Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Hali
Van olyan egyéb technológia vagy fejlesztés ,kutatás amely nem a bináris számrendszert használja
"számítógéphez"?

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#52) Komplikato válasza Thrawn (#50) üzenetére


Komplikato
veterán

"Szakértők szerint kétséges, hogy a mágneses tér fokozatos változtatásával működő rendszer képes lehet-e nagy méretekben gyorsan működni. Túl szép ahhoz, hogy igaz lehessen, idézik a gép terve kapcsán az ismert szólást. "
Lehet én vagyok analfabéta, de mint ha lenne két másik módja a kvantumszámítógépnek, ebből egyik optikai, ahhoz nem kell szupravezető.

És akkor ez most hogy működik? Tartalmazza az összes létező megoldást, minden létező műveletre és az Unitér Mátrix az ő "programja" ami "kiválasztja" a nekünk szükséges megoldást? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#53) coscom


coscom
csendes tag

Itt lassan egy éve csönd van? Hova lettetek?

(#54) coscom


coscom
csendes tag

Miért nem láttam én a topik végén?
Igaz, akkor sincs itt nagy mozgás...

[ Szerkesztve ]

(#55) coscom


coscom
csendes tag

Levelezőlista kvantummechanika és kvantumszámítógépek témakörben.
Jelentkezés:
quantum@mailbox.hu

(#56) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Optical Chip Enables New Approach to Quantum Computing
A quantum walk-ot hogyan lehetne magyarra fordítani?

(#57) musculus


musculus
tag

Pörög a topik, mint állat!

Az IBM szerint 15 év és gyakorlatban is találkozhatunk kvantumgépekkel.

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#58) #95904256 válasza musculus (#57) üzenetére


#95904256
törölt tag

A napokban botlottam bele, de már 2011 óta kereskedelmi forgalomban kapható a D-WAVE ONE, 128 qubit-es processzorral. A teljesítménye ugyan eltörpül egy mai számítógéphez képest, de arra jó, hogy megismerkedjen vele az ember. Na meg egy szobaméretű és 10.000.000 USD értékű gépet csak egy-egy gazdagabb kutatóintézet vagy egyetem engedhet meg magának...
D-WAVE System Inc.

[ Szerkesztve ]

(#59) Barras


Barras
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van hova fejleszteni magunkat. Egyenlőre csak annyit tudtam leszűrni magam részéről, hogy eddig is alig bírtam képbe helyezni magam a hardverek fejlődésével s általuk generált információs sebességgel, de ha a kvantumszámítógépek megjelennek, akkor tuti agy kisülést kapnék, ha szervizbe behoznának egy gépet tesztelésre...kvantum alapokat igencsak be kell vésni a kobakba, hogy tudja az felhasználó/szervizes a gépet a maga szintjén kezelni...
Hírek a innen onnan hétköznapi nyelven:
[link]

Egy kis háttéranyag:
[link]
[link]
:Y :F
S mindazoknak kik ezen a fejlesztésen vannak: :R

(#60) Komplikato


Komplikato
veterán

1,5 millió forintért adják majd az első asztali kvantumszámítógépet - HVG Tech

"Elkészítette asztali kvantumszámítógépének második generációs változatát a Shenzhen SpinQ Technology nevű kínai startup. A cég kereskedelmi forgalomban is megjelenteti a 2 kvantumbites feldolgozásra képes eszközt, noha éppen emiatt igen sokat kérnek majd érte: a masina 5000 dollárba, nagyjából (nettó) 1,5 millió forintba fog kerülni."

Elmúlt pár évben egyre gyanúsabbak nekem a kínaiak. Quantum Computing terén egyre törnek előre, lehet lassan már az ausztriai kollégák se kellenek hozzá?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#61) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.