Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tsello


tsello
aktív tag

Én egy Asus P4C800 Deluxeot ajánlok. Nekem az van és meg vok vele elégedve.
SATA/PATA RAID is van rajta meg a többi.
Egy dolog nem tetszett: a hangkártya. Ha az 5.1et akarod használni akkor elvész a line in és mic bemeneted is.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#152) Jano válasza tsello (#151) üzenetére


Jano
senior tag

Köszi már meg is rendeletem, úgyhogy ha minden igaz jövő hét végére meg lesz, meg 2.4C-s proci, meg 2x 256 MB Samsung memo. Neked nem volt gondod a HT-vel játékok alatt? (P4C800 bug topicban említett)

A tudás érték!!!

(#153) tsello


tsello
aktív tag

Olvasd el az Asus P4C800 ug topicot!
De nem volt gondom vele, bár nem sokat játszottam eddig (Counter Strike-al sokat). Játszottam Colin 3al és egyáltalán nem fagyott.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#154) Jano


Jano
senior tag

Na meg van az új lapom hogy kellene a dual channel-t össze hozni(memóriák melyik foglalatokba? BIOS beállítás? Jumper?), ha két 256 MB-s modulom van?

A tudás érték!!!

(#155) Jano válasza Jano (#154) üzenetére


Jano
senior tag

Valami olyasmit vettem ki a kézi könyvből hogy a memória modulokat azonos színű Slot-ba kell tenni, de melyikbe feketébe vagy kékbe?

A tudás érték!!!

(#156) Ronin válasza Jano (#155) üzenetére


Ronin
aktív tag

Igen, az biztos, hogy azonos színő slotba kell tenni.
Hogy melyikbe az szerintem mindegy, de tedd először a kékbe!

Amúgy milyen lap, P4C800 D.?

(#157) Jano válasza Ronin (#156) üzenetére


Jano
senior tag

Igen Asus P4c80 Deluxe, most egy kékbe meg egy feketébe van. Tehát nem kell semmi BIOS beállítást állítani, vagy jumpert?

A tudás érték!!!

(#158) Jano válasza Jano (#157) üzenetére


Jano
senior tag

P4C800

A tudás érték!!!

(#159) Ronin válasza Jano (#157) üzenetére


Ronin
aktív tag

Szerintem nem kell semmit sem állítgatni, a lényeg, hogy két azonos színű slotba tedd. Ha jól tudom akkor bootolásnál kiírja, hogy single vagy dual channel.
Legalábbis nálam egy modullal kiírja, hogy single, kettővel még nem próbáltam, mert nincs. (P4P800 D.)

(#160) Jano válasza Ronin (#159) üzenetére


Jano
senior tag

Az érdekes mert én kibróbáltam hogy áttettem az egyik 256-os modult is a kékbe (mindkettő kékbe volt) és azt írta ki hogy Single Channel ráadásul nem ismerte fel az egyik modult mert csak 256 MB RAM-ot írt ki, lehetséges hogy rossz az alaplapom vagy rosszak a RAM-ok, vagy nem jól érintkezett?

A tudás érték!!!

(#161) Ronin válasza Jano (#160) üzenetére


Ronin
aktív tag

Milyen memória, szerepel az Asus válogatott listájában.
Lehet, hogy egyszerűen csak nem szereti.

Sajnos az tudna neked többet segíteni aki már beizzította a dch-t.

(#162) Grafman válasza Jano (#160) üzenetére


Grafman
aktív tag

Mijen memóriáid vannak?
Olvasd le a gyártót és a memória chip-eken lévő számsort, akkor talán tudok segíteni.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#163) Jano válasza Grafman (#162) üzenetére


Jano
senior tag

Köszi a segítséget működik most már dual-ba át raktam az egyik modult a feketéből a kékbe és azt írta ki a BIOS : Dual-Channel Linear Mode 512 MB RAM, AIDA is megerősítette. Valószínű hogy a múltkor nem raktam rendesen bele a modult a foglalatba.

A tudás érték!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.