miatt nem lesz nekem soha almás cuccom. :W

(#552) vacs válasza laccy88 (#548) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha értesz hozzá, akkor tegyél fel a Tab-ra egy másik romot, hátha ... összefoglalóban találsz hozzá segítséget és linkeket!

<Adamsky>: pontosan, a zártsága miatt gyűlölöm az ios-t! :(((

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#553) laccy88 válasza vacs (#552) üzenetére


laccy88
senior tag

szia!
Végső elkeseredettségemben nekifogtam az XDA-n lévő leírás alapján de nem jártam sikerrel :(

"Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail Process fail error"
A leírt módszerek sem vezettek sikerre..

(#554) <Adamsky> válasza vacs (#552) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sajnos ezek a ROM-ok a sokszínűségük ellenére eléggé egy kaptafára húzhatók. Pl. aptX támogatás egy jó párban nem működik. Sajnos elég rég bütyköltem már én is a tablet-et, így a tévedés jogát fenntartom, de a legutóbbi tapasztalatom ez.

#553 laccy88
" ... QSaharaServer Fail:Process fail ... " - ajjaj! Ezzel már szívtam én is. A gond az, hogy végül már az sem tudom, hogy miért, ill. hogyan sikerült, de sikerült. Talán a driver-t, talán a QFIL-t változtatgattam. Nem ígérek (nem merek) semmi, de talán hétvégén ránézek, mert mint fentebb írtam, nagyon rég nem nyúltam "érdemben" (használni néha azért használom) a tablet-hez, és kicsit gatyába kéne már rázni.

A sztori másik fele - és szerintem ez lesz a nagyobb gond -, hogy én komoly összegben mernék fogadni, hogy nincs olyan ROM erre a tablet-re (beleértve a gyárit), ami támogatná a WPA3-at.

(#555) vacs válasza laccy88 (#548) üzenetére


vacs
Topikgazda

Azt írtad hogy Pixel experience android 9 rom van rajta, ha ez így van, akkor nem kell neked a qfil, mert valószínűleg fent van már a twrp recovery!
Kapcsold ki majd lépj be a TWRP-be: nyomd egyszerre a hangerő fel és a bekapcsoló gombot.
Ha be tudtál lépni, akkor az összefoglalóban találsz leírást és linkeket egy másik rom telepítéséhez!

(^)(>.<)(^)

(#556) laccy88 válasza vacs (#555) üzenetére


laccy88
senior tag

köszönöm a tippet! TWRP-ből felraktam a 10-es Pixel exp. ill. a LineageOS 10-et is. Sajnos ezekben sem találtam olyan beállítást, hogy Random mac cím.
Az viszon egyértelműen látszik, hogy nem a valódi MAC címmel próbál csatlakozni. :o
Esetleg tipp, hogyan tudom ezt kiakapcsolni?
Illetve TWRP-ből tudok Stock Rom-ot telepíteni? Sajnos sehol nem találtam ilyet letölthetőt (csak QFIL-hez, ami ugye TWRP-ből nem telepíthető)

[ Szerkesztve ]

(#557) vacs válasza laccy88 (#556) üzenetére


vacs
Topikgazda

Csak QFIL-es Stock Rom-ot találtam, pedig kb fél órát kerestem neked.
De, mivel nincs nyitva a bootloader, szerintem ezért nincs twrp-s stock rom!

(^)(>.<)(^)

(#558) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
Van olyan lehetőség a gépen, hogy a Play Áruházból telepített app-ok ne a gép tárhelyére, hanem a micro sd-re települjenek?
Sajnos nem találok ilyen beállítást :(
(PixelExp. 10)
Köszönöm!

(#559) vacs válasza laccy88 (#558) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Nincs ilyen lehetőség, hanem minden appot letöltés után, egyesével kell áthelyezni, ha maga az app támogatja!

(^)(>.<)(^)

(#560) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Sajnos sikerült FastBoot módba állítani a gépet. :(
Volume+Power gomb kombinációkkal nem sikerült visszahozni, illetve ADB-vel sem, ugyanis nem látja az eszközt. (pedig manuálisan hozzáadtam a driver-t)
Van esetleg más mód, hogy visszahozzam FastBoot-ból?
Köszi előre is!

(#561) laccy88 válasza laccy88 (#560) üzenetére


laccy88
senior tag

Update:
Cmd-ból a "fastboot reboot" parancsra sikeresen újraindul majd azonnal visszaesik Fastboot-ba :(
Ha szintén cmd-ból próbálom flash-elni, azt mondja hogy nem tudja írni a memóriát.

(#562) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Elérkezett az idő azt hiszem, hogy valami cfw-t varázsoljak a tabletre a gyári helyett, mert sokszor már nagyon döcögős, néha a képernyő feloldásra is várni kell. Melyiket ajánlanátok? Igazából csak a gyerek használja mesenézésre (YT+VLC-vel amik le vannak rajta töltve, meg néhány egyszerűbb kis gyerekjáték). Lineage OS-t hallottam már (de nem ismerem), a PixelExperience meg totál új. Android 10 megy simán?

(#563) vacs válasza laccy88 (#561) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nem halott a topik ám :P

Oldal tetején a topik összefoglalót ajánlom.
Próbáld meg, hogy felteszel a gyári recovery helyett twrp-t, majd egy tetszőleges custom romot.

Gabesz87:
Oldal tetején a topik összefoglalót ajánlom neked is, minden ott van.
A lineage is jó és a Pixel experience is!
YouTube videókat keress és látni fogod, hogy milyen custom romok kinézete, extra funkciói!

(^)(>.<)(^)

(#564) Gabesz87 válasza vacs (#563) üzenetére


Gabesz87
addikt

Olvastam az összefoglalót, azért kérdeztem a PixelExperience-t, mert korábban itt nem találkoztam még vele. És gondoltam, tapasztalatok alapján hátha jobban ajánlott az egyik, mint a másik. De nézek róla vidóekat. Ha meg mindkettő jó, akkor végül is mindegy. Köszönöm

(#565) laccy88 válasza vacs (#563) üzenetére


laccy88
senior tag

:R :R :R
Azt nem írtam, hogy TWRP van rajta, azzal volt a Custom Rom telepítve.
Pont hogy a TWRP-ben nyúltam félre és azóta csak fastboot van :(

(#566) vacs válasza laccy88 (#565) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az android szakmai topikban kérdezd meg.
Mindent írj le pontosan!

(^)(>.<)(^)

(#567) Gabesz84 válasza vacs (#563) üzenetére


Gabesz84
őstag

letezik barmelyik romban valami ertelmes es hasznalhato EQ?
A gyari romban valami dolby EQ van amivel egesz vallalhato hangja volt, most meg olyan mint egy sokol radio. LineageOS 10 van fenn, korabban probaltam feltenni meg los9 ala magisk-al eq modulokat, de instabil volt mind.

[ Szerkesztve ]

(#568) <Adamsky> válasza Gabesz84 (#567) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ne a ROM-ba keresd az EQ-t, hanem tedd fel a Magisk-et, majd a Viper4Android modult.

(#569) laccy88 válasza vacs (#566) üzenetére


laccy88
senior tag

Sokadik próbálkozásra QPST/QFIL-ben sikerült a Stock ROM-ot telepíteni.
Viszont most a TWRP telepítése után onnan custom ROM telepítésekor hibára fut azzal az indokkal, hogy a kiválasztott ROM nem kompatibilis az eszközzel :F
Pedig innen (Téma összefoglaló) próbálkoztam a Pix.ex. és Lineage ROM-okkal.

(#570) vacs válasza laccy88 (#569) üzenetére


vacs
Topikgazda

Érdekes, keress régebbi verziós romokat (android 6-7-8).
A 4pda-n mindent megtalálsz.

(^)(>.<)(^)

(#571) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kis segítséget kérnék. Elkezdtem a TWRP-t feltenni. Leszedtem a legfrissebbet, 3.2.3-0308-as (only wifihez való; 8703F). Az XDA-s leírást követve eljutottam a 11-es lépésig, RM Forceencrypt megvolt, aztán tablet újraindít, majd kikapcsol, TWRP indít ismét, és az Advanced menüben most jönne az hogy Install SU. Viszont nekem nincs ilyen :F XDA fórumon is az utolsó oldalon (majdnem a legutolsó HSZ) írta valaki ugyanezt. Most innen akkor hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#572) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#571) üzenetére


Gabesz87
addikt

Vagy az SU=root esetleg, szóval lehet, hogy az Install Root opció lenne az?

(#573) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Még egy kérdés, amit nem értek. ITT, ahonnan letöltöttem a szükséges TWRP file-okat, van egyszer a becsomagolt QPST file(ok), amit használtam a QFIL-el, ill. van egy recovery TWRP image file. Ez utóbbi micsoda, mire kell?

Keresgéltem a SuperSU kapcsán, és megatláltam a zip file-t innen (szintén XDA fórumon volt linkelve). Az is működhet akkor, hogy TWRP-ből az Install menüből telepítem ezt a zip-et? Vagy most akkor az Install root tényleg az Install SU volna!? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#574) <Adamsky> válasza Gabesz87 (#573) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az a baj, hogy olyan bazi régi csináltam már én is ezt a QFIL→TWRP→ROM flash ...
Most hirtelen azt sem tudom melyik vinyómon van a cucc (az alapján talán okosabb lennék). Mind1 is. A lényeg, hogy neked már van fenn TWRP (ha jól látom). Innen már csak egy lépés - hogy ha akarsz root-ot - akkor SuperSU-t vagy (és én inkább ezt ajánlom) Magisk-et telepítesz. Ez 1db ZIP a megfelelő helyről (neten pikk-pakk meg fogod találni) letöltve, amit aztán a szokásos módon telepítesz.
A Magisk persze messze nem csak a root-ról szól, de ez már egy másik topic (van is itt ilyen a PH!-n).

(#575) Gabesz87 válasza <Adamsky> (#574) üzenetére


Gabesz87
addikt

Néztem a Magisk topikot, durva egy összefoglalója van :Y De akkor lényegében annyit kell csinálnom, hogy github-ról letöltöm a latest v26.3 apk-t, felmásolom a tabletre, és a TWRP-ből telepítem. És elvileg az apk-t át kell nevezni zip-re.
Nem értem az XDA fórumot amúgy, hogy ha ez a rootolás úgy működik, hogy külön kell feltenni Magisk-ot vagy Super SU-t, akkor miért van úgy a leírásban, mintha ez a TWRP telepítés után már automatikusan ott kellene legyen :F Na mindegy, nemsoká megpróbálom akkor.

(#576) <Adamsky> válasza Gabesz87 (#575) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm...
... amikor én csináltam, akkor még külön volt ZIP (amit TWRP alól kellett feltenni) és egy apk (amit később telepíteni).
Most a kettő - úgy tűnik - egy és ugyanaz.

(#577) Gabesz87 válasza <Adamsky> (#576) üzenetére


Gabesz87
addikt

Érdeklődtem közben a Magisk topikban is.
Teljesen el vagyok bizonytalanodva, mert közben meg az XDA-s fórumon olvastam olynaokat is, hogy Magisk-ak sikerült bootloop-ot elérni. Franc tudja, lehet biztosabb lenne az SU :F

(#578) <Adamsky> válasza Gabesz87 (#577) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ne sz@rj be! :)
Ha bootloop, akkor bootloop. A TWRP-ből még mindig újrakezdheted. A Magisk azért jobb a SuperSU-nál, mert el lehet vele rejteni a root-ot, így egy csomó olyan alkalmazás, ami erre háklis, továbbra is működni fog. Plusz - ahogy korábban írtam - van egy rakat hasznos modulja. Sajna én is rég (évekkel korábban) foglalkoztam vele utoljára, de nem kérdés, hogy ha most nekiesnék (a root-nak), akkor csakis Magisk.

(#579) Gabesz87 válasza <Adamsky> (#578) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem 8, csak mesenézésre kell, úgyhogy szerintem ezekkel a modulokkal nem bajlódom, nincs rá szükségem. (remélem). Annyi a kérdés, hogy most a telepítési leírás alapján kellene haldjak, és ilyen boot meg vbmeta image-ekkel bajlódni, és patchelni, vagy elég ha simán a TWRP-ből telepítem a letöltött apk-t (zip-re átnevezve). Megpróbálom ez utóbbit aztán lesz ami lesz :D

(#580) vacs válasza Gabesz87 (#579) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha csak mesenézésre kell, akkor minek a root/magisk?
Ezek nélkül simán feltolsz twrp-ből egy android 10-es romot és örülsz!

(^)(>.<)(^)

(#581) Gabesz87 válasza vacs (#580) üzenetére


Gabesz87
addikt

Passz, én nem értek ehhez a cfw, recovery stb telepítéshez. Ezeket mindig hosszas olvasgatás, tanulmányozás előzi meg, és remegő gyomorral állok neki. Leírásban szerepelt, gondoltam akkor egy kötelező lépés. Nem tudom, hogy kell-e vagy sem, de akkor ezek szerint ez a lépés totál ki is hagyható, és továbbléphetek a custom ROM teleptésre :F :Y Hát ha ezt tudom, akkor nem őrlődöm ezen a root dolgon :)

(#582) vacs válasza Gabesz87 (#581) üzenetére


vacs
Topikgazda

Itt az oldal tetején a topik összefoglalóban le van írva hogyan tudsz a legegyszerűbben feltenni egy custom romot, olvasd el figyelmesen és hajrá!
Előtte twrp-ben csinálj egy törlést és kész!

(^)(>.<)(^)

(#583) Gabesz87 válasza vacs (#582) üzenetére


Gabesz87
addikt

Feltettem az összefoglaló alapján a PiyelExperience-t, minden lépést követve (googel csomag telepítést és Signboot-ot kihagyva persze), és Restart-ra bökés után már legalább 5 perce várok, de semmi. Ok, hogy hosszú percekig is tarthat, de ennyire?

(#584) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#583) üzenetére


Gabesz87
addikt

Fogalmam sincs mi történt, de nem indult újra. Megpróbálom most a LineageOS-t+google csomagot, hátha azzal menni fog.

(#585) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sorry, még egy kérdés. Pár HSZ-al lentebb látjátok, hogy néz ki nekem a TWRP advanced menüje. Na most az a gondom, hogy feltettem a LineageOS-t+Google packot, de az advanced menüben nincs Signboot opció:F Vagy át lett nevezve, és valamelyik az lenne??? KIvagyok már ettől. Lehet, hogy nem keleltt volna ezt a frissebb TWRP-t feltenni, hanem azt, ami itt is van az összefoglalóban, és a GDrive-on, a bootsign nevű!?

[ Szerkesztve ]

(#586) vacs válasza Gabesz87 (#583) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nem olvastál elég alaposan!
Ugyanis, itt az összefoglalóban a Pixel experience romnál le van írva ez: #536
Emiatt nem indult el neked!
Csinálj egy törlést és kezd újra.
TWRP-be WIPE > ADVANCED WIPE fül és jelöld ki ezeket (fényképes segítség itt):
- Dalvik / ART Cache
- System
- Data
- Internal Storage
- Cache
Ezután alul a csúszkát húzd el jobbra (Swipe to wipe)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#587) Gabesz87 válasza vacs (#586) üzenetére


Gabesz87
addikt

Pontosan így csináltam mindent! Először a Pixel Experience ROM-ot telepítettem fel, ehhez - ahogy írtam is lentebb, de ezek szerint te sem olvastál alaposan :N - nem telepítettem külön Google packot! Signboot gomb meg nekem egyszerűen nincs ebben a 3.2.3-as TWRP-ben, ahogy látható a lentebbi csatolt képen.
Azután újra töröltem a ROM-ot, és gondoltam akkor megpróbálom a Lineage OS-t, ehhez már telepítettem a Google csomagot is! De persze bootsign így sincs, úgyhogy nem számít, milyen OS-t rakok fel. A probléma ez az új TWRP szerintem. Hülye vagyok, hogy nem az itteni összefoglalót követtem az itt lévő (GDrive-on) file-okkal, hanem az XDA-s leírás alapján csináltam, és leszedtem ezt az új TWRP-t. Ezt a 3.2.1-bootsign-qfil TWRP-t kéne valahogy felvarázsolnom, de hogy tudom most ezt feltenni a jelenlegi 3.2.3-as helyett? Downgrade-elni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#588) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sikerült visszarakni a stock ROM-ot, majd előről kezdtem, az itt megtalálható (Gdrive-os) file-okkal. Felment a TWRP, és igen, ebben a verzióban már van bootsign, de nem használtam, mivel a PixelExperience-el próbálkozom. Ebből kifolyólag a Google pack telepítést is kihagytam! Úgyhogy igazából pár kattintás, egyszerű a folyamat. Viszont, az utolsó lépés ugye a Restart, és megint ugyanaz van, hogy csak várok meg várok, már több mint 10 perce, de ez nem indul újra! Ha megmegpróbálom bekapcsolni, csak felvillan a Lenovo logó egy pillanatra és ennyi. :F Kezdem már ezt rohadtul megunni.

(#589) vacs válasza Gabesz87 (#588) üzenetére


vacs
Topikgazda

Várj többet, emlékeim szerint több is lehet az... 20 percet simán. 😁

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#590) Gabesz87 válasza vacs (#589) üzenetére


Gabesz87
addikt

:Y Hát jó. Akkor itthagyom egy darabig. De most hogy megpróbáltam elindítani manuálisan, ilyenkor mi van? Nem kellene a restartot újra triggerelnem TWRP alól? Vagy ezzel úgymond nem szakítottam meg a restart processet?

(#591) vacs válasza Gabesz87 (#590) üzenetére


vacs
Topikgazda

Elvileg nem befolyásolja, de twrp-ben csinálhatsz egy Wipe cache/dalvik törlést és utána reboot és várj, max fél órát.

Az a baj, hogy már régen csináltam én is, nem emlékszem mindenre, de lehet hogy nekem se bootolt be a Pixel rom, ezért van fent a Lineage os! :D

Ha fél óra után se indul el, akkor mehet fel a Lineage!

(^)(>.<)(^)

(#592) Gabesz87 válasza vacs (#591) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi :R Megcsináltam újra a wipe cache-t és várom a csodát. Mondjuk sok jóra nem számítok, mert most is ahogy rányomtam a reboot-ra, utána megint egy pillanatra felvillant a Lenovo logó. Szóval nem remélek sok jót, de meglátjuk. Megpróbálkozom akkor a Lineage OS-el is, ha ez nem megy, de ha az sem lesz jó, akkor fogalmam sincs mi van :F

(#593) vacs válasza Gabesz87 (#592) üzenetére


vacs
Topikgazda

Vársz mondjuk 20 percet, ha semmi, a twrp-ben rányomsz a Signboot-ra, hátha mégis kell, megint vársz, és ha nem akarja, akkor Lineage! :D

(^)(>.<)(^)

(#594) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kezd ez már tragédiába torkollni. Valóban keleltt signboot, utána indult is egyből a PixelExperience, viszont megakadtam a setupnál, mert face unlockot kellett volna beállítani, ami nyilván nem működik, és nem is tudtam kihagyni a lépést. Na mondom sebaj akkor legyen LineageOS. TWRP-be belép, erre az meg vmi jelszót kér :F :W Felül mount decrypt data felirat. Cancel-re kattintva bejön a TWRP menüje, de nem sikerült legyalulni a rendszert a wipe-al, csomó hibát dobott. Mondom újraindítom a TWRP-t, erre mit kapok? Fastboot képernyő. Újabb újraindítás után TWRP-be beléptem (jelszó kérés mondjuk ugyanúgy jött) de most sikerült legyalulni, feltenni a LineageOS-t, most települ a Google pack. Összeteszem a két kezem, hogy ne legyen már több fennakadás, emrt kezdem megunni. A gyerek meg hisztizik, hogy kell a tablet.

El is indult a Lineage, de egyből valami Android PIN kódot kér. TWRP-ben megadtam mondjuk ott a jelszó kérésnél egy kódot, azt el is fogadta elvileg, de nem értem, miféle kód az és hirtelen miért kérte a TWRP. El lehet tüntetni azt valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#595) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#594) üzenetére


Gabesz87
addikt

De a lényeg, hogy VÉGRE elindult, LineageOS működik! :DD Öröm és bódottá!

(#596) Gabesz87


Gabesz87
addikt

LineageOS-ben az most bug vagy feature (beállítás), hogy ha vizszintesre forditom a képernyőt, az ikonok alatt azok neve nem látszik :F Csak az ikon képe van ott.

(#597) vacs válasza Gabesz87 (#595) üzenetére


vacs
Topikgazda

"LineageOS működik! Öröm és bódottá!"

:C

Passz, nézz youtube videókat, hátha látszik.

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.