Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4791) noezmegmi válasza King Unique (#4770) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm! Ha hamarabb találom meg ezt a fórumot, nem veszek feleslegesen [Gembird EE2-U3S-2 külső ház]. Mondjuk amit linkeltél az nagyon érdekes [#4564 A-hole]
Nem igazán vagyok fórumos, ha elrontom a linkelést akkor elnézést kérek.
Két kingstone UV500/240 most [EE25-XA6 USB 3.0 ALINE BOX] ilyet rendeltem.
Igazából az átlag emberek nem tudják, nem is ismerik mire kell figyelni mitől jó egy külső ház amiben SSD-t pakolunk. Amiről kevés információ van az egy [ADSA-1S6 USB 3.0 - 2.5" HDD SATA] Hozzá nem értők csendes nyugalmával rendeltem egyet :C Valamire csak jó lesz alapon :) amint kibogarászom mivel kell tesztelni akkor megosztom a tapasztalatot.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4797) noezmegmi válasza King Unique (#4794) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm és igazad van egy újraindítás pár dolgot megoldott. Amit nem értek a AXAGON EE25-XA6 kingstone UV500/240 nem látja a gyári Kingstone Manager program igaz exFat volt rajta a mobil miatt. Most NTSF van rajta és Kingstone Manager nem látja és a mobil sem látja. ;) [kép]
AXAGON ADSA-1S6 házba átrakva a UV500-as már látja a kingston Manager [kép]
Most fel van adva a kérdés tegyem vissza exFat-ra?
[#4796 Brogyi] Milyen programmal tesztelted ? fut win10 alatt? Nem akarok turkálni senki zsebében, de miben jobb kintről rendelni? Itthon talán 2-3usd több és kapsz rá 24 hónap garanciát.
Tévedtem kintről drágább! most néztem az árakat [Ugreen HDD Case 2.5 SATA to USB 3.0]
az [AXAGON EE25-XA6]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4802) noezmegmi


noezmegmi
tag

Pár napos kínlódás eredménye aki közvetlenül szeretne adatokat menteni androidos telefo- tablet annak exFAT a megoldás. [link]
[ADSA-1S6 USB 3.0 - 2.5] ebbe Kingstone UV500/240 NTFS formázva, nem látja a telefon. Kingstone Manager szépen fut rajta, TRIM és USAP támogatva. [kép]
exFAT esetén nagy kérdés USAP és a TRIM fut-e? Akinek van tapasztalata annak köszönöm előre is.
Köszönöm a segítséget [(#4794) King Unique] :R
[(#4801) King Unique] Válasz közben jött és sok kérdésre kaptam választ.
Ami nem világos USAP és TRIM ezek hogy viselkednek exFAT esetén, kellenek-e? TRIM hiánya miatt idő előtt romlik a sebesség? Három ház van nálam:
1, [ADSA-1S6 USB 3.0] burkolat műanyag?! hőelvezetés az nagy kérdés :)
2, [EE25-XA6 USB 3.0] burkolat aluminium, minőségi kidolgozás, minden része minőség.
3, [Gembird EE2-U3S-2] burkolat valami nagyon vékony fém a két vége műanyag, ház rögzítés csavaros de nagyon gyenge a csavarok minősége, kábel az nagyon vastag, USB csatlakozása viszont minőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4803) noezmegmi


noezmegmi
tag

Nem tudtam a másikhoz szerkeszteni, elnézést! Csináltam tesztet ami biztos pár embernek jelent is valamit. [ADSA-1S6] és CDI [ADSA-1S6]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4805) noezmegmi válasza King Unique (#4804) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm! Nem a te hibád egy őszinte vallomás nem beszélek annyira angol nyelven és nem értek a gépekhez annyira, parancssoros valamit nem tudom megcsinálni. Minden más amiben teszt kell abban jó vagyok. Őszintén egy hete eltűnt a kettőskereszt, van de amikor arra katt akkor egy képernyő képem lesz.
[CDI EE25-XA6] és a CDM [CDM EE25-XA6] ami érdekes kiadás után ez jelenik meg [Kiadas] EE25-XA6 esetében nem alszik el a kék led!? [Kiadas ADSA-1S6] kikapcsolja a házat! [Eszkozkezelo EE25-XA6] ez biztos hasznos. Végeztem még gyári kábellel is tesztet [CDM EE25-XA6 1m] kb 1m kábel ez a gyári. Azt hittem kábel hiba ezért csináltam a másik rövid kábelével és azzal szerintem gyorsabb.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4808) noezmegmi


noezmegmi
tag

Nagyon szépen köszönöm! Volt valahol egy linked abban volt "cmd" na azt végül megcsináltam. [kép]
Másik nagyon érdekes dolog a EE25-XA6 házakban file másolás sikertelen, nem lehet rá másolni. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
ADSA-1S6 házba helyezve viszont működik. [kép] Írtam az alza-nak hogy szerintem megy vissza nekik a két Axagon ház.
Annyi link volt már nem tudom követni, de a " TrimCheck " megcsinálom és amint kész felrakom a képet.

ADSA-1S6 ház a leválasztás után jön az üzenet " biztonságosan eltávolítható" és utána a kék led kialszik. USB kihúzása nincs hangjelzés.
EE25-XA6 leválasztás után jön egy üzenet a biztonságosan eltávolítható, de kéken világít és amikor lehúzod akkor van egy hangjelzés.

ADSA-1S6 na még egy érdekes dolog, válszolás alatt a ház kikapcsolt magától :) nem mértem mennyi idő után a ház kikapcsol!
EE25-XA6 ház nem kapcsol ki magától a ha nincs használva a boltot megjártam és akkor is ment.
Nem tudom ezek mennyire fontos információ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4810) noezmegmi válasza King Unique (#4806) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm a Trimcheck sikerült leszedni és sikerült a SSD-re tenni :) tesztelés az nem úgy sikerült ahogy gondoltam, de megoldottam minden enter előtt vártam egy percet. Minden képet felrakok amit csináltam! ház tipus ADSA-1S6:- [link] , 2-es [link] , 3-as [link] , 4-es [link] , 5-ös [link] , 6-os [link]
Tévedtem illetve belekavarodtam amikor azt írtam hogy az újraindítás megoldotta, nem oldotta én raktam át ADSA-1S6 házba és azt hittem a most minden jó!
Természetesen vissza palolva EE25-XA6 házba futnak a tesztek, nem fut a Kingstone Manager, és nem lehet rá másolni. Most visszarakom EE25-XA6 házba a SSD-t és azon is futtatom, de ez kicsit csalás mert már rajta van a Trimcheck.
Folytatom a tesztet és rakok fel képeket at eredményről. Mindent köszönök

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4811) noezmegmi


noezmegmi
tag

Axagon ház teszt nekem lezárult, én kábel vagy házban lévő hibára gondolok. Két axagon EE25-XA6 rendeltem és mindkettő tesztelve lett, ami érdekes a kábelhiba, de ellentmond ennek a másik kábel is hibás lenne és a harmadik ház kábele is? Kábel hossza itt én tévedtem ez kb 60 cm-es nem egy méteres! Harmadik ház a Axagon [ADSA-1S6 USB 3.0] ennek 10 cm kábele van.
Axagon [EE25-XA6 USB 3.0 ALINE BOX] két háza két UV500/240 Kingstone SSD-vel teszteltem és érdekes amikor működtek akkor minden jó volt és amikor nem mentek akkor érdekes írás/olvasás hibát hoztak. Trimcheck futot rajtuk [EE25-XA6 USB 3.0] Trimcheck [EE25-XA6 USB 3.0] , Megtelt a lemez érdekes hiba [EE25-XA6 USB 3.0], Szintén megtelt a lemez [EE25-XA6 USB 3.0] , kiadás/ leválasztási hiba [EE25-XA6 USB 3.0] , Trimcheck teszt [EE25-XA6 USB 3.0] , [EE25-XA6 USB 3.0] ,
Másik Axagon EE25-XA6 ház Trimcheck [link] , aminek lemaradt a vége :(.
Gembird EE2-U3S-2 ház trimchack [Gembird EE2-U3S-2] , [Gembird EE2-U3S-2] , CDI [CDI] , [Kingston ssd Manager] .
Engem Gembird ház lepett meg ez ha jól látom tudja a TRIM funkciót és CDI szerint tudja UASP csatlakozást? Ebben kérek segítséget! Ha tudja akkor a [EE2-U3S-2] nagyon jó ház és ami fontos USB 3.0 A kábele van ami nagyon stabil, kellően vastag is.
Amennyiben hiba lenne akkor elnézést kérek kezdő vagyok.
[King Unique] köszönöm a türelmet és azt külön köszönöm hogy foglalkozott a problémával. :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4816) noezmegmi válasza King Unique (#4815) üzenetére


noezmegmi
tag

Nem tudom mi lehet az oka, de lehet kaptam két mások által visszaküldött EE25-XA6 házat.
Igen tudom általad felsorolt dolgokból amit tudtam vagy mertem azt megcsináltam, van ami nekem bonyolult és nem mertem megcsinálni. Gondolok itt angol nyelvű oldalakra ahol elég egy dolgot benézni és nagy szívás lehet belőle.
win 10 van nekem 32bit, most amit használok Gembird EE2-U3S-2 [Winaero] teszt, [CDM], [CDI] , [HDS1] , [HDS2] , [HDS3],
Gondolkodtam amit mondasz a jogosultság, írásvédelem, stb. [ADSA-1S6] nála nem volt ilyen probléma vagy én nem vettem észre ( hiányos tudásom miatt). Gembird [EE2-U3S-2] nála sem vettem észre, de elmondod ha látsz olyat.
Ez egy érdekes és nem látom bonyolultnak, de előtte kérek majd tanácsot nagyon kezdőnek mire kell figyelni [Allitsd alapertelmezettre a biztonsagi engedelyeket a kulso meghajton] ,
Ez angol és itt elég egy rossz valami és nem biztos hogy helyre tudom rakni.. [Hogyan viselkedni kell a Windows 10 fájlok és mappák tulajdonjogával] ,
Lehet kérek egy általad jónak és számomra elvégezhető listás vagy sorrendet ha nem veszem el az idődet.
Igen a gépem egy 2013-as és nem használok előlapi USB 3.0 mert ninhcs de annyi eszem még van hogy csak hátlapi, de oda egy USB elosztó van bedugva, lehet ez hiba vagy nem az?? [Gépem] , [I-TEC USB 3.0 Metal U3HUBMETAL403] USB elosztó
Nagyon szépen köszönöm az idődet és a türelmedet :R .

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4819) noezmegmi válasza King Unique (#4818) üzenetére


noezmegmi
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! EE25-XA6 külső ház vissza lett küldve.
Egyetlen észrevétel amit nem értek AXAGON ADSA-1S6 és a Gembird EE2-U3S-2 házak nem hozták ezt a hibát. Minden írás vagy más beállítás akkor erre a kettőre is igaz lenne, hibát hozná. Amit észrevettem a csomag esetében AXAGON ADSA-1S6 le volt ragasztva, én bontottam fel! EE25-XA6 nem volt lezárva nem volt .. khm ;) nem rakok fel képeket, minden kibontást rögzítek, tudom fura szokás.
AXAGON EE25-F6B ilyet rendelek, hát ha alapon és remélem hiba mentesen tudom használni és minden igért funkció fut majd rajta.
Aktív USB HUB ebben kérem a tanácsod, [I-TEC USB 3.0 töltő HUB 7 ] , vagy [AXAGON HUE-SA7BP 7] . Vagy amit jónak tartasz és megosztod.
Köszönöm és amint megvan az új ház megosztom mire képes.

King Unique nagyon szépen köszönöm a segítséget és támogatást. :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4833) noezmegmi válasza Kroni1 (#4832) üzenetére


noezmegmi
tag

Saját szenvedésem olvashatod itt, Axagon azért feltételesen ajánlott ! Ami reményre adhat okot az a [ADSA-1S6 USB 3.0] ebben inkább működnek a fenti dolgok. USAP és a TRIM ami létszükséglet SSD-hez. Nekem Kingston UV500/240 van.
ADSA-1S6 USB 3.0 chip JMS578,
EE25-F6B és a EE25-XA6 chip ASM1153E amivel nekem konkrétan gondjaim voltak és nem született megnyugtató válasz a hibákra.
Hatalmas köszönet King Unique aki segített :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4843) noezmegmi válasza Kroni1 (#4842) üzenetére


noezmegmi
tag

Ez egy végtelen történet lesz és ezért is jobb olyat venni ami eleve jól vagy saját érzetre jól működik. Sok helyen rosszat írnak a gembird házakról, nekem jó véleményem van és régi gyártók. [EE2-U3S-2], Chipset:ASM1153, [Eszközkezelő], [Gembird EE2-U3S-2 CDI] , [Gembird EE2-U3S-2 CDM],
Axagon [ADSA-1S6] chipset: JMS578
Végső esetben írni kell a gyártó oldalán és azért válaszolnak :)

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4917) noezmegmi válasza finest (#4894) üzenetére


noezmegmi
tag

Szia! soha nem értem külföldi rendeléseket, amikor hazai 24 hónapos garival közel ennyiért tudsz venni. Zöld emberkés aruházból rendeltem [ADSA-1S6 USB 3.0] tökéletesen működik és 24 hónap gari van, ha elromlik futárt küldenek érte. :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.