Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Fellelkesedtem itt, hogy látom a romolásokat.
Régebben pikk-pakk működött minden, twrp felrakás stb, de most a portot nem találja meg a qfil. Lecseréltemmindent a legújabb vezrióra, rendszergazdai jogosultságokkal indítottam, semmi sem segített. Hol akadhat el a művelet vajon? A qualcomm driver lehet a ludas?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#302) trance89 válasza TripleB (#301) üzenetére


trance89
őstag

próbáld ki másik usb porton, ha nem megy egyiken sem akkor másik gépen

(#303) TripleB válasza trance89 (#302) üzenetére


TripleB
senior tag

Próbáltam másik porton, másik kábellel is. Semmi sem történik. Pedig ugyanaz az oprendszer stb.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#304) <Adamsky> válasza TripleB (#303) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Win10-ed van?
Bazi rég telepítettem ilyen - ill. ezt a - driver-t, így nem biztos, hogy kell ez a lépés, de egy próbát tehetsz, ha másképp sehogy sem jönne össze. Szóval keress rá a google-ban a "disable driver signature enforcement" (ez pl. jónak tűnik)

(#305) vacs válasza <Adamsky> (#294) üzenetére


vacs
Topikgazda

"az autó fényerő nem működik"

Nálam a gyári lenovo rom se tudta az autó fényerő állítást! :(((

(^)(>.<)(^)

(#306) <Adamsky> válasza vacs (#305) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nálam a gyári lenovo rom se tudta az autó fényerő állítást!"
Pedig a beállítás benne van. Talán alapból ki van kapcsolva. Az AEXT-ben viszont - emlékeim szerint - nyoma sincs. Anno úgy rémlik utána is néztem az XDA-n, és más is panaszkodott erre. Persze lehet nélküle élni ..

(#307) vacs


vacs
Topikgazda

Hogyan telepítsünk egyedi szoftvert (custom rom) a Tablet-re:

Ne feledd, hogy MINDEN adat törlődni fog (képek, zenék, programok ... minden), ezért ami fontos, azt mentsd le előtte!

Az alábbi XDA leírást ajánlom: [link]

A TWRP telepítéséhez itt találsz videós segítséget!

Mielőtt bele kezdesz a rom cserébe figyelmesen olvasd el az egész leírást és ha valami nem tiszta, akkor kérdezz bátran! :K

Csak saját felelősségre állj neki!

A telepítés lépései:

1. Töltsd le a QPST flash tool PC programot (mindig a legfrissebbet): [link]
2. Töltsd le a Qualcomm USB driver-t: [link]
3. Töltsd le a TWRP-t: WiFi TWRP vagy 4G/LTE TWRP
(ha nem tudod, hogy melyik van neked, akkor a Tablet-en > beállítások > rendszer > a telefonról résznél tudod ellenőrizni)
4. Telepítsd a QPST-t és a Qualcomm USB driver-t, illetve bontsd ki a TWRP-t
5. Indítsd a QFIL app-ot > bal felül válaszd ki a "Flat Build"-et
6. A browse gombbal tallózd be a "prog_emmc_firehose_8953_ddr.mbn" fájlt (a kibontott TWRP mappában találod)
7. A Load XML gombbal tallózd be a "rawprogram0.xml" és a "patch0.xml" fájlt (a kibontott TWRP mappában találod)
8. Kapcsold ki a Tab-ot
9. Nyomd egyszerre a hangerő fel és a bekapcsoló gombot és ha bejön a gyári recovery ablak, akkor dugd rá a pc-re, ha minden oké, akkor a QFIL kiírja felül, hogy Qualcomm ... csatlakozva
10. Kattints a Download gombra, ekkor elindul a folyamat ... ha hiba nélkül végigfut minden, akkor sikeresen telepítve van a TWRP, húzd le a pc-ről
11. Lépj vissza a TWRP főmenübe > Reboot > System, ekkor újra fog indulni és betölt a gyári Lenovo szoftver

Custom Rom telepítése:
A szoftver cseréhez szükséges összes fájl elérhető itt, ha a hivatalos linkek idővel törlődnének!

1. Töltsd le PC-re a google csomagot az opengapps oldaláról: ARM64 > 8.1 > MICRO (tölthető a nano vagy pico csomag is)
2. Töltsd le PC-re valamelyik custom rom-ot:
- LineageOS 8.1 Oreo (v15.1) és LineageOS 7.1.2 Nougat (v14.1)
- AospExtended 8.1 Oreo
- crDroidAndroid 8.1 Oreo
3. Kapcsold ki a Tab-ot
4. Lépj be a TWRP-be: nyomd egyszerre a hangerő fel és a bekapcsoló gombot
5. Töröld a jelenlegi szoftvert:
Kattints a WIPE > ADVANCED WIPE fülre és jelöld ki ezeket (fényképes segítség itt):
- Dalvik / ART Cache
- System
- Data
- Internal Storage
- Cache

Ezután alul a csúszkát húzd el jobbra (Swipe to wipe)
6. Csatlakoztasd a készüléket a PC-hez, majd a letöltött rom + google apps fájlokat másold fel a készülékre (vagy az SD kártyára)
7. Telepítsd az új szoftvert: lépj vissza a Fő menübe és kattints az INSTALL-ra > tallózd be a rom telepítőjét, majd alul a csúszkát húzd el jobbra (Swipe to confirm flash),
8. Telepítsd a google csomagot: lépj vissza a Fő menübe és kattints az INSTALL-ra > tallózd be a google csomag telepítőjét, majd alul a csúszkát húzd el jobbra (Swipe to confirm flash)
9. A telepítés végén kattints rá a Wipe cache/dalvik gombra
10. Lépj vissza a Fő menübe és kattints az Advanced menüpontban található Sign boot gombra (erre a zárt bootloader miatt van szükség, ha ez elmarad, akkor nem fog tudni bebootolni a készülék)
11. Lépj vissza a Fő menübe és kattints a Reboot > System gombra, ekkor újra fog indulni és betöltődik az új szoftver (az első bootolás hosszú percekig is eltarthat, várj türelemmel)

Sok sikert! ;)

(^)(>.<)(^)

(#308) Beni2360 válasza vacs (#307) üzenetére


Beni2360
félisten

:R Köszönjük a részletes leírást már várt-am-uk. :R

Szombaton jön vissza az új lapim és akkor megcsinálom hétfőn.
Egy kérdés rootolt lesz a tab? Gondolom igen de azért megkérdezem.
Melyik rendszer ajánlott hétköznapi használatra? Semmi cécó.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#309) <Adamsky> válasza vacs (#307) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi a leírást!

Hmm... erről a crDroid-ról eddig nem is hallottam. Esetleg próbáltad? Nekem az AospExtended nem jött be (nem működött az "auto brightness"). Az első Oreo-s LineageOS-ben a fogyasztás visszajelzés (melyik alkalmazás mennyit "eszik") volt döglött (a márciusiban ez már jó).
Viszont itt van ez a crDroid, amit úgy tűnik szépen frissítenek (most épp júliusi van fenn). Lehet majd kipróbálom, csak nemrég tettem fel én is az előbb említett márciusi Lineage-et, és most kicsit lusta vagyok megint ... :)

Szóval, ha valakinek volna tapasztalata, ossza meg legyen szíves! ;)

(#310) vacs


vacs
Topikgazda

Sziasztok.

Beni2360: Nem lesz root jogod a rom telepítésétől! Ha kell, akkor külön kell telepíteni a Magisk-et.
Mindhárom szoftver stabil, próbáld ki őket.

Saját videók, bár ezek még 7.1 Nougat-on készültek, ezért minimális eltérések lehetnek a Tabletre elérhető 8.1 Oreo-hoz képest:
- LineageOS
- AospExtended
- crDroid

<Adamsky>: Én pár éve Nexus 5 telefonon használtam crDroidot, szerettem, jól testre szabható, stabil rom volt.
Amit te linkeltél, az már 9.0-s Pite rom, én inkább a 8.1 Oreo-t ajánlom.
Itt a saját videóm a crDroid-ról, bár ez még 7.1.2 Nougat (Nexus 5-ön)!

Amúgy meg TWRP-ben csinálsz egy mentést a mostani rom-ról, majd felteszed a crDroidot és pár napig használod.
Ha nem tetszik, akkor a mentésből visszaállítod a mostanit és használod tovább (így nincs semmilyen adatvesztés, semmi macera, kb 5-10 perc az egész művelet)! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#311) Beni2360 válasza vacs (#310) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a kiegészítést és a videókat.
Kaphatnék egy segítséget olyan appot keresek amivel felvetted a videókat. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#312) <Adamsky> válasza vacs (#310) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Amúgy meg TWRP-ben csinálsz egy mentést ... "
Igen, ez nem rossz ötlet, csak most kicsit híján vagyok a tárhelynek. A "NAND backup"-hoz meg pedig jó eséllyel nem elég 1-2 Gbyte. Mind1, ez már az én gondom. :) Vagy így, vagy úgy, de majd akkor rápróbálok, ha lesz egy kis időm. Mondjuk most a Lineage-el is jól elvagyok, szóval nincs az az őrül késztetés ...

"Amit te linkeltél, az már 9.0-s Pite rom, én inkább a 8.1 Oreo-t ajánlom."
Akkor neked most az Oreo-s van fenn? Igazából, mikor a "milyensége" felől érdeklődtem, akkor csupán arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e benne valamilyen kisebb v. nagyobb bug.

Beni2360
Root-ra, - ahogy vacs - is írta a Magisk a legtutibb (a SuperSu ma már nem menő :) )

(#313) Beni2360 válasza <Adamsky> (#312) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem pont nem kell a root mert nem mennek akkor egyes appok. (OTP smart)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#314) <Adamsky> válasza Beni2360 (#313) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem mennek akkor egyes appok. (OTP smart)."

Az a csodálatos, hogy Magisk-el az is (OTP SmartBank) menni fog. Igaz most nekem nincs fenn, mert jelenleg inkább telefonon használom (ahol van ujjlenyomat olvasó), de még az elején a gyári és Magisk-el root-olt rendszerrel tökéletesen ment.

Hö-hö, most nézem, hogy pont neked már írtam egyszer ezt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#315) Beni2360 válasza <Adamsky> (#314) üzenetére


Beni2360
félisten

A helyzet az, hogy volt egy gyári telcsi amin nem indult a smart pedig nem volt rootolt. Felraktam ezeket és elrejtettem de akkor sem volt hajlandó elindulni. De most már megy az új telón is és mehet a móka a tabbal. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#316) <Adamsky> válasza Beni2360 (#315) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... gyári telcsi amin nem indult a smart pedig nem volt rootolt."
Ennek sok oka lehetett:
- a telefon gyártója bojkottálva van (az OTP által)
- hiányzik valamilyen libaray (itt nálunk is az első pár gyári ROM esetén)
- ugyan nincs root, de a Safety Net ellenőrzésen elhasal a készülék.

(#317) Beni2360 válasza <Adamsky> (#316) üzenetére


Beni2360
félisten

Valószínű, hogy nem a gyártóval volt gond (BLUBOO) hanem a droid rendszerrel.
itt nálunk is az első pár gyári ROM - ezt most erre a tab-ra érted? Mivel ezen azonnal tudtam regelni az OTP-be. A mobil ami LE x526-s szintén regelt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#318) <Adamsky> válasza Beni2360 (#317) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem a gyártóval volt gond (BLUBOO) hanem a droid rendszerrel."
Úgy érted: a gyártó droid rendszerével :)

" ... ezt most erre a tab-ra érted?"
Igen, bizony. Az elején nem ment az OTP-s app. Hiányzott a "com.google.android.maps.jar" és "com.google.android.maps.xml" a rendszerből. Aztán persze javítva lett, de a lényeg, hogy pár hétig / hónapig nem ment.

(#319) Beni2360 válasza <Adamsky> (#318) üzenetére


Beni2360
félisten

Jogos most már beugrott csak a frissítés után ment mókolás nélkül. :U
Csak már olyan régen volt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#320) Austin F.


Austin F.
tag

Megmondanátok, hogy lehet-e ezzel az eszközzel telefonálni is hagyományos módon, a SIM kártyával? Az egyik forrás phabletnek pozicionálja.
Ha kezeli a hanghívást, akkor beszédhangszórója van-e, vagy csak headsettel lehet telefonálni rajta?

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#321) vacs válasza Austin F. (#320) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha 4G/LTE képes típusod van, akkor teszel bele egy sim-et és működik! :))

(^)(>.<)(^)

(#322) Austin F. válasza vacs (#321) üzenetére


Austin F.
tag

Köszönöm a választ.
A telefonáláshoz használt mikrofonja hol van neki? Az alján, mint az átlagos okostelefonnak? Vagy esetleg a mérete miatt inkább az oldalán?

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#323) pocsiktibor válasza TripleB (#1) üzenetére


pocsiktibor
újonc

Üdv. Mindenkinek!
Lenovo TB-7304F tabletet vettünk használtan ismerőstől. Töltő hibás.
Resetelve lett a rendszer. Mikor új google fiókkal szeretnénk bejelentkezni kéri a régit. Be is írjuk az előző tulaj email címét és jelszavát és erre ismeretlen hibát ír ki. Innen nem is tudunk tovàbb lépni.
Tud esetleg valaki tanácsot adni?
Előre is köszönöm!
Niki

Üdv. Pócsik-Lugosi Nikoletta

(#324) Beni2360 válasza Austin F. (#322) üzenetére


Beni2360
félisten

Mindkét hosszanti oldalán van egy apró lyut ott vannak a mikik.
A hangalapu keresésnél oda suttogtam valamit és reagált mindkét oldal.
De telefonálásra legjobb a handszet mikivel

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#325) <Adamsky> válasza pocsiktibor (#323) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szia!

Egy gyors keresés alapján én ezzel próbálkoznék.

(#326) Beni2360 válasza vacs (#307) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
Na neki kezdtem a folyamatnak de a
9.-nál - ha minden oké, akkor a QFIL kiírja felül, hogy Qualcomm ... csatlakozva - nincs semmi tab észlelése. MI lehet a gond. Most csináltam egy gyári visszaállítást. Win alatt felismeri akár másolásra is

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#327) Beni2360 válasza Beni2360 (#326) üzenetére


Beni2360
félisten

Így áll most és nincs tovább. USB hibakeresést engedélyeztem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#328) pocsiktibor válasza <Adamsky> (#325) üzenetére


pocsiktibor
újonc

Köszönöm, meg fogom próbálni 🙂

Üdv. Pócsik-Lugosi Nikoletta

(#329) <Adamsky> válasza Beni2360 (#327) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jó rég kellett így flash-elnem, de úgy emlékszem, hogy ebben "flash-elős módban" nem kellene, hogy látszódjon a tab-on semmi. Jó gombokat nyomtál le, és akkor, amikor kell(ett)?

Hopp! Itt lehet lesz egy hiba:
A mi leírásunkban:
9. Nyomd egyszerre a hangerő fel és a bekapcsoló gombot ...

Miközben az XDA-s leírásban (ami alapján én is csináltam anno):
Turn your device off. Then, press and hold the volume up button and connect your device to your PC via the USB cable
Vagyis: kapcsold ki a tab-ot. Nyomd le, és tartsd nyomva a "hangerő fel" gombot és csatlakoztasd az eszközt a PC-hez ...

[ Szerkesztve ]

(#330) Beni2360 válasza <Adamsky> (#329) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi ez volt a hiba. Most már fent van TWRP. :R
Most már csak romot kell választanom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#331) <Adamsky> válasza Beni2360 (#330) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Klassz! Nm. :)

" .. már csak romot kell választanom."
Akkor tessék kipróbálni a crDroid-ot (én sajna még nem tettem meg) és megírni a tapasztalatokat! ;)
Ha, kellően bátor vagy, ill. belefér az idődbe, megnézhetnéd rögtön a Pie-osat ... hátha ...

(#332) Beni2360


Beni2360
félisten

Na fent van a crDroid 8.1
De: 8. Telepítsd a google csomagot: Hol találom?
Nincs google play áruház.
Időmbe belefér de amire én használom az csak olyan luxi kedvtelésből van.
A régi már ette az idegeimet nem ment 10-ből9x a billentyűzet.
Letöltési link jöhetne. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#333) Beni2360 válasza Beni2360 (#332) üzenetére


Beni2360
félisten

Megtaláltam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#334) Beni2360


Beni2360
félisten

Fel telepítettem a a google csomagot de sajnos elérhetetlen, fekete ablak fogad amikor szeretném az adatokat beírni. Lehet hogy nem jót választottam?
Mi lehetne csinálni?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#335) <Adamsky> válasza Beni2360 (#334) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha, 8.1-es a ROM, akkor azzal és a platform-al elvileg nincs gond. De, inkább - ahogy a leírásban is van - a micro-t vagy a nano-t válaszd. Tök elég ... ill. - ahogy olvasom - a stock nem is jó nekünk.

(#336) Beni2360 válasza <Adamsky> (#335) üzenetére


Beni2360
félisten

a stock nem is jó nekünk - ez alatt mit értesz.
Törlőn amit felraktam és teszem fel a micró-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#337) <Adamsky> válasza Beni2360 (#336) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"a stock nem is jó nekünk - ez alatt mit értesz" - felejtsd el! Félreolvastam valamit. Ettől függetlenül én micro-t, nano-t vagy pico-t szoktam feltenni. A kisebbeket főképp akkor, ha már a nagyobbak nem férnének el. Mert én jártam már úgy, hogy nem fért fel, és nem is jelzett hibát, csak ugye nem működött. A "stcok" meg ugye 700+ Mbyte ....

(#338) Beni2360 válasza <Adamsky> (#337) üzenetére


Beni2360
félisten

ok de hol tudom az előzőt törölni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#339) <Adamsky> válasza Beni2360 (#338) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Azt sehogy. Mivel a rendszer nincs belakva, ezért a legjobb, ha nyomsz egy factory reset-et és újra felteszed a ROM-ot, majd a Gapps-et...

(#340) vacs válasza Beni2360 (#338) üzenetére


vacs
Topikgazda

Külön csak a gapps csomagot sehol!
TWRP-ben kell megint egy full wipe (ugyan az ami a rom telepítés előtt, de az Internal Storage-ot most NEM kell), majd újra tedd fel a ROM-ot és utána a pico vagy nano gapps csomagot!

(^)(>.<)(^)

(#341) Beni2360 válasza vacs (#340) üzenetére


Beni2360
félisten

köszi melyik jobb a pico vagy a nano
Na le is cseréltem mindent

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#342) trance89 válasza Beni2360 (#341) üzenetére


trance89
őstag

pico a legjobb, kizárólag a lényeges dolgokat tartalmazza: [link], minden más felrakható a play áruházból
gapps csomagot mindig csak közvetlen rom install után szabad felrakni, ha már 1x bebootolt a rom utána már crashelhetnek a google appok mint ez a te esetedben is történt

[ Szerkesztve ]

(#343) Beni2360 válasza trance89 (#342) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a válaszodat de mivel már délben megtörtént a csere és a nanot választottam marad.
Már lassan kezdem belakni a rendszert. Mivel sejtettem, hogy az OTP smart nem fog elindulni a módosított rendszer végett most keresek egy érthető leírás arra a két progira amivel el tudom rejteni az OTP appot.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#344) vacs


vacs
Topikgazda

Topik összefoglaló frissítve! :))

Beni2360: a crDroid romot tetted fel, működik benne az automata fényerő állítás?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#345) <Adamsky> válasza Beni2360 (#343) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és mire panaszkodik az OTP-s alkalmazás?

Egyébként roppant egyszerű. Mondjuk innen leszeded a Magisk-et (ez egy flash-elhető ZIP) és a Magisk Manager-t. Lehet utóbbi is elég lenne, de én így csináltam az elején, és ami egyszer már bevált, azon nem változtatunk. :)
TWRP-ből felteszed a ZIP-et (nem kell semmit törölni, csak install). A "sign boot"-ot ne feledd!
Utána már a rendszer alól mehet az apk (Magisk Manager). Ha minden rendben ment, akkor valamilyen tesztprogrammal (pl. Root Checker) ellenőrizd, hogy van-e root, és van a Safety Net "passed"-e. Utána be kell menni a Magisk Manager-be és az OTP-s app.-nak elrejteni a root-ot (Magisk Hide).

(#346) Beni2360 válasza <Adamsky> (#345) üzenetére


Beni2360
félisten

Már ott tartok fent van Magisk.
A "sign boot megvolt, előtte nem rootoltnak jelezte Root Checker, most már igen és indul a smartbank :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#347) Beni2360 válasza vacs (#344) üzenetére


Beni2360
félisten

Működik. bekapcsoltam A-ra és egyből levette a fényerőt, majd rávilágítottam a lámpával és emelkedett a fénye szépen. crDroid 8.1 van fent.
Ui: Látom javítottad a leírást. (hang.+bekapcs)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#348) <Adamsky> válasza Beni2360 (#347) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha, már így belejöttél a ROM csere-berébe és a tesztelésbe, nem dobod fel a Pie-os (9-es) crDroid-ot? :D
Úgy látom, havi szinten frissítik. Annyira talán nem rossz. :F

(#349) Toth_Jani válasza <Adamsky> (#348) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem eddig az jött be a legjobban, hosszú akku idő és jól testre szabható, működik telefonként is és a mobilnet is teszi a dolgát.
Igaz olyan beállítás menüje van hogy majdnem pilóta vizsga kell hozzá, de az alapja ugyanaz mint a többinek. :)

(#350) <Adamsky> válasza Toth_Jani (#349) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jól értem, neked a 9-es van fenn?
... és a tiéd 8703N-es modell, vagyis a 4G-s?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.