Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Érdemes lehet Cloud2 mellé venni egy DAC-ot? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2) fanti


fanti
addikt

Negyed millás tápegység? :W

Ez már kiveri a biztosítékot nálam...bocsi!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) lypen99 válasza fanti (#2) üzenetére


lypen99
aktív tag

Oda van írva kiknek van ajánlva.

(#4) Predatorr


Predatorr
őstag

2,7 slotos hűtés, anyám borogass! :Y Legalább ajánlanátok mellé valami hasznos, 0,3 slotos kiegészítő kártyát! :F :U
700 000 Ft egy középkategóriás PC-ért, az sem semmi, vagy egy nem is olyan régi gamer cucc áráért készletkisöprés... Lehet, hogy a földi ember pofátlanságnak nincs határa, de akkor a magyarok tényleg marslakók. :(((

lypen99: Kétlem, hogy "az extrém tuningosok, bányász- vagy renderfarmok gazdái" kifejezések közül bármelyik megfeleltethető lenne a "hülyé"-nek, de cáfoljon meg bármelyikük. :)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) Attila0 válasza fanti (#2) üzenetére


Attila0
őstag

Nálam meg az hogy hűtés nélkül árulnak egy game pc-t :W

[ Szerkesztve ]

(#6) lypen99 válasza Predatorr (#4) üzenetére


lypen99
aktív tag

A célközönség adott, azt hogy most ezt került az ajánlóba már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egyedül az Ifi 1 ami ér is valamit ebben a csomagban. :) A táp se lenne rossz, ha így a 21. században ATX 3.1 lenne. Ennyi pénzért nem letűnt korok emlékét akarja venni az ember.

(#8) Akula válasza fanti (#2) üzenetére


Akula
őstag

Nagygémereknek erre van szükség, hogy szaggatás nélkül menjen a pasziánsz ;]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) Elmör válasza Attila0 (#5) üzenetére


Elmör
senior tag

Ezt én sem értem. Nekik is egyszerűbb dolguk lenne ha fognának egy jó CPU hűtőt és azt raknák mindenkinek fix árért. Főleg, hogy általában olyan emberek vesznek komplett gépet akik nem annyira értenek hozzá. :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#10) Hun'reeth válasza fanti (#2) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nálam is. :)
Pedig nem egy Seasonic tápom volt, sőt még passzív is volt és a maga idejében az se volt olcsó.
De ez az ár...... :F

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#11) Attila0 válasza Elmör (#9) üzenetére


Attila0
őstag

Pont az lenne a bajom nekem is, hogy én sem nagyon ismerem a hűtők hatékonyságát.

(#12) Attila0 válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Attila0
őstag

"A táp se lenne rossz, ha így a 21. században ATX 3.1 lenne. Ennyi pénzért nem letűnt korok emlékét akarja venni az ember."

Pedig biztosan vannak olyan "jómadarak" (pl. én is.) Akinek fogalma sincs hogy milyen az ATX 3.1-es táp. :DD

(#13) Dr. Akula válasza Attila0 (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akinek nincs, az meg nem is adna ki tápért ennyi pénzt. :)

(#14) Attila0 válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


Attila0
őstag

Szóval aki laikus, az nem gémer PC-vel kezdi?

[ Szerkesztve ]

(#15) Dr. Akula válasza Attila0 (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

230 ezres táppal?

(#16) catalano


catalano
tag

170 890 forintért Sapphire Pulse AMD Radeon RX 6750 XT - és ezt megveszi valaki?

Jujj... :( :( :(

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#17) Attila0 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Attila0
őstag

Akár. :DD

(#18) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az ilyen "Zene", meg "Video", meg "Játék" módok számomra teljesen "értelmezhetetlenek" egy (fél)profi DAC esetén. EQ-zás az egész, az meg ki tudja kinek a szája íze szerint van belőve. A DAC szól ahogy szól, az a dolga és kész, ha nagyon nem teszik valami, akkor majd magad megoldod a saját EQ beállításaiddal (és lehetőleg a hangfalon). Ennél az UNO-nál ezért jobb vételnek tartom az ugyan ennyibe kerül "Air"-t, ami mentes az ilyen "Multimédiás" hülyeségektől...

(Amúgy végre egy nagyjából valamire való DAC is bekerült végre az ajánlóba, ez is egy kis előre lépés, csak kár, hogy pont ez).

(#19) Attila0 válasza SunMount3r (#18) üzenetére


Attila0
őstag

Én úgy gondolom, hogy annak az UNO-nak EQ nélkül is jobb hangja lehet mint egy vacak alaplapinak.

[ Szerkesztve ]

(#20) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

UHD monitorok:
Játékra minek mikor a DLSS és társai visszabutítják a felbontást és homályos sh.t lesz az egész? :U
RT On után lassan olyan szinten butítani kell majd a felbontást hogy a natív 1080p is sok lesz.
Szép jövő. Régen nem volt DLSS még is tudtál 1440p-ben játszani maxon sok FPS-el.
Most felejtsd el a natív 4K / 1440p-t. Talán még a 4090 ami alkalmas rá pár játékban 120FPS-el. 60FPS-t meg hagyjuk meg a konzoloknak.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#21) SunMount3r válasza Attila0 (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt én sem vitattam, de az árában van jobb is, főleg, hogy mindenhogy rajta van az EQ. Nem tudom full ki lehet e kapcsolni, de úgy is lehet rajta "valami", ami azokon nincs, amiket egyszerűen csak "PC-s DAC"-ként adnak el, mindenféle extra fakszni nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22) Attila0 válasza SunMount3r (#21) üzenetére


Attila0
őstag

Nézd, ha abból indulok ki hogy a Notebookomon ki lehet, akkor nagy valószínűséggel az UNON is.

[ Szerkesztve ]

(#23) SunMount3r válasza Attila0 (#22) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egyáltalán nem biztos. A Realtek-eknek van saját Windows-os app-juk, ott valóban ki lehet. Ennek nem tudom van e ilyesmije, de szerintem nem nagyon, inkább hardveres (nyomogató gombos) ezeknek az állítása. Meg alapból is, ha az ember normális DAC-ot akar, akkor nem az ilyen Multifunkciós izék között nézeget. De mint írtam, alapból jó kell legyen egy a DAC hangja kb. mindenre, amit már EQ-zni kell, ott valami nem kóser a rendszerben. Ezek inkább a "parasztvakítós" kategória, mint az RGB ledek. Egyedül a "Videó" módot tartom érdekesnek, ha ez mondjuk DRC-vel és beszédhangkiemeléssel járna, akkor látnám értelmét egy sztereó rendszerben, amiknek ez a fő problémájuk pl. filmezés esetén (amúgy meg szintén szoftverből megoldható). De ki tudja itt mit jelent és kinek a szája íze szerint van belőve.

[ Szerkesztve ]

(#24) Attila0 válasza SunMount3r (#23) üzenetére


Attila0
őstag

Igen, ebben az esetben én is a hardveres EQ-ra gondoltam, hiszen ott van rá a gomb az elején.

(#25) Angie™


Angie™
addikt

Hogy néz ki ez a TT ház? :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#26) Sundesz válasza catalano (#16) üzenetére


Sundesz
őstag

150-ért XFX van, sőt 165-ért XFX RX 6800, ami más kategória. Nagyon ne best buy ez a Sapphire 170-ért.

Hörcsög Powa'

(#27) Attila0 válasza Angie™ (#25) üzenetére


Attila0
őstag

Ha nem lenne az elején az a három világító venti, akkor szerintem egész "pofásan." (Tudom, kikapcsolható :) )

(#28) BioNiCMaN válasza Angie™ (#25) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Csillámpónis

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#29) yericho800


yericho800
aktív tag

T500 eléggé corsair copy paste lett :DDD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#30) 4nick8 válasza SunMount3r (#18) üzenetére


4nick8
őstag

(#31) SunMount3r válasza 4nick8 (#30) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, akkor az én szememben már csak azért "bukó", mert ez az EQ funkció csak feleslegesen drágít rajta.

(#32) deathcrow42 válasza Sundesz (#26) üzenetére


deathcrow42
tag

Vagy a forgalmazó erőlteti ezt a terméket a prohardverre, vagy a cikkíró fogalmatlan…

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#33) 4nick8 válasza SunMount3r (#31) üzenetére


4nick8
őstag

(#34) NandoXXL válasza Angie™ (#25) üzenetére


NandoXXL
senior tag



- Teljes mértékben eltér a mintázat a MESH előlapon
- Az oldalap eltér, TT csak egy részen üveg!
- Tartó lábak eltérnek
- 90° -al el van forgatva az alaplap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Elöl hátul 2db 360-as radi hely van a TT-én, Corsair elől 1db 360 hátul 1 db 120/140-es
- Van belőlük fehér, ennyi a közös

Nos Angi és yericho800, meséljétek már el milyen szemüveget nem hordotok? :DDD
Beszélgessünk már el róla, hogy a fórumba miért kell ennyi butaságot írni, nem csak nektek, mert állandó a komment spam (nem trollkodás, nem poén, nem szakmai, nem off, csak fullban van nyomva a k....én) nagyon érdekel. PC-házak nál amiket írtam, és ami a képen van jelentős eltérésnek számít

Nem személyeskedés, hanem az egész fórumban előfordul a mai rohanó világban: nem nézitek meg, nem értelmezitek, akár nem is értetek hozzá, és kijelentő módban ömlik a komment, még jól hátba is veregetitek egymást megerősítve a hülyeséget :DDD

Ha veszitek a fáradtságot és megnézitek őket, jól láthatóak a nagyon komoly eltérések! :R

[ Szerkesztve ]

(#35) Angie™ válasza NandoXXL (#34) üzenetére


Angie™
addikt

Mi van veled? Rossz napod van?

Nyílván látom, hogy vannak eltérések, csak jeleztem, honnan indult a tervező, azt pedig kikérem magamnak, hogy butaságot írok :U

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#36) yericho800 válasza NandoXXL (#34) üzenetére


yericho800
aktív tag

Elülső mesh meg teteje szakasztott!
Nyugodj meg, attól meg nyugszól :K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#37) makszutov.hu


makszutov.hu
tag

Én csak egyszerűen így fogalmaznék: "Akarsz a szponzorunktól nagy kalap sz@rt venni, túlárazva?" :((

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#38) SunMount3r válasza 4nick8 (#33) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na jó, itthoni Shop-okban 7K eltérés van a kettő között. De ha főleg zenére kellene, akkor nem kétséges, hogy inkább az Air-t választanám (ami amúgy nem hiába drágább ennyivel is). De amúgy biztos nem rossz az UNO sem (ha már kikapcsolható az EQ), csak nem biztos, hogy megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#39) GEIL válasza AuraSync (#20) üzenetére


GEIL
addikt

DLSS-t nagyon lebecsülöd és általánositod....a DLSS Quality az igencsak jól teszi a dolgát és ha nem tudod hogy be van kapcsolva, akkor a natív felbontáshoz képest max csak tippelni tudsz hogy mikor van ON és mikor OFF állásban.
A DLSS balanced és performance már valóban homályosít láthatóan....bár ez is játék és felbontásfüggő.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#40) TeeBee73 válasza yericho800 (#36) üzenetére


TeeBee73
addikt

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#41) yericho800 válasza TeeBee73 (#40) üzenetére


yericho800
aktív tag

:)) :DDD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#42) bmelos


bmelos
csendes tag

"viszont a pénztárcánk közel sem feneketlen, megnézhetjük közelebbről a 3 éves jótállással 170 890 forintért kínált" hát ezen jót röhögtem és közben leköptem a monitort.
De lehet, hogy velem van a baj, mert q-ra soknak tartom az árát.

Lm00n

(#43) Rowon válasza fanti (#2) üzenetére


Rowon
veterán

Vörksztésönbe jó lehet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#44) spect80 válasza Hun'reeth (#10) üzenetére


spect80
senior tag

Corsair HX1200i-t 2019-ben 63e forintért vettem (teszem hozzá az akkor is nagyon jó ár volt érte, olyan 75-80 körül mentek ha jól emlékszem).
Nem tudom mióta nem forgalmazzák, de ahol még van ár, ott 130e forintnál állt meg, ami több mint a duplája az eredetinek. Szerintem ez a Seasonic is a felel lehetett még pár éve

A TT CTE házak meg konstruckiós hibák, a vga hagyományos hűtéssel megfő benne és relatív alacsony terhelésen is erősen throttlingol + a support is egy rakás sz*r, többet biztos nem veszek tőlük semmit.

(#45) 4nick8 válasza spect80 (#44) üzenetére


4nick8
őstag

kb 8 hónapja mutatták be:

(#47) tibaimp válasza BioNiCMaN (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bennem is felmerült, csak nekem még egy komolyabb fülecsre is be kellene ruháznom. Bár esetemben ez a külső DAC is felmerült, mint alternatíva, csak ez jóval drágább is: [link] [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) spect80 válasza 4nick8 (#45) üzenetére


spect80
senior tag

ja hogy ez atx3.0, akkor ennél pont nem. Akkor csak simán ott tartunk, hogy már egy tápegységért is annyit el mernek kérni amennyit nem szégyellnek

(#49) SunMount3r válasza tibaimp (#47) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gaming-re kell, sokponteggyes?

(#50) tibaimp válasza SunMount3r (#49) üzenetére


tibaimp
nagyúr

5.1-es van Roccat Kave XTD (azért merült fel a Sound Blaster), valami zenei lenne jó, Sennheiser HD600 nézegettem, de ez csak távlati terv, egyelőre. Ráadásul az X4 esetében, ha jól emlékszem tud olyat, hogy a Win-nél a Hang részen külön jeleníti meg az elején lévő jack és a hátulján lévő 7.1 rendszert, vagyis a Win/Hang belül lehet váltogatni a kimeneteket és így váltani, hogy hol adja ki a hangot.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.