Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#855) tildy válasza kp78 (#850) üzenetére


tildy
nagyúr

De ez gondolom nem családi ház.
Én általában ilyen könnyűszerkezeteseket néztem, ott nincs benne ez.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2446) iXuf


iXuf
tag

Gerendaházat szeretnénk építeni és hitelre is szükségünk lesz természetesen. A szerkezetkész állapota kb egyezik a banki 40%-os készültségi szinttel. Telek, közmű, alap-lábazat önerőből. Többi szocpol+hitel. Mire a bank folyósít addigra cca 8 milliót ki kellene fizetni a kivitelezőnek. Ez hogyan oldható meg? Gondolom a könnyűszerkezeteseknél is így van...
Más: "Közalkalmazotti" hitelen gondolkozunk. Párom 2 évet lehúzott egy iskolában, munkahelyet váltott: 15 nap "munkanélküli", s most kezdett egy másik iskolában határozatlan idejű szerződéssel. Mikor vehető igénybe a kedvezmény?
iXuf

(#2961) Ariadne válasza amargo (#2960) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak azért írtam, mert pont tudok ilyen paraméterű lakásról nagyon a belvárosban, és az pl. szintén kb. ennyiért lenne eladható, ha egyáltalán... Ha jól tudom házközponti fűtéssel, mindenesetre iszonyatos havi átalánydíjat kell fizetni folyamatosan, a leválás pedig kb. lehetetlen.

No igen, belső kerületekben 10 M alatt még pici lakásból is alig van olyan, ami élhető lenne hosszú távon. :( De bérelni hosszú távra továbbra sem jó, mert sikerülhet ugyan korrekt bérbeadót kifogni, de több évre azonos helyen lakni, az még mindig lutri, plusz nem csinálhatsz a lakással azt, amit akarsz (pl. ajtót kicserélni biztonságosra), családot meg pláne nem lehet bele tervezni (kisgyerekes bérlőt még nehezebb kitenni, ezért nem szeretik)... :(

A telek vásárlási elhatározásod végleges? Végüli miért amellett döntöttél, ha megkérdezhhetem? Lakáskasszát nem lehet felhasználni rá, több milliót kell költened, hogy lakhass is rajta (pl. könnyűszerkezetes ház), szóval van olyan ok, amiért megéri?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2997) Manitou válasza _BM_ (#2995) üzenetére


Manitou
addikt

Hát igen, erre mondják az okosok, hogy egy 5 mm-es farostlemez is jobban szigetel 10 centis "hungarocellel" megtámogatva, mint a másfél méter vastag várfal. Magyarán minden a szigeteléstől függ. Maga a tartófal nem számít. Bármilyen anyagból készülhet és nulla vastagságú is lehet.

Azért ez nem így van. Akkor szerinted miért építkeznek még mai napig téglából is? Könnyűszerkezetes házakat hagyjuk.... Azok jó hőszigetelőek, de hőtároló képességük a 0-val egyenlő, ráadásul a hangszigetelésük is csapnivaló, mivel a falaknak nincsen tömege, nem csoda, hogy az utcáról minden zaj behallatszik, a lakáson belül meg azt is meghallod ha a másik szobában megfordul az ágyán valaki.
Nem is értem az embereket, miért akarnak ilyen házakat építeni,semmivel nem olcsóbb mint egy hagyományos szerkezetü ház, de sokkal kevésbé időtállóbb és kevésbé élhető. Régen talán valamivel olcsóbb volt, akkor nagyon sokan belevágtak ilyen házak építésébe, de manapság nem látom semmi előnyét.
Viszont az igaz hogy nem kell 1 méteres fal, de egy 25-30 cm-es azért minimum kell. 25cm-es fal alatt téglafalat nem is lehet figyelembe venni teherhordóként. Vasbeton teherhordó fal persze lehet jóval vékonyabb is. Egy passzív ház falszerkezete úgy néz ki manapság minimum 25cm hőszig+25cm téglafal.

A másik dolog, hogy állékonyság is van a világon , ha a fal csak egy darab farostlemezből állna, rajta hőszigetelééssel, az betörésbiztonsági szempontból is elég kevés lenne, ráadásul a nyílászáró szerkezeteket is rögzíteni kell hozzá. Tehát mindenképpen kell hozzá egy tartószerkezet, mint ahogyan az a fa vagy fémvázas könnyűszerkezetes falaknál is van.

Ahhoz nem fér kétség, hogy az újabb építésü házakban nyílván újabb/modernebb építőanyagok vannak beépítve, bár láttam már karón varjút ;]
De hogy hozzak egy példát mondjuk egy most épült hulladékminőségű ház és egy mondjuk 10-15 éve épült akkor nagyon korszerűnek számító ház közül valószínüleg a 10 éve épült lesz a jobb. Persze ha 80-as években épültekhez, vagy régebbiekhez hasonlítgatjuk, akkor már más a szitu, kivéve, ha valami barbár B30-asból építi fel ma a házát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3004) amargo válasza Manitou (#3001) üzenetére


amargo
addikt

Paneloknál szerintem az a legnagyobb gond, hogy mára-már senki nem ismer senkit ugyanakkor mégis tud mindent a környezetéről. Ha felakarsz rakni valamit a falra, akkor imádkoznod kell, hogy egybemaradjon egy válaszfal. Ha fúrsz, akkor azt mindenki hallani fogja, abban a blokkban. Ha nincs hőszigetelés, fűtés korszerűsítés, akkor meg fizeted a többszörösét, mint amit ténylegesen elhasználsz. Ha csőtörés van, akkor mindenki szív, de lehetne még sorolni. Sajnos 24 év alatt én bőven megutáltam, pedig vannak jó oldalai is, hozzám nem jön se az upc se a digi, mert hat lakás nem mennyiség..

Könnyűszerkezetes faház, igazából nem tudom mi a pontos neve vegyítve vannak benne az anyagok. Tehát belülről részint teljesen úgy néz ki, mint bármelyik másik ház, szigetelés is szint úgy benne van. Továbbá főszempont a leendő házamnál, hogy bővíthető legyen. Azaz első körben egy kisebb ház lenne, majd, ahogy a család növekszik úgy lehetne hozzáépíteni egyszerűen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3007) Manitou válasza amargo (#3004) üzenetére


Manitou
addikt

Igen a vasbeton nagyon rossz kopogóhang szempontjából, viszont léghangra anyira nem rossz, mert van tömege, De a lakáselválasztófalak csak 15cm-es vasbeton falpanelokból vannak, ha ez tégla lenne ugyanilyen vastagságban az se lenne nagyon más, ugyanúgy hallatszana kb a szomszédból a hang. Nem véletlen, hogy ahol léghanggátlás szempont ott általában úgy néznek ki falszerkezetek , hogy két fal és közte légréssel, de létezik hanggátló tégla is. Mondjuk itt szempont az is hogy egy kalapáccsal ne tudj átütni a szomszéd falán :DDD A két 10-es válaszfal és közte légrés az inkább saját lakáson/ingatlanon belüli elválasztás esetén járatos, ahol követelmény a hangszigetelés , de nem követelmény a betörésgátlás.

Értem, szóval fa tartószerkezetű könnyűszerkezetes házra gondolsz. Én továbbra is azt mondom, hogy nem ajánlom.
Aki meg azt mondja, hogy a fa természetes, meg így szép úgy szép, (ami igaz is), annak csak megemlíteném, hogy a fa szerkezetek mindenféle vegyszerrel vannak kezelve, ( gomba és farontó bogarak elleni védelem, miatt) amik az évek folyamán párolognak a fából, így aztán marha "egészségesek". Szemben egy meszelt fal teljesen természetes, annál szerintem nincsen jobb, de ez csak az én meglátásom. :)
Továbbá, hogy miért nem ajánlom, lásd fentebb leírtam. Jó hőszigetelő ugyan, de kevésbé jó hőtároló, és nem jó a hangszigeteése sem, mindemelett semmivel sem olcsóbb egy hagyományos szerkezetnél. Előnye talán, hogy minimális nedves technológiával felépíthető, hamar fel lehet húzni.
Szerintem bővítés szempontjából is jobban jársz hagyományos szerkezettel.

(#6111) attiati válasza lajafix (#6109) üzenetére


attiati
veterán

Múltkor nézettem meg egy épületgépésszel egy belső kétszintes tetőtérit, ami 2003-ban épült
Volt beázva is. A második szint tetőtere már könnyűszerkezetes volt (gipszkarton + fa).

30 fok garantált ilyenkor bent a lakásban. De szerintem nem sok olyan újépítésű tetőtéri lakás van, amiben ne lenne ilyenkor annyi.

(#7398) attiati válasza Kobe (#7393) üzenetére


attiati
veterán

sima kalkulátorral ki tudod deríteni kapásból, hogy melyik banknál vagy jó annyi önerővel

hol kapsz 16-18 misiért 65nm-es lakást?

100nm családi ház kulcsrakészen kb 20-25 misi, attól függ, hogy fa, tégla, könnyűszerkezetes, stb..
Ezek az alap árak, alap burkolat, alap "kocka" forma, kevés boltívvel.

(itt repkednek a +százezrek, milliók, ha jobb burkolatot, wc-t, nem faroslemez ajtót, jobb szigetelést, jobb fűtést szeretnél)

+ persze telek és közmű

[ Szerkesztve ]

(#10959) RexpecT válasza updog (#10956) üzenetére


RexpecT
addikt

Valóban nem egyszerű, de van felelőssége a vevőnek is egyértelműen, pláne ha az igazságszolgátatás nem véd meg.

Erről jut eszembe, hogy a fodrászom építkezni akar(vidéki város), mondja, hogy nézegette a tégla lakásokat és kb. 440 ezer forint/m^2 lenne.
Mondom az azért elég sok, ha csak nem akarsz extra dolgokat belerakni a kéróba. Á higyjem el, hogy ez ennyibe kerül, de ő nézte, hogy a könnyűszerkezetes házak mennyivel olcsóbbak.
Mutatott egy oldalt, hogy 127 ezer forint a négyzetmétere az építésnek.
Hazajöttem, amit mutatott árakat 2012 júniustól voltak érvényesek, áfa, és alapozás nélkül, a cég azóta felszámolás alatt van(1 perc se volt ezt kideríteni).
Szóval ezek ilyen dolgok, vannak akik benyalnak mindent, a józan paraszti eszüket se használják, nem néznek utána a dolgoknak. Az ilyen emberek járnak így nagyrészt.

(#13206) vg válasza gerii (#13205) üzenetére


vg
addikt

A gipszkarton falra gondoltam, de az ár is az. Ez amúgy általános lett az útépítésű lakásoknál? Ez most könnyűszerkezetű?

(#13600) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Szevasztok! Mi a véleményetek használt, 15 éves könnyűszerkezetes házakról? Fa technológiával építve, nagyon szép állapotban van, 2 éve újították fel, itt egy kép a műszaki dokumentációból. Kb 35%-al olcsóbb, mint egy hasonló helyen lévő, hasonló méretű ház. Mennyire kell "félni" a könnyűszerkezettől, van tapasztalatotok?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#13837) Revolit válasza axioma (#13836) üzenetére


Revolit
senior tag

Könnyűszerkezetes tégla ház eladó :DDD ;]

(#15374) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Két kérdés merült ma fel bennem. Az első inkább topiktéma; ha az ingatlan eladója ügyvédként tevékenykedik, akkor van valami akadálya (pl. elfogultság), hogy legyen az adásvételnél is az ügyvéd? Értelemszerűen saját ügyvéddel is konzultálnék.

A másik inkább építőiparhoz kapcsolódik, de hátha van valakinek tapasztalata. Nagyjából költségek terén mekkora többlettel kell számolni egy téglaépítésű háznál egy acélvázas, könnyűszerkezetes ház esetén (sík telek, egyszintes kialakítás, 100-150 m2 közötti alapterület, téglalap formájú alaprajz, nyeregetető)?

(#15376) mokus1 válasza BigBlackDog (#15374) üzenetére


mokus1
addikt

Ha 100-120nm-nél a könnyűszerkezetes árelőnye kb 5m forint. Ezt csak hozzávetőlegesen írom, ahogy hurenzon is írja, nem lehet így megmondani.

(#16164) akela91


akela91
addikt

Sziasztok.

A héten sikerül szert tenni egy szuper kis telekre végre (önerőből). A továbbiakra szeretnék tanácsot/véleményt kérni.

Menyasszonyommal nemsokára esküdünk, és rövidtávon el kell költözzünk(1 év) arról a helyről(albi) ahol lakunk, ezt már mindenképp egy kertes házba szeretnénk megtenni, ez az álmunk 10-en éve közösen. A telek adott, rá szeretnénk húzni egy könnyűszerkezetes házat napelemmekkel, hőszivattyúval, terasszal, garázzsal.

Előzetes ajánlat alapján 36-40M-ből lenne meg a történet kulcsrakészen, természetesen erre kell még puffer (konyhabútor, gépek, tippre 5M? simán).

Kettőnknek a telekvásárlás után marad 10M önerőnk(+ vésztartalék 2M amihez nem nyúlunk).

35M kéne hitelből durván ezek alapján.
10M-et babaváró-val felvennénk k&h-nál 20 évre (45k/hó, utána meg gyerektől függően több/kevesebb pár évre rá), hiszen nincs kizárva hogy lesz gyerekünk, ám nem is 100%(ezért CSOK kizárva).
A maradék 25M-t a K&H-nál vennénk fel Építési hitelből:
fix 15 éves kamattal 15 éves futamidőre THM4,4% - 187 311 forint / hó
vagy
10 éves kamatperiódussal 15 éves futamidőre THM3,7% - 179 828 forint / hó

Mit gondoltok a tervről? Mit csinálnátok másképpen?

[ Szerkesztve ]

(#16167) BigBlackDog válasza sakal83 (#16165) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itt mondjuk az idő is korlátozó tényező, ha jól értem. :B Tégla építésnél azért a váz felhúzása is több időt vehet igénybe (pl. alapot leszámítva nincs nagyon technológiai várakozási idő). Viszont könnyűszerkezetesnél én a hűtésre nagyon odafigyelnék. Állítólag a fűtésük nem annyira problémás (megfelelő szigetelés mellett), de a nyári melegben nagyon gyorsan átmelegednek.

(#16173) akela91 válasza axioma (#16172) üzenetére


akela91
addikt

Szia!

Nem tudom hol látod, de "Már ÉMI/NMÉ engedéllyel rendelkezünk SIP Paneles könnyűszerkezetes házak kivitelezésére, saját tapasztalt szakemberekkel!"

A linkem alján csak általánosságban ír róla, hogy kell az építtetéshez EMI engedély, de nekik van...

Most szerezték meg, külön ki is emelte nekem a csávó múltkor. A plusz szigetelésről ma fogok beszélni még vele, mindenképp meg akarom emelni a hőtartását a háznak. :)

Beépíthetőséggel nem lesz gond. 810nm a telek, és 30%-ot lehet beépíttetni. a ház 100nm-108 lenne nettó + garázs + terasz.

[ Szerkesztve ]

(#16176) akela91 válasza axioma (#16175) üzenetére


akela91
addikt

Továbbra is: Általánosságban ír róla, hogy a SIP-hez kell EMI engedély("Alkalmazóinak véleménye szerint a SIP-nek egyetlen hátránya van: egy speciális ÉMI engedélyre van szükség, ilyen házak építését csak a szakképzett, a megfelelő berendezéssel rendelkező vállalkozó végezheti, saját szakállra nem lehet csinálni.").

Nekik van: "Már ÉMI/NMÉ engedéllyel rendelkezünk SIP Paneles könnyűszerkezetes házak kivitelezésére, saját tapasztalt szakemberekkel!"

[ Szerkesztve ]

(#16191) A Zéé válasza akela91 (#16186) üzenetére


A Zéé
addikt

ha ott a telken a közmű, és a mérő is, az hatalmas előny! Bár ha visszatermelős napelemes rendszer a cél, akkor az elektromos részét legalább újra kell terveztetni, engedélyeztetni. Bár ez már mehet a kivitelezés közben is.
btw azt sem értem, hogy miért kell kisebb, kevesebb alap ennek, mint a téglaháznak.
Minimum 80 cm-re ezzel is le kell menni. A geometria miatt a könnyűszerkezeteshez is kell a kb. 40 cm széles alaptest. Közel sík terepen a külső, és tartófalak alá ugyanúgy kell a vasalt sávalap, arra lábazati fal, arra egy 10-15 cm lemez.
Ami különbség, az mondjuk annyi, hogy tégla alá tényleg kellene egy kicsit szélesebb sávalap, de ez nem indokol több mint dupla árat.

4 hónap akkor is nagyon feszítetten jön csak ki (de inkább nem) normális kivitelezésnél... :)
Már csak azért sem, mert pl. az egy hónapos esztrichre még nem rakta rá a melegburkoló a lamináltat, mert bár a teteje száraz volt, fél centivel lejjebb még bőven 30% feletti volt a nedvességtartalma.

Just a simple Lineman...

(#16194) Ezekiell válasza akela91 (#16192) üzenetére


Ezekiell
veterán

Deszeken gondolom az új osztásban van a telek - ott az alapozás rémálom, mert iszonyat szar a talaj. Kolléga épített ott házat, az alap volt a legnagyobb szopás.

Ja és egyvalami nem jött még szóba a könyűszerkezetes házaknál: a brutális értékvesztés. Arra számíts, hogy a magyar piaci viszonyok miatt a könnyűszerkeztes házak mindig sokat vesztenek az árukból, szóval eladásnál ez szívás lesz. Meg nehezebb is eladni, mert nem akarnak a népek ilyen házat venni.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#16202) alakesh


alakesh
tag

Nagyon érdekes volt a könnyűszerkezetesekkel kapcsolatos eszmefuttatás, főleg, hogy mi is hasonlót terveznénk mint akela kolléga, de ezek után lehet, hogy jobb még kétszer átgondolni ezt a kérdést... :)

(#16203) sakal83 válasza akela91 (#16201) üzenetére


sakal83
addikt

Amit irtal igenykent az 55-60m lesz. Ez 100%.

Amin tudsz fogni a 40mos alapepuleten tul:
- különálló könnyűszerkezetes garázs
- könnyített terasz
- olcsositott táblás kerítés
- okositott Áfa pl az unicredit régebben piaci hitelnel csak költségvetést kért

En is targyaltam konnyuszerkezetes kivitelezovel. Eleinte olcsobbnak tűnt. Majd elkezdtem sorolni az igenyeket es drágább lett mint a tégla. Előnye lehet az hogy gyorsabb par hónappal.

Osszegezve: draga lett az uj haz.

[ Szerkesztve ]

(#16205) A Zéé válasza akela91 (#16201) üzenetére


A Zéé
addikt

szerintem mindenképp jól döntöttetek :)
Ha van egy korrekt terv, és abból még mindig lehet ajánlatot kérni könnyűszerkezetesre is, hogy össze tudjátok vetni a hagyományos szerkezettel. A végső döntést majd ráér meghozni akkor.

Just a simple Lineman...

(#16249) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok,

Tudom lakás és nem ház van a topic címében, de van itt bárkinek tapasztalata könnyűszerkezetes házakkal? Bármi érdekelne, megtetszettek ezek a készházak [link] is, jelentősen olcsóbban meg lehet úszni a dolgot mint a tégla társaik esetében, viszont érdekelne, hogy mi ennek a hátulütője? :R

(#16587) BigBlackDog válasza Mauzes (#16579) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én azt látom, hogy a naponta érkező hirdetésfigyelőkben azért már egész sok "új" hirdetés van. Viszont a többségük nem éppen a "hibátlan, álomház" kategória. Érzésre az átlagminőség még lett jobb, csak nagyobb a választék. Bár így elvileg nagyobb eséllyel is lehet kifogni azt az egy-két jobb vételt.

Illetve egyre több esetben találkozok mostanában erősen túlárazottnak tűnő kertes házakkal, palimadarat váró eladókkal. Pl. kőfallal, vagy vegyes falazattal rendelkező, 15-20 éve felújított (de 30-40 éves) kertes házak 45-60M Huf körül, nagyobb város melletti településeken (pl. Veszprém, Tolna megye). Alapból egész jól néznek ki, de 15-20 éves fa nyílászárokkal és ugyanilyen idős fűtési rendszerrel rendelkeznek, pince/szuterén legtöbbször erősen dohos szagot áraszt, vakolat púposodik, stb.

Ami meg felújítandónak is van hirdetve, azoknál meg minimum falig kéne visszabontani és tetőtől kezdve mindent is cserélni benne, ha normális lakóházat szeretne az ember magának hosszabb távra.

(#16586) kacsyx: Acélvázas, könnyűszerkezetes háznál, egyszintes kivitelben, kulcsrakész állapot esetén minimum 45-55M Huffal számolok a környezetemben hallottak alapján 100-130 m2-es alapterület esetén. De konkrét árajánlatot még nem kértem sehonnan sem.

[ Szerkesztve ]

(#17599) alakesh válasza A Zéé (#17590) üzenetére


alakesh
tag

A mi telkünk is eredetileg egy tízezer(!) négyzetméteres telek volt, két év kellett a tulajnak hogy rájöjjön, hogy így nem fog menni, utána felosztatta, és így vettük meg most tavasszal 6 millióért az 1020 négyzetméteres, közművesített telket.

Apropó, valaki otthon van a könnyűszerkezetes házak terén? Most vadásszuk a kivitelezőket, de ha valakinek van javaslata, örömmel meghallgatnám :)

(#17731) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#17729) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem-nem, könnyűszerkezet szóra keresve látod korábban már kivesézték a témát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17744) Ijk válasza axioma (#17742) üzenetére


Ijk
nagyúr

Már a téglákat is jóformán úgy építik hogy a teherhordó falak kerámia, minden más könnyűszerkezet. És szépen lassan ez is szorul visszább az előregyártott faház elemekkel. Mai gépészetnél nincs nagy jelentősége a tégla hőtárolásának, ami amúgy sem túl magas már. Központi klímával és hővisszanyerős szellőztetéssel kiváló komfortot és nagyon alacsony rezsit lehet tartani. Én azt látom hogy sokan ragszkodnak a téglához mert ezt szokták meg, meg hogy kinyitjuk éjszaka az ablakot aztán majd lehűlnek a falak. Nyilván nem azt akarom mondani hogy rosszabb, idejétmúlt, de előnyök már nem igazán vannak megfeleő gépészettel, ugynakkor legalább szakemberhiány miatt jelenkezhetnek kókány munkából adódó élethosszig tartó szopások.
Ha ismernék kiváló, megbízható kivitelezőt akkor az számítana, tökmindegy milyen technológival dolgozik, akár tégla, akár könnyűszerkezet.

Nerd : Idény nyáron volt összesen 3 hét kánikula, az is egyben jó ha 4-5 napot. Majd amikor megint lesz olyan évünk amikor áprilistől októberig alig van lehűlés akkor lesz ott melegebb is.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17745) A Zéé válasza Ijk (#17744) üzenetére


A Zéé
addikt

Már a téglákat is jóformán úgy építik hogy a teherhordó falak kerámia, minden más könnyűszerkezet.
Wut?
Ilyent családi ház léptékben még nem láttam/hallottam senkitől. Előtét falakat maximum. Társasházaknál mostanság kezd divat lenni, de oda sem való... Irodákba, hasonló helyekre tényleg régóta így csinálják, oda is való megoldás ez.

Szüleimnek otthon 30-as blokktégla, 8cm szigetelés, és normális árnyékolás mellett hosszú évek óta nincs gond nyáron. Ahol eddig laktam Pesten, ott 38-as km tégla fal van, szigetelés nélkül, az egy határ kaki. Télen hideg, nyáron meleg.

Tróger kivitelezés amúgy a könnyűszerkezetet is megöli, még hamarabb is, mint a téglát. Trehány vízszigetelés, vagy párazárás és pár év alatt tönkre tud menni a szerkezet, vagy nem jól lezárt szerkezetbe simán beleköltöznek az állatok...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#17747) Ijk válasza A Zéé (#17745) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyik helyi vállalkozás.
Beltéri falakra gipszkartont ír.

Elvileg előre gyártott házelemeknél nem annyira kulcskérdés a profi kivitelezés, inkább a normál könnyűszerkezetesnél ahol jóval több a helyszíni munka.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19749) BigBlackDog válasza Bencus88 (#19748) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én szinte biztos vagyok, hogy ez a szerkezetkész állapotra vonatkozik. Ha kulcsrakészre szeretnéd hozni, akkor minimum egy másfeles szorzóval számolnék, aztán még arra rájön az ÁFA, meg a telekár. De ez csak az én véleményem.

Ahogy látom a thermo-blokkos megoldás a "kívül-belül hungarocell, középen betonnal kiöntve" falakat jelenti. Személy szerint ezt kerülném, eddig hallottam róla negatív véleményeket (pl. szellőzőrendszer nélkül penészedés, beton kiöntése után falak kidomborodnak a beton tömegétől, stb.).
A könnyűszerkezet esetén kérdés, hogy acélgerendás vagy favázas a konstrukció?

[ Szerkesztve ]

(#19750) Bencus88 válasza BigBlackDog (#19749) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Szerencsére a telek árral nem kell törődni, mert az van :) De én is keveslem az árat. Mármint nem kevesleném, csak ennyi na főleg most. Olvastam én is jót rosszat róla, még az erősen gondolkozós fázisban tartunk mi is.

A könnyűszerkezet esetén kérdés, hogy acélgerendás vagy favázas a konstrukció?
Ezt se tudom sajnos, melyik lenne célszerűbb

(#25758) Tapsi válasza Mercutio_ (#25757) üzenetére


Tapsi
veterán

Nope. Most is mi csináltuk a családi házon magastetőre az öcsémmel. Érintésvédelmi felülvizsgálatot kell csináltatni, de azt egyébként is speciális szakember csinálja, minden mást akár te is megcsinálhatsz laikusként.

#25756axioma

A környéken végig lapostetős házak/villák épülnek, Magyarországon szerintem egyébként is kuriózum, szóval többé-kevésbé értéknövelő is a különlegessége miatt. Nekem amúgy tetszik, mert tetőteraszként hasznosítható, és ez alapvetően egy panorámás telek, főleg így. Fafödémet én tégla házra nem szívesen raknék, márpedig könnyűszerkezetesben egyáltalán nem gondolkodunk. És persze, a vízvédelmet, szigetelést meg kell csinálni, de erre azért már elég jól kiforrott, bevált technológiák vannak.

[ Szerkesztve ]

(#25917) _NCT


_NCT
őstag

Mostanában még a telek+mobilház/konténerház kombó is eszünkbe jutott, de ami normálisan meg van csinálva úgyszint 35M-40M < jön ki árban, és az energiahatékonyságról, gépesítésről ne is beszéljünk. Ráadásul ezekre nincs hitel, áll. tám, pedig ahogy az öreg FB marketplace mondás tartja, lassan "minden megoldás érdekel". Könnyűszerkezetes detto, viszont arra van támogatás.

Igazatok van amúgy, és én is szeretek nyugodtabban aludni..Lehet mostanában túl sok sztorit olvastam, amiben azok jártak jól, akik a 21-re lapot húztak a Covid előtt és korábban vettek házat/lakást, akár erőn felül is. Én meg a hangya típusú ember itt vagyok és kamillázok mint John Travolta.

Sajnos mostanában magánegészségügyre is fordítani kellett, és havi 700-800k alapkiadás mellett még ezt is bepréselni, hát, valóban necces lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27098) Tapsi válasza VMatteo (#27096) üzenetére


Tapsi
veterán

Amúgy ez annyira furcsa. Én simán beköltöznék oda, ha nem Budapesten élnék. A szomszédokkal semmi gond, kicsit szakadtak, de békések. Közös kerítés sincs velük, szomszédos udvar sem. Egy házfalat látsz az udvarodból, és kész. Anyámék szomszédjában magyarok laknak, és 100x több baj van velük. Ez most nem promó, inkább egy általános jelenségre (rasszizmus) akarok rávilágítani.

Persze ez ugyanaz a szitu, mint a könnyűszerkezetes, vagy rönkházakkal. A későbbi eladhatóság nagyon szar, de jellemzően az előítéletek miatt.

(#28177) Tapsi


Tapsi
veterán

Mik az objektív/szubjektív hátrányai egy könnyűszerkezetes háznak most a piacon értékesítési szempontból?

(#28179) Dorian válasza Tapsi (#28177) üzenetére


Dorian
félisten

A fő probléma a bizonytalanság. Ugyanis nagyon jó tud lenni, ha szakmailag hozzáértő csapat, odafigyelve, nem kispórolva készíti el. Viszont itthon kevésbé elterjedt, kevésbé ismert, kevesen értenek hozzá, az itthoni jólvanazúgy hozzáállást meg ismerjük, és ami hagyományos szerkezeteknél még elmegy, könnyűszerkezetesnél jelentős problémákat okozhat. Építészmérnök vagyok, kb. csak annyit tanultunk róla, h van ilyen is. Műszaki ellenőr vagyok, biztos, h nem mernék vállalni egy ilyen házat felelősségtudattal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28183) Tapsi válasza Dorian (#28182) üzenetére


Tapsi
veterán

Egyetértek. Sajnos/nem sajnos olyan helyzetbe kerültünk, hogy valószínűleg a könnyűszerkezetes a jó választás az építkezésben. Mostanság amúgy egyre több embertől hallom, hogy ezt választja (vagy SIP, és ekvivalensei).

(#28188) attiati válasza Tapsi (#28183) üzenetére


attiati
veterán

Ismerős lakik kivitelezős könnyűszerkezetes házban (semmi részletet nem tudok róla).

Azon meglepődtem, hogy nyáron 30+ fok volt benne.

Bp-i, nem jól szigetelt, tégla tetőtéri lakásban nincs annyi.
Nem egy vidéki, falszomszéd nélküli házban.

(#28570) gg07


gg07
tag

Liapor témában csak 1 bejegyzést találtam. Valakinek van esetleg azóta személyes tapasztalata vele?
A gyors "könnyűszerkezetes" építési megoldások érdekelnek. Nem cél a több generációt kiszolgáló építmény, de kb 50 évig azért bírja, komolyabb generál nélkül.

(#29186) axod válasza koxkids (#29179) üzenetére


axod
tag

Nekem jó a tapasztalatom, lassan 3 éve lakunk egyben. Garancia tavaly járt le, ami hiba volt jöttek és javították. Sajnos házon belül is változhat a minőség, de kiugróan nagy problémával nem találkoztunk, a többi lakóval beszélgetve sem. Volt aki már több új építésűben is lakott, szerintük is van sokkal rosszabb minőségben megépített.
A mi lakásunkban senkit nem hallunk körben, se fentről, viszont másik lépcsőházban van aki nagyon panaszkodott. Itt szerintem azt érdemes figyelni, hogy az alaprajzon a másik lakás hogy van kialakítva (pl. háló mellett, ha a másik lakás fürdője van az nagy szívás).
A belső elválasztófalak is téglából vannak, ismerősi körből tudom, hogy vannak olyan új építésűek ahol a belső elválasztó könnyűszerkezetes, ezt nem is értettem...
Az ablakok hang és hőszigetelési is kiváló, fűtésszámla lakásmérethez képest minimális, nm-re vetítve kb. 100 Ft víz melegítéssel együtt (központi kazán van).
Összességében nagyon elégedettek vagyunk, és nem bántuk meg.

Viszont Panorámáról én is nagyon rosszakat hallottam, gyanítom számít melyik brigád építi és mikor... A garanciális dolgokra ott összefogott a lakóközösség és a Közös képviselet, ügyvéden keresztül intézik/intézték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.