Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Gondoltam nyitok egy topicot a kvantumszámitógépekről. Én most hallottam róla nem régen és nagyon megfogott és téma és szeretnék minél többet megtudni róla. Tudom,hogy nem tartozik a mostani harvderekhez,de szerintem hamarosan ez fogja jelenti a jövő számitógépét. Ki mit tud róla?

Leirom amennyit én tudok:

A mostani fizikai Nobel-díjat Roy J.Glauber vehette át aki kvantumelmélet továbbfejlesztéséért kapta a díjat. Ezen belül is a fényrészecskék viselkedésének elméleti leirásáért.
Amit a számitogépeknél is hasznositani lehet. Ez az úgynevezett koherencia.
(ha valakit érdekel majd leirom mi is az).
A lézerfénynek is megvan ez a koherenciája,ami lehetővéteszi a kvatnummechanikában -hogy ezt alkamazva- megsokszorozódjon a számitógép teljesitménye. A kvantumszámitógép a részecskék kvantumost tulajdonságainak köszönhetően egyidejűleg, egymással párhuzamosan képes elvégezni olyan műveletsorozatot amelyek a hagyományos számitógéppel csak egymást követő lépésekben végezhetők el. A kvantumszámitógép kvantumbitjeit megtestesitő részecskék egyidejűleg szolgálnak a számitógép processzraként és memóriájaként.

Érdekes lesz,ha majd egyszer minden háztatrásban ilyenek fognak működni.
:))

szerintem nagyon érdekes téma remélem sok kollégának ad inspirációt,hogy leirja a véleményét ezzel kapcsolatosan..

nem tudom,hogy jó helyre nyitottam-e ezt a topicot, ha véltelenül nem akkor kérnék egy moderátort,hogy helyezze át!

(#2) Nimrod válasza Bernardo20 (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Érdekes téma, de szvsz ugyanúgy le fog menni, mint régebben az én biotech háztartással foglalkozó topicom. :(((

(#3) Bernardo20 válasza Nimrod (#2) üzenetére


Bernardo20
senior tag

miért menne le? tudom,hogy egyenlőre nem tartozik a mindennapi hardverekhez de lassan el kellene kezdeni róla beszélni,mert nincs is annyira messze ez a dolog. sajnos én nem értek hozzá annyira,hogy mindig új érdekes infokkal tudjak szolgálni. ezért is nyitottam hátha vannak itt olyanok akik foglalkoznak ilyennel..reméljük;]

[Szerkesztve]

(#4) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hmm..lehet,hogy valami frekventáltabb helyre át kellen rakni a topicot,itt a madár se jár. csak nem tudom,hogy hol lenne a legalkalmasbb neki..:U

(#5) DonK válasza Bernardo20 (#4) üzenetére


DonK
aktív tag

Kérj egy modit, mert ez nem egyéb hardverek sztem, hanem mondjuk alaplapok, chipkészletek vagy vmi hasonló kategória, megérdemli...

(#6) Bernardo20 válasza DonK (#5) üzenetére


Bernardo20
senior tag

köszi a tippet.majd mindjárt megkérdek egy moderátort, hogy rakja át valami nézetebb helyre.

(#7) sasa311 válasza Bernardo20 (#6) üzenetére


sasa311
veterán

Bővebben: link
Ez talán hasonlít erre?
ezzel a topiccal se nagyon foglalkozott a nép :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#8) Bernardo20 válasza sasa311 (#7) üzenetére


Bernardo20
senior tag

hasonlit,de nem a témájában, ez azért kicsit ''népszerűbb'' dolog, és a kvantummechanika azért már egy ismert és használt dolog. és kvantumszámitógépek már eddig léteztek, hiszen a kódfejtésben mérföldkőnek számitottak és számitanak.

(#9) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

senki sem tud hozzászólni?
na majd akkor holnap reggel még irok róla egy pár dolgot.:C nem adom fel!

(#10) orbano


orbano
félisten

ha tudna valaki szolgálni a quantumszámítógép matematikai leírásával, az jó lenne... valahogy a fizikai alapján nem tudom elképzelni... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) Bernardo20 válasza orbano (#10) üzenetére


Bernardo20
senior tag

holnapra lehet, hogy le tudom irni neked,csak kontaktolnom kell egy kompetensebb ismerőssel.

[Szerkesztve]

(#12) emvy válasza orbano (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Bővebben: link

Itt teljesen jól le van írva.

while (!sleep) sheep++;

(#13) Bernardo20 válasza emvy (#12) üzenetére


Bernardo20
senior tag

igen ez tényleg jól le van irva. csak azért ez szaknyelv.. azért holnapra megpróbálom összeszedni magyarul.

(#14) emvy válasza Bernardo20 (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Talán én is össze tudnám, írtam róla cikket a Chipbe, de most épp nem érek rá szombatig :(

while (!sleep) sheep++;

(#15) orbano válasza Bernardo20 (#13) üzenetére


orbano
félisten

jó lenne. bár szívesen olvasnék a matematikájáról amolyan Fóthi-féle gondolkodásmódban, így angolul kicsit meredek volt, pláne mert nem matekos, hanem fizikás jelölésrendszere volt, ami számomra olvashatatlan :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) Bernardo20 válasza orbano (#15) üzenetére


Bernardo20
senior tag

az az igazság, hogy én nem értek hozzá. mindig is béna volta a reál tárgyakból. de egy kedves barátom eléggé vágja az ilyesmit és őt kértem meg tegnap,hogy segitsen. erre azt irta, hogy úgy se érteném meg hibába irná le amennyit ő tud.
ma délelőtt találkozok vele, aztán megkérem, hogy irja be ide amit tud róla.
én sajnos ilyen matematikai levezetésekben nem vagyok túl jó:B

(#17) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

belátom,hogy nem fog ez a totyik sem sokáig élni. túlságosan is tudományos ez a dolog. én meg nem értek hozzá,de azért majd néha idézek jó kis könyvekből meg cikkekből.
azért remélem majd egyszer betéved ide egy kompetens személy!:U

(#18) mdk01 válasza Bernardo20 (#17) üzenetére


mdk01
addikt

kompetens személy?

....itt vagyok....:))

UP! neked :DDD

(#19) Bernardo20 válasza mdk01 (#18) üzenetére


Bernardo20
senior tag

értesz hozzá???:C:C
akkor végre van valaki!!:D

most mondjuk nem jut eszembe semmi kérdés,de majd fog.. na tök jó!:DD

:R

(#20) Overlocker válasza Bernardo20 (#17) üzenetére


Overlocker
veterán

Akkor lehet én leszek az;]
Én már kb 1 hónapja láttam japán oldalon, 2006 januárjától kapható durván 2milláért!:D
Holnap lesz link!!:DD

(#21) Overlocker válasza Overlocker (#20) üzenetére


Overlocker
veterán

Nagyonbrutál noti;]:C:R:R:R

(#22) Bernardo20 válasza Overlocker (#20) üzenetére


Bernardo20
senior tag

hú..ezt nem gondoltam volna.
várjuk a linket és thx!:DD:C

(#23) Overlocker válasza Bernardo20 (#22) üzenetére


Overlocker
veterán

(#24) hehehehe válasza Overlocker (#23) üzenetére


hehehehe
tag

na erre inkabb nem mondok semmit:U

(#25) Szabesz válasza Overlocker (#23) üzenetére


Szabesz
őstag

Bővebben: link ;]

¯\_(ツ)_/¯

(#26) Overlocker válasza Szabesz (#25) üzenetére


Overlocker
veterán

hmm,kamuszaga van ,de biztos? Én azt hittem,mivel japánoknál mindig a legújabb csodák vannak,hogy ez tényleg valóságos.
Volt anno a mindentudás egyetemén egy előadás ahol azt mondta a prof. hogyha sikerül ez az optikás cucc kb 4X-es a gyorsulás,ha nem több..ahhoz képest ez még lassú..Viszont tényleg noname vállalat..szval:F

(#27) Overlocker válasza Overlocker (#26) üzenetére


Overlocker
veterán

Aki megteheti rendeljen egyet januárba!:DD
Kíváncsi vagyok mit kap:D

(#28) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

:DDD
nekem tetszik!:))

(#29) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hmmm..ideje feldobnom topicot.találtam egy nagyon jó könyvet,amiben ir a kvantumszámitógép működéséről. Remélem ma lesz időm beirni..nagyon érdekes.
De belátom elég haldoklós lesz ez a topic! :(

(#30) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

nincs más hátra egyenlőre egy up!!
hallottatok már a kvantumkriptográfiáról?? :DD

(#31) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

föl!

(#32) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hmm..ahogy nézem tényleg halálra van itélve a topicom. sajnos én sem tudok hozzátenni igy semmit ha nincs semmi érdeklődés.

(#33) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

ZÁRHATÓ! :O

(#34) VaniliásRönk válasza Bernardo20 (#17) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kompetens nem vagyok, de megtetszett a téma, és lám van topikja. :)) Az a baj hogy nekem is kínai ez a köztes (''koherens'') állapot, a földhözragadt agyammal nem bírom felfogni, hogy lehet valami egyszerre ilyen is, meg olyan is, ráadásul hogy lehet kapcsolat 2 egymástól elválasztott foton között? :F Van aki ezt le tudja fordítani emberi nyelvre? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) Ati_X_321 válasza VaniliásRönk (#34) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

majd ha meglesznek a megfelelő kvantummechanikai alapjaid ;]

(#36) K21_overlord


K21_overlord
tag

Nemtom h igaz e de ha igen akkor hamaroan több hozzászólás lesz a topikban :D
[link]

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#37) HEro


HEro
tag

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=6102
[link]
ez most igaz?

ha igen, akkor merőben megváltozhat a világ, pl. mindenkód feltörhető lesz, pár másodpercen belül, a bankártyák kódjai is... vagy csak rémeket látok?

[Szerkesztve]

:)

(#38) HEro


HEro
tag

aki nemtudja miaza kvantum számítógép, itt egy kis ismertető:
http://matfiz.gamf.hu/np/kvantinf/index.htm
[link]

[Szerkesztve]

:)

(#39) HackR válasza HEro (#37) üzenetére


HackR
tag

Wazze ha ez igaz, borul a számítástechnika, matematika eddíg fixnek hitt alapjai, Brutál kódolásokat törnek fel...ijjj...szép lesz..várom az új híreket. Ja és miért borul? Mert egyetemen is úgy kezdik , vagy 1 vagy 0 állapotot vehet fel a masinéria..namost itt lehet mindekettő is egyszerre, így az alap alap igazságtáblákat is át kell írni jócskán, az összeset.

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#40) HEro válasza HackR (#39) üzenetére


HEro
tag

attól, hogy ez is működik, még a digitális technika nem fog borulni, az is működik ugyanúgy ahogy eddig :) a matematika is igaz marad, ez csak egy új technika, ami lényegesen gyorsabb, és más elven működik, megértése még nehezebb mint a digitális technikáé.
az emberiség nagy százaléka már a bináris dolgokat nemérti, szal nemhiszem hogy ezt sokan felfogják h hogyan működik, én is küzdök vele, nemigazán értem hogy ha 1 és 0 egyszerre, akkor honnan tudjuk hogy most mi a megoldás

még egy hetet agyalok rajta, aztán megkérdezem elektronika tanáromat, kiváncsi vagyok milyen arcot vág hozzá :D hogy egyszerre 0 és 1 :D

de elég félelmetes, hogy ugyebár az eddigi kódolások azért tűntek biztonságosnak mert bruteforce-al ''nem kevés'' ideig tartana feltörni őket, de kvantum géppel, ''villámgyorsan'' kiszámolható az összes megoldás.

:)

(#41) HEro


HEro
tag

egyrejobban úgylátszik hogy igaz a hír, a nature is megjelentette:

http://www.nature.com/news/2007/070212/full/070212-8.html
[link]

tényleg ennyire nemérdekel senkit ez a téma? :F :U :O

:)

(#42) HEro


HEro
tag

up!
ha valamelyik moderátor erre jár, áthelyezhetné a témát a processzorok kategóriába, leginkább ahhoz van köze, a múltkori fake qvantumnotebook miatt sínylődik itt a téma...

:)

(#43) HackR válasza HEro (#41) üzenetére


HackR
tag

Az SG.hu-n is felvetettem a témát..de szerintem fel sem fogták miről hablatyolok, csak 1 emberke jegyezte meg hogy ez igen..többinek semmi...pedig igazán nagy hír..kb mint a PC 25 éve. Csak ezek szerint idő míg az embereknek leesik és megértik mekkora a dolog jelentősége. Ezzel amúgy matemetikei axiómák borulnak...mert ilyen hogy 2 érték legyen egyszerre érvényes..nem volt eddíg..nem létezett hülyeségnek titulálták. Amúgy simán értelmezhető, csak át kell írni az igaztágtáblákat..pl:

10=1
00=0
00=1
11=1
01=1
0-0 0-0=00
1-1 1-1=11
1-1 1-0=11
1-1 0-0=10
...stb
Mintha 1 ciklus alatt 2-t számolna...vagy valami iyesmi


[Szerkesztve]

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#44) K21_overlord válasza HackR (#43) üzenetére


K21_overlord
tag

Lenne 1 lehet h hülye észrevételem. Elolvastam egy cikket a neten erről a kvantuum számítógépről és én ugy látom h nem borul semmi. Ami eddig 1 vagy 0 az az után is az marad csak a feldolgozás közben vesz fel olyan hullámfügvényt amit nem tudunk mérni és ezért 1 és 0 is egyszerrre. De megoldás után már minden oké mert ujra 0 és 1 et látunk -(olyan ez mint a kókuszos majmos Plank példa: a megoldás lehet h értelmetlen -54 de az attól jó. Vagy ha valakinek többet mond a komplex számokkal való számolásnak is van valós megoldása csak ideig óráig komplexben vagyunk.)
-(Ha valmit félreértettem javítsatok ki még én is csak ismerkedek a dologgal :B )

Egyébkként egyétértek h ez talán a tranzisztor után a legnagyobb áttörés (2020 ra datálták az első prototipust és most itt 1:) ) Csak a népnek ez kell h valaki kimondja h ilyen számítógépen sokal jobban fut 1 quake mint a p4 én :D De ilyeneket még kimondani is értelmetlen mert amit ez adhat az nagyságrendekkel jobb és összehasonlíthatatlan. Pl:mesterséges AI hihetetlen megugrása (pl képzelj el 1 bf-et 20 szakasz katonával és nem tudsz különbséget tenni a bot és aplayer között.), a fizika életszerűbb alkalmazása(nem csak leeső tárgyaknak hanem pl halmazoknak is lehetne fizikájuk: szél, kiöntött víz)... és még bele sem gondoltunk h mien lehet 1 ilyen alapú VGA :DDD :DDD (remélem kedvethoztam a gamereknek is a témához és ahhoz h kicsit legalább megismerkedjenek az alapokkal.)

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#45) ledecz


ledecz
csendes tag

Nem beszélve arról, ha majd a haditechnikában is alkamazzák.

(#46) K21_overlord válasza ledecz (#45) üzenetére


K21_overlord
tag

Lessz itt világégés csak győzzük kivárni ;]

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#47) Loader válasza K21_overlord (#44) üzenetére


Loader
tag

Szerintem 30 év múlva sem lesz kvantum VGA kártya senki gépében otthon. Legalábbis mindaddig nem amíg nem lesz 20C fokon működő szupravezető.

''Te! Hogyis van ez?''

(#48) Loader válasza HEro (#40) üzenetére


Loader
tag

Erre gondoltam én is legelőször. Mindent fel tudnak majd törni kivétel csak a one-time pad titkosítás.

''Te! Hogyis van ez?''

(#49) Drizzt válasza HEro (#40) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nincsern most időm még sok, így egy szimpla kérdés. Most egyszerűen csak sokkal gyorsabb, vagy van valami egyéb is? Mert ha az első, akkor nyilvános kulcsú titkosírásban használsz 2* olyan hosszú inputot, aztán ugyanott vagyunk.

I am having fun staying poor.

(#50) Thrawn


Thrawn
félisten

Dobjuk fel a témát egy 16 qubit-es cuccal :D

Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.