Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Legkisebb latencyt milyen hangkártyával? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Kéne vennem egy hangkártyát, ami real-time effektezésnél nagyon kicsi latencyt tud produkálni. A legtöbb gyártó ezt nem írja a specifikációk között, pedig jó lenne tudni, hogy melyik mennyit bír el. Egyedül a SB Audigynél láttam a 2 ms-et, de egyrészt ez nem igaz, másrészt sajna a kártyának szar a hangja. Ha tudtok ilyen adatokat, vagy oldalakat, amik ezzel foglalkoznak, azt megköszönném.

"Még visszatérek!"

(#2) The_Tom válasza Terminátor 4. (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

Ez jo??

[L]http://www.tomshardware.com/video/02q1/020115/terratec-14.html[/L]

Üdv.

Szerintem.

(#3) Terminátor 4. válasza The_Tom (#2) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Jó, de igazából nem tudni meg belőle semmit. 800 MHZ-es celeron az nulla, nem tudni hol a kártyák vége. Sajna ez a 7-10 ms így nagyon sok. Nekem egy 1900+-os XP-m van, az alatt még az alaplapi csipogóm is tudja az 5 ms-et.

Azért köszi.

"Még visszatérek!"

(#4) The_Tom válasza Terminátor 4. (#3) üzenetére


The_Tom
senior tag

Hat neked semmi se jo! :D Az a baj, azt se tudom mire szolgal konkretan a hangkartyanal az a latency es mikoze a CPU sebesseghez.

Üdv.

Szerintem.

(#5) Terminátor 4. válasza The_Tom (#4) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Bedugom a gitárt a linein-be, kijön a full effektezett csúcsminőségű gitárhang a lineouton. Közben van A/D és D/A átalakítás, meg egy kis számolás is, ebből ered a késés (latency) a bemeneti és a kimenti jel között.
Ugyanez nem csak gitárra, hanem bármi másra (ének, MIDI jel) is használható.

"Még visszatérek!"

(#6) Male


Male
nagyúr

A múltkori (2002/9) CHIPben teszteltek profi hangkártyákat, ott mintha írták volna a latency értékeket.

(#7) Terminátor 4. válasza Male (#6) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Köszi, sajna azok nekem nagyon drágák.

"Még visszatérek!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Legkisebb latencyt milyen hangkártyával? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.