Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Gondoltam nyitok egy topicot a kvantumszámitógépekről. Én most hallottam róla nem régen és nagyon megfogott és téma és szeretnék minél többet megtudni róla. Tudom,hogy nem tartozik a mostani harvderekhez,de szerintem hamarosan ez fogja jelenti a jövő számitógépét. Ki mit tud róla?

Leirom amennyit én tudok:

A mostani fizikai Nobel-díjat Roy J.Glauber vehette át aki kvantumelmélet továbbfejlesztéséért kapta a díjat. Ezen belül is a fényrészecskék viselkedésének elméleti leirásáért.
Amit a számitogépeknél is hasznositani lehet. Ez az úgynevezett koherencia.
(ha valakit érdekel majd leirom mi is az).
A lézerfénynek is megvan ez a koherenciája,ami lehetővéteszi a kvatnummechanikában -hogy ezt alkamazva- megsokszorozódjon a számitógép teljesitménye. A kvantumszámitógép a részecskék kvantumost tulajdonságainak köszönhetően egyidejűleg, egymással párhuzamosan képes elvégezni olyan műveletsorozatot amelyek a hagyományos számitógéppel csak egymást követő lépésekben végezhetők el. A kvantumszámitógép kvantumbitjeit megtestesitő részecskék egyidejűleg szolgálnak a számitógép processzraként és memóriájaként.

Érdekes lesz,ha majd egyszer minden háztatrásban ilyenek fognak működni.
:))

szerintem nagyon érdekes téma remélem sok kollégának ad inspirációt,hogy leirja a véleményét ezzel kapcsolatosan..

nem tudom,hogy jó helyre nyitottam-e ezt a topicot, ha véltelenül nem akkor kérnék egy moderátort,hogy helyezze át!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.