Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) TripleB


TripleB
senior tag

Gyűljünk itt össze, "Sorstársak"! :)

Legyen az jó illetve rossz tapasztalat, vitassuk meg!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#2) TripleB


TripleB
senior tag

Elsőként

A felajánlott rom frissítését én már nagy ívben elkerülöm...
Csak egy stock rom flash segített életet lehelni a vasba.

Ha valaki tempered glass-ra vágyik. Úton van hozzám egy dupla pakk. Remélem hamarosan referálhatok is róla.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#3) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Én ezt rendeltem hozzá. Tok, BT billentyűzet, fólia.

Megjöhetne már, mert most egy sapkában vészeli át a dolgokat, amikor hurcolászom magammal. :DDD

***

Eddig meg vagyok elégedve vele. A teszkós Op3nDott-ot váltotta (bár az is működik minden gond nélkül, csak kissé lassú már). A szélességét szoknom kellett, alig érem át. Amit viszont nem tudok megszokni, hogy a nyomorult bekapcsológombot beb@szták a közepére, így akárhányszor megfogom, mindig bekapcsolom akaratlanul. Miért nem lehetett a szélére rakni? :F :W

Miért mindig én???

(#4) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A készülékkel én is meg vagyok elégedve. Olyannyira, hogy nem is nagyon tudnék mit felhozni ellene. Nagyon jó (ha, nem a legjobb) ár/teljesítmény viszonyú 8"-as tab. Talán a legnagyobb baja, hogy jó eséllyel nem lesz rá frissebb Android (most ugye 6.0.1 van rajta novemberi sec. patch-el). Nekem a frissítésekkel sem volt gondom. Ugyan húztam már én is teljesen újra a tab-ot, de az én hülyeségem, ill. kísérletező kedvem okán történt. :)
Egyetlen kiegészítőt vettem hozzá (és jó eséllyel nem is fogok mást). Egy ilyen tokot. Szépen védi a tab-ot minden irányból. A fedlap nyitásakor bekapcsolja, a zárásakor kikapcsolja a kijelzőt (mágneses). A fedlapot hátra hajtva pedig egész jó fogást biztosít.
@AndrewBlase, egy ilyen használatával - jó eséllyel - megszűnne a "véletlenül ki-be kapcsoltam a készüléket" problémád. ;)
Ja, a patch-ek feltétele már csak az alkalmazások kompatibilitásának okán is ajánlott. Azt ugyan nem tudom, hogy out-of-the-box mi volt a helyzet, de a kettővel ezelőtti frissítés előtt pl. az OTP Smart Bank app. nem ment rajta (megtaláltam rá ugyan a megoldást, de ahhoz root-olni kellett a készüléket). A frissítés aztán orvosolta az előbbi problémát. Itt jut eszembe, hogy eddig képtelen voltam bármilyen leírást találni arról, hogy az egyes frissítések mit tartalmaznak. Nem mondom, hogy létszükséglet, de azért jó lenne ...

(#5) AndrewBlase válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

egy ilyen használatával - jó eséllyel - megszűnne a "véletlenül ki-be kapcsoltam a készüléket" problémád

Igen, valószínüleg. Viszont ódzkodok az ilyen műanyag bepattintós tokoktól. Jobban csípem a belebújosakat. Ezzel szemezgetek, csak "drágállom". :D (Az előző tabon is ilyen kialakítású volt/van)

Illetve még ezzel.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#6) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Legolcsóbb beszerzési hely Gearbestről Lenovo P8 néven:
https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_641529.html
Általában 150 USD körül szokott lenni, ha nincs EU raktár vagy EU Express szállítás, akkor még áfával is kell számolni.

Snapdragon 625 Octa Core 2.0 GHz, 3 GB RAM, 16 GB tárhely (bővíthető), 4250mAh akksi. 1920 x 1200 (WUXGA) képernyő, dual WiFi.

AnTuTu 6.2.7 pontszámok:
61436
3D 12327
UX 23689
CPU 19921
RAM 5499

Lenovo Tab 3 8 Plus (P8) root guide
Csak saját felelősségre, zárt bootloader mellett rootol, szóval a lépések be nem tartása kockázatos.

4pda.ru orosz nyelvű fórum (Google Translate-tel egész használható).
Letölthető gyári firmware, service manual, stb.

Lenovo P8 Tab 3 8 Plus tablethez szilikon tok Ali bácsitól. $5.99
Minőségre rendben van, kicsit fényesebb fajta TPU, de nem csúszós.

Kijelzővédő GB-ről. $4.12

Szállításhoz EVA kemény tok
7.29 GBP

Elfogadom a sütiket.

(#7) <Adamsky> válasza Dr.NX (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Klassz, minden benne van!
Ez így szerintem mehetne is ilyen téma összefoglalóba. Sajnos fogalmam nincs, hogy hogyan kell, de sima hsz.-ként szerintem el fog veszni.

(#5) AndrewBlase
Az első nekem is tetszik. Ha, sokat hurcibálnám magammal lehet vennék egy ilyet, de otthonra - kb. fele ennyiért - nekem egyelőre megteszi az, amit vettem. Azért köszi, elrakom tarcsiba, egyszer lehet meggondolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Dr.NX


Dr.NX
addikt

(#9) TripleB válasza AndrewBlase (#3) üzenetére


TripleB
senior tag

Én ezzel a pakkal vettem, ingyen adták hozzá. 😊

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#10) AndrewBlase válasza TripleB (#9) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem tudom megnyitni a linket. :(

Miért mindig én???

(#11) vacs válasza AndrewBlase (#10) üzenetére


vacs
Topikgazda

Pc-n megnyitja, telefonon nekem se sikerül!

A 8-ik hozzászólásban ott van az akciós link ezzel a pakkal, Dr.NX által!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#12) TripleB


TripleB
senior tag

Egy kérdés

Ezt a túl sok app nak van automatikus elindulási joga - üzenetet ti is kapjátok renszeresen? Meg lehet szüntetni valahogy?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13) AndrewBlase válasza TripleB (#12) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ma feldobta nekem is, holott én már pár napja letiltottam az alkalmazások java részénél az automatikus indulást.

Miért mindig én???

(#14) <Adamsky> válasza TripleB (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @AndrewBlase
Ilyen nálam is volt az elején. Aztán root, félre sikerült (pontosabban sikertelen) OTA update után újrahúztam az egész rendszert. Azóta nem jött elő (csak SMS app.-ot hiányol a Hangouts frissítés után, ha nincs fenn) Anno viszont én sem értettem, mert ugyan alapból minden alkalmazásnak engedélyezve van az "auto start" - ami talán tényleg túlzás - de miután igen rendesen megritkítottam az előbb említett alkalmazások listáját, sem hagyta abba az üzengetést.
Az egyik kollégának is ilyen készüléke van, és egyszer már ő is kérdezte ezt tőlem. De, ez még jó pár update-el ez előtt volt. Majd rákérdezek nála, hogy mi most a helyzet ...

(#15) hedgehog86


hedgehog86
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen kütyüm, kb. 2 hete használom. Mivel kicsinek találtam a belső tárhelyet tettem bele egy samsung 64 GB-os sd kártyát. Csatoltam a belső tárhelyhez, mert csak úgy enged rá telepíteni.
Azóta a google play áruház meg van hülyülve. A letöltések és a frissítések belassultak, meg-meg állnak. Alig tudok rá telepíteni, mert megáll a letöltés elején, vagy a közepén és nem megy odébb. Néha segít, ha lelövöm a wifit, majd vissza, de néha az sem segít. Azoknál a frissítésekkel is csinálja amik a belőn vannak, nem az sd-n.
Valakinek ötlet, esetleg előfordul e másnak is?

(#16) Dr.NX válasza hedgehog86 (#15) üzenetére


Dr.NX
addikt

Pontosan milyen kártyát vettél bele? Letesztelted kártyaolvasóval PC-n?

Elfogadom a sütiket.

(#17) vacs válasza hedgehog86 (#15) üzenetére


vacs
Topikgazda

Mi is tettünk egy 64-es microsd-t bele (gearbest rendelés), és belső tárhelynek lett beállítva, de semmi baja a Tab-nak, minden tökéletesen működik azóta is!

Lehet, hogy a kártya hibás/hamis, próbáld ki másikkal ha van rá lehetőséged!
Esetleg csinálj egy rendszer visszaállítást, ha sehogy nem javul meg!

(^)(>.<)(^)

(#18) Henker2


Henker2
addikt

Üdv Srácok. Esetleg arról tudtok infót, hogy milyen billentyűzettel kombatibilis ez a TAB?
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#19) AndrewBlase válasza Henker2 (#18) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én az Intersparban vettem annak idején (még az előző tab-hoz) egy "Overmax (ov-kl7-01hu)" fantázianevű, madzagos billentyűzetet 2000 HUF-ért, azzal működik.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#20) <Adamsky> válasza vacs (#17) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Be-link-elnéd kérlek, hogy milyet vettél ami - ezek szerint - jó?

(#21) hedgehog86 válasza vacs (#17) üzenetére


hedgehog86
csendes tag

Közben megoldódott.
Gyári visszaállítás után a szűz rendszeren formázva és belsőként beállítva már minden működik. Nem lassú, és így a tárhely is elegendő. Már csak az "SMS-üzenetek támogatása megszűnt" üzenetet kellene eltüntetni, mert idegesít, hogy mindig ez fogad, ha a képernyőt feloldom :D Arra valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#22) AndrewBlase válasza hedgehog86 (#21) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Hangouts" tiltása a megoldás, ha minden igaz.

Miért mindig én???

(#23) <Adamsky> válasza hedgehog86 (#21) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én feldobtam ezt: Pulse SMS
El sem kell indítani, csak legyen feltéve, oszt' csókolom

Class hányas a kártyád? Márka / típus, esetleg link?

@AndrewBlase: lehet, nem próbáltam, de pont az a baj, hogy a Hangouts a rendszerrel jön, és egy régi verzió, ami még kezelte az SMS-eket. Amint befrissül, az SMS támogatásnak lőttek, és indul a "rinya" ...
Én ezért raktam fel egy akármilyen SMS progit, hogy befogjam a száját. Lehet nem a legelegánsabb, de működik, és így a Hangouts-ot sem kell letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#24) hedgehog86 válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


hedgehog86
csendes tag

Samsung UHS-3 64GB Micro SDXC a kártya a gearbestről vettem, kuponnal 18 dollár volt, de az már nem érvényes:
[gearbest]
De ebay-ről szoktam egy megbízható eladótól kártyát és pendriveokat venni. Én még nem csalódtam benne:
sinceritytrading
Van neki ugyan ilyen 23 dollárért :D

Még egy kérdés:
Puha de tartós tokot keresek neki, mert így nem tudom hordozni, mert féltem. Iyen tokom már volt, csak 7 colosba, de boltba nekem kicsinek tűnt. Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#25) Dr.NX válasza hedgehog86 (#24) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én inkább kemény tokot javasolnék, a puha mitől védi meg?
Korábban többen is írtunk tokokat, olvass vissza.

Elfogadom a sütiket.

(#26) vacs válasza <Adamsky> (#20) üzenetére


vacs
Topikgazda

A 24-es hozzászólásban hedgehog86 linkelte.
Sinceritytrading is tökéletes választás, illetve ott az általam is említett Gearbest link, de ezt csak kuponnal érdemes megvenni, mert így alapból drága!
Majd linkelek kupont, ha lesz!

(^)(>.<)(^)

(#27) AndrewBlase válasza Dr.NX (#25) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha a leeséstől, illetve annak következményeitől nem is, de a karcoktól (és a hidegtől) megvédi ez a plüss-szerű tok.

Miért mindig én???

(#28) <Adamsky> válasza hedgehog86 (#24) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

18$ ? :Y az ölég jó ár. Nekem annyira nem égető a dolog, de ha legközelebb belefutsz egy ilyen kuponba, akkor oszd már meg velem légy szíves ;)
Ja, és köszi az eBay-es tippet! Elteszem azt is tarcsiba.

(#29) Dr.NX válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én múlt héten vettem egy Sandisk A1 SDXC UHS-1 64GB kártyát 18roy0005 kuponkóddal $15.99-ért.

Elfogadom a sütiket.

(#30) vacs válasza Dr.NX (#29) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ez "csak" UHS-1-es kártya, én inkább a gyorsabb USH-3-as kártyát javaslom!

(^)(>.<)(^)

(#31) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Két kép, két kérdés:

A bal szélső piktogramm micsoda, és hogyan lehet eltüntetni?

Elsősorban a PH oldalain hozza be ezt újabban, ezt ki lehet ikatni vhogy? Eleinte nem akarta rám erőszakolni a mobil nézetet (amit szívből gyűlölök is).

Miért mindig én???

(#32) Dr.NX válasza AndrewBlase (#31) üzenetére


Dr.NX
addikt

A rezgő téglalap nem meglepő módon azt jelenti, hogy rezgő módban van a tablet.
Ha lefelé nyomod a hangerőt, átmegy néma módba (se hang, se rezgés), ha felfelé, akkor hangot is adnak az értesítések.
Második:
nem írtad milyen böngésző, de állítsd át desktop módra.

Elfogadom a sütiket.

(#33) AndrewBlase válasza Dr.NX (#32) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ja, hogy az a rezgő mód ikonja! :Y Nem tünt fel, hogy elnémúlt a gép! :DDD

Chrome böngésző. Hiába állítom át az asztali webhely kérését, egy idő után visszadja ezt.

Köszi! :R

Miért mindig én???

(#34) TripleB válasza TripleB (#2) üzenetére


TripleB
senior tag

Tegnap megérkezett az edzett üveg a kijelzőre. Nem teljesen fedi be a felületet , de a kamerához igazítva nincs probléma. A gyári szilikon tokot feltéve még minden oldalon van legalább 2-3 mm szabad hely a szélek között. Semmi buborék stb. gond nem volt vele, szépen elterült a kijelzőn.

(#32) Dr.NX

Ha már rezgés. Jó lenne, ha teljesen ki lehetne kapcsolni a rezgés módot, de nem találok rá lehetőséget sajnos. Engem idegesít, de nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#35) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Tegnap megjött a fentebb linkelt tok, billentyüzet, fólia.

A tok rendben van, jól belepaszol a tablet. A fólia is jó méretre, bÁr vagy a védŐfóliÁt raktÁk rÁ forditva, vagy a kamera kivÁgÁsÁt raktÁk rossz oldalra. Mindenesetre most vagy a "back" oldal van kifelé, vagy nem tudom. :))

Billentyüzet. Na, a gondok itt kezŐdnek. Magyar "matricÁzÁssal" kértem. TalÁn feltűn, hogy bizonyos ékezete karakterek nagybetüsek. HÁt igen. Ha angolra Állitom a bill nyelvét, akkor ugye nem elérhetŐ a magyar ékezetes karakterek, viszont, ha Átrakom magyarra, akkor meg az Á,Ő,Ú karakterek csak "nagy karakterként" jelennek meg, cserébe pedig az ö,ü,ó,é,ű karakterek alatt talÁlható "normÁl karakterek ( - _ = + ; : < > / ? \ | nem érhetŐ el. WTF!!! :W Valakinek esetleg lenne tippje, hogy mi lehet a bibi, azon kivül, hogy ennyi pénzért ez jÁr?
A touchpad sem a legtökéletesebb, de elmegy.
De, hogy jót is mondjak róla, mÁgnesesen "csatlakozik" a tokhoz, tehÁt könnyen kikapható, ha netÁn kézbŐl kényelmesebb lenne gépelni.

Miért mindig én???

(#36) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Nálatok rendesen fut a google play? Napok óta nem tudok appokat frissíteni valamiért.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#37) <Adamsky> válasza TripleB (#36) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nálam semmi gond. Mit értesz az alatt, hogy nem tudsz? FC-zik? Vagy nincs frissítés?
Először próbálj meg egy clear data-t a Google Play Store-ra és esetleg a Google Play Services-re. Ha, nem segít, akkor előbbi, + a Google acc. eltávolítása, majd újra felvétele ...

(#38) TripleB válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


TripleB
senior tag

Egyszerűen nem működik. Már mindent próbáltam, amit leírtál, cache ürítés, adatok törlése, újratelepítés apkmirror-ról beszerszett apk-t használva.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#39) <Adamsky> válasza TripleB (#38) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm...
- Mutatja a frissítéseket, de azokat nem tudod letölteni?
- Nem mutat frissítéseket?
- Látszanak a frissítések, le is töltődnek, de a telepítés nem indul el?
- Új alkalmazást tudsz telepíteni?

... ebből lehet factory reset lesz ... :(

(#40) TripleB válasza <Adamsky> (#39) üzenetére


TripleB
senior tag

Semmi sem történik. Első indításnál csak forog a töltésjelző, ha pedig leállítom és újra meg akarom nyitni, akkor egy üres képernyő fogad.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#41) <Adamsky> válasza TripleB (#40) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Vagyis el sem indul maga a Play! alkalmazás?
Esetleg próbáld meg "disable"-özni a Play store-t, ill. uninstall-álni a frissítéseit. Ha, újra aktiválod, akkor majd ismét megpróbálja frissíteni magát. Hátha segít...
"B-terv": Innen szedd le a legfrissebb verziót (mondjuk nekem pont nem az van fenn, hanem a v8.9.24-es) és próbáld telepíteni.
Ha, így sem, akkor - szerintem - nem marad más hátra mint a factory reset.

[ Szerkesztve ]

(#42) TripleB válasza <Adamsky> (#41) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen, el sem indult. Fogtam magam és a qfil-t használva tokot flash-eltem. A mostani után ráengedtem három frissítést is, minden rendben zajlott. Előtte twrp-ből próbáltam visszaállítani, de megállt a kezdőképernyőnél.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#43) <Adamsky> válasza TripleB (#42) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A QFIL-es "gyalut" egy kicsit én túlzásnak érzem (talán elég lett volna egy factory reset). :)
Most milyen verziót ír ki (software ver., build num., sec. patch level)?

(#44) TripleB válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


TripleB
senior tag

:)
Mint írtam, megpróbáltam recovery-ből egy visszaállítást eszközölni, de a bekapcsolás után nem jutott tovább a kezdőképernyőnél...
A build szám 180109-re végződik, január 9-i az utolsó frissítés.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#45) <Adamsky> válasza TripleB (#44) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... de én még a recovery visszaállítás előtt gondoltam volna egy factory reset-et ... ;) De, most már mind1 :)
Januári "patch level"? Hmm... na, majd este megnézem, nálam mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#46) TripleB válasza <Adamsky> (#45) üzenetére


TripleB
senior tag

Jó volt ez így. :) Ráadásul azóta nem jön fel az automatikus indításos üzenet az értesítősávra. :D

Viszont nem tudok sehogy belépni a TWRP-be még mindig.A hangerő fel+ bekapcs kombinációra a teszt mód jön elő mindig. tomidottore fórumtársunk próbált segíteni, de az ő módszere sem működött.
[link]
A 11. lépésnél megakadtam.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#47) <Adamsky> válasza TripleB (#46) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez van fenn most neked is?
Hogy-hogy nem tudsz belépni a TWRP-be? És mi ez a teszt mód? Tudnál róla képet mutatni? :F
Ja, az automatikus indításos üzenetet én is csak így tudtam eltüntetni. Nem ez volt a cél, mármint, hogy nem ezért flash-eltem újra a cuccot, de ez egy kellemes hozadéka volt a dolognak. :)

(#48) <Adamsky> válasza TripleB (#46) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... ha, a gombokkal sehogy sem megy, akkor próbáld meg adb-vel (adb reboot recovery) vagy valamilyen reboot-os app.-al (pl.: Advanced Boot)

(#49) TripleB válasza <Adamsky> (#48) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Ez a rom van nekem is, amit mutattál. 👍
Így néz ki nálam a hangerő fel + bekapcsgomb [link]

Az Xda fórumán már segítettek, köszi. Az adb-s belépés vált be egyébként. Én a root essential-t telepítettem, többet tud, mint a boot funkció.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#50) <Adamsky> válasza TripleB (#49) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Érdekes. Ilyet én még nem láttam. Hivatalosan ezt mivel / hogyan lehetne előhozni? Illetve a power & vol+ ra változatlanul ez jön be? Vagyis csak adb-ből ill. a rendszer alól egy 3rd party alkalmazás segítségével tudsz csak a recovery-be lépni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.