Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trak


Trak
addikt

Szeretnék összerakni egy közepes konfigot, ajánljatok pár jó alkatrészt.
Amikre kellene 5let: alaplap, proci, vid.kártya

[L]Ha valaki tud eladót, akkor is csak olyat ajánljon, ami számlás, bolti garis (több mint fél év)...[/L]

Mindenképpen egy AMD-s konfig lesz.
[L]Proci[/L]nak egy [L]2000+[/L] -os ra gondoltam.
[L]Alaplap[/L]: mindenképpen legyen rajta alaplapi hangvezérlő, még pedig vlami jó minőségű, mert nem lesz benne hangkártya. És kell rá hálókártya is.
Én 2 nForce2--est néztem ki:
[L]ABIT NF7[/L] és [L]ASUS A7N8X-X[/L].

Vid.kártyával vagyok bajban, nem ismerem nagyon az alsó kategóriát.
15.000 ft ig kellene (nagyon max 18) egy olyan aminek szép a képe, és TV-outos.
Nem igazán játékra lesz, de azért igen ritkán, lehet hogy futtatva lesz rajta mégis vlami régebbi game.
FX5200, GF 4 MX440, ATI 9000, 9100, 9200, 9200SE?
Mindenképp olyan kell, ami boltban még kapható!

Jöhetnek az ötletek

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2) Szeke válasza Trak (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Radeon 9200, ha mindenképpen újonnan kell. 15-18 körül van bruttóba. De semmiféleképpen se SE verzió hanem rendes 9200.
Proci: amit kinéztél, megteszi, de egy 2500+-os barton jobb választás és nem sokkal drágább.
Alaplap: nf7.

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) taltos válasza Trak (#1) üzenetére


taltos
senior tag

Vid kártyára NAGYON ajánlom gianninál azt a FULLos R9200PRO-t, 9900 -ért!

(#4) Trak válasza Szeke (#2) üzenetére


Trak
addikt

Nekem 2500 -ös van, de nem nekem lesz a gép.
Bőven elég lesz oda szerintem a 2000+-os is. Számít az a 3-4000 ft:)

Taltos: az a baj, hogy Gianni nem hiszem, hogy tud számlát adni.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Tuningolni akarod?
Ha nem akkor szvsz 2400+,Radeon9200,Epox 8K9A7i [L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8k9a7i.htm[/L]

olcsó és finom :))

(#6) taltos válasza Trak (#4) üzenetére


taltos
senior tag

Egy csomóan tudnak számlát adni, SZVSZ gianni is... :) (persze ne vegyél rá mérget, de próba cseresznye!)

(#7) Trak válasza Keitaro (#5) üzenetére


Trak
addikt

Nem akarom tunigolni, a lényeg a stabilitás, és a képminőség lesz

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#8) Trak válasza Keitaro (#5) üzenetére


Trak
addikt

Jónak tűnik az alaplap, bár a Via-val vannak fenntartásaim.
Ne legyenek?:)

EP-8RDA3G - Ez viszont jónak tűnik, mert csak az van rajta ami kell. Nem nagyon fog kelleni SATA.

EP-8RDAE - Ezen még Dual channel sincs, talán még ez is jó lenne.

Ezek jobban mint az általan fent említett 2 lap??

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#9) Keitaro válasza Trak (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Ne legyenek :)
nVidia fronton több okod van kételkedni. A Via lasabb memóriakezelésben, de ez téged nem igazán fog érinteni, ellenben jobb az IDE kezelése, és ezen az alaplapon van SATA is.

(#10) Trak válasza Keitaro (#9) üzenetére


Trak
addikt

Igazság az, hogy nekem nForce2-es lapom van, és azt már ismerem, azért gondoltam ilyenre, de persze nem zárkózom el a VIA-tól:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) Keitaro válasza Trak (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Oké, azért ajánlottam ezt a lapot, mert ezen az áron ezzel a felszereltséggel nagyon jó szerintem. (Hertában pl nettó 11.800,-)
A KT600-as drágább két ezerrel, de felesleges. (úgy se 3000+ vagy 3200+ megy bele)
Így több pénz marad a többi alkatrészre

(#12) Trak válasza Keitaro (#11) üzenetére


Trak
addikt

Az tényleg jó ár...
És van személyes tapasztalatod is a lappal?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#13) Keitaro válasza Trak (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Kifejezetten ezzel nincs, de az egyel nagyobb tesójával és a kisebbel igen sok, és azok meglehetősen pozitívak. (Itthon 8KHA+om van az KT266A-s és volt dolgom pár KT600-assal, ez meg kb teljesen ugyanaz csak KT400A északi híddal)

(#14) Trak válasza Keitaro (#13) üzenetére


Trak
addikt

Ha csak 2 ezerrel drágább a KT600-as, és azzal már volt dolgod, tehát tudod, hogy jó, akkor lehet, hogy azt érdemes. Mert azt késöbb majd jobban lehet fejleszteni.

EP-8KRAI - ez az amire gondolsz?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) Keitaro válasza Trak (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen, de össz annyival tud többet, hogy hivatalos 400-as FSB. Gondolod erre szükséged lesz? Ha igen akkor jól jöhet. Különben ha megnézed a kialakítás, a déli híd, a felszereltség, mind mind ugyanaz.

[Szerkesztve]

(#16) Trak válasza Keitaro (#15) üzenetére


Trak
addikt

Nem, arra tényleg nem nagyon lesz szükségem...
Kössz a választ, áttanulmányozom az Epox oldalt, meg az árlistákat, Epoxokat ott sem néztem.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) Keitaro válasza Trak (#16) üzenetére


Keitaro
addikt

Oké. Sok sikert a választáshoz, ezt nem tudom sok helyen lehet e kapni, de a Hertánál fix, hogy igen, és egész korrektek. Nem reklám, csak nekik van nagyon sok Epox cuccuk :DDD

(#18) BobMaster válasza Keitaro (#17) üzenetére


BobMaster
senior tag

Mivel disztribútora az Epox-nak, ez a minimum. Epox szép, jó, stabil, megabrutál, szeressük :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#19) Keitaro válasza BobMaster (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Jaja :DDD
Azon kevés dolgok egyike, ami kiérdemelte, hogy márkahű legyek nála :)
Szeressük

(#20) Trak válasza Keitaro (#19) üzenetére


Trak
addikt

Kezd tetszeni:DD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#21) Trak válasza Keitaro (#5) üzenetére


Trak
addikt

És vid.kártyában ne is gondolkozzak másban, csakis a Radeon 9200-ben?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#22) Keitaro válasza Trak (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Szerencséd van, mert most kivételesen gondolkodhatsz másban, bár gondolom használt, de
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=64263&arc=f[/L]
Garma árul GF4-eket, azok erősebbek 3D fronton. Az ott lévő árakhoz azért az áfát még add hozzá.
Viszont a Radeonoknak jobb a TV-outjuk

9200SE rém gyenge felejtsd el
FX5200 dettó
GF4MX440 se egy erőmű
9100 nem kapható
Marad a 9200 :)

[Szerkesztve]

(#23) Torry


Torry
addikt

Használtan Geforce 4 Ti 4200!!!
18000-ért már kapsz.
Én azt ajánlom!

(#24) Trak válasza Keitaro (#22) üzenetére


Trak
addikt

Sajnos azok nem jók, mert mint írtam új cuccokak keresek.
GF4 tudom, hogy jobb, de azok nekem nem jók, mert nem újak.
Boltban kaphatóak közül kell a legjobb kártya.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#25) Keitaro válasza Trak (#24) üzenetére


Keitaro
addikt

Akkor más nem nagyon van, amire neked kell egy jó 9200-as a legmegfelelőbb

(#26) Dufresne


Dufresne
addikt

Ha jó minőségű alaplapi hangot akarsz, akkor ezek nemigazán jönnek szóba szvsz. AMD-s konfignál valami soundstormos lapot kéne akkor nézni...

(#27) Trak válasza Dufresne (#26) üzenetére


Trak
addikt

Pl.?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#28) zsoltee10 válasza Trak (#27) üzenetére


zsoltee10
addikt

Asus A7N8X deluxe, Epox 8RDA+ :)

mod: ha nem kell sata raid, meg pata raid, akkor inkább egy alacsonyabb felszereltségű lap+ SB live! 5.1

(#29) Dufresne válasza Trak (#27) üzenetére


Dufresne
addikt

NF7-s
AN7
a7n8x deluxe

(#30) Trak


Trak
addikt

Alacsonyabb árkategóriában?:)
A fentebb Epoxokban mennyivel rosszabb lesz a hangminőség?
Mondjuk maximum egy 2.1 es hangfallal?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#31) Dufresne


Dufresne
addikt

Olcsóbba nincs soundstorm.
Őszintén szólva viszont nekem is csak ALC650es integrált hang van és nekem nincs vele különösebb gondom. Szvsz, ha nincsenek extra követelmények, akkor 1 egyszerűbb 2.1-hez simán jók ezek is.

(#32) Keitaro válasza Dufresne (#31) üzenetére


Keitaro
addikt

Az Epoxon meg ALC655 van, míg a SoundStorm analóg kimeneteiért egy 650-es felel általában...
Szerintem nem kéne NF2-t ajánlgatni. Nem lesz tuningolva, és nem múlik a sebesség azon a pár % memóriakezelésen. Minden másban pedig roszabb vagy egyenlő.

(#33) Trak válasza Keitaro (#32) üzenetére


Trak
addikt

Szerintem Via lesz belőle.
Most néztem csak az első hozzászólásomban mekkora Lama voltam :D
Vastagított szöveget akartam csinálni, erre nem B -t raktam bele, hanem végig [L] -t :))
Asszem kicsit fáradt voltam:)

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#34) AND1


AND1
őstag

Sztem Gigabyte vagy Epox. 20 alatt nem igen kapsz új nforce -2es lapot amilyen neked kéne. (Max Abit vagy ECS, de ezeket most hagyjuk a te esetedben szvsz)

Egy régi PH-s.

(#35) Trak


Trak
addikt

És ha mondjuk egyáltalán nem kell játékra a VGA, csak a szép kép számít, akkor van vlami olcsóbb/jobb?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#36) zsoltee10 válasza Trak (#35) üzenetére


zsoltee10
addikt

Radeon 7500 még van elvétve raktáron itt-ott, de nehéz ügy. Club3D-t láttam újat néhány hónapja. Ennek még TFT-n is szép képe van, és a tvout-tal is meg vagyok elégedve.

(#37) Dufresne


Dufresne
addikt

Sztem, ha játék egyáltalán nem számít, akkor valami matrox a szép kép miatt:)

(#38) Keitaro válasza Trak (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

akkor 64MB-s 9200SE vagy ha találsz akkor tényleg jó a 7500 is ahogy Zsoltee mondta. (és gyorsabb is a 9200SEnél)

(#39) Tithian válasza Trak (#35) üzenetére


Tithian
őstag

Matrox G550/450.
Mára már olcsó, szép a képe.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#40) Keitaro válasza Tithian (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

Sajnos nem igazán esett az áruk, még mindig nettó 20 körül vannak :(

(#41) Dufresne


Dufresne
addikt

Újjonan sajna annyi:(
24 meg 28k-ért láttam asszem bruttóba...

(#42) Keitaro


Keitaro
addikt

Ha nem kell DVI akkor pl Asus Radeon 7000-est lehet kapni TV outtal bruttó 10 alatt. Persze akkor aztán tényleg felejthető minden mai játék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.