Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14826) King Unique válasza B.Á.L.!.N.T (#14825) üzenetére


King Unique
titán

Vsz az, de van, h napok alatt romlik az állapota, van h hónapokig kihúzza romlás nélkül, ennél kit tudja... :F
Gariztatás elvileg 0 %-os kondicióra csökkenésnél van, v akkor, ha a gyári tesztprogram nem fut le, hibát dob.
Továbbá boltja válogatja, van ahol ügyfél orientáltabbak és már kis hibára is készséggel cserélik, van ahol kötözködnek és HDS állapotjelentést el se fogadják... De azt a + garit mindenképpen érdemes kihasználni, egy ugyanilyenre cserénél már vsz az újabb Elements-et adnák, de az megint ki tudja milyen. A My Book megbízhatóbb, v ha van rá lehetőség, akkor levásárolni az árát, pl. megvenni külön vinyót és hozzá házat, 3,5 colosba az a megoldás kicsivel jobb.

(#14828) King Unique válasza B.Á.L.!.N.T (#14827) üzenetére


King Unique
titán

Azt is egy megoldás ;] , de előtte ments le róla mindent. :K
Túláramot nem szeretik (akkutöltő...), rázkódást, esést se, volt itt aki garisztatás előtt mélyhűtőbe tett (h letapadjon az olvasófej) egy 2,5" Adatát, aztán utána párxor földhöz vágta biztos, ami biztos alapon. :D

(#14831) King Unique válasza _stick_ (#14830) üzenetére


King Unique
titán

2,5": [link], [link]

3,5": [link], [link]

(#14833) King Unique válasza Btx-001 (#14832) üzenetére


King Unique
titán

Toshiba MQ01ABD100, de előfordul néha Samsung Seagate Spinpoint ST1000LM024 vinyóval is. 1 TB méretben a legtöbb Adatánál, de más gyártóknál is ezt a kettőt szokták alkalmazni.
Nem rossz a HD710, de rövid hozzá az USB kábel ls csatlakozó aljzata is kilazult egyeseknél, ami érintkezési problémákat okozott.

(#14835) King Unique válasza Btx-001 (#14834) üzenetére


King Unique
titán

HD Sentinel Lemez infóknál talán kiírja, de vsz Toshiba lesz benne. :K

(#14838) King Unique válasza Flickering (#14837) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően azt tudom mondani, amit néhány hsz-el korábban [link].
3,5"-osban jó a 2 TB WD Red + Sharkoon Rapid-Case USb 3.0 kombó, de másik topikban olvasni hsz-eket, neked inkább 2,5"-os USB tápos megoldás kéne, abban is van 2 TB, de az nem jön ki 25k-ból.
Ajánlások alapján, meg rá tudsz keresni xy webshop kínálatában. :K

(#14840) King Unique válasza spidersoft (#14839) üzenetére


King Unique
titán

SSD részhez nem tudok hozzászólni, AHCI be van kapcsolva nálam is, nálad lehet drver gond lesz, frissíteni kell.
Dokkolókkal sok probléma szokott lenni, illetve mivel csak USB2 van a dokkolón, vezérlője HDD kezelést 2 TB-ra limitálja, eSATA-n tudna 4 TB-ost is kezelni, ahogy Sharkoon oldalán is említik [link].
Lemezkezelőt kéne megnézni, ott látszik-e a 3 TB-os HDD, ha azt beletéve csatolod a gépre, mert azt nem írtad sikerült e particionálni (GPT-re), mert elvileg Win7 x64 és lapod is támogatja a nagyobb vinyókat, utóbbi elvileg UEFI-t is tud :F
Ez a hotswap dolog elvileg működhet külön külső program nélkül is, de ilyen célra szokták ajánlani a hotswap programot.

(#14842) King Unique válasza spidersoft (#14841) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ez ügyben SSd topikokban, illetve itteni HDS topikban kell kérdezni!
Attól a TRIM meg működik, csak HDS-ben van driver miatt a kavarodás [link]

(#14844) King Unique válasza gery08 (#14843) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem lassabbak olyan sokkal azok se, célodnak bőven megfelelne, a kérdés mennyire sokat lenne használva, mert melegedés véget előnyösebb az aluház és strapabíróság nagyban függ benne lévő vinyótól is.
My Book is 5400 RPM-es, háza műanyag, de legalább van rajta szellőzőnyílás, My Passportok háza zárt műaynag, de azért azok se szoktak megfőni, nyári hónapok a kritikusak főleg. Notivinyók sokat kibírnak, My Bookban Caviar Grren van, de a RED egyértelműen tartósabb.

Sebesség:

• WD My Passport Ultra 1 TB (2 TB is kb uaz, abban is 500 GB-os tányérok vannak, csak nem 2, hanem 4) [link]

• WD My Book Essential 2 TB ( 2 x 1 TB tányér) [link]

•WD RED 2TB (wd20efrx, 2 x 1 TB tányér) + Sharkoon Rapid Case USB3 [link]

[ Szerkesztve ]

(#14846) King Unique válasza gery08 (#14845) üzenetére


King Unique
titán

Igen, régebbi 1 TB-osok valóban előfordultak Black-el, de manapság már nem jellemző :N , Green van mindegyikbe.
50 fok kicsit sok, de még elmegy, 55 -60+ a kritikus, illetve 7200-as alapban + 4-5 °C-t jelenthet. Mi lesz majd nyáron, akkor mennyi szokott lenni...?

(#14848) King Unique válasza gery08 (#14847) üzenetére


King Unique
titán

A topikban főként a régi Essential sorozattal vannak tapasztalatok, az új sem lehet rossz, abban már fix az új 1 TB-os tányérokkal szerelt Green-ek vannak, mert Essential előfordul 667 GB-ossal és 1 TB-ossal is, valamint az újhoz a Smartware progin kívül jár a Acronics szoftvere is, ami alkalomadtán hasznos lehet.
Tehát inkább az újabbat. :K

(#14851) King Unique válasza GU-81M (#14850) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Korábbi hsz-emben találsz egy kis ajánlót, 3,5"-os jobb választás lehet TV-s célra, a fix tápellátás és kikapcsológombja miatt, ha folyamatosan rá lenne dugva. Viszont ezekbe 1 TB alatt nem érdemes vásárolni, sőt inkább már 2 TB+.
Ha mégis s hordozható 2,5"-os kellene, akkor arra nem árt figyelni, h TV a sima 5 V 0,5 A USB IN port nem biztos, h elég áramot ad neki, az 5 V 1 A HDD IN, viszont már igen.
Seagate-ek külsőbe nem igazán a legjobbak, főleg az az Expansion széria, ami hasonló a WD Elements-ekhez, kevésbé megbizhatóak. Találsz jobb alternatívákat a fenti linkekben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14854) King Unique válasza Poo (#14853) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Dokkolókkal kevés itt a tapasztalat, inkább főként gyári külső vinyókkal és külső HDD házakkal.
Én ilyen dual bay megoldásokat még nem próbáltam, de lehet csak beállítás kérdése az egész.
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja és HDD probléma (nem adatmentés) topikokat tudom javasolni.

(#14857) King Unique válasza Viki84 (#14856) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég kérdeztek hasonlót: [link] --->válasz : [link] ---> eredmény: [link].
Természetesen XP-vel és USB 2.0 porttal is működnek. :K

(#14858) King Unique válasza Viki84 (#14856) üzenetére


King Unique
titán

"Samsung tv-vel is lenne használva felvételre"

Felvételkor a TV regisztrájla a külső USB-s eszközt, saját védett fájlrendszert alakít ki rajta, ami utána PC-n nem lesz használható, mert oprendszer nem fogja felismerni :N Tehát, ha ilyen célra lesz, akkor erre figyelj oda, mert ha XP-n is szeretnéd használni, akkor pl. 2 partícióra kell bontani és felvételkor csak az egyikre rögzítesz, a másikat "elvileg" utána látja PC is, de biztonságosabb megoldás ilyen célra külön külső vinyót fenntartani.

[ Szerkesztve ]

(#14860) King Unique válasza Turbo B. (#14859) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem átmeneti készlethiány lehet, mert valóban alig találni vhol, én is hirtelen csak ebben a webshopban leltem rá [link], de elő kell rendelni x hétre itt is..
Viszont, ami a másik gond, h a 2 TB-os Passport Ultra = 21 mm vastag, így nem fog beleférni :N , nekem még 1 TB Essential SE Passportom van, az 18 mm vastag, de annál is ki kellett szedni a kis műanyag ékeket [link], mert alapból a 15 mm-es vastagságú Passportokra van méretezve. Szerintem az a + 3 mm már sok lenne, enyém így is már elég passzosan van benne.
Tehát az 1 TB Passport Ultra menne csak bele, a 2 TB-os eléggé necces...

[ Szerkesztve ]

(#14861) King Unique válasza King Unique (#14860) üzenetére


King Unique
titán

Másik alternatíva:

• veszel más tokot, ebbe, v egy ilyenbe már bele fog férni. De strapabíróság terén szerintem jobb egy kemény Case Logic tok, ami, amiben van leszorító pánt is és kényelmesen elfér benne kábel is, mert az elsőnek linkeltnél elég szűkös a hely (olyanom is van :) )

• ott a My Passport Slim, abban a 2 TB-os is csak 18 mm vastag, ha van rá keret, akkor egy olyat beszerezve nem lenne gond Nomadban se.

Viszont most nézem WD oldalán, h kiegészítők között már nincs ott a a Nomad [link], lehet alakítanak rajta vmit, h az új, vastagabbak is beleférjenek és vsz ez lehet az igazi oka a készlethiánynak is...

[ Szerkesztve ]

(#14863) King Unique válasza Turbo B. (#14862) üzenetére


King Unique
titán

OK. :K
Különben jó ez a Nomad, elég frankón ki van belül bélelve ütéselnyelő, rezgéscsillapító elemekkel. Van a piacon több gyári 2,5" ütésálló külső HDD is, de ez a tok vsz nagyobb védelmet ad.
Annyi hátránya van csak, h ebben használva a méret kicsit nagy és van egy kis súlya, de annyira nem vészes, ami inkább az, h nyáron jobban melegszik benne pár fokkal a Passport, de igaz műanyag házban amúgy is.

Nem tudom mit terveznek WD-nél Nomaddal kapcsolatban, mikor lesz megint újra elérhető, de ha veszel egy Case Logicot, az is bőven jó megoldás.

(#14865) King Unique válasza Turbo B. (#14864) üzenetére


King Unique
titán

Ja, értem, akkor már van Nomaddal tapasztalatod. Nem tudom milyen típusú és milyen vastag Passportod van, de láthattad, h számítanak a mm-ek a tok belsejében.
Tárhelyből pedig sosem elég, ez örök igazság... :K

(#14867) King Unique válasza Louro (#14866) üzenetére


King Unique
titán

Jók a WD My Passportok, kiforott széria. :K
Viszont Samsungok se rosszak, nagyobb méretekben (1,5- 2 TB) annyi előnye van, h a kilapított 3 x 667 GB tányéros Spinpoint M9T vinyók vannak benne, ami vékonyabbak, minimálisan gyorsabbak. A nagykapacitású Passportokban a 4 x 375 / 500 GB tányéros WD20NPVT/-NPVX HDD-k vannak, amik vastagabbak (15 mm) ezáltal.

Továbbá mind2-nek nem hagyományos SATA csatlakozója + SATA-USB átalakítója van, hanem közvetlenül a NYÁK-ra van integrálva az USB csatija [link], ami egyrészt jó (kisebb hosszméret, áramigény minimálisan kisebb), másfelől rossz (nem tehető át másik rackbe, ha megsérül a csatlakozó, az cinkes..).

Programok terén min2-höz jár egy komolyabb kis pakk, amiben van drive diagnosztikai rész, backup, titkosítás stb., a WD-é kicsit komolyabb.
+ TV használatnál érdemes ezekre odafigyelni [link], [link].

(#14870) King Unique válasza füstike (#14869) üzenetére


King Unique
titán

Igen a 2,5" WD-k NYÁK-ra integrált USB csatlakozóval rendelkeznek, aminek fentebb is megemlítve, van azért nagatívuma, viszont rendeltetésszerűen használva, nem feszegetve, nem szokott csak úgy tönkremenni, kontaktos lenni. :N
A régebbi USB2 micro-B csatis Passportoknál voltak néha kontaktgondok, volt aki csatlakotót beletörte aljzatba, de az új USB3-as szériáknál kevésbé jellemző. Nekem is van kb.2 éves USB3-as Passportom én szerencsére nincs vele ilyen téren gond, szerencsére... :)
A régi Passportok voltak sima SATA HDD + külön SATA-USB átalakítósak, mint egy alap külső HDD ház, az újaknál a hardveres titkosítás miatt is integrálják NYÁK-ra, h ne lehessen egy másik házba áttéve a vinyót, csak úgy kiiktatni.
HDD probléma (nem adatmentés) topikot, illetve ottani adatmentő szakitl - liksoft - tudom ajánlani, valamint vidéken hoember 2 vállal HDD-elektonika tákolást.

[ Szerkesztve ]

(#14872) King Unique válasza füstike (#14871) üzenetére


King Unique
titán

Akkor neked még a régi USB2-es Passport Essential van, Micro-B csatival [link] :F Az újabb USB3-asoknál is Micro-B van, de az vasz jobban bírja a strapát. A régi 2.0-ás szériát pedig szidták emiatt, ahogy fentebb is említettem...
Vannak külső HDD házak és akad gyári kompaktba is olyan, amelyiken Mini-B, vagy A típusú csatlakozó van, azok stabilabbak valamelyest. [link]

(#14875) King Unique válasza bozont (#14873) üzenetére


King Unique
titán

Általánosságban a gépbe érdemes + adattár vinyót tenni, mert az úgy stabil, de ha már van bent 2 (2 és 3 TB?), akkor azokról lementeni, átpakolni a cuccot az újra is kicsit macera. De, ha van hely harmadiknak, akkor az lenne a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás. :K
Persze külső USB-s HDD is jó elképzelés [link], 2,5"-osban jelenleg 2 TB (4 TB is van, de az drága) a max tárhely, ha az elég, akkor meg lehet próbálni.
Oda kell figyelni rá, h ne érje esés, ütődés, ne melegedjen túl, főleg a most következő nyári hónapok alatt.
Ezért mondtam, h a gépbe téve, ahol stabilan van rögzítve, kap hűtést jó esetben, vannak a legjobb helyen, de a külső használat is bejáratott dolog manapság.

(#14877) King Unique válasza bozont (#14876) üzenetére


King Unique
titán

Jó, én lebeszélni se akarlak külső vinyókról :N , mert tényleg praktikus és kényelmes megoldás, de eleve akkor érdemes venni, ha vki határozottan fizikálisan külön helyen szeretné tárolni adatait, hordozni A--->B-be, v mert gépébe már nincs hely, laptopja van stb.
Rezgéscsillapításra vannak spec. HDD beépítőkeretek, vinyó topikban biztos tudnak segíteni, ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#14879) King Unique válasza zazahoho (#14878) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5"-os kell, itt találsz néhány alternatívát [link]. Jók a Passportok és Samsung se rossz, de ezeknél NYÁK-ra integrált USB csatlakozó van [link], de nem attól még ajánlottak.
Tehát, v ezek (inkább WD), v más kompakt, esetleg külön megvenni vinyót és hozzá házat. :K

(#14882) King Unique válasza zazahoho (#14881) üzenetére


King Unique
titán

A mai kapitalista gazdaság és néhány bónusz velejárója (költséghatékony gyártás = sok esetben xarabb minőség; tervezett elavulás) révén manapság nem igazán lehet " legtartósabb, legmegbízhatóbb" termékekről beszélni, külső HDD fronton se.. :N
Megbízhatónak mondottak külső vinyóba a WD-k, de azoknál is ugyanúgy fordulnak elő gyári selejtek stb.
Belsőleg 2,5" 1 TB-soknál szinte egy kaptafára épül nagyon sok, 2 tányéros HDD, ASMedia / JMicron vezérlő stb.

Ha nagyon biztosra akar menni vki, akkor érdemes jó hőelvezetés, szerelhetőség miatt külön külső alu HDD házat venni Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja, és abba az átlagnál strapabíróbb vinyót venni, mint amilyen a WD RED széria, ami elérhető 2,5"-os méretben is [link].
Általánosan meg elég a fenti linkekben említettek valamelyike, akár egy My Passport, de 100 %-os garancia a megbízhatóságra nincs egyiknél se...

(#14880) jacksonfive: most nem azért, de gondolom külső USB-s HDD-ről van szó, amit a felmásolás idejére nem lenne egyszerűbb rádugni a PC-re, aztán vissza TV-re, v annyira helyhez kötött, gyakorta kéne oda-vissza másolgatni :F
USB valóban kilőve, mert a max kábelhossz, aminél még nem gyengül drasztikusan az adatátvitel, USB2-nél 4,5-5 m, USB3-nál 3 m.
Vezeték nélküli megoldás lenne jó, de akkor ahhoz olyan ház kéne, amin van (Gigabit) Ethernet csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#14885) King Unique válasza Dolby (#14884) üzenetére


King Unique
titán

ilyenkor érvényesíthető igen :K , regisztrálni kell a WD honlapján [link] és azon kersztül történik az RMA-ügyintézés. Azt nem tudom pontosan, h ilyenkor amcsiba kell küldeni, v vmi helyi márkaképviselet / szervíz felé, talán az utóbbi: [link]. Ha jól nézem van Lengyelországban is szervizük, ami ebből a szempontból jó.

De persze érdemes inkább vétel előtt olyan honi boltban megvenni, ahol megadják rá a 3 évet (akad), illetve jó volt a javaslatod, jók az Ultrák :K

(#14887) King Unique válasza DrojDtroll (#14886) üzenetére


King Unique
titán

Pendrive-ról könnyű bootolni, viszont külső HDD-ről már macerásabb, lehet néhány buktatója, főleg Windows esetén...csak néhány leírást tudok mellékelni [link], [link], [link].
Linux futtatása esetén talán jobban összehozható a dolog, illetve , h sebesség is normális legyen USB2-nél gyorsabb portra célszerű dugni, de USB3 esetében, ha a rendszerbe nincs beépítve az USB3 drivere, az is szívás...ilyen szempontból jó a Win8, amiben gyárilag benne van, Linuxokat nem tudom, illetve telepítőbe is lehet integrálni, de macerás az is.

(#14889) King Unique válasza mr.krizsi.69 (#14888) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk kicsit extrém kérés egy ilyen fórumon, de előbb szerintem írd le, mi lenne a problémád, akár screenshotokat, fényképeket is tehetsz be, ha olyan jellegű és megnézzük.Nem hiszem, h szimplán szóban annyival jobban el lehetne mondani (max Skype-on megmutatva), főleg, h ha vmi összetettebb dologról van szó, pl. sokkal többet ér egy screenshot. Ha vmi bizalmas jellegű, akkor meg privátban kérdezz, akár engem is!

Ha csak a szokásos, "milyet vegyek" jellegű kérdésed lenne, akkor első körben ezt tudom ajánlani [link].

(#14891) King Unique válasza mr.krizsi.69 (#14890) üzenetére


King Unique
titán

Gyári külső vinyók, mint a Verbatim Store 'n Go (ha az) gyárilag előformázottak FAT32, v NTFS-re, felesleges volt formázni...Mivel TV, Windows e kettő fájlrendszert kezeli, vélhetőleg vmi másra lett formázva, pl. Ext3/ 4.
Ez pont az az eset, ahol jó lenne vmi screenshot (lemezkezelő?). Ilyenkor külső particionáló progikkal - MiniTool, Easus, magyarul is tudó Aomei Partition Asisstant - tudod visszaformázni a fentebb említettek valamelyikére, célszerű az NTFS. Pl. Aomei-ben [link] a legegyszerűbb. :K

[ Szerkesztve ]

(#14893) King Unique válasza DrojDtroll (#14892) üzenetére


King Unique
titán

OK. :K
Ha sikerült összehozni a linkben szereplő, v más módszerrel, majd beírhatod ide is a instrukciókat, mert külső vinyóról bootolást kevesen próbálnak, viszont egyre többet kezdenek érdeklődni ezen megoldás iránt.

+ szerintem Linux topikoban is kérdezz rá, mert ott még inkább többet tudnak segíteni, külső progis megoldásokat javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#14896) King Unique válasza mr.krizsi.69 (#14895) üzenetére


King Unique
titán

Akkor sikerült átalakítani, átformázni a partíciót NTFS-re, előtte milyenen volt amúgy :F
Screenshot kellene főablakról és SMART tábláról decimális adatmezővel, anélkül látatlanba nem sokat lehet mondani.

(#14899) King Unique válasza DrojDtroll (#14898) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit bővebben, nem kellett mókolni semmi extrát :F
Milyen Linuxot tettél rá, illetve ha azt, akkor csak simán kiválasztottad BIOS / UEFI-ben boot sorrendnél USB HDD-t, aztán restart és ment külső vinyóról lazán, az jó ? :K
Akkor vsz oprendszer függő is a dolog, mert Windows-oknál kicsit macerásabb a helyzet.

(#14901) King Unique válasza DrojDtroll (#14900) üzenetére


King Unique
titán

Akkor örülök, h sikerült összehozni. :C
Vsz, ahogy írtam rendszerfüggő is, Linuxoknál amúgy is van mindenféle futtatási, live stb. mód, gondolom ilyen téren is rugalmasabbak.
USB2, v USB3 portról futtatod, mert utóbbinál néha szokott gond lenni felismeréssel, előbbi meg nyilván lassú??

[ Szerkesztve ]

(#14904) King Unique válasza myke009 (#14903) üzenetére


King Unique
titán

Először USB tápproblémára gyanakodtam volna (ha 2,5"), de ha USB3 portban se megy, akkor vsz nem az a gond.
Meg kéne nézni lemezkezelőt, h ott látszik-e, mert lehet egyszerűen csak betűjelet kell hozzárendelni, illetve eszközkezelőben OK e minden.
Ledobni szokta még alaplapi vs. külső vinyós vezérlőchip inkompatibilitás miatt is, de inkább USB3-nál fordul elő gyakrabban, illetve főként menet közben.

Azt nem írtad, h milyen külső vinyóról van szó, milyen állapotú maga a háza, kábele, vinyó benne (HD Sentinel?), új / használt stb. :F Mert ezek mind fontos paraméterek lennének a további diagnosztikához.
Felismerés alatt mit értesz pontosan, felpörög--->megjelenik a meghajtó ikonja, aztán eltűnik és leáll maga a drive is?? Mert ilyenkor lehet vezérlője szállt el, v csak USB kábel csatlakozó-aljzata lazult ki és nem tökéletes az érintkezés.

[ Szerkesztve ]

(#14906) King Unique válasza lukacr (#14905) üzenetére


King Unique
titán

Ez részben ok, de kérdés melyik, illetve mikori :F Illetve én használok Win7 /8 /8.1-et felváltva, mindre fel van pakolva folyamatosan az összes Win update és még szerencsére nem ütköztem bele soha ebbe a hibába :N. Ha volt is ilyen update, azóta már gondolom javították.
Másik dolog, ami okozhat kavarodást, ha nem eredeti az OS, hanem virágbolti verzió, de akár vmi hibás driver is bekavarhat...

[ Szerkesztve ]

(#14908) King Unique válasza lukacr (#14907) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad milyen oprendszer (W7?), de én csak magam, környezetem példáját tudom mondani, ott, ha folyamatosan felpakolja az ember az update-eket, akkor ilyen jellegű hiba nem nagyon szokott előfordulni.
A virágbolti, meg virágbolti...sajnos "okosítók" sokszor okozhatnak mindenféle megmagyarázhatatlan, fura jelenséget, esetedben vsz az a fő oka, v vmi rossz driver.
Ubuntu meg nyilván más (+ eredeti :D ), de alapban egy eredeti Windows OS-el sem szokott ilyen téren gond lenni.

Tehát fentire esetre visszatérve, ha nála is okosított verzió van, akkor vsz az a gond, ha eredeti, akkor meg azok a hibák jöhetnek számításba, amiket felsoroltam.

[ Szerkesztve ]

(#14911) King Unique válasza Buster17 (#14909) üzenetére


King Unique
titán

Lehet regisztrálni a Smartware / Drive Utilities programból is közvetlenül, ott hozzárendeli Passport külső vinyót egyből, v online is megteheted, de az kicsit hosszadalmasabb,+ meg adni külön a drive hátulján lévő sorozatszámot is [link].

(#14910) myke009: akkor ez magyarázatot ad mindenre..

[ Szerkesztve ]

(#14913) King Unique válasza Zola007 (#14912) üzenetére


King Unique
titán

Pedig külső vinyó is USB3 és a korábbi modellekben lévő WD10TPVT vinyó azért tud 90 MB/s körül [link], v még többet is.
Ezek gyárilag úgytom FAT32-re vannak formázva, ha áttolod NTFS-re, az nem javít rajta vmit ? Illetve azt kéne megnézni nyers szintetikus olvasási-írási teszteknél (HD Tune / CrystalDiskmark) mit tud abban az USB3 portban.
Azt nem mondtad hogyan mérted azt a 36 MB/s-et, de az evidens, ha pl. TC / Windows explorerben, akkor csak nagyméretű fájlokat másolja gyorsan, apróknál eleve visszaesik a sebesség.

Olyan is előfordul, h ha egyszerre be van dugva több eszköz, akkor megoszlik az USB port sávszélessége, de van, h oprendszer, 1 hibás driver kavar be...Eszközkezelőben minden ok, rendesen felismerte Transcendet?
Win8-ban gyárilag benne az USB3 driver, de pl. Win7-nél ajánlott azt is frissen tartani.

[ Szerkesztve ]

(#14916) King Unique válasza De4d (#14914) üzenetére


King Unique
titán

Az a fényes fekete USB 2.0-ás gondolom. Attól függ, mennyire van jó állapotban kívül, belül (HD Sentinel SMART képet decimális adatmezővel betennél?) :F
Összehasonlításképpen, egy új USB3-as Passport Ultra 23k körül van, szerintem ezt, ha jó állapotban is van, max 10-15k-ért tudnád elpasszolni hozzáértő vevőnek. Gari is már gondolom lejárt rajta.

(#14915) mis69: leállítást alapvetően, a benne lévő vezérlőchip szabályozza, határozza meg, gyári külsők márpedig úgy vannak beállítva, h leálljanak x perc után. Külső vinyókhoz, főleg a gyári kompaktokhoz szoktak adni programokat, amiben sok egyéb mellett az üresjárati kikapcsolási időt is lehet állítani, Goflexhez nem adtak?

[ Szerkesztve ]

(#14918) King Unique válasza De4d (#14917) üzenetére


King Unique
titán

Ezért mondtam, h dobhatnál egy HD Sentinel screenshot a főablakról és a SMART tábláról (decimális mezővel), h lássuk milyen az állapota.
5k-ért eladni nyilván hülyeség, 10-15k inkább. A belsejében WD10TPVT vinyó van, amit már nem is nagyon kapni, de, ha azt vesszük, h natúrba egy 2,5" 1 TB notivinyó, pl. az újabb WD10JPVX 17k. akkor előbbi ár, még, ha használt is, de reális érte.

SSD-nél nyilván jóval lassabb egy 5400-as notivinyó, 7200-as se ér fel vele, vannak hibriyd modellek, HDD + SSD cache, v SSHD stb., de azok meg drágák, inkább akkor már SSD-t érdemes venni.
Bootolni elvileg lehet róla, de macerás [link], oprendszer függő is, Linuxokat könnyebb rá felkapatni [link]. Viszont ennél, mivel csak USB2-es, kicsit lassú lesz a dolog...
De inkább adattárnak valók ezek elsődlegesen!

[ Szerkesztve ]

(#14920) King Unique válasza De4d (#14919) üzenetére


King Unique
titán

OK.
Mármint nem vagy gépközelben, v mi, mert HDS leszedheted ingyen [link], a free verzió is mutatja alapadatokat, SMART-ot.

(#14923) King Unique válasza Peczek (#14922) üzenetére


King Unique
titán

USB 3.0 hivatalosan ajánlott max. kábelhossza 3 m, USB 2.0-nál 4,5-5 m, USB 3.1-nél már csak 1 m.
Ezektől akár el lehet térni felfele +ba, de akkor a jelerősség (drasztikusan) esni fog és csökken az átviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#14926) King Unique válasza Zola007 (#14925) üzenetére


King Unique
titán

Na fene, ebben is már variálják, gondolom Seagate's Momentus ST1000LM024..
Márpedig, ha nem az USB2-es 25H2, hanem az USB3-as 25H3, akkor süvítenie kéne 3.0-án.
Esetleg tudnál dobni egy screenshotot eszközkezelőről, kibontva a megfelelő helyeken, ill HD Sentinel Információk fül Lemez infók részéről, h lássam mi a VID PID száma :F

Olyan még előfordulhat, h a gép alaplapi (milyen?) és a külső vinyó USB3 chipje inkompatibilis egymással, de ilyenkor főként menet közbe dobja el a kapcsolatot. Volt rá példa, h más USB3 külső HDD-t is csak USB2 módban kezelte a rendszer, de ezeket többnyire driver update simán megoldotta.
Tehát elvileg oprendszeredben nincs elmókolva semmi, driverek rendesen vannak felrakva, chipset driver is ok.
Ehhez Y USB kábelt adnak, ha mind2 végét bedugod úgy sem megy rendesen, mert van amelyik érzékeny erre?

Ha ugyanabban a hátlapi USB3 portban más külső vinyó megy USB3 sebességen, akkor Transcenddel lesz a gond, meg kéne nézni másik gépen is, ha ott se megy rendesen ----> vissza gariba, jobbat nem tudok.

(#14928) King Unique válasza Zola007 (#14927) üzenetére


King Unique
titán

Pedig a korábbi 25M3-hoz Y kábelt adtak (ha 2.0-ban is használja olykor az ember) és WD vinyós volt, akkor az újabbat már jól megvariálták. Ez még lila, v már kék előlapos?

Ilyen USB3 sebességgondoknál BIOS / UEFI-ben szokták megnézni, h engedélyezve van-e USB eszköz, adott vezérlőben a támogatása, Win7 esetén USB3 driver fel van-e rakva, ill frissítve van-e, nem ütközök-e más USB-eszközökkel --->eszközkezelőben többi átmeneti letiltása, v eltávolítása.
Viszont, ha más külső periféria kifogástalan sebességgel megy ugyanabban a portban, akkor vsz minden rendben lehet előbbi téren. Hibakeresés céljából ezért kéne másik gépen is kipróbálni, ha van rá mód.
Olyan is előfordul, h partcióval van a gond, az okoz lassulást és egy esetleges újraformázás/ újrapartícinálás után gyorsabb lesz, de azt mondtad ezen már túl vagy.

Milyen pontosan a másik külső vinyó?

[ Szerkesztve ]

(#14930) King Unique válasza Zola007 (#14929) üzenetére


King Unique
titán

Arra gondoltam, csak M-et írtam... , olyan is van, előbb azt is külön USB DC tápkábellel dobálták, most meg Y kábellel, a H szériát Y-nal, most meg szimplával, jól megkavarták... :)

Ha nem tudsz máshol rákukkantani, akkor HDD probléma (nem adatmentés) topikot tudom még ajánlani, hátha tudnak segíteni.
Csak ilyenkor az a gond, h egyrészt nem tudni oprendszerben van-e hiba, mert akkor egy esetleges reinstall talán segíthet, de csak ezért nyilván nem feltétlen éri meg. Másrészt, ha 25H3P-vel, akkor az csak másik gépen derülne ki, mert gariztatásnál vsz kipróbálják és, ha ott jól működik, akkor nem biztos, h kicserélik .

(#14935) King Unique válasza west76 (#14933) üzenetére


King Unique
titán

Ez így kevés infó.. .először is, pontosan milyen Samsung, maga a drive jó, HD Sentinel mit mutat rá (screenshot főablak + SMART), másrészt nem volt rajta vmilyen titkosítás (Truecrypt, saját Secret Zone, v Drive Manager progija) :F
Ilyenről még nem is hallottam, h megnyitva, belépve mappákba akarja formázni, általában akkor akarja, ha nem ismeri fel rendesen Windows, v sérült a külső drive fájlrendszere.
Ha vinyó és fájlrendszer ok, titkosítás sincs rajta, akkor esetleg meg lehet próbálni saját tulajdonba vételt [link]

(#14934) Wizard8: először valóban azt kéne eldönteni, h szükséges-e külső vinyó és nem egyszerűbb-e PC-be tenni + 1 HDD-t? Ha szükséges, akkor ebben [link] találsz alternatívát 3,5"-os megoldásra.

[ Szerkesztve ]

(#14938) King Unique válasza west76 (#14936) üzenetére


King Unique
titán

Igen, vinyó állapota nem a legjobb, gyenge szektorok vannak rajta, amik még nem kerültek javításra, v áthelyezésre a tartalék területre, + önteszt se futott le.
Ez alapján döglődik a külső vinyó (320 GB Samsu M / S vmi), ezért akarja Win formázni...amit lehet le kell róla menteni. Teljes verziós HDS-ben, lehet javító teszteket csinálni, felületet újrainicializálni [link], de az legyalul róla mindent, tehát ezt mérlegelni kell előtte.

(#14937) Wizard8 : külső vinyó, v külső rack + HDD is jó, uaz. Ami van a linkben pl. Sharkoon ház, az nagyon jó. :K Megbízhatóságra nincs garancia :N , max azzal lehet növelni, ha vmi strapabíró, jobb szériás HDD-t vesz az ember, mint amilyen a WD Red. Az ráadásul folyamatos 24/7-es üzemre tervezett NAS vinyó és a Sharkoon is full alu, így megfőni se fog benne.

(#14941) King Unique válasza Zenebohoc (#14940) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a linkben van alternatíva 3,5"-os megoldásra, de 100 %-os megbízhatóságra manapság nincs garancia... :N
Max annyit tehetsz, h pl. átlagnál strapabíróbb vinyót veszel, mint amilyen a WD Red széria és azt belerakod egy jó alu rackbe, mint a Sharkoon Rapid-Case. Alapjában véve jók a WD My Bookok is, de azokban Caviar Green van és műanyagházasak, tehát előbbi párosítás azért mégiscsak jobb valamivel.

My Bookot a My Cloudal nem igazán érdemes összehasonlítani :N , mert utóbbi már NAS, nyilván, ha vkinek célirányosan olyan képességekkel megáldott külső adattár kell, akkor eleve azt veszi. A Mac széria, meg dizájn és csatlakozók tekintetében igazodik Apple gépeihez, talán kidolgozás minősége tekintetében jobbak (pl. aluház), mint a sima My Book, viszont előbbi paraméterekért jelentős felárat kell értük fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#14943) King Unique válasza Zenebohoc (#14942) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :K
Akkor, melyik megoldást választod ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.